معرفی بشکه و گالن پلاستیکی

معرفی بشکه و گالن پلاستیکی چه موادی را می توان در بشکه ذخیره کرد؟
بشکه های پلاستیکی یکی از متنوع ترین تجهیزات ذخیره سازی و حمل و نقل صنعتی هستند که در انبارهای فراوانی یافت می شوند. به طور معمول دارای رنگ آبی و کروی هستند و می توانند از نظر اندازه و ظرفیت دارای تنوع بسیاری باشند. آن ها برای ذخیره طیف وسیعی از محصولات، از مواد غذایی گرفته تا مواد شیمیایی و اسیدی مناسب هستند. در این مقاله، قصد داریم بررسی کنیم که چه موادی را می توان در بشکه ذخیره کرد؟
بشکه پلاستیکی چیست؟
بشکه های پلاستیکی به صورت کروی هستند که از مواد پلاستیکی دارای درجه صنعتی تولید شده اند. از رنگ آبی معمولا در ساخت این بشکه ها استفاده می کنند و به نوعی طراحی شده اند که برای ذخیره سازی و حمل و نقل کالاهای صنعتی مناسب باشند. مواد پلاستیکی که برای ساخت بشکه مورد استفاده قرار می دهند، HDPE یا پلی اتیلن سنگین هستند. این ماده فوق العاده قابلیت انعطاف پذیری بالایی دارد و در عین حال سفت و سخت است به طوری که می تواند در برابر دمای بالا و بسیاری از مواد شیمیایی خطرناک مقاومت کند.
وزن بشکه خالی 220 لیتری چقدر است؟
بشکه ها در طیف وسیعی از اندازه ها تولید می شوند، که به آنها این امکان را می دهد نیازهای مختلف صنعتی را در مقیاس کوچک و بزرگ برآورده کنند. ابعاد بشکه های پلاستیکی به طور کلی از بشکه های کوچک 30 لیتری تا بشکه های بزرگ 220 لیتری است. درام های پلاستیکی کوچکتر دارای دسته های مشکی در کنارشان هستند که به خریداران این امکان را می دهند که آن ها را به راحتی با دست بلند کنند. درام های پلاستیکی بزرگتر را می توان با استفاده از لیفتراک به آسانی جابجا کرد. دو نوع اصلی بشکه پلاستیکی برای بسته بندی محصولات در صنعت وجود دارند، انواع دهانه باز و دهانه بسته که در مقاله مقایسه بشکه دهانه باز و دهانه بسته به توضیحشان پرداخته ایم.
بشکه پلاستیکی دهانه باز
این نوع بشکه ها دارای درپوشی با قابلیت جابجایی بر دهانه بشکه هستند. این درپوش ریختن محتویات داخل بشکه و بعداً خارج ساختن مجدد آنها را آسان می کند. درب بشکه پلاستیکی سر باز با استفاده از گیره های فلزی بسته می شوند.
بشکه های پلاستیکی دهانه بسته
بشکه های پلاستیکی سر بسته از بسیاری جهات شبیه درام های سرباز هستند. تفاوت اصلی آن ها در این است که بشکه های پلاستیکی دهانه بسته در هر دو انتها مهر و موم می شوند. درب قابل جابجایی نیست. پر کردن و خالی کردن بشکه های دهانه بسته نسبتا سخت تر است اما در عوض محصولاتتان دارای امنیت بالایی خواهند بود.
چه محصولاتی را در بشکه پلاستیکی می توان ذخیره کرد؟
از این بشکه ها می توان برای ذخیره سازی طیف گسترده ای از محصولات مختلف صنعتی استفاده کرد که متداول ترین آن ها موارد زیر هستند؟
 • مواد شیمیایی
 • حلالها
 • دارو ها
 • مایعات
 • روغن و روان کننده ها
 • مواد غذایی
 • مواد اسیدی
انعطاف پذیری و دوام این بشکه ها این اطمینان را به مصرف کنندگان می دهند که هم برای ذخیره سازی و هم برای حمل و نقل مناسب هستند. از آنجا که در ابعاد و اندازه های مختلفی یافت می شوند، می توانند در ظرفیت های صنعتی هم مورد استفاده قرار بگیرند. این ظرف های پلاستیکی قابل استفاده مجدد هستند، اما اگر قرار است کالاهای مختلفی را در آنها ذخیره کنید، باید اطمینان حاصل کنید که قبل و بعد از هر بار استفاده به خوبی تمیزشان کنید. بنابراین سعی نکنید مواد غذایی را در یک درام پلاستیکی که قبلا برای ذخیره مواد شیمیایی استفاده می شده، ذخیره کنید، اینکار باعث انتقال آلودگی می شود.
سعی کنید برای ذخیره مواد غذایی در بشکه از انواع food grade استفاده کنید، زیرا مختص ذخیره موارد غذایی تولید شده اند و معمولا برای ذخیره کالاهای دیر استفاده نمی شوند.
چه محصولاتی را در بشکه پلاستیکی می توان ذخیره کرد؟
کدام مواد شیمیایی را می توان در بشکه های پلاستیکی ذخیره کرد؟
مواد شیمیایی، سمی، خطرناک و … همگی در بشکه های پلی اتیلنی ذخیره می شوند. این مواد یلی اتیلنی سنگین برای ذخیره مواد شیمیایی مورد تایید سازمان ملل هستند. چنانچه قصد ذخیره مواد شیمیایی خطرناک درون این بشکه ها را دارید حتما توجه کنید که در امنیت و سلامت کامل بشکه این کار را می کنید تا خطری نه افراد و محیط زیست را تهدید نکند. از بشکه های دارای فرسودگی و یا خرابی برای این کار استفاده نکنید.  بشکه های پلاستیکی باید قیل از استفاده به خوبی ارزیابی شوند. 
آیا می توان از بشکه پلاستیکی برای ذخیره مواد غذایی استفاده کرد؟
بله، قطعا می توان از این بشکه های همه کاره برای ذخیره مواد غذایی، نوشیدنی ها و … استفاده کرد. می توان از آنها برای ذخیره مقدار زیادی مواد به صورت فله استفاده کرد، اما باید بررسی کنید که درام پلاستیکی شما دارای درجه غذایی باشد. بشکه پلاستیکی دارای درجه غذایی مخصوص  ذخیره مواد غذایی برای مدت زمان طولانی ساخته شده است. گواهی درجه مواد غذایی بشکه به این معنی است که پلاستیک سازنده بشکه حاوی مواد شیمیایی یا رنگهای مضر نیست.
چه موادی را نباید در بشکه ذخیره کرد؟
موارد بسیار محدودی هستند که نمی توانید در بشکه پلاستیکی ذخیره کنید. مهم ترین نکته ای که در ذخیره سازی محصولات باید رعایت کنید این است که جلوی بروز آلودگی را با استفاده نکردن از یک بشکه برای اهداف مختلف بگیرید. همیشه اطمینان حاصل کنید که شرایط بهداشتی و ایمنی را رعایت می کنید و کالاهای خود را با استفاده از روش های صحیح ذخیره و جا به جا می کنید.
سوالات متداول چه موادی را می توان در بشکه ذخیره کرد
1. بهترین بشکه جهت ذخیره مواد غذایی کدام است؟
بهترین بشکه برای ذخیره سازی و حمل و نقل مواد غذایی، بشکه های پلاستیکی و یا پلی اتیلنی هستند.
2. محدودیتی در ذخیره مواد درون بشکه پلاستیکی وجود دارد؟
به جرات می توان گفت که هیچ محدودیتی در نوع موادی که در بشکه های پلی اتیلنی ذخیره می کنید وجود ندارد، اما یک محدودیت می توان ذکر کرد و آن این است که تا حد امکان بهتر است از یک بشکه برای ذخیره مواد متفاوت استفاده نشود.
3. چه موادی را نمی توان در بشکه ذخیره کرد؟
هیچ ماده ای وجود ندارد که نتوانید در بشکه های پلاستیکی ذخیره کنید.
 
1401/7/25
اطلاعات تماس
نامشرکت ساحل اتحاد وحید فتورایی
تلفن۰۴۴-۳×××۳۳۹۳, ۰۴۴-۳×××۳۳۹۲, ۰۴۴-۳×××۳۳۹۱, ۰۴۴-۳×××۳۳۹callتماس بگیرید
همراه۰۹۳۷×××۱۳۳۹callتماس بگیرید
وبسایت
استانآذربایجان غربی
آدرسآذربایجان غربی-شهرک صنعتی فازیک-خیابان کارگران-تولیدی ساحل اتحاد
کد پستی5736177758
واتساپچت واتساپ


دیگر محصولات
 • بشکه 220 لیتری الرینگ

  بشکه 220 لیتری الرینگ

  تولید بشکه 220 لیتری الرینگ در شرکت ساحل اتحاد انجام میپذیرد. این بشکه ها برای نگهداری و ذخیره میزان انبوهی از مواد و همچنین حمل و نقل آب، مواد صنعتی، مواد شیمیایی، انواع روغن های صنعتی و … کاملا مناسب هستند. از مزایای بشکه های پلاستیکی الرینگ می توان به موارد زیر اشاره کرد: -حمل و نقل آسان توسط لیفتراک انجام میگیرد.https://semcoplast.com/product-category/two-door-barrel-design/ -گنجایش دقیق 220 لیتر -آب بندی کامل -چینش 3 ردیف روی یکدیگر -مشخصات و ابعاد نوع: 220 لیتری الرینگ وزن: 9.2 کیلوگرم قطر: 61 سانتی متر ارتفاع:93 سانتی متر

  آب و فاضلاب آذربایجان غربی
 • توربین بادی سمکو

  توربین بادی سمکو

  شرکت ساحل اتحاد ارومیه بعنوان یکی از تولیدکنندگان مطرح قطعات پلاستیکی صنعتی و پیشرو در زمینه خدمات و تکنولوژی های نوین ، بخشی از امکانات مجموعه ساحل اتحاد را معطوف به توسعه و تولید قطعات مربوط به توربین های بادی و شناورهای خورشیدی کرده است . محوطه ساحل اتحاد در زمینی به مساحت 1400مترمربع و با حدود 80 نفر پرسنل از شرکتهای فعال حوزه انرژی در شمال غرب ایران میباشد. در حال حاضر این شرکت توان تولید توربین های بادی از 200 وات تا 1 کیلو وات و شناور و پنل های خورشیدی را دارد . این شرکت همچنین با در اختیار داشتن دستگاههای دقیق پلاستیک و همچنین امکان ساخت و فرمولاسیون کامپوزیت های مهندسی ، توانایی تولید توربین هایی با وزن کم ، مقاومت محیطی بالا و بازدهی مناسب را دارد . -امکان تولید برق با بادهای متوسط و سرعت کم -ظاهری جذاب -لرزش بسیار کم هنگام حرکت -مونتاژ و کاربری آسان -قالب گیری شده توسط دستگاههای تزریق به همراه مواد کامپوزیتی -طراحی خاص مگنت که مقاومت گشتاور ژنراتور را به حداقل میرساند -استفاده از میکرو پردازنده که جریان و ولتاژ را هماهنگ میکند -قابلیت بومی سازی برای موقعیت های مختلف مکانی -قابلیت جلوگیری از تبخیر آب از 10% تا 20%

  ماشین‌آلات آذربایجان غربی
 • قطعات پلاستیکی صنعت خودرو

  قطعات پلاستیکی صنعت خودرو

  طراحی و ساخت قطعات پلیمری خودرو، قطعات جانبی و تزئینی به سفارش مشتری: شرکت تولیدی ساحل اتحاد از سرمایه گذاران محترم جهت تولید مشترک و قراردادی دعوت بعمل می آورد. نحوه همکاری : - انتخاب موضوع مشارکت و طرح محصول مورد نظر - مشاوره فنی جهت طراحی و ساخت قالب - تولید بصورت دستمزدی و پیمانی - فروش انحصاری و یا مشترک شرکت ساحل اتحاد-سمکوپلاست تولید کننده: منبع انبساط اتوبوسهای شهری- تولید شده زیر نظر شرکت ساپکو، دارای تائیدیه فنی از توزیع کنندگان قطعات اتوبوس و تامین کنندگان قطعات سازمان های اتوبوسرانی جهت همکاری بیشتر دعوت به عمل می آورد. طراحی و ساخت قالب وتولید باک گازوئیل تراکتور فرگوسن 399 زیر نظر شرکت تراکتورسازی تبریز https://semcoplast.com/shop/

  ماشین سازی آذربایجان غربی
 • بشکه 60 لیتری دو درب

  بشکه 60 لیتری دو درب

  بشکه 60 لیتری دو درب پیچی پلی اتیلنی با دارا بودن دستگیره های مناسب جهت جابجایی توسط افراد ، بهترین انتخاب واحد های تولیدی محصولات شیمیایی و غذایی جهت بسته بندی و جابجایی میباشد. بشکه 60 لیتری دو درب پیچی ، با دارا بودن دو درب( یکی جهت تخلیه هوا و دیگری جهت پرکردن مواد ) امکان پر و تخلیه راحت را فراهم میسازد. https://semcoplast.com/product/%d8%a8%d8%b4%da%a9%d9%87-60-%d9%84%db%8c%d8%aa%d8%b1%db%8c-%d8%af%d9%88-%d8%af%d8%b1%d8%a8/ مشخصات و ابعاد: -نوع درب پیچی -لیتراژ: 60 -وزن:2.2 کیلوگرم -قطر:38.3 سانتی متر -ارتفاع:61 سانتی متر -کد:251 -رنگ سفید، آبی، سبز،زرد

  متفرقه آذربایجان غربی


محصولات مشابه
 • فروش بشکه دبه گالن

  فروش بشکه دبه گالن

  فروش انواع بشکه دبه گالن فروش فقط کلی شرکت هریس پلاستیک تولید کننده انواع بشکه دبه و گالن بشرح زیر انواع بشکه 140 و 120 و 60 و 40 لیتری با تسمه فلزی در رنگهای سفید و ابی و کاربنی بشکه 20 لیتری گالن 20 لیتری صنعتی دگمه داربا درب پلپ دار و اچار خور گالن 20 لیتری کتابی با درب پلپ دار و اچارخور گالن 20 لیتری چهارگوش (با درب ساده) دبه 3 خط دسته سیمی ( 20 کیلویی ) دبه 2 خط دسته سیمی ( 18 کیلویی ) دبه 12 و 6 کیلویی دسته سیمی دبه 17 و 14 و 12 و 6 و 3 کیلویی دسته بغل دبه 3 و 2 کیلویی ماستی دبه یک و نیم کیلویی عسلی دبه 10 و 7 و 5 و 4 و 3 کیلویی ربی پاروی بزرگ (8 خط صادراتی) :::::::::: ارسال به تمام نقاط کشور برای اطلاعات بیشتر به وبسایت www.shushtarmarket.ir و یا با شماره 09166186974 تماس بگیرید

  ماشین سازی خوزستان
 • گالن 20 لیتری صنعتی

  گالن 20 لیتری صنعتی

  گالن20 لیتری صنعتی : گزینه مناسب جهت بسته بندی و حمل انواع مایعات غذایی و شیمیایی ، تهیه شده از مواد درجه یک پلی اتیلنی می باشد ، و استفاده از این گالن به علت دارا بودن گواهی بهداشتی در صنایع غذایی بلامانع است .طراحی منحصر به فرد این محصول جابجایی آن را بسیار آسانتر کرده است . درب ورودی گالن 20 لیتری 5 سانتی متر میباشد.https://semcoplast.com/product/%da%af%d8%a7%d9%84%d9%86-20-%d9%84%db%8c%d8%aa%d8%b1%db%8c/ تنوع رنگ (آبی،زرد،سبز،نارنجی،سرمه ای) بنا به درخواست مشتری *مشخصات و ابعاد : -نوع: 20 لیتری طرح دکمه دار صنعتی -لیتراژ :20 -وزن:1 کیلوگرم -ارتفاع :37 -طول :29 -عرض:24 -کد: 2002 -رنگ:سفید, آبی, قرمز, زرد

  متفرقه آذربایجان غربی
 • قوطی مقوایی در طرح های متنوع

  قوطی مقوایی در طرح های متنوع

  شرکت ایده سازان مبتکر تولید کننده قوطی های استوانه ای در سایز ها و مدل های مختلف جهت تمایز در بسته بندی برای انواع صنایع (غذایی،آرایشی بهداشتی،صنعتی،دارویی،...) با توجه به اهمیت بسته بندی در تمام صنایع استفاده از قوطی استوانه ای جهت بسته بندی بسیار جذاب می باشد ،برندسازی و بهینه سازی فروش از جمله مزایای استفاده از این بسته بندی می باشد کلیه خدمات از جمله طراحی و چاپ لیبل نیز انجام می شود قوطی مقوایی با توجه با تنوع سایز و کیفیت چاپ بالا و تیزاژ پایین، جایگزین مناسبی برای انواع قوطی های فلزی می باشد. جهت انتخاب بسته بندی مناسب قوطی مقوایی، می توانید مشاوره رایگان از تیم طراحی و چاپ مجموعه ایدهسازان مبتکر دریافت نمایید. برای کسب اطلاعات بیشتر از جزییات و قیمت به اطلاعات تماس در پایین آگهی مراجعه بفرمایید .

  متفرقه تهران
 • گالن 60لیتری مدل آلمانی

  گالن 60لیتری مدل آلمانی

  گالن 60 لیتری آلمانی تولید شده در ساحل اتحاد جهت ذخیره سازی و جابجایی سوخت ،منایع شیمیایی ، نفتی و پتروشیمی، رزین ها ، افزودنی های بتن، روغن های خوراکی و صنعتی مواد غذایی( نوشابه ، اسانس ها، لبنیات) و شوینده های خانگی و صنعتی کاربرد دارد. نوع کالا: گالن 60لیتری طرح آلمانی قابل استفاده در بسته بندی فله ای صنایع شیمیایی گالن 60 لیتری آلمانی بهترین انتخاب جهت بسته بندی هیدروژن پرواکسید مشخصات و ابعاد -وزن 3 کیلوگرم -ابعاد30 در 37 سانتی متر -ارتفاع63 سانتی متر -نوع گالن تک درب -رنگ آبی ، بیرنگ، و سایر رنگها بنا به درخواست مشتری در تیراژ بالا https://semcoplast.com/product/%da%af%d8%a7%d9%84%d9%86-60-%d9%84%db%8c%d8%aa%d8%b1%db%8c-%d8%a2%d9%84%d9%85%d8%a7%d9%86%db%8c/ واتساپ :09378701339 تماس:3-32723391-044 تماس :09121202178

  متفرقه آذربایجان غربی