مقالات مرتبط

پاکت کرافت چیست؟

پاکت کرافت چیست؟
 نحوه ارائه محصولات و تولیدات به مشتریان یکی از مهم‌ترین بخش‌های موفقیت محصول در جلب نظر مشتریان و مطرح‌شدن در بازار عرضه است. بسته‌بندی محصولات بخش مهمی از نحوه عرضه محصول هستند و از چندین جهت دارای اهمیت زیادی هستند. با توجه به رقابت شدیدی که همواره در عرضه محصولات وجود دارد، استفاده از بسته‌بندی مناسب، جدید و کاربردی یکی از راه‌های جلب نظر مشتریان است. امروزه انواع بسته‌بندی‌های کاغذی، شیشه‌ای، پلاستیکی و ... وجود دارد. هرکدام از این بسته‌بندی‌ها مناسب گروهی از کالاها هستند. این بسته‌بندی‌ها از مزایا و معایب متفاوتی نیز برخوردار هستند. پاکت کرافت یکی از انواع بسته‌بندی است که با این‌که از مدت‌ها قبل از آن استفاده شده، در حال حاضر دستخوش تغییرات شده و مدل‌های جدیدی به بازار ارائه کرده است. تنوع مدل‌های پاکت کرافت بسیار بالا است. از انواع مدل‌های پاکت کرافت برای بسته‌بندی مواد غذایی، بسته‌بندی هدایا، بسته‌بندی مدارک و ... استفاده می‌شود. اطلاعات ارائه شده در این مطلب بر روی انواع پاکت کرافت‌ها، کاربردهای آن‌ها، محل تهیه و نحوه خرید آن‌ها تمرکز دارد. با همراهی ما در ادامه مطلب، این جزئیات را مطالعه نمایید.

آشنایی با پاکت کرافت

پاکت کرافت‌ها پاکت‌هایی کاغذی هستند که از آن‌ها برای بسته‌بندی و حمل‌ونقل انواع مواد مانند مواد غذایی و خوراکی استفاده می‌شوند. از پاکت کرافت‌ها در ایام قدیم نیز برای بسته‌بندی و حمل انواع میوه‌ها و شیرینی نیز استفاده می‌شده است. پاکت‌های کرافت در حال حاضر تغییرات زیادی نسبت به زمان گذشته کرده‌اند. یکی از مهم‌ترین مزایای خرید پاکت کرافت آسیب کم‌تر به محیط‌زیست به دلیل عدم استفاده از مواد نایلونی و پلاستیکی است.
پکت کرافت

 

 کاربردهای پاکت کرافت

1. بسته‌بندی انواع خشکبار و آجیل
2. بسته‌بندی میوه خشک
3. بسته‌بندی گیاهان دارویی
4 بسته‌بندی چای و قهوه
5. بسته‌بندی انواع نان‌های فانتزی
6. بسته‌بندی سیمان و گچ
7. بسته‌بندی موارد شیمیایی پودری
8. بسته‌بندی غذای آبزیان دام و طیور
9. بسته‌بندی انواع کودها و بذرهای کشاورزی
10. بسته‌بندی انواع پودرهای آرایشی و بهداشتی

 انواع پاکت کرافت

1. پاکت کرافت زیپ کیپ
2. پاکت کرافت گلاسه
3. پاکت کرافت کاغذی
4. پاکت کرافت متالایز
5. ساک دستی کرافت
6. پاکت کرافت پنجره دار یا بدون پنجره
7. پاکت کرافت یک رو شفاف
8. پاکت کرافت ساده
9. پاکت کرافت تک لایه یا چند لایه

مزایای استفاده از پاکت کرافت

1. مقاومت بالا و استحکام مناسب پاکت کرافت
2. رعایت بهداشت و تضمین سلامت مصرف‌کنندگان
3. حمل و چیدمان زیبا در همه قفسه‌های فروشگاهی
4. برخورداری از ظاهری زیبا و بسته‌بندی لوکس
5. سهولت در باز و بسته شدن پاکت کرافت
6. کاهش چشم‌گیر مصرف نایلون و پلاستیک
7. وجود تنوع در طرح و رنگ
8. کیفیت بالای ترکیبات اولیه
9. امکان تولید در سایزهای دلخواه مشتریان
10. وجود امکان چاپ برند و لوگو با طرح‌ها سفارشی
11. قیمت مناسب
12. امکان رقابت بالا با سایر انواع بسته‌بندی‌ها

 ایده‌های کاربردی در استفاده از پاکت کرافت


ایده کاربردی برای پاکت کرافت

بسته‌بندی‌های مناسبتی

فروشگاه‌ها و تولیدکنندگان می‌توانند در طراحی پاکت‌های کرافت مورداستفاده خود از طرح‌ها، رنگ‌ها و جملاتی استفاده کنند که متناسب با مناسبت‌های تقویمی نزدیک باشد. برای مثال استفاده از طرح‌های متناسب با یلدا بر روی پاکت کرافت های میوه خشک در محدوده زمانی نزدیک به این مناسبت تقویمی یا استفاده از پاکت کرافت‌هایی با طرح‌های عاشقانه برای بسته‌بندی شکلات در نزدیکی ولنتاین. علاوه بر مناسبت‌های تقویمی استفاده از پاکت کرافت و تزئین آن متناسب با مناسبت‌های شخصی نیز ایده‌ای کاربردی درباره پاکت بسته‌بندی گرافت است. می‌توان از تزئینات مربوط با مناسبت پیش رو استفاده کرد و پاکت کرافت را هماهنگ با آن انتخاب و تزئین کرد. برای مثال تزئینات قلبی شکل مناسب بسته‌بندی هدیه سالگرد ازدواج با پاکت کرافت هستند.

تبلیغات روی بسته‌بندی

بخش بیرونی پاکت‌های کرافت کاملاً خالی است. این فرصت مناسبی برای کسب‌وکارها و فروشگاه‌هایی است که از پاکت کرافت برای بسته‌بندی کالا و محصولات خود استفاده می‌کنند. چاپ تبلیغات فروشگاه، کسب‌وکار و مسائلی از این قبیل بر روی پاکت کرافت‌‎ها ایده‌ای کاربردی و تجاری به حساب می‌آید.

تعامل با مشتریان

بهتر است صرفاً به استفاده از پاکت کرافت های ساده اکتفا نشود. شرکت‌ها، گروه‌ها، فروشگاه‌ها و تولیدکنندگانی که از پاکت کرافت برای بسته‌بندی و ارائه محصولات خود استفاده می‌کنند، می‌توانند با استفاده از محصول با مشتریان خور تعامل ایجاد کنند. نوشتن جملاتی در حوزه محصول ارائه شده در جهت جلب‌توجه مشتری یکی از ایده‌های کاربردی استفاده از پاکت کرافت برای تعامل با مشتریان است.

استفاده از رنگ‌های مناسب

دقت در استفاده از پاکت کرافت یکی به‌اندازه‌ای مهم است که خود ایده‌ای کاربردی در جهت استفاده از این محصول به حساب می‌آید. رنگ پاکت کرافت و شکل ظاهری آن باید با محصولی که درون آن وجود دارد هم‌خوانی و تناسب داشته باشد. برای مثال اگر محتویات پاکت کرافت شامل قهوه باشد، مناسب است که از رنگ قهوه‌ای با طرح‌های خلاقانه‌ای که در آن‌ها از شکل دانه‌های قهوه استفاده شده است بهره برد.

پاکت کرافت از کجا بخریم؟

تهیه پاکت کرافت کار بسیار راحتی است. در حال حاضر تولیدکنندگان و واسطه‌های بسیاری در حال فروش انواع مختلفی از پاکت کرافت هستند. برای تهیه پاکت کرافت به‌صورت حضوری می‌توان سری به بازار بزرگ تهران زد. پس از یافتن راسته تولیدکنندگان و فروشندگان این کالا می‌توان درباره نوع و تعداد پاکت کرافت های سفارشی با آن‌ها به توافق رسید.

 سفارش پاکت کرافت

سفارش پاکت کرافت به دو شکل حضوری و غیرحضوری امکان‌پذیر است. در سفارش حضوری می‌توان به مکان‌هایی که در هر شهر به ارائه این محصول می‌پردازند، رفت و پاکت‌های موردنظر را در تعداد موردنظر سفارش داد. شیوه غیرحضوری که بسیار راحت‌تر از شیوه قبل به نظر می‌رسد، مستلزم است که با آگهی‌های اینترنتی یا شماره‌هایی که به این منظر در سایت‌ها منتشر شده‌اند، تماس گرفت و با مشاهده عکس محصولات نسبت به سفارش پاکت کرافت اقدام کرد.
 
 کلام پایانی
پاکت کرافت‌ها نوع جدیدی از بسته‌بندی به حساب نمی‌آیند. همان‌طور که قبلاً به آن اشاره شد، استفاده از پاکت‌ها برای خرید و جابه‌جایی محصولات از ایام قدیم رواج داشته است ولی در حال حاضر با پاکت کرافت‌هایی با طرح‌های جدیدی و کاربردهای فراوان‌تر روبه‌رو هستیم که تا حدود زیادی در بین مصرف‌کنندگان تثبیت شده‌اند.
علاوه بر زیبایی بسته‌بندی و حمل محصولات با پاکت کرافت، سطح بهداشت در این بسته‌بندی نیز بسیار مناسب است. به نظر می‌رسد، مهم‌ترین مسئله درباره استفاده از پاکت کرافت‌ها نیز مربوط به حفظ هرچه بیشتر محیط‌زیست و واردکردن کم‌ترین آسیب ممکن به آن است.

1400/9/22
جویشگر


محصولات مشابه
 • سررسید چرم | سررسید ترمو | سررسید 1401 | سالنامه 1401

  سررسید چرم | سررسید ترمو | سررسید 1401 | سالنامه 1401

  انتشارات پیک فدک با 20 سال تجربه توانسته است تقویم رومیزی و سررسید های با کیفیت تولید و به بازار عرضه کند، رضایت مشتریان عزیز باعث شد تا هر ساله با افزایش تیراژ تولید به این کار ادامه دهیم بتوانیم رضایتمندی شما عزیزان را بیشتر جلب کنیم امید است در سال 1400 نیز در کنار شما باشیم کیفیت از فدک آغاز میشود... برخی از دلایل همکاری با انتشارات پیک فدک: 1- پشتیبانی حرفه ای با بیش از 70 نفر پرسنل 2- کیفیت بالای چاپ و صحافی تضمینی 3- در صورت مشاهده سررسید معیوب، جنس می تواند مرجوع گردد. 4- هزینه نسبتا پایین محصولات نسبت به کیفیت و خدمات آن 5- هزینه پایین برای خدمات چاپ اختصاصی (جلد، لت و ترام) 6- ما مجموعه ای هستیم شامل چاپخانه، صحافی، انتشارات و کانون تبلیغاتی با سابقه ای چندین ساله و نه فقط یک مجموعه نوپا 7- در سال گذشته بیش از 600 عنوان سررسید اختصاصی تحویل داده شد. 8- شرکت ها و موسساتی که به دنبال کیفیت تضمینی و قیمت مناسب هستند با نشر پیک فدک کار می کنند. و غیره... کیفیت از فدک آغاز میشود... ســـایر محصولات انتشـــارات پیک فدک: سررسید چـرم لب لاک ، سررسید چرم دورچسب ، سررسید چرم ایرانی ، سررسید ارگانایزر مــدیریتی ، ســررسید اروپایی چــرم ، سررسید اروپایی سلفــونی ، سررسید گالینگور وزیری و سررسید گالینگور اروپایی ،تقویم رومیزی نفیس ، تقویم رومیزی فانتزی ، تقویم رومیزی قالب دار، تقویم رومیزی شبهای زیبا ، تقویم رومیزی گل ، تقویم رومیزی گل زمینه چوب ، تقویم رومیزی ماشین ، تقویم رومیزی هنری ، تقویم رومیزی ایران ، تقویم رومیزی شمال ، تقویم رومیزی تخت جمشید ، تقویم رومیزی طبیعت ، تقویم رومیزی هفتگی ، تقویم دیواری تک برگ کوچک ، تقویم دیواری تک برگ متوسط ، تقویم دیواری تک برگ بزرگ ، تقویم دیواری چهار برگ کوچک ، تقویم دیوار چهار برگ بزرگ ، تقویم دیواری چهار برگ متوسط ، انواع هدایای تبلیغاتی ، ست مدیریتی ، انواع خودکار فلزی تبلیغاتی ، انواع خودکار پلاستیکی تبلیغاتی ، انواع جاکارتی

  چاپ و بسته‌بندی قم
 • چاپ تخصصی کارت pvc

  چاپ تخصصی کارت pvc

  مشاوره و چاپ انواع کارتهای پی وی سی کارت شناسایی کارت پرسنلی کارت هدیه کارت حضور و غیاب کارت تخفیف کارت VIP کارت عضویت کارت تردد کارت پارکینگ کارت هوشمند کارت باشگاه کارت همایش کارت ضمانت انواع محصولات چاپ افست و دیجیتال کارت مغناطیس کارت هوشمند کارت مایفر کارت کنتاکتلس کارت سلامت کارت بهداشت

  چاپ و بسته‌بندی تهران
 • جت پرینتر ثابت

  قابلیت چاپ با فونت های گوناگون – قابلیت چاپ بارکد و لیبل – سرعت چاپ 40 متر در دقیقه – توانایی چاپ 5 خط افقی – ارتفاع چاپ تا 12.7 میلی متر – دقت 300dpi – همراه پایه نگهدارنده – مناسب برای نصب بر روی نوار نقاله ارسال به کل ایران

  چاپ و بسته‌بندی آذربایجان غربی
 • پالت پلاستیکی 130*110

  پالت پلاستیکی 130*110

  پالت پلاستیکی 130*110 ارتفاع 15 سانت با سطح مشبک با تحمل بار در حالت حرکت 1500 کیلو و تحمل بار در حالت ثابت 5000 کیلو گرم مواد اولیه از پلی اتیلن خالص HDPE میباشد . پالت 18.5 کیلو گرمی سفید و زرد و یا آبی تولید میشود . این پالت از 4 طرف لیفتراک خور است . و مدل جدید آن از دوطرف جک پالت خور است . این تنها پالت پلاستیکی 130*110 در ایران میباشد که قابلیت حمل با جک پالت خور است . مورد استفاده در کلیه صنایع مواد غذایی - صنایع دارویی - کارخانجات تولید محصولات بهداشتی و آرایشی تولید کنندگان عسل - پخش کنندگان دارو - پخش کنندگان مواد غذایی - کارخانجات نساجی - بسته بندی و ارسال کالاهای صادراتی - محصولات پتروشیمی و .... ایران پالت مرکزی تحصصی ترین مرکز پالت در ایران آماده همکاری با کلیه شرکتها و صادرات به کشورهای همجوار میباشد . سایت شرکت : www.iranpalet.com 09127233491 021-74391909 تماس 9 صبح تا 5 عصر

  چاپ و بسته‌بندی تهران