ژئوسل جهت تثبیت شیب

محافظت از شیب با استفاده از ژئوسل شیب

 

ژئوسل شیب هدف اصلی برای هرگونه محافظت از شیب است. در واقع مقابله با نیروهای محرک به همراه با افزایش نیروهای مقاومت است. بی ثباتی و یا فرسایش ذاتی سطح می تواند به دلایلی مثل باران، نفوذ و نشت آب، رواناب های سطحی، باد و غیره رخ دهد. البته فرسایش خاک می تواند باعث تشدید خرابی های شیب شود. دو مکانیزم اصلی که همراه با فرسایش خاک در امتداد دامنه ها درگیر می شوند، عبارت هستند از جدا شدن شیب ها و به دنبال آن حمل مواد. فرسایش معمول خاک در شکل زیر نشان داده شده است.

ژئوسل شیب

روش های مرسوم برای کنترل فرسایش شامل سنگ فرش، چمن زنی رویشی، خاکپوش، بذر کاری آبی، توری جوت / الیاف، لایه محافظ، تور سنگ و غیره هستند. با این حال این روش ها فقط برای دامنه های پایدار با شیب های کمتر از 1 ولت: 2H موثر هستند.

ژئوسل ها، به دلیل ساختار سه بعدی منحصر به فرد، مواد پر کننده را محدود می کنند و از مواد زیر در برابر جابجایی توسط باد و آب محافظت می کنند. پیکربندی این سلول ها مثل یک سد عمل می کند و در حالی که مواد را سر جای خود نگه می دارد، باعث می شود آب یا باد هم از روی سطح عبور کند. تحقیقات زیادی برای بررسی مزایای استفاده از ژئوسل شیب انجام شده است. پ. ریمولدی و همکارانش در یک تحقیق در مورد طراحی ژئوسل شیب انجام داده و آن را تجزیه و تحلیل عددی کرده اند. همینطور گروهی دیگر، متشکل از  Korzeniowska-Rejmer و همکارانش، به بررسی کاربرد سیستم سلول سازی ژئوسل برای محافظت در برابر سیل در شهر Sandomierz پرداختند.

استفاده از ژئوسل شیب برای حفاظت از فرسایش زمین گلف در GURGAON

در سال 2014 شرکت DLF Home Developers Limited یک زمین گلف دارای 18 سوراخ را تبدیل به یک زمین گلف دارای 27 سوراخ با امکاناتی در سطح جهانی کرد. این طراحی دوباره باعث شد که ارتفاع زمین بین 25 تا 30 متر متغیر باشد. در بعضی موارد شیب 2H: 1V و برخی از شیب ها شیب 1H: 1V است. این متغیر بودن ارتفاع و ایجاد شیب های تند باعث می شود در در قسمت دامنه ها موقع بارندگی خاک دچار فرسایش شدید شود. در ابتدا از روش های دیگری برای جلوگیری از فرسایش استفاده شد، ولی این روش ها نتوانستند مقاومت کافی برای جلوگیری از فرسایش خاک را در هنگام بارندگی های شدید به وجود آورند. شکل زیر شرایط اولیه زمین بازی را به خوبی نشان می دهد.

سپس شرکت Strata Geosystems (India) Pvt. Ltd. (SGIPL)با استفاده از ژئوسل شیب StrataWeb نسبت به محافظت از شیب در قسمت دامنه ها اقدام کرد تا مانع فرسایش بیشتر خاک شود. تجزیه و تحلیل انجام شده برای محافظت از شیب با استفاده از ژئول سل ها شامل چندین ویژگی این زمین به عنوان ورودی است. طول، ارتفاع و زاویه شیب و زاویه اصطکاک داخلی ماده شیب از جمله مهم ترین فاکتورها در تعیین عمق مناسب برای ژئوسل شیب و طراحی لنگر هستند.

 

قبل از اینکه روش لنگر انتخاب شود، لازم بود که نیروی لغزشی خالص یا نیرویی که باید برای جلوگیری از لغزش سیستم به سمت پایین شیب به کار گرفته شود را از بین ببرند. اگر این نیرو منفی باشد، نیروی اصطکاک میان ژئوسل ها و شیب برای نگه داشتن سیستم سرجای خود کافی است.

یک لنگر مناسب برای مقابله با نیروهای لغزشی طراحی شده اند. برای اینکه سیستم سالم بماند از تاندون ها و لنگرها پشتیبانی بیشتری انجام شد.

در شکل 3 یک برش سطح مقطع عادی از شیب نشان داده شده است. خاکی که در محل وجود داشت به عنوان پرکننده درون سلول های ژئوسل استفاده شد.

ژئوسل شیب

پس از اینکه تجزیه و تحلیل ها انجام گرفت، قرار بر این شد که از مدل SW660-100 برای شیب های 2H : 1V و از مدل SW445-100 هم برای شیب های 1H : 1V استفاده شود. وقتی که از ژئوسل شیب StrataWeb استفاده شد، کارها راحت تر پیش رفت و طی سه ماه 27 هزار متر مربع از ژئوسل با موفقیت نصب شد. پنل های ژئوسل شیب در شرایط دشواری نصب شدند، زیرا ارتفاع شیب بین 25 متر تا 30 متر بود و شیب آن هم به اندازه 1H : 1V بود.

دامنه های اصلی زمین گلف برداشته شدند و سطح آن مطابق با نیازهای یک زمین گلف با ژئوسل شیب پوشانده و تراز شد. همچنین با استفاده از روش تراکم دستی آبیاری و فشرده می شود. ژئوسل ها در قسمت لنگرهای خود در امتداد شیب قرار گرفتند. بخش هایی که دچار انبساط شده اند، به وسیله تاندون ها محکم شده و در فاصله های مناسب با استفاده از لنگرها در امتداد شیب ثابت شدند. درون ژئوسل شیب پر شده و پس از آن بذر پاشی و آبیاری انجام گرفت. شکل 4 این مراحل را نشان می دهد.

ژئوسل شیب

پس از تمام شدن ساخت و ساز برای نظارت بر روی شرایط ژئوسل شیب، بازرسی های تصویری انجام شده اند. این بازرسی ها نشان داده اند که رشد گیاهان سرسبز و سالم در قسمت دامنه ها ادامه دارد.

در پروژه این زمین گلف از ژئوسل شیب StrataWeb برای محافظت از شیب و پرورش گیاهان استفاده شد که نتیجه آن کاملا موثر بوده و باعث صرفه جویی در وقت و هزینه شد. در واقع سیستم ژئوسل شیب StrataWeb بسیار مقرون به صرفه تر از گزینه ها و روش های دیگر بود. روش های دیگری که در ابتدا مورد استفاده قرار گرفتند نمی توانستند به درستی در قسمت هایی که شیب تندی داشتند به کار گرفته شوند و پوشش گیاهی این منطقه را به صورت صحیح تامین کنند. در حالی که ژئوسل شیب StrataWeb نیازی به نگهداری ندارد.

در حقیقت ژئوسل شیب StrataWeb کاملا با محیط سازگار است. در واقع علاوه بر اینکه نیاز خاصی به منبع خود ندارد، بلکه استفاده از نور و مواد فشرده شده، باعث می شود که نیاز به حمل و نقل و جابجایی مواد هم کاهش پیدا کند که همین امر باعث می شود که ژئوسل شیب اثرات کربن کمتری در طبیعت به جا گذاشته و در نتیجه کاملا با محیط زیست هماهنگ باشد.


۲۹ آذر ۱۴۰۱


دیگر محصولات
 • دیمپل شیت

  دیمپل شیت

  دیمپل شیت ورق تقویت کننده شیب خاک است است که اسامی دیمپل شیت، ورق زهکشی و درین شیت نیز دارد. این وسیله برای پاک سازی آب سطح ها و دیوارها به کار می رود. به دلیل نوع ساختاری دیمپل شیت، علاوه بر تخلیه سطوح و دیوار، هجوم آب را نیز به صورت موقت کنترل می کند. این محصول در نقاط مختلف با ضخامت های گوناگون توصیه می شود. ورق ساختار پلی اتیلن دارد، بنابراین ویسکوزیته از دوام بسیار بالایی برخوردار است. آرین خاک ایرانیان برترین تولید کننده دیمپل شیت در خاورمیانه می باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید. تلفن همراه: 09120204952 واتس‌آپ: 09120204952 تلفن محل کار: 02188009861-02188009862 وب سایت: https://ariankhak.com/

  متفرقه تهران
 • ورق ژئوممبران HDPE

  ورق ژئوممبران HDPE

  فروش ورق ژئوممبران با استاندارد های بین المللی با گارانتی و بیمه 10 ساله ضخامت 1.5 م م ، 2 م م و 3 م م و نصب رایگان برای پروژه های بالای 1000 مترمربع آرین خاک ایرانیان تولید کننده ورق های ژئوممبران جهت احداث استخر های کشاورزی تحویل به صورت مستقیم از درب کارخانه خدمات بستر سازی تهیه ورق و نصب ورق 10 سال گارانتی اجرای استخر از 100 الی1/000/000 متر مکعب در سر تاسر ایران در رنگهای آبی و مشکی و ... برای کسب اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید: 02188009861 09120204952 تلفن همراه: 09120204952 واتس‌آپ: 09120204952 تلفن محل کار: 02188009861-02188009862 وب سایت: https://ariankhak.com/

  متفرقه تهران
 • تولید انواع ژئوممبران های PVC - LLDPE - HDPE تک لایه و دو لایه - دیسک و راندل و روکش بولت

  تولید انواع ژئوممبران های PVC - LLDPE - HDPE تک لایه و دو لایه - دیسک و راندل و روکش بولت

  آرین خاک ایرانیان تولید کننده انواع ژئوممبران های PVC جهت ایزولاسیون گودهای ساختمانی و ایزولاسیون بام سبز و ایزولاسیون و عایق تونل های شهری و مترو همراه با 10 سال گارانتی و خدمات پس از فروش برای کسب اطلاعات بیشتر با تماس بگیرید 02188009861 02188009862 09120204952 https://ariankhak.com/

  متفرقه تهران
 • تولید انواع ژئوتکستایل سوزنی پلی استر وpp تا گرماژ700

  تولید انواع ژئوتکستایل سوزنی پلی استر وpp تا گرماژ700

  آرین خاک ایرانیان تولید، عرضه و مجری انواع ژئوتکستایل ‌های نبافته 150تا600گرمی کاربرد های ژئوتکستایل Geotextile 1. لایه محافظ (Protection) 2. جداسازی (Separation) 3. ساختمان سازی (Construction) 4. سیستمهای مدفون (Ground system) 5. زهکشی و فیلترکردن (Filtration / Drainage) 6. سازه های هیدرولیکی 7. محل های دفن زباله (Land Fills) 8. تقویت یا مسلح سازی (Reinforcement) 9. لایه محافظ (Protection) کاربرد ژئوتکستایل برای محافظت از لایه های آسیب پذیر مانند Geomembrane یا همان لایه های عایقی در کانالهای آبرسانـی، مخازن آب، دریاچه‌های مصنوعــی، حوضچه‌های پرورش ماهــی و دفع فاضلاب شهری می باشند. ""دفتر فنی و فروش تهران"" برای کسب اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید تلفن همراه: 09120204952 واتس‌آپ: 09120204952 تلفن محل کار: 02188009861-02188009862 وب سایت: https://ariankhak.com/

  متفرقه تهران


محصولات مشابه
 • بشکه پلاستیکی 220 لیتری

  بشکه پلاستیکی 220 لیتری

  تولید بشکه 220 لیتری در دو طرح استوانه ای ال رینگی با دو سوراخ و طرح دهانه گشاد با رینگ فلزی تولید شده از مواد پتروشیمی ( پلی اتیلن خالص ) مدل استوانه ای 9 کیلویی و 9.300 کیلویی درب رینگی قابل استفاده برای صنایع غذایی و شیمیایی - کارخانجات رب - تولیدات شرکتهای شیمیایی - الکل - پودرهای پتروشیمی و غیره تولید انواع بشکه های پلاستیکی 30 لیتری - 60 لیتری - 80 لیتری - 110 و 120 لیتری و 160 لیتری و 220 لیتری انواع بشکه ها رو در سایت iranpalet.com ملاحظه فرمایید بشکه های 220 لیتری ال رینگی یا مدل آلمانی با بهترین کیفیت جهت بسته بندی و حمل محصولات صادراتی 09127233491 021-74391909 تماس 9 صبح تا 5 عصر

  متفرقه تهران
 • کوپلینگ شفت ، کوپلینگ لاستیکی - کوپلینگ H ، کوپلینگ تایری، کوپلینگ گشنیری ،کوپلینگ خورشیدی

  لاستیک سازی جم انواع کوپلینگ ها باید با توجه به نوع استفاده و کاربردی که دارند در متریال های مختلف طراحی و تولید می کند . کوپلینگ های تولیدی لاستیک سازی جم در سایزها و اشکال مختلف : کوپلینگ شفت کوپلینگ خورشیدی کوپلینگ H کوپلینگ KB کوپلینگ ROTEX کوپلینگ HRC کوپلینگ هالوپین کوپلینگ زنجیری کوپلینگ ذوذنقه ای کوپلینگ پروانه ای کوپلینگ گیشنیزی کوپلینگ ژنراتور کشتی کوپلینگ کمپرسور (با طوقه فلزی و لاستیک ضد سایش ، ضد ضربه و مقاوم در برابر لرزه و فشار خود برای انتقال نیرو در کمپرسورها مورد استفاده قرار می‌گیرد) کوپلینگ‌های3پر، 4پر، 6پر، 8 پر، 10 پر، 12 پر کوپلینگ‌های تایری یا فرغونی کوپلینگ‌های چرخ‌دنده‌ای یا دنده‌ای کوپلینگ‌های فانوسی کوپلینگ‌های لقمه‌ای کوپلینگ‌های بشکه‌ای کوپلینگ‌های لوله‌ای کوپلینگ‌های فندکی کوپلینگ‌های گشنیزی کوپلینگ‌های دندان خرگوشی کوپلینگ‌های پروفیلی کوپلینگ‌های تخم‌مرغی کوپلینگ ها به دسته کلی تقسیم بندی می شوند که لاستیک سازی جم تمامی دسته های زیر را تولید میکند : کوپلینگ لاستیکی همراه با فلز کوپلینگ لاستیکی بدون فلز کوپلینگ پلی اورتان جنس کوپلینگ های لاستیکی: با توجه به محیط کارکرد و نوع ارتعاشی که به آن ها وارد میشود انتخاب میشوند و متریال های در شرایط مختلف انتخاب میشوند و همپچنین لاستیک سازی جم ارائه دهنده انواع کوپلینگ با متریال های مختلف می باشد: الاستومر NR: این مدل لاستیک در کوپلینگ هایی استفاده میشود که ضربه و لرزش شدت زیاد دارد و محیط کارکرد خنثی و عاری از مواد شیمیایی میباشد. الاستومر NBR: نیتریل بوتادین رابر یا nbr لاستیک ضد روغن میباشد که در پمپ های روغنی استفاده میشود و با ترکیب سایر کائوچو ها میتواند خواص ضد ضربه پیدا کند. الاستومر CR: کلروپرن ویا نئوپرن از جمله لاستیک های منحصر به فرد است که خواص ضربه گیری ،حرارتی ،شیمیایی را دارد و با توجه به قیمت نسبتا گران این کائوچو در دستگاه ها و قسمت های خاص استفاده میشود.

  متفرقه اصفهان
 • وان پلی اتیلن شیلاتی پرورش ماهی

  وان پلی اتیلن شیلاتی پرورش ماهی

  وان پلی اتیلن شیلاتی پرورش ماهی مجتمع پلی اتیلن مازندران وان های پلی اتیلن در اندازه های متفاوت و متنوع طراحی و تولید می شوند. برای مثال وان های چهارگوش در سه اندازه ی کوچک، متوسط و بزرگ و همچنین وان های آبشخور دام در سه اندازه ی کوچک، متوسط و بزرگ تولید می شوند. همچنین وان های گرد در اندازه ها و سشکل های متنوع طراحی و تولید شده اند. وان های تولید شده با دوام و مقاوم بوده و می توان مدت های طولانی از آنها استفاده کرد. وان پلی اتیلن به گونه ای طراحی شده است که در برابر اشعه ی ماوراء بنفش مقاوم باشد و در محیط روباز و در معرض نور آفتاب، دچار مشکل نشده و برای استفاده در داخل یا خارج از خانه، ایده آل باشد. وان پلی اتیلن شیلاتی پرورش ماهی • استحکام بالا وان های مجتمع پلی اتیلن مازندران دارای وزنی سنگین تر از محصولات مشابه موجود در بازار می باشند • مقاومت در برابر ضربه کلیه ی وان های پلی اتیلنی این مرکز دارای مقاومت بالا در برابر ضربه بوده و در کارخانه توسط واحد کنترل کیفیت تست و بررسی می شوند مضافا اینکه وان های مجتمع پلی اتیلن مازندران با مواد پلی اتیلن با کیفیت و درجه یک HDPE تولید می شوند • مقاوم در برابر گرما و سرما ، عایق حرارتی قابلیت تحمل دما از منفی 55 درجه تا مثبت 70 درجه را دارند • دارای مقاومت بالا در برابر اسید و مواد شیمیایی وبازی قابلیت نگهداری و ذخیره سازی اسید ، مواد شیمیایی ومواد بازی ، روغن و مواد شوینده و ... • مقاوم در برابر اشعه یووی uv دارای لایه ی محافظت کننده در برابر اشعه یووی ، چنانچه وان ها در فضای آزاد و در معرض تابش نور خورشید قرار بگیرند به دلیل داشتن لایه ی محافظت کننده خشک و شکننده نمی شوند و دارای طول عمر و دوام طولانی می باشند • قابلیت رنگ پذیری قابلیت رنگ شوندگی توسط خریدار و یا ساخت وان به صورت رنگی (این امکان فقط برای سفارشات عمده ی بالا تر از صد عدد امکان پذیر می باشد ) • قابلیت نصب انواع اتصال و فیتینگ کلیه ی وان ها فاقد هرگونه اتصال یا فیتینگ می باشند ، در صورت تمایل در هنگام ثبت سفارش ، درخواست نصب اتصالات را به کارشناس فروش اعلام بفرمائید . نصب اتصال هیچگونه هزینه ای ندارد و مشتریان گرامی فقط هزینه ی خرید اتصال را پرداخت می نمایند. • قابلیت دفن در زمین وان های مجتمع پلی اتیلن مازندران دارای دوام طولانی می باشند در ضمن امکان دفن وان در زمین وجود دارد ، بدیهی است در صورت دفن ، عمر وان ها بیشتر می شود جهت آشنایی بیشتر با انواع وان های پلی اتیلن ، دریافت کاتالوگ وان ها ، ثبت سفارش و اخذ پیشفاکتور با مشاور و کارشناس فروش وان های مجتمع پلی اتیلن مازندران ، تماس بگیرید ، یا در واتساپ پیام ارسال بفرمائید 0911-44-33-001 0911-44-33-002

  متفرقه مازندران
 • خرید نمک مخصوص دباغی چرم و پوست

  شرکت سپید دُر شایان (کارخانه نمک شایان)، با سال ها فعالیت درخشان در حوزه تولید انواع نمک صنعتی و نمک خوراکی در کشور و همچنین موفق در بخش صادرات نمک به دنیا، آمادگی خود را جهت تامین نمک کارخانجات دباغی و سایر مراکز مصرف کننده نمک اعلام می دارد. چرم سازی یا دباغی پوست، یک فرآیند فیزیکی – شیمیایی بسیار باارزش است. زیرا به تولید ماده ای ارزشمند و گرانبها بنام چرم می انجامد. طی این فرایند، پوست خام فاسد شدنی به پوستی فاسد نشدنی تبدیل می شود. ماده ای زیبایی و کیفیت آن زبان زد همه است. بطوری که همه ما لباس و یا وسیله از جنس چرم داریم ک طور خاصی آن را دوست داریم. به همین دلیل صنعت چرم سازی جز صنایع موفق در دنیاست. به دنبال پیشرفت صنعت چرم، نیاز به تولید بیشتر آن و در نتیجه نیاز به تامین بیشتر نمک مورد استفاده در این صنعت احساس می شود. زیرا جز کاربردی ترین ماده در فرایند دباغی پوست و تهیه چرم "نمک" می باشد. برای تهیه چرم از پوست حیوانات ابتدا پوست آنها را جدا می کنند. این کار را با استفاده از محلول آب نمک انجام داده و سپس در در هوای آزاد و در جریان هوای گرم خشک میکنند. بطور کلی از نمک دباغی در جهت تولید، نگهداری از پوست، جلوگیری از فساد و نیز آب گیری استفاده می‌کنند. نمک مناسب صنعت دباغی و چرمسازی، از نمک پودری (نمک نرم، نمک زیرسرندی، نمک آردی) می باشد. جهت اطلاع از قیمت انواع نمک های صنعتی و چرم سازی با کارشناسان ما در واحد فروش از طریق شماره تلفن های زیر درتماس باشید: کارخانه :02334583291 موبایل: 09121381069 - 09366711838

  متفرقه سمنان