تعمیر مبلمان راحتی و مبل استیل | دماوند ، گیلاوند

تعمیر مبلمان دماوند

در این مقاله سعی شده تا با تجارب مجموعه مبل راحتی در زمینه تعمیرات مبلمان سطح آگاهی شما را افزایش دهیم .

مبلمان به طور کلی به دو دسته ایرانی و خارجی ( ترک ، فرانسوی و… ) تقسیم می شود که هر دو دسته شامل : 

مبلمان راحتی و کلاسیک 

مبل استیل 

کاناپه های تختخوابشو 
 

و تعمیرات شامل : شکستگی فریم و کلاف مبلمان ، فرورفتگی ابر و اسفنج و فوم ، آسیب دیدگی و یا رنگ و رو رفتگی پارچه می باشد . 

اولین مرحله تعمیرات مبلمان مقایسه و محاسبه هزینه تعمیر مبل با قیمت مبلمان بازار مبل می باشد که پیشنهاد ما به شما در مرحله اول بررسی فریم و کلاف مبل می باشد . 

اگر اسکلت مبل شما سالم ، محکم و بدون سر و صدا و شکستگی می باشد ۱۰۰ ٪ صرف اقتصادی با تعمیر مبل می باشد و اگر چوب مبلمان دارای آسیب دیدگی بود می توانید با مشاوره گرفتن از کارگاه های تولیدی  مبلمان میزان آسیب را مشخص نمایید . 

مرحله دوم بررسی رنگ چوب مبلمان
 

اگر رنگ مبلمان اسیب و دارای خط و خش زیاد  بوده مبلمان میاز به رنگ کاری و اگر خط و اسیب دیدگی نداشت و فقط رنگ نمای کهنگی داشت می توان با ۵۰ درصد قیمت رنگکاری ، رنگ چوب را براق و تمیز کرد . 

 مرحله سوم در تعمیرات مبلمان بررسی چروک و کش آمدن پارچه مبل می باشد ، هر مقدار که پارچه مبل آزاد تر باشد و کشیدگی کمی داشته باشد به همان میزان ابر و فوم مبل نشست داشته و ضعیف شده است . 

ابر و فوم مبلمان قابل تعویض ، ترمیم و تقویت می باشد و معمولا مبلمان با طول عنر بالای ۱۰ سال نیاز به تعویض و اسفنج هایی با طول عمر پایین قابل تقویت بوده .

فرق بین ابر و اسفنج و فوم سرد 
 

ابر و اسفنج استفاده شده در مبلمان داری تاریخ / زمانمصرف می باشد و چه استفاده شود یا استفاده نکنید سرما و گرما یا تغییر فصل باعث تغییر رنگ و افت کیفیت آن شده

و شاید با عدم استفاده از مبلمان تغییر شکل در تشک و دسته مبل ایجاد نشود اما زمانی که در آینده از مبلمان استفاده کنید به سرعت افت و نشست کرده و فقط تا زمانی که بلااستفاده یا کم استفاده است افت و از دست دادن تراکم خود را نشان نخواهد داد . 

فوم سرد بسیار مقاومت تر از ابر و اسفنج بوده و سرما و گرما و تغییر فصل باعث اسیب جدی به آن نخواهد شد و ملاک افت فوم فقط تعداد دفعات استفاده می باشد .

تا این مرحله از کار شما میتوانید میزان آسیب به مبل را خودتان محاسبه کنید .

میزان پارچه مورد نیاز مبلمان تعمیری :

بسته به نوع مبلمان میزان مصرف پارچه متفاوت است به عنوان مثال مبلمان استیل کف ثابت و بدون لمسه حدود ۱۵ متر پارچه و مبلمان استیل بدون لمسه با تشک دوبل حدود ۲۳ متر پارچه و مبلمان استیل و سلطنتی لمسه خور با تشک دوبل حدود ۳۰ متر پارچه نیاز می باشد .

دقت نمایید با توجه به تنوع زیاد مبلمان و طرح های متنوع حدود متراژ درج گردید و متراژ دقیق پارچه پس از بررسی کارگاه های تعمیر اعلام خواهد شد و متراژ حدودی صرفا جهت محاسبه حدود هزینه تعمیر اعلام شده . 

معمولا خرید پارچه و هزینه آن به عهده مشتری بوده زیرا تنوع پارچه در بازار بسیار بالاشت و قیمت پارچه های موجود در بازار بسیار متنوع می باشد .

قیمت پارچه های مبلی
 

پارچه های مبلی دارای عرض ۱۴۰ بوده و از متری ۱۲۰ هزار تومان تا متوسط ۹۰۰ هزار تومان در بازار پارچه موجود می باشد که شامل پارچه های ایرانی ، چینی ، ترک و …. است .

پارچه های ایرانی ارزان ترین پارچه های موجود در پارچه فروشی و پارچه های چینی متوسط و ترک گران قیمت ترین پارچه ها می باشند . 

پارچه های چینی متوسط قیمت ۱۸۰  تا ۲۸۰ هزار تومان پارچه هایی با جنس خوب مختص تعمیر مبل راحتی و پارچه های یزد با بازه قیمتی ۲۵۰ تا ۴۰۰ هزار تومان پارچه هایی با کیفیت جهت استفاده در مبلمان استیل می باشد . 

بررسی ابر و اسفنج و فوم مبلمان

ابر و اسفنج دارای دانسیته / تراکم  و سانت مختلف می باشند ، اندازه ورق های ابر معمولا ۲×۱ بوده و درصد دانسیته و تراکم آن هرچه بالاتر ، با کیفیت تر می باشد . 

در ساخت ، تولید و تعمیر مبلمان معمولا از ابر و اسفنج ۳۰ کیلوگرم به بالا استفاده می شود ، که قیمت امروز هر سانت ابر ۱۲۵۰۰۰ تومان است . 

به عنوان مثال برای پشتی یه کاناپه سه نفره اگر یک ورق ابر ۵ سانت ۳۰ کیلو استفاده کنیم قیمت ابر کار ۶۲۵۰۰۰ تومان است .

قیمت فوم سرد به ۲ برابر ابر بوده و مارک فوم تعیین کننده قیمت نهایی آن است .

علت تفاوت قیمت در تعمیر و یا  تولید مبلمان :
 

۱- تراکم ، دانسیته ، سانت و مارک ابر و اسفنج استفاده شده توسط کارگاه ها 

۲- جنس پارچه و مارک سایر مواد اولیه مصرفی مانند لایکو ، چسب و….

۳- کیفیت و تمیزی کار اجرا شده 

۴- تعداد واسطه ها از مشتری تا کارگاه های تعمیر و تولید مبلمان 

در این مقاله سعی شد به صورت کلی آموزش محاسبه میزان هزینه جهت تعمیر و باز سازی مبلمان را با شما به اشتراک بگزاریم و در صورتی که سوال یا ابهامی بود می توانید در تمام شبکه های اجتماعی به صورت تمام وقت با ما در ارتباط باشید .

ضمنا در صورت نیاز می توانید سایر مقالات ما را در زمینه تعمیرات مبل در سایت مبل راحتی به آدرس www.moblrahati.com بررسی نمایید و یا با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید .

 


۰۲ مرداد ۱۴۰۲


محصولات مشابه
 • نمایندگی تعمیرات اجاق گاز آردا Arda تعمیرگاه مرکزی تهران

  نمایندگی تعمیرات اجاق گاز آردا Arda تعمیرگاه مرکزی تهران

  نمایندگی تعمیرات اجاق گاز آردا Arda تعمیرگاه مرکزی تهران خدمات پس از فروش و تعمیرگاه مجاز اجاق گاز آردا Arda فروش قطعات اجاق گاز آردا Arda _ شیشه اجاق گاز آردا Arda _ تبدیل شیشه اجاق گاز به استیل شرکت خدمات طلایی زینو اطلس شماره ثبت :465086 نمایندگی مرکزی محصولات شرکت آردا Arda در تهران ، این مجموعه هیچ نمایندگی و یا دفتر خدمات پس از فروش دیگری در تهران با هیچ نام و عنوان دیگر ندارد . از ارایه خدمات به اجاق گازهایی که توسط سرویسکاران و تعمیرکاران غیر مجاز اقدام به تعمیر و یا دستکاری شده باشد معذوریم. فروش قطعات اجاق گاز آردا Arda : شیشه اجاق گاز آردا Arda ، ترموکوپل اجاق گاز آردا Arda ، شیر اجاق گاز آردا Arda ، چینی فندک اجاق گاز آردا Arda ، ترانس فندک اجاق گاز آردا Arda ، تبدیل شیشه اجاق گاز آردا به استیل ، سرشعله اجاق گاز آردا Arda لطفا جهت ارایه خدمات و تعمیرات اجاق گاز آردا Arda در ایام هفته و ساعات اداری با شماره های 26320175 _ 26326554 _ 76782775_76781260_ 77456283 و به صورت تمام وقت و ایام تعطیلات رسمی با شماره های 26326554 _ 09121968200 تماس حاصل نمایید. جهت اطلاع از دیگر برندهای طرف قرارداد با شرکت از وبسایت رسمی خدمات طلایی زینو اطلس به نشانی :www.zinoatlas.ir دیدن فرمایید. آدرس شرکت : تهران. تهرانپارس خ اتحاد خ باباییان کوچه صنعت کارخانه آزمایش واحد 146A ط اول

  تعمیرات تهران
 • نمایندگی انحصاری هود آریزون Arizon (تهران مرکزی)

  نمایندگی انحصاری هود آریزون Arizon (تهران مرکزی)

  نمایندگی انحصاری هود آریزون Arizon (تهران مرکزی) خدمات پس از فروش و تعمیرگاه مجاز هود آریزون Arizon در تهران فروش قطعات هود آریزون Arizon _ تعمیرات تخصصی هود آریزون Arizon _ تعمیرات تخصصی برد هود آریزون Arizon شرکت خدمات طلایی زینو اطلس شماره ثبت :465086 عضو رسمی اتحادیه لوازم خانگی تهران این مجموعه هیچ نمایندگی و یا دفتر خدمات پس از فروش دیگری در تهران با هیچ نام و عنوان دیگر ندارد. لطفا جهت ارایه خدمات و تعمیرات هود آریزون Arizon در ایام هفته و ساعات اداری با شماره های 26320175 _ 26326554 _ 76782775 _ 76781260 _ 77456283 و به صورت تمام وقت و ایام تعطیلات رسمی با شماره های 26326554 _ 09121968200 تماس حاصل نمایید. جهت اطلاع از دیگر برندهای طرف قرارداد با شرکت خدمات طلایی زینو اطلس از وبسایت رسمی این مجموعه به نشانی : www.zinoatlas.ir دیدن فرمایید . آدرس :تهران. خ اتحاد خ باباییان کوچه صنعت کارخانه آزمایش واحد 146A ط اول

  تعمیرات تهران
 • تعمیرات درب اتوماتیک در غرب تهران BFT FAAC FADINI BLANCO

  تعمیرات درب اتوماتیک در غرب تهران BFT FAAC FADINI BLANCO

  تعمیر جک در غرب تهران02144756060 نمایندگی bft غرب تهران تعمیرات جک faac در غرب تهران تعمیر جک fadini در غرب تهران تعمیرات جک درب اتوماتیک در گلستان تعمیر جک های ایتالیایی در امیر کبیر تعمیر جک درب اتوماتیک در چیتگر تعمیر جک درب اتوماتیک در میدان اتریش تعمیر جک های هیدرولیک bft در غرب تهران تعمیر جک مکانیکی bft در غرب تهران تعمیر جک a25 در غرب تهران a40 phobos در غرب تهران تعمیر برد bft در غرب تهران تعمیر برد thalia در غرب تهران تعمیر بردzara در غرب تهران تعمیر برد تالیا bft در غرب تهران تعمیر برد زارا bft در غرب تهران تعمیر برد libra در غرب تهران تعمیر برد لیبرا در غرب تهران تعمیر برد ریلی bft در غرب تهران تعمیر راهبند مرکز تعمیرات جک درب پارکینگ در محدوه های سعادت آباد، شهرک غرب، ستارخان، آریاشهر، جنت آباد، شهر زیبا، شهران، گیشا، چیتگر، شهرک اکباتان، تهرانسر،کاشانی ، فردوس، دهکده المپیک، کن شهرک گلستان میدان اتریش ، کوهک ، دریاچه ، منطقه 22 ، شهرک راه آهن ، شهرک چیتگر ، شهرک خرازی ، ورد آورد ، شهرک یاس ، شهرک آزادی ، تعاون

  تعمیرات تهران
 • تعمیر گاز تابان TABAN تعمیرگاه مرزی تهران

  تعمیر گاز تابان TABAN تعمیرگاه مرزی تهران

  تعمیر اجاق گاز تابان TABAN تعمیرگاه مرکزی تهران خدمات پس از فروش و تعمیرگاه مرکزی اجاق گاز شرکت تابان TABAN در مناطق 22 گانه شهر تهران فروش قطعات اجاق گاز تابان TABAN ، تعویض شیشه اجاق گاز تابان TABAN ، تبدیل شیشه اجاق گاز تابان به استیل شرکت خدمات طلایی زینو اطلس شماره ثبت :465086 تنها نمایندگی مجاز خدمات و تعمیرات اجاق گاز تابان TABAN در شهر تهران ،این مجموعه هیچ نمایندگی و یا دفتر خدمات پس از فروش دیگری در شهر تهران با هیچ نام و عنوان دیگر ندارد . شما مشتریان گرامی جهت بهره مندی از خدمات پس از فروش و تعمیرات اجاق گازهای شرکت تابان TABAN در سراسر تهران میتوانید در ایام هفته و ساعات اداری با شماره های : 26326554 26320175 77230922 77456283 تماس حاصل نمایید. به جهت سهولت دسترسی شما مشتری گرامی به خدمات و تعمیرات محصولات تابان TABAN در ایام تعطیلات رسمی و ساعات غیر اداری میتوانید با شماره های زیر (سرتیم واحد خدمات تابان TABAN ) در تماس باشید. 26326554 09121968200 فروش قطعات و لوازم یدکی اجاق گاز تابان TABAN : شیشه اجاق گاز تابان TABAN ، شیر اجاق گاز تابان TABAN ،ترموکوپل اجاق گاز تابان TABAN ، چینی فندک اجاق گاز TABAN ، ترانس فندک اجاق گاز TABAN ، سرشعله اجاق گاز TABAN ، چدن اجاق گاز TABAN ، ولوم اجاق گاز تابان TABAN،تبدیل شیشه اجاق گاز TABAN به استیل

  تعمیرات تهران