مشخصات هواساز هایژنیک

  مشخصات هواساز هایژنیک
     هواساز هایژنیک
   مشخصات هواساز هایژنیک، بدنه هواساز هایژنیک
   
هواساز هایژنیک زیر مجموعه ای از سیستم های اتاق تمیز می باشد که برای فراهم نمودن یک محیط سالم و کاملاً بهداشتی در مکانهایی که نیازمند هوای کاملاً تمیز می باشند مانند اتاق عمل، فضای بیمارستان ها، مکان هایی که برای داروسازی در نظر گرفته شده اند، آزمایشگاه ها، گلخانه ها، کارخانجات صنایع غذایی و کارخانجات تولید مواد شیمیایی نصب می‌شوند. 

 مشخصات هواساز هایژنیک
هواساز هایژنیک زیر مجموعه ای از سیستم های اتاق تمیز می باشد که برای فراهم نمودن یک محیط سالم و کاملاً بهداشتی در مکانهایی که نیازمند هوای کاملاً تمیز می باشند مانند اتاق عمل، فضای بیمارستان ها، مکان هایی که برای داروسازی در نظر گرفته شده اند، آزمایشگاه ها، گلخانه ها، کارخانجات صنایع غذایی و کارخانجات تولید مواد شیمیایی نصب می‌شوند.
مزیت مهم این هواسازها این است که برای فضا های مورد استفاده ، هوای تازه و فیلتر شده تامین نموده و از نشر بسیاری از بیماری ها جلوگیری به عمل می آورد.
مشخصات بدنه هواساز هایژنیک
بدنه هواساز هایژنیک باید دارای سطوح داخلی صیقل یافته و هموار باشد؛ هرچه سطوح داخلی هموارتر باشد رشد میکروارگانیسم ها در آن کمتر می شود.
به منظور استریل کردن سطوح داخلی از لامپ های uv استفاده می شود؛ لامپهای یو وی تمامی میکروارگانیسم های سطوح داخلی هواساز را از بین می برد.
پانل و پروفیلهای بدنه هواساز هایژنیک باید در برابر خوردگی و پوسیدگی مقاومت زیادی داشته باشد؛ به همین سبب جنس بدنه این هواسازها از نوع جنس استنلس استیل می باشد. معمولااز ورقه های استنلس استیل ۳۱۶ در تولید هواساز های بهداشتی استفاده می شود.
هواساز های فایبرگلاس نیز از لحاظ بهداشتی مورد تایید بوده و می توان آنها را به پوشش های آنتی باکتریال مجهز نمود.

شکل 1مشخصات هواساز هایژنیک
رنگ هایی که پانل و پروفیلهای بدنه هواساز با آن رنگ می شود باید در برابر حرارت، اشعه، خوردگی و پوسته پوسته شدن مقاوم باشد.
بدنه هواساز هایژنیک باید قابل شستشو و ضد عفونی شدن باشد.
هواساز هایژنیک نسبت به سایر هواسازها درز بندی های پیشرفته تری دارد؛ درز بندی این هواساز به گونه ای است که از ورود گرد و غبار و سایر ذرات به داخل فضای هواساز جلوگیری می نماید.
مشخصات فیلتر هواساز هایژنیک چیست؟
علت اصلی تمایز هواساز هایژنیک با سایر هواسازها نوع فیلترهای این هواساز ها می باشد.
هواساز هایژنیک دارای چند نوع و چند عدد فیلتر می باشد که هوای ورودی به هواساز را در سه مرحله یا بیشتر فیلتر می نماید.
فیلترهای این هواسازها مجهز به سنسور اختلاف فشار می باشد. سنسور اختلاف فشار کمک می‌کند تا تهویه به درستی انجام شود و می‌توان از تمیزی و یا کثیفی فیلتر به راحتی اطمینان حاصل کرد. به طور کلی می توان گفت که این سنسورها باعث می‌شود وضعیت سیستم تهویه به خوبی بررسی شود.
نشانگر پر شدن فیلتر یکی دیگر از سیستم های پیشرفته نصب شده برروی هواساز هایژنیک است.
در این هواسازها ، هوای ورودی به هواساز ابتدا از فیلتر فلزی مشبک عبور کرده و از نظر ذرات درشت و گرد و غبار فیلتر میشود؛ سپس هوا از فیلتر کیسه ای عبور کرده و ۹۵ درصد ذرات موجود در آن فیلتر می گردد. پس از عبور از فیلتر کیسه ای، هوا از فن عبور کرده و وارد فیلترهای هپا و اولپا می‌گردد؛ در هنگام عبور از این فیلتر ها ذرات موجود در هوا۹۹/۹۹ درصد فیلتر می گردد. در واقع تمامی لاشه های باکتری ها، ذرات بیماری زا و غیره که اندازه ی آنها بین یک دهم تا ۳ دهم میکرون است؛ توسط این فیلتر ها فیلتر می شوند.
سپس هوای تمیز و عاری از میکروارگانیسم وارد محیط می شود.
وجود عایق صدا از جنس پلی اورتان یا پشم سنگ، کویل های برودتی و حرارتی همراه با فیل آلومینیومی با قابلیت شستن و ضدعفونی کردن، وجود صداگیر با اسپلیتر افقی از جنس استنلس استیل قابلیت شستشو و ضدعفونی، رطوبت زن بخار استیل با ظرفیت متغیر دیگر مشخصات هواساز هایژنیک است.


 
۱۹ اردیبهشت ۱۴۰۱


دیگر محصولات
 • هواساز و ایرواشر

  هواساز و ایرواشر

  تهویه و تبرید سارآفرین تولید کننده تجهیزات سرمایشی و گرمایشی تهویه و تبرید سارآفرین تولید کننده انواع هواساز و ایرواشر تا ظرفیت های 40000cfm و بالاتر جهت تولید هوای پاک مورد نیاز بیمارستان ها و صنایع و ادارات مجهز به فیلتر های کیسه ای و آلومینیومی کویل های سرمایشی و گرمایشی نازل های متنوع جهت بانک ایرواشر مجهز به فن های سانتریفیوژ کم صدا فوروارد و بک وارد ایرواشرهای کلاس c-8 ایرواشرهای خانگی تهویه و تبرید سارآفرین تولید کننده لوازم سرمایشی و گرمایشی، برج خنک کن مدار بسته و برج خنک کن مدار باز، برج خنک کننده فایبرگلاس و فلزی، هواساز، ایرواشر، زنت و... ظرفیت واقعی=قیمت ارزانتر جهت کسب اطلاعات بیشتر از سایت ما بازدید فرمایید : www.sarafarin.com

  متفرقه تهران
 • چیلر و برج خنک کننده صنعتی

  چیلر و برج خنک کننده صنعتی

  سارآفرین تولید کننده چیلر و برج خنک کننده صنعتی چیلرهای تراکمی هوایی چیلرهای یک مداره تا چند مداره دارای کمپرسورهای Hermatic و Semi Hermatic پیستونی - Scroll - Screw اواپراتورهای Shell & Tube چند مداره کندانسورهای آبی کندانسورهای هوایی تابلو برق و ادوات کنترل تماما اروپایی سارآفرین تولید کننده انواع لوازم تهویه مطبوع سرمایشی و گرمایشی،برج خنک کن مدار بسته و برج خنک کننده مدار باز،هواساز،فن و... جهت آشنایی بیشتر با محصولات از سایت ما بازدید فرمایید: http://WWW.SARAFARIN.COM طراحی وظرفیت واقعی= قیمت ارزانتر

  متفرقه تهران
 • پکیج تبخیری زنت

  پکیج تبخیری زنت

  تهویه و تبرید سارآفرین تولید کننده زنت زنت وسیله ای دومنظوره جهت سرمایش و گرمایش با قیمت بسیار ارزانتر از هواساز و پکیج های دیگر قیمتی معادل 5/1 هواساز و گرمایشی معادل هواساز و پکیج کاربری و نگهداری بسیار آسان و ارزان سرمایشی قابل قبول و مصرف انرژی ناچیز قابل نصب در بالکن و یا آشپزخانه و یا..... حذف رادیاتور شوفاژ و لوله کشی پر زحمت داخل منازل با استفاده از زنت امکانپذیر شده است. ظرفیت های خیلی کم و خیلی زیاد مورد استفاده در آپارتمان های کوچک و ادارات بزرگ سارآفرین تولید کننده انواع لوازم تهویه مطبوع سرمایشی و گرمایشی، برج خنک کن مدار بسته و برج خنک کننده مدار باز، هواساز، فن و... جهت آشنایی بیشتر با محصولات از سایت ما بازدید فرمایید: http://WWW.SARAFARIN.COM طراحی و ظرفیت واقعی= قیمت ارزانتر

  متفرقه تهران


محصولات مشابه
 • نمک جاده. نمک شهرداری. نمک راهداری

  نمک جاده. نمک شهرداری. نمک راهداری

  چگونه خاک نمک یا همان نمک جاده کار می کند نمک جاده با کاهش نقطه انجماد آب از طریق یک فرایند معروف به افسردگی نقطه انجماد کار می کند . به طور خلاصه، نمک در مقدار کمی آب مایع به یون های مولکولی آن فرو می رود . ذرات اضافه شده برای آب برای یخ زدن مشکل تر می شود و نقطه انجماد آب را کاهش می دهد. بنابراین، برای نمک جاده ای برای کار کردن، نیاز به مقدار کمی آب مایع وجود دارد. این بخشی از دلیل است که نمک جاده در آب و هوای بسیار سرد موثر نیست، زیرا آب به راحتی از بین می رود. معمولا منبع اضافی آب ضروری نیست زیرا آب مایع به اندازه کافی وجود دارد، یا پوشش های  نمک هیدروکسیک را پوشش می دهد یا از اصطکاک ناشی از ترافیک تولید می شود. وقتی آب و هوای سرد پیش بینی می شود، پیش از آن که جاده ها را با آب نمک، که محلول نمک و آب است، پیش از آن درمان شوند، معمول است. این کمک می کند تا از تشکیل یخ جلوگیری شود و مقدار کالری جاده ای که نیاز به سطوح بعدی سطح یخ دارد، کاهش می یابد. هنگامی که یخ شروع به تشکیل می شود، نمک جاده ای در قطعات سنگی یا دانه نخود استفاده می شود. نمک جاده ممکن است با ماسه خشک یا مرطوب مخلوط شود تا پروسه نیز مفید باشد. سایر مواد شیمیایی مورد استفاده برای ضدعفونی کننده ها در حالیکه نمک سنگی ارزانترین و معمولترین مواد شیمیایی برای جاده های یخبندان است، ممکن است از شن استفاده شود. سایر مواد شیمیایی نیز موجود است. اکثر این مواد شیمیایی دیگر برای پیاده روها یا راه های ورودی بیشتر استفاده می شود. هر ماده شیمیایی، از جمله نمک جاده، دارای مزایا و معایب است. یکی از بزرگترین مزایای سنگ نمک این است که به آسانی قابل دسترس و ارزان می باشد. با این حال، آن را در شرایط بسیار سرد کار نمی کند و آن را به معنی زیست محیطی خطرناک است. نگرانی اصلی این است که سدیم و کلر به داخل زمین و آب می رسد و شوری را افزایش می دهد. همچنین، چون نمک سنگی ناخالص است، دیگر ترکیبات نامطلوب موجود به عنوان آلاینده ها به اکوسیستم آزاد می شوند. نمونه هایی از آلاینده ها شامل سرب، کادمیم، کروم، آهن، آلومینیوم، منگنز و فسفر است. هیچ "کامل" ضد انجماد وجود ندارد، بنابراین هدف این است که از بهترین مواد شیمیایی برای وضعیت استفاده کنید و از کمترین میزان موثر استفاده کنید. توجه داشته باشید که کلرید سدیم، کلرید پتاسیم، کلرید منیزیم و کلرید کلسیم همه از نظر شیمیایی " نمک" هستند بنابراین هر یک از آنها به درستی " نمک جادویی" نامیده می شود. مواد شیمیایی ذکر شده به عنوان خورنده ممکن است به بتن، وسایل نقلیه و سایر سازه ها آسیب برساند.

  متفرقه تهران
 • تولید و فروش نمک شیلاتی

  تولید و فروش نمک شیلاتی

  نمک نخودی یا همان نمک شیلاتی یا کراشری با خلوص بالا و آنالیز بیش از 98 درصد سنگ نمک خرد شده،نمک شکسته،نمک کوبیده شده،نمک میکس انواع دانه بندی شامل شیلاتی، نخودی، مش 90، مش 100، مش 110، مش 120 و 130، پودری ونمک میکس در کیسه های یک جداره،دوجداره یا لمینیت از 20 کیلو تا جامبو بگ یک تنی با درصد خلوص بالا، قابل مصرف کلیه صنایع و اصناف در کمترین زمان با بهترین کیفیت و مناسب ترین قیمت به پشتوانه بزرگترین معدن سنگ نمک خاورمیانه و گروه کارخانه جات گل نمک در اختیار متقاضیان قرار می گیرد. کمترین زمان، بالاترین کیفیت، مناسب ترین قیمت همکاری جهت حمل تا بنادر و کلیه نقاط مرزی، ترخیص و حمل تا مقصد (به ویژه حمل دریایی) تماس بگیرید و از قیمت ما مطمئن شوید! سفارش دهید! مقایسه کنید!

  متفرقه سمنان
 • تولید انواع پالت پلاستیکی و پالت بهداشتی

  تولید انواع پالت پلاستیکی و پالت بهداشتی

  تهران پلاست پارسیان تولید و فروش انواع پالت پلاستیکی و باکس پالت پلاستیکی در ابعاد و رنگ های مختلف ، انواع سبد پلاستیکی با کیفیت بالا و قیمت مناسب پالت پلاستیکی سایز 15*60*90 پالت پلاستیکی سایز 15*70*100 پالت پلاستیکی سایز 15*80*120 سطح صاف و بهداشتی پالت پلاستیکی سایز 15*80*120 سطح مشبک پالت پلاستیکی سایز 17*80*120 سطح مشبک پالت پلاستیکی سایز 14*100*120 پالت پلاستیکی سایز 15*100*120 سطح صاف و بهداشتی پالت پلاستیکی سایز 15*100*120 سطح مشبک پالت پلاستیکی سایز 15*110*130 رنگ سفید پتروشیمی انواع باکس باکس پالت پلاستیکی باکس پالت پلاستیکی سایز 76*100*120 دور باز باکس پالت پلاستیکی سایز 76*100*120 دوربسته باکس پالت پلاستیکی سایز 91*100*120 دور باز باکس پالت پلاستیکی سایز 91*100*120 دور بسته با قابلیت حمل توسط جک پالت و لیفتراک مناسب جهت استفاده در شرکت های تولیدی و صنعتی ، صنایع آرایشی و بهداشتی ، ترانزیت و حمل کالا ، هایپر مارکت ها و فروشگاه های زنجیره ای ، رستوران ها ، مراکز طبخ غذا ، فست فود ها ، صادرات کالا ، انبارهای کالا ، داروخانه ها و مراکز بهداشتی ، بیمارستان ها ، پتروشیمی ، سردخانه ها فروش بصورت کلی و جزئی ارسال به کلیه شهرهای ایران و سطح شهر استان تهران تلفن تماس 02156229209 تلفن تماس 02146014459 همراه 09121758946 زمانی سایت : www.tehranplastparsian.com

  متفرقه تهران
 • نمک صنعتی - کارخانه نمک شایان

  نمک صنعتی - کارخانه نمک شایان

  شرکت سپید دُر شایان (کارخانه نمک شایان) نمک صنعتی محصولی است که از خردایش سنگ نمک بدست می آید، سنگ نمک پس از حمل به کارخانه توسط سنگ شکن به ابعاد کوچکتر تبدیل شده و توسط سرند در ابعاد مختلف جدا سازی شده و سپس در اوزان مختلف بسته بندی میشود. از جمله مصارف نمک در صنعت ریسندگی بافندگی ، خوراک دام و طیور ، شیلات، صنایع رنگ، سورت روده، احیاء رزینهای کاتیونی جهت کلیه واحدهایی که از دیگ بخار استفاده میکنند، جاده سازی، صنایع لاستیک، حفاری نفت و گاز ، صنایع پتروشیمی نیروگاه تصفیه آب سیمان.اسیدسازی.دباغی.ضدیخ. ،دامداری،شرکتهای پخش مواد غذائی و دیگر صنایع وابسته می باشد. از آنجایی که دانه بندی و نوع بسته بندی تاثیر مستقیم بر قیمت نمک دارد خواهشمند است جهت اخذ قیمت کارشناسی ، درخواست خرید درتماس باشید.

  متفرقه سمنان