ژئوممبران ها بهترین انتخاب برای ساخت حوضچه های تبخیر

امروزه از حوضچه های تبخیر در شاخه های مختلف صنعت معدن استفاده می شود. برای ساخت این حوضچه ها باید از مواد اولیه مناسب استفاده شود. محصولات ژئوممبران بهترین انتخاب برای ساخت حوضچه های تبخیر هستند. در این مقاله به بررسی مزایای استفاده از ژئوممبران برای ساخت حوضچه های تبخیر می پردازیم.
این حوضچه ها برای اولین بار هزاران سال پیش برای برداشت نمک مورد استفاده قرار گرفتند. امروزه از حوضچه های کم عمق تبخیر در مقیاس وسیع برای جمع آوری نمک استفاده می شود.
امروزه از حوضچه های تبخیر در استخراج مواد معدنی، جداسازی سنگ معدن و سایر فرآیندهای مهم صنعتی نیز استفاده می شود. تولید لیتیوم و اورانیوم به تنهایی بخش قابل توجهی از استخرهای تبخیر معادن امروزی را تشکیل می دهد.
با توجه به مخلوط غلیظی که می تواند در این حوضچه ها ایجاد شود، باید پوشش های مناسبی برای آنها در نظر گرفته شود. پوشش مناسب علاوه بر افزایش سود و بهبود کیفیت می تواند ایمنی شغلی را بهبود بخشد. ژئوممبران ها بهترین انتخاب برای ساخت حوضچه های تبخیر هستند.
 

حوضچه های تبخیر چگونه کار می کنند

تفاوت اصلی این حوضچه ها در میزان تبخیر و میزان تبخیر آن است. به طور کلی حوضچه های تبخیر ویژگی های مشترکی دارند. آنها بسیار کم عمق هستند و به جای عمق، سطح زیادی دارند. این باعث افزایش سرعت تبخیر می شود. تبخیر از طریق باد و تابش خورشید اتفاق می افتد.
آب تنها از طریق سطوحی که در تماس با هوا هستند تبخیر می شود، بنابراین حوضچه هایی با سطح وسیع و عمق کم برای تبخیر ایده آل هستند. حوضچه ها، دریاچه ها و مخازن عمیق تر، میزان تبخیر را کاهش می دهند و برای ذخیره سازی طولانی مدت استفاده می شوند.
برخی از حوضچه های تبخیر خشک می شوند به طوری که دیگر مایعی در آنها وجود ندارد. برخی دیگر لجن چسبناکی تولید می کنند که نیاز به تصفیه یا پردازش بیشتری دارد.
 

آیا نیاز به پوشاندن دارد؟

یکی از مشکلات حوضچه های تبخیر معدن، انتشار گاز است. بیشتر سنگ ها خودشان گاز تولید نمی کنند، اما افزودن مواد شیمیایی برای جداسازی فلزات از سنگ معدن می تواند منجر به تولید گازهای خطرناکی مانند متان و هیدروژن شود.
اگر حوض در منطقه ای نزدیک به کارگران یا مناطق مسکونی قرار دارد، معمولاً برای ایمنی به یک پوشش و سیستم مدیریت گاز نیاز است. از آنجایی که این گازها می توانند قابل اشتعال باشند، محفظه های مورد استفاده برای نگهداری آنها باید قابل اعتماد و به اندازه کافی قوی باشند تا در برابر افزایش و کاهش سطح فشار بدون پاره شدن مقاومت کنند.ژئوممبران ها یک انتخاب عالی برای ساخت حوضچه های تبخیر هستند. استفاده از ژئوممبران به عنوان پوشش حوضچه های تبخیر معدن می تواند از بسیاری از خطرات مانند انفجار جلوگیری کند.

لاینینگ در حوضچه های تبخیر و اهمیت آن

می توان فرآیندی را برای افزایش سرعت تبخیر در این حوضچه ها اعمال کرد، اما این میزان به شدت کنترل می شود. حوضچه های تبخیر می توانند آب خود را با نفوذ به خاک از دست بدهند. نشت آب می تواند باعث مشکلاتی مانند فیلتراسیون ناقص، از بین رفتن مواد شیمیایی و از بین رفتن مواد معدنی ارزشمند شود. .
برای جلوگیری از نشت این حوضچه ها باید از ژئوسنتتیک استفاده کنیم. ژئوممبران یک محصول ژئوسنتتیکی است که برای جلوگیری از نشت در استخرها مناسب است. ژئوممبران ها بهترین انتخاب برای ساخت حوضچه های تبخیر هستند.
لاینرهای ژئوممبران علاوه بر جلوگیری از نشتی در استخرهای تبخیر، از آب و خاک اطراف استخر نیز محافظت می کنند.
ژئوممبران ها بهترین انتخاب برای ساخت حوضچه های تبخیر هستند

عوامل موثر بر استخر تبخیر ژئوممبران

عوامل زیادی بر عملکرد استخر تبخیر تاثیر می گذارند که در ادامه به تحلیل آنها می پردازیم. یکی از عوامل مهم در ساخت تابه های اواپراتور موادی است که از آنها تشکیل شده است. ژئوممبران ها بهترین انتخاب برای ساخت حوضچه های تبخیر هستند. زیرا ژئوممبران ها علاوه بر ارائه کاربردهای منحصر به فرد در این زمینه، محصولی سازگار با محیط زیست نیز محسوب می شوند.
 
دو عامل موثر بر میزان تبخیر این حوضچه ها عبارتند از:
 

عمق استخر تبخیر

اولین و موثرترین عامل در تنظیم میزان تبخیر، کنترل عمق حوضچه تبخیر است. حوضچه های عمیق تر به دلیل کاهش تماس با هوا، کندتر تبخیر می شوند. آبی که در اعماق بیشتر قرار دارد سردتر می ماند و میزان تبخیر را کاهش می دهد.
اگر یک فرآیند معدنی خاص به سرعت آهسته از دست دادن آب نیاز دارد تا زمان ته نشین شدن یا قرار گرفتن در معرض مواد شیمیایی را فراهم کند، طرح‌های عمیق‌تری برنامه‌ریزی می‌شوند که به بانک‌های شیب‌دارتر و در نتیجه آسترهای ژئوممبران بادوام‌تر نیاز دارند.
 

سطح استخر تبخیر

دومین عامل مهمی که بر میزان تبخیر یک حوضچه تبخیر تأثیر می گذارد، سطح کل آن است. افزایش سطح نیز باعث افزایش میزان تماس آب و هوا و تبخیر آن می شود. حوضچه بسیار کم عمق حتی با سطح آب کوچکی که دارد باز هم سرعت تبخیر کندی خواهد داشت، اما افزایش سطح آب در حوضچه های عمیق یکی از راه های افزایش تبخیر در این نوع حوضچه ها است.
 

چرا ژئوممبران های آرین خاک ایرانیان؟

ژئوممبران ها بهترین انتخاب برای ساخت حوضچه های تبخیر هستند. ژئوممبران های آرین خاک ایرانیان به دلیل نفوذ ناپذیری بالا بهترین انتخاب برای جلوگیری از نشت در حوضچه های تبخیر معدن می باشد. علاوه بر این، ژئوممبران های ما در صنایع دیگر برای تصفیه، کاهش یا حذف پساب فاضلاب، حفاظت از خاک و آب های زیرزمینی و غیره استفاده می شوند.
لاینر ژئوممبران آرین دارای مزایای عمر طولانی، خواص فیزیکی عالی و مقاومت شیمیایی است و محصولی عالی برای ساخت حوضچه های تبخیر است.
شرکت ما با سالها تجربه در حوضچه های تبخیر و سایر زمینه های مرتبط می تواند پروژه های صفر تا صد را برای شما عزیزان به بهترین شکل ممکن انجام دهد.

۰۲ دی ۱۴۰۱


محصولات مشابه
 • کلروفریک هندی پودری 99٪

  کلروفریک هندی پودری 99٪

  پودری و در بشکه های ۵۰ کیلوگرمی آبی رنگ و ۹۹٪ و با کیفیتی برابر مرک آلمان البته شایان ذکر است بار محدود می‌باشد و فروش فوری و زیر قیمت بازار

  صنعتی تهران
 • ساخت اتاق نمک برای اولین بار بدون هزینه نصب

  ساخت اتاق نمک برای اولین بار بدون هزینه نصب

  ساخت اطاق نمک برای اولین بار بدون هزینه نصب دوتا از مشکلات ساخت اطاق نمک در کشور یکی هزینه های ساخت اطاق نمک و هزینه نصب و ..آن بوده و دیگر مشکل بزرگ اطاق نمک مصالح آن مانند آجر نمک چسب نمک نمک های مخصوص نمک طبیعی طراحی اطاق نمک بوده است که متاسفانه برای آن دسته از مجموعه ای که قصد ساخت اطاق نمک را داشته اند همیشه مشکل ساز بوده است ولی درمجموعه نمک پاینده برای اولین بار هر دومشکل حل شد 1- با مشاوره و طرح جدید نمک پاینده شما میتوانید اطاق نمک خودتان را بدون هیچ هزینه ای اضافه و با کمترین قیمت و ارزانترین قیمت ممکن بسازید نیاز به نصاب و پرداخت هزینه ندارید 2- نمک پاینده اولین چسب نمک مخصوص آجر نمک و سنگ نمک و غارنمکی را تولید کرده اولین و تنها چسب نمک و تنها چسب آجر نمک درکشور توسط نمک پاینده تنها چسب نمک که بانام چسب مخصوص آجر نمک.چسب مخصوص اطاق نمک ارائه میشود این چسب بین 5سال تا 9 سال گارنتی داشته است دفترمرکزی: شعبه 1 مرکزی فروش : گرمسار میدان انقلاب میدان پمپ بنزین روبروی پمپ بنزین ساختمان پاسارگاد طبقه 5 با ما در نمک پاینده تماس بگیرید http://payandehsalt.com/ 02334208302 02334208303 02334208304 02334208363 02334208364 02334243715 02334243716 02334233077 09125321778 09124312773 09109022773 09109332773

  صنعتی سمنان
 • کربنات باریم

  کربنات باریم با فرمول شیمیاییBaCoبه رنگ سفید وبه شکل بلورهای ریزمی باشدک حلالیت خوبی دراسیدهیدرو کلریک< نیتریک<سولفریک دارد با بهترین کیفیت و مناسبترین قیمت، برای خرید و یا اطلاعات بیشتر تماس بگیرید .

  صنعتی زنجان
 • فروش هیدرو سولفیت سدیم09128705623

  فروش هیدرو سولفیت سدیم09128705623

  هیدروسولفیت سدیم ترکیب شیمیایی خشک گرانولی پایدار و احیا کننده است که در حلال های آلی نامحلول است و از واکنش نیمه خنثی سازی سولفید هیدروژن با هیدروکسید سدیم به دست می آید و برای تولید ترکیبات آلی و معدنی گوگرد مورد استفاده قرار می گیرد. این ترکیب به علت تفاوت در ساختار، در رنگ های سفید مایل به زرد و سفید مایل به خاکستری دیده می شود، ولی به طور کلی فرمول آن Na2S2O4 و Na2O4S2 است. هیدرو سولفیت سدیم محصول قابل اشتعالی است که وقتی در معرض گرمای شدید یا آتش قرار می گیرد احتمال انفجار وجود دارد؛ این ترکیب با خلوص ۹۰ درصد به فروش می رسد و دارای چگالی ویژه (۱.۱۲-۱.۱۸) می باشد و PH محصول ۱۰-۱۳.۵ است و جامدی سفید رنگ با قدرت کاهندگی بالا است که سبب شده به غیر صنایع مختلف، خریداران بزرگی چون واحد های تولید کننده اسید سولفوریک به عنوان یک محصول مهم داشته باشد.

  صنعتی تهران