چسب بخیه مایع چیست؟

چسب بخیه مایع چیست؟

چسب بخیه مایع از نامش پیداست که مایع است مثل چسب قطره ای. چسب مایع بخیه برای کسانی ک از بخیه میترسند یا تحمل درد ندارند، مناسب است. پزشکان جراحی و افراد زیباجو میتوانند از چسب بخیه مایع برای زیبایی و تمیزی کار خود استفاده کنند. چسب بخیه مایع یک چسب قطره ای میباشد که در کمترین زمان ممکن باعث جوش خوردن زخم میشود. چسب بخیه مایع نیازی به نخ و بخیه ندارد.
چسب بخیه مایع هیچگونه عارضه ای ندارد. چسب بخیه مایع برای هرگونه زخمی کاربرد دارد. چسب بخیه مایع جایگزین عالی برای نخ و سوزن است. بعد از استفاده از چسب بخیه مایع نیازی به بستری و دوره نقاهت ندارید. چسب بخیه مایع تا زمانی قابل استفاده است که مایع آن رقیق و به رنگ سفید شفاف باشد. چسب بخیه مایع مناسب انواع زخم ها و بریدگی های سطحی - چسب بخیه مایع درمان آفت و بستن زخم های داخلی دهان و لثه - برداشتن انواع خال گوشتی_ چسب بخیه مایع مناسب انواع جراحی بینی ، سزارین، ستون فقرات، وووو.

چسب بخیه مایع چیست؟
چسب بخیه مایع مناسب برای ورزشکان و کسانیکه در حین ورزش مصدوم میشوند. چسب بخیه مایع دارای پیپت و پالت همراه  برای چندبار مصرف از چسب بخیه مایع میباشد. 
علت استقبال از چسب مایع بخیه نماندن جای بخیه روی پوست است.چسب مایع بخیه یک محصول است که یک سد محافظ پوستی محکم، شفاف و محافظ ایجاد می کند که براحتی اعمال می شود. چسب مایع بخیه برای نواحی از بدن که نیاز به خم شدن دارند، خوب عمل می کند. 

 چسب مایع بخیه مناسب چه زخم هایی است؟ 

 چسب مایع بخیه مناسب زخم های سطحی و عمقی و پارگی های ناشی از تصادفات، انواع عمل های جراحی مانند سزارین، لاپاراسکوپی، برداشتن کیست و غدد، عمل های زیبایی، درمان آفت و زخم های داخلی دهان می باشد. چسب مایع بخیه براحتی در بیمارستان ها توسط متخصص و در منزل توسط خود اشخاص قابل استفاده هستند. برای عمل های جراحی و یا زخم های فوری، می توان از چسب مایع بخیه استفاده کرد.  همچنین چسب مایع بخیه یک وسیله بسیار کاربردی ست که باید در جعبه کمک های اولیه وجود داشته باشد. 

نحوه استفادهاز چسب بخیه مایع
نحوه استفاده از چسب مایع بخیه

 - برای استفاده از چسب مایع بخیه ابتدا دست های خود را بشویید که از برخورد زخم با سطح آلوده جلوگیری کنید. دست های آلوده حاوی باکتری هستند و باعث ایجاد عفونت در زخم می شوند.

- زخم و اطراف آن را نیز به خوبی تمیز کنید. تمیز کردن پوست اطراف زخم بسیار حائز اهمیت است. - از الکل، پد و سایر محلول های ضدعفونی کننده استفاده نکنید زیرا ممکن است باعث تحریک زخم و پوست اطراف آن شود.

- برای استعمال چسب مایع بخیه ابتدا باید لبه های زخم را بهم بچسبانید و با استفاده از پیپت های یکبار مصرف، چسب را روی زخم بصورت یک لایه بریزید. سپس صبر کنید تا خشک شود و مجددا لایه بعدی را روی زخم بریزید و این کار را بسته به عمق شکاف تا چند مرتبه تکرار کنید.

- توجه داشته باشید نیازی به قرنطینه ناحیه مورد نظر نیست و میتوانید استحمام و حرکت راحتی داشته باشید. - توجه داشته باشید که چسب مایع بخیه به سرعت خشک می شود. 

 مراقبت های بعد از استعمال چسب مایع بخیه 

- چسب های مایع بخیه ضد آب هستند، اما سعی کنید از خیس شدن طولانی مدت آن خودداری کنید.
- هیچگونه لوسیون، روغن، پماد و ژل را روی ناحیه آسیب دیده استفاده نکنید. زیرا باعث تضعیف پیوند چسب و پوست می شود.
- از خراشیدن محل خودداری کنید زیرا ممکن است باعث از بین رفتن چسب مایع بخیه شود. 

نحوه برداشتن چسب مایع بخیه

 همانطور که گفته شد برای برداشتن چسب مایع بخیه، نیازی به مراجعه به پزشک نیست.  با استفاده از راه کارهایی که در ادامه می خوانید می توانید چسب را از پوست جدا کنید؛
- ابتدا باید آن را نرم کنید، می توانید یک حوله تمیز و مرطوب روی باند قرار دهید تا نرم شود، و پس از مدتی پیوند بین چسب و پوست جدا شود.

مزایای چسب مایع بخیه 

چسب مایع بخیه علی رغم آنچه تصور می شود مزایای زیادی برخوردار است که مهم ترین آن نماندن جای بخیه روی سطح پوست است که بسیاری افراد برای از بین بردن جای بخیه به لیزر در مانی رو می آورند. چسب مایع بخیه در عمل های زیبایی بسیار حائز اهمیت است که جای بخیه در صورت نماند. چسب مایع بخیه این امر مهم را عملی کرده و از ایجاد جای بخیه و گوشت اضافه روی پوست جلوگیری می کند. از مزایای دیگر چسب مایع بخیه می توان به راحت بودن بیمار پس از استعمال اشاره کرد.  بیمار پس از استفاده از چسب مایع بخیه می تواند به راحتی استحمام کند و حرکت کند، بدون اینکه نگران خیس شدن جای زخم و یا خونریزی مجدد زخم باشد. همچنین موقع استفاده از چسب مایع بخیه دیگر نیازی به استفاده از بی حسی نیست زیرا بیمار دردی را متحمل نمی شود. با استفاده از چسب مایع بخیه در وقت خود صرفه جویی میکنید و نیازی به مراجعه مجدد به پزشک برای درآوردن بخیه ها نیست.شما عزیزان می توانید با اسفاده از چسب مایع بخیه دوره درمان خود را به حداقل برسانید.

از دیگر مزایای استفاده از چسب مایع بخیه موارد زیر میباشد:

- بدون اسکار و اثر زخم
- بدون هیچگونه عوارض جانبی و آلرژی
- بدون نیاز به تزریق بی حسی 
- فعالیت و تحرک آنی 
- مقرون به صرفه و اقتصادی
- کاهش زمان عمل چسب مایع بخیه یک وسیله ضروری است که به غیر از مراکز جراحی، اورژانس و مراکز درمانی بهتر است در خانه های خود نیز از آن داشته باشیم تا در صورت نیاز، قابل دسترسی سریع باشد.

 

برداشت آخر :

اگر شما هم قصد انجام عمل زیبایی دارید
اگر شما هم از بخیه میترسید
اگر شما هم دوست ندارید جای بخیه روی پوستتان بماند
اگر شما هم در حین ورزش و بازی دچار بریدگی پوست میشوید 
چسب بخیه مایع را تهیه کنید و به پزشک مربوطه تحویل دهید تا از در عمل زیبایی شما از آن استفاده کند و دیگر نگران هیچ چیزی نباشید.


۰۵ مرداد ۱۴۰۱


دیگر محصولات
 • قیمت رو تختی دور کش

  قیمت رو تختی دور کش

  قیمت رو تختی دور کش یکبار مصرف براساس گرماژ - ابعاد متغیر میباشد. رو تختی دور کش یکبار مصرف مناسب انواع تخت معاینه - کلینیک درمانی و زیبایی - بیمارستان ها - دامپزشکی - مطب پزشکی کاربرد دارد. از ملحفه یکبار مصرف در صنایع کشاورزی و خودروسازی و حتی برای کاور لوازم خانه استفاده میشود.ملحفه یکبار مصرف در درمانگاه ها، بیمارستان ها، کلینیک های زیبایی، مراکز ماساژ، هتل ها و مسافرخانه ها به صورت کش دار استفاده میگردد. ملحفه یکبار مصرف در دامپزشکی ها، پت شاپ ها بصورت تکه ای یا شان استفاده میگردد.از ملحفه یکبار مصرف کاور کیف و کفش، کاور لوازم خانگی، کاور لوازم ماشین، کاور کامپیوتر و لوازم جانبی آن و ... حتی مصارف شخصی تولید می شود ملحفه یکبار مصرف به عنوان روتختی و زیرانداز و روبالشی و حوله و لباس یکبار مصرف کاربرد دارد. ملحفه یکبار مصرف از جنس اسپان باند سوزنی و بدون بافت و ضد حساسیت میباشد. مهمترین مسئله وقت شماست که با انواع ملحفه یکبار مصرف نیازی به صرف وقت و زمان در دوخت و دوز و شست شو ندارید.

  دارو و مواد مصرفی اصفهان
 • پد آنتی فریز کرایولیپولیز

  پد آنتی فریز کرایولیپولیز

  پد آنتی فریز کرایولیپولیز یکی از لوازم و وسایل ضروری در انجام کرایولیپولیز است. وظیفه پد آنتی فریز کرایولیپولیز انتقال سرما به پوست میباشد. پد آنتی فریز کرایولیپولیز دارای ژل میباشد. وظیفه ژل پدآنتی فریز این است زمانیکه وارد دستگاه مکنده میشود باعث توقف جریان نشود. ژل باید روان باشد اما رقیق نباشد هرچه ژل رقیقتر باشد پد آنتی فریز سریعتر خشک میشود و باعث سوختگی پوست میشود. انواع پد آنتی فریز کرایولیپولیز موجود میباشد. پد آنتی فریز کرایولیپولیز برند بکو Beco- پد آنتی فریز کرایولیپولیز زل تیک Zeltique- پد آنتی فریز کرایولیپولیز کول تک Cool tech -در وزن های 110گرمی-120گرمی-210 گرمی- و همراه با ژل آنتی فریز کرایولیپولیز 1 کیلویی-

  دارو و مواد مصرفی اصفهان
 • تولید و پخش روتختی دوسرکش یکبار مصرف بیمارستانی

  تولید و پخش روتختی دوسرکش یکبار مصرف بیمارستانی

  تولید و پخش روتختی دوسرکش یکبار مصرف بیمارستانی تولید و پخش انواع روتختی دوسرکش یکبار مصرف بیمارستانی بصورت عمده در سایزهای مختلف با گرماژ متفاوت گرماژ ۱۷ – ۲۵ – ۳۸ ابعاد ۸۰*۲۰۰ – ۸۰* ۲۲۰ – ۱۲۰*۲۲۰ – ۱۲۰*۲۴۰ تولید و پخش روتختی دوسرکش یکبار مصرف بیمارستانی مناسب مراکز درمانی و بیمارستان ها و کلینیک های جراحی و زیبایی تولید و پخش روتختی دوسرکش یکبار مصرف بیمارستانی مناسب در مراکز جراحی محدود به قیمت کارخانه خرید کنید تولید و پخش روتختی دوسرکش یکبار مصرف بیمارستانی در اصفهان و ارسال به سراسر ایران و مایل به همکاری با تمام مراکز به قیمت تولیدی

  دارو و مواد مصرفی اصفهان
 • کارخانه تولیدی رول ملحفه یکبار مصرف

  کارخانه تولیدی رول ملحفه یکبار مصرف

  کارخانه تولیدی رول ملحفه یکبار مصرف کارخانه تولیدی رول ملحفه یکبار مصرف، ملحفه یکبار مصرف را به صورت رول مناسب انواع تخت تولید میکند. کارخانه تولیدی رول ملحفه یکبار مصرف، رول ملحفه را با ضخامت و کیفیت بالا و در گرماژ 17 و 25 و 38 گرم و در عرض 60 و 80 تولید و به بازار عرضه می نماید. همچنین کارخانه تولیدی رول ملحفه یکبار مصرف شروع به تولید انواع ملحفه یکبار مصرف در ابعاد و اندازه های متفاوت کرده است.

  دارو و مواد مصرفی اصفهان


محصولات مشابه
 • دیتالاگر دمای یخچال و فریزر آزمایشگاهی

  دیتالاگر دمای یخچال و فریزر آزمایشگاهی

  دیتالاگر ها انواع و اقسام زیادی دارند از مدلهای پرتابل گرفته تا مدلهایی که ثابت هستند اما همه آنها در یک وجه مشترکند و آن موضوع ثبت دما در بازه مورد نظر است و اینکه کاربر دیتالاگر دمای محیط محل اندازه گیری آنقدر برایش اهمیت دارد که مبادرت به خرید تجهیزی بنام دیتالاگر مینماید . راحت بیان کنیم که چون کارفرما دیتالاگری خریده برای یک منظور خاص و به دلیل آنکه هزینه میلیونی هم برای خرید آن تقبل کرده دلیل نمیشود تا دقیقا به هدف خود از خرید دیتالاگر برسد معنی این عبارت چیست ؟ معنی این جمله آن است که دیتالاگر ها و رکوردهای دما توسط شرکتهای ایرانی و خارجی با کیفیتهای متفائتی ساخته میشوند و وابسته به اینکه آن شرکت چقدر برای ساخت دیتالاگر هزینه کرده میتواند کارایی آن را نحت الشعاع قرار دهد مثالی بهتر بزنیم فرض کنید شما برای حفاظت از منزل خود در زمانهایی که به مسافرت میروید از یک قفل برای امنیت بیشتر استفاده مینماید اگر تمایل داشته باشید که این قفل را از اولین فروشگاه لوازم ابزار و یراق تهیه نمایید میتواند قفلهایی با برند های متعدد از کشورهایی مثل آلمان -ایتالیا -چین -ایران در اختیارتان بگذارد اگر تمایل داشته باشید که کمترین هزینه را انجام دهید همان قفل چینی را انتخاب مینمایید و برای درب از آن استفاده میکنید اما آیا درجه امنیت قفل چینی آنقدر است که در مسافت خیال شما را آسوده نماید ؟قطعن خیر دلیل این موضوع برمیگردد به ساختار و آلیاژ و کد بندی کلید هایی که برای قفل چینی بکار برده میشود و از یک کد کلید هزاران هزار کلید تولید شود که میتواند سبب بازکردن همه قفل ها شود و یا اینکه آلیاژ قفل آنقدر کیفیت پایین است که با اولین فشار خواهد شکست بنابر این انتخاب قفل در اولین موقعبت قرار گیری در فروشگاه ابزار و یراق با کمترین قیمت فقط هزینه اضافی و خسارات میلیونی سرقت را برایمان خواهد داشت پس راه حل چیست ؟ راه حل جستجو در اینترنت و خواندن اطلاعات راجع به انواع و اقسام قفل ها و قیمت و برند و حتی مقاوت آنها است و عدم اهمیت به این موضوع که قیمت قفل چقدر است تا به بهترین گزینه و مناسبترین شرایط دست یابیم. شاید خواننده ای با مطالعه مطلب عنوان کند که من نمیتواند هر هزینه ای را بابت خرید قفل انجام دهم و مجبورم به قیمت آن توجه کنم سوالی که اینجا پیش می آید این موارد است که آیا منظور از خریدن قفل آیا مواظبت از لوازم با ارزشی نیست که در منزل وجود دارد؟ آیا سرقت فقط یکی از لوازم منزل و فقط یکی میتواند خساراتی معادل دهها یا صدها برابر خرید یک قفل به ما وارد کند آیا استفاده از یک برند نامرغوب و بی کیفیت فقط دروغی نیست که به خودمان گفته ایم و حفاظت از منزل فقط خیالی است که در ذهن پرورانیده ایم اگر به این سوالات خوب فکر کنیم برای خرید قفل وقت تحقیقات بیشتر و هزینه بالاتری در نظر میگیریم بنابراین دعوت مینماییم برای خرید یک دیتالاگر و رکوردر دمای یخچالی و سردخانه ای ابتدا به لینک زیر سر بزنید تا از جزییات و ویژگیهای سیستمهای قابل اعتماد برایتان شرح و بازگو نماییم http://pishrans.com/refrigerator-monitoring

  دارو و مواد مصرفی تهران
 • سامانه هشدار دمای یخچال

  سامانه هشدار دمای یخچال

  این سامانه قادر است تا از مواد دارویی -بهداشتی و غذایی داخل یخچال یا فریزر و سردخانه در مقابل فساد محافظت نماید این سیستم با هشدار بموقع در صورت خرابی سیستم برودتی میتواند جلوی یک خرابی وسیع را دریخچال و بروز ضررهای هنگفت بگیرد سیستم موجود قادر است تا در صورت نیاز برای 2 الی چند یخچال آزمایشگاهی کنار هم تجهیز گردد شرایط هشدار این سیستم عبارتند از 1)افزایش دمای یخچال در صورت سوختن کمپرسور یا خروج گاز 2)کاهش دمای یخچال در نتیجه یکسر شدن ترموستات 3)افزایش دمای یخچال در حالت قطع برق 4)افزایش دمای یخچال در نتیجه باز ماندن درب یخچال 5)هشدار قطع برق دستگاه 6)محافظ داخلی برای قطع برق یخچال در زمان قطع و وصل شبکه امکانات فوق به صورت آبشنال و یا حتی یکجا میتواند در یک سیستم تجهیز گردد برای اطلاعات بیشتر به سایت پیشران صنعت ویرا سر بزنید http://pishrans.com/refrigrator-temp-control

  دارو و مواد مصرفی تهران
 • دستبند بیمار پلاستیکی

  دستبند بیمار پلاستیکی

  ویژگیها: جنس پلاستیکی بسیار لطیف و مقاوم با بهترین کیفیت قابل شستشو و ضد عفونی آنتی باکتریال ضد حساسیت بدون لاتکس دارای دکمه وعدم امکان جداشدن بدون ابزار بدون وجود هیچ گونه فلزی در دستبند دارای جنس لطیف و سبک در 3 مدل و 8 رنگ: 1. دستبند شناسایی بیمار با قابلیت نوشتن روی آن ( دستبند بیمار مدل 130W ): دارای سه مدل: اطفال، بزرگسال، ست مادر و نوزاد در شش رنگ: قرمز، زرد، آبی، صورتی، سبز، سفید 2. دستبند شناسایی بیمار با محافظ طلقی ( دستبند بیمار مدل 130S ): دارای سه مدل: نوزاد، اطفال، بزرگسال در هشت رنگ: قرمز، زرد، آبی، صورتی، نارنجی، بنفش، سبز، سفید قابل نوشتن روی آن و نیز چاپ مشخصات بیمار با هر نوع پرینتر 3. دستبند شناسایی بیمار با کارتابل ( دستبند بیمار مدل 130C) : دارای سه مدل: اطفال، بزرگسال، ست مادر و نوزاد در شش رنگ: قرمز، زرد، آبی، صورتی، سبز، سفید

  دارو و مواد مصرفی تهران
 • قیمت رو تختی دور کش

  قیمت رو تختی دور کش

  قیمت رو تختی دور کش یکبار مصرف براساس گرماژ - ابعاد متغیر میباشد. رو تختی دور کش یکبار مصرف مناسب انواع تخت معاینه - کلینیک درمانی و زیبایی - بیمارستان ها - دامپزشکی - مطب پزشکی کاربرد دارد. از ملحفه یکبار مصرف در صنایع کشاورزی و خودروسازی و حتی برای کاور لوازم خانه استفاده میشود.ملحفه یکبار مصرف در درمانگاه ها، بیمارستان ها، کلینیک های زیبایی، مراکز ماساژ، هتل ها و مسافرخانه ها به صورت کش دار استفاده میگردد. ملحفه یکبار مصرف در دامپزشکی ها، پت شاپ ها بصورت تکه ای یا شان استفاده میگردد.از ملحفه یکبار مصرف کاور کیف و کفش، کاور لوازم خانگی، کاور لوازم ماشین، کاور کامپیوتر و لوازم جانبی آن و ... حتی مصارف شخصی تولید می شود ملحفه یکبار مصرف به عنوان روتختی و زیرانداز و روبالشی و حوله و لباس یکبار مصرف کاربرد دارد. ملحفه یکبار مصرف از جنس اسپان باند سوزنی و بدون بافت و ضد حساسیت میباشد. مهمترین مسئله وقت شماست که با انواع ملحفه یکبار مصرف نیازی به صرف وقت و زمان در دوخت و دوز و شست شو ندارید.

  دارو و مواد مصرفی اصفهان