مکمل چربی: ۷ واقعیت که برای بهینه سازی عملکرد گله باید بدانید.

مکمل چربی: ۷ واقعیت که برای بهینه سازی عملکرد گله باید بدانید.

هنگامی که نوبت به دستیابی به حداکثر عملکرد در گله های لبنی می رسد – چه در تولید شیر، میزان چربی شیر یا نمره وضعیت بدن و باروری – مکمل های چربی نقش حیاتی دارند. با استفاده از یافته های تحقیقات جدید، مانند آخرین مطالعات در مورد تأثیر اسیدهای چرب جداگانه بر عملکرد گاو، نشان داده شده است که دیگر مشاهده چربی به سادگی به عنوان یک منبع متمرکز انرژی چیزهای زیادی بدست می آورد. دکتر ریچارد کرکلند، مدیر فنی جهانی در اینجا در مواد تشکیل دهنده خوراک ولاک ویلمار توضیح می دهد: “با درک اسیدهای چرب مکمل های چربی و چگونگی تأثیر آنها بر پاسخ و تقسیم مواد مغذی، تولید کنندگان لبنیات می توانند مناطق خاصی از عملکرد گله های لبنی را هدف قرار داده و بهبود بخشند.” این وبلاگ هفت مورد از پیشنهادات دکتر کرکلند را مورد بحث قرار می دهد که تولیدکنندگان لبنیات باید در هنگام خرید یک مکمل چربی در نظر بگیرند.

۱- به جای چربی به اسیدهای چرب فکر کنید.

جیره های نشخوارکننده از پنج اسید چرب اصلی تشکیل شده است که هرکدام به طور متفاوتی در بدن گاو استفاده می شوند. تحقیقات اخیر در مورد این موضوع بر دو مورد از این اسیدهای چرب – C16: 0 (پالمتیک) و C18: 1 (اولئیک) – و تأثیر آنها بر عملکرد گاو در طی مراحل خاص چرخه شیردهی متمرکز شده است. این مطالعات C18: 1 را برای بهبود قابلیت هضم چربی رژیم غذایی کامل، که باعث افزایش انرژی می شود، نشان داده اند. همچنین هورمون انسولین را افزایش می دهد، که به تقسیم مواد مغذی برای بهبود وضعیت بدن کمک می کند – و در صورت ارائه در اوایل شیردهی ، به ویژه مفید است. همچنین ثابت شده است که این اسید چرب با تقویت تخمک و رشد جنین باعث تقویت باروری می شود.

۲. مکمل چربی در اوایل شیردهی مفید است.

در هنگام بررسی تأثیر اسیدهای چرب خاص بر عملکرد گاو در مراحل مختلف شیردهی، زمینه را بخاطر داشته باشید – این در درک مزایای مکمل های اولیه بسیار اساسی است. محققان دانشگاه ایالتی میشیگان ایالات متحده گزارش دادند که گاوهای تازه زا، با یک مکمل چربی محافظت شده از شکمبه که دارای نسبت 60:30 C16: 0 به C18: 1 برای 24 روز اول شیردهی است، شیر با 0.33 تولید می کنند. چربی بالاتر از گروه کنترل (بدون دریافت مکمل چربی) بدون تأثیر منفی بر وضعیت بدن. دکتر کرکلند می گوید: “این مطالعه نشان داد که در صورت مناسب ترین مکمل بر اساس نسبت اسیدهای چرب، تولید شیر می تواند بدون آسیب رساندن به شرایط بدن بهبود یابد.”

۳. مکمل های اولیه چربی باعث شیردهی بعدی می شود.

تحقیقات در مورد تأثیر مکمل چربی در اوایل شیردهی تأثیر زیادی بر عملکرد کلی شیردهی نشان داده است. در مطالعه ایالتی میشیگان، گاوهایی که از زمان زایمان تا ۶۷ شیردهی با چربی همراه بودند، روزانه ۵/۱ لیتر شیر اضافی تولید کردند که + ۰/۲ درصد چربی شیر بیشتری داشت. با این حال، در گروهی که مکمل چربی در روز ۲۴ متوقف شد، گاوها به تولید شیر بیشتر ادامه دادند – ۲.۲ لیتر در روز اضافی ، تا پایان مطالعه در روز ۶۷. این نتایج نشان دهنده یک اثر انتقال قوی از مکمل در اوایل است مراحل شیردهی “در حالی که تحقیقات بیشتری در این زمینه مورد نیاز است، این یافته ها به ما می گویند آنچه در اوایل شیردهی انجام می دهیم می تواند یک اثر انتقال دهنده داشته باشد و تأثیر قابل توجهی بر عملکرد شیردهی داشته باشد. بنابراین ، وقتی به هزینه مکمل فکر می کنیم، باید در نظر بگیریم که سرمایه گذاری انجام شده در تغذیه گاو تازه ممکن است بعداً در دوره شیردهی پرداخت شود. “دکتر کرکلند توضیح می دهد.

۴- اسیدهای چرب باید از شکمبه محافظت شوند.

وقتی صحبت از محافظت از شکمبه می شود، ممکن است محافظت از چربی را نیز در نظر بگیرید. برای دیدن سود اسیدهای چرب منفرد، استفاده از چربی های محافظت شده شکمبه برای اطمینان از انتقال آنها به روده باریک و جلوگیری از تداخل در هضم فیبر در شکمبه، ضروری است. در صورت محافظت نشدن، چربی بسیاری از گونه های باکتریایی شکمبه هضم کننده فیبر را از بین می برد و هضم فیبر را کاهش می دهد. دکتر ریچارد کرکلند می گوید: “محافظت از شکمبه برای جلوگیری از کاهش قابلیت هضم فیبر شکمبه و اطمینان از رساندن اسیدهای چرب اشباع نشده مانند C18: 1 از طریق شکمبه به روده کوچک برای جذب بسیار مهم است.” “ما از شکمبه در برابر چربی محافظت می کنیم، از کاهش قابلیت هضم فیبر جلوگیری می کنیم، در عین حال از چربی موجود در شکمبه نیز محافظت می کنیم تا از هیدروژناسیون بیو اسیدهای چرب اشباع نشده جلوگیری کنیم تا از نفوذ عملکردی آنها به روده کوچک منتقل شود.”

۵. اندازه گرانول مکمل های چربی مهم است.

به عنوان روش استاندارد صنعت برای رساندن اسیدهای چرب C18: 1 و C16: 0 به گاوهای شیری، در نظر گرفتن ماهیت فیزیکی مکمل های چربی از نوع نمک کلسیم و تأثیر آن بر میزان محافظت از شکمبه این محصولات مهم است. تحقیقات انجام شده توسط ولاک ویلمار مواد تشکیل دهنده خوراک در دانشگاه ملی سنگاپور گزارش شده است که تجزیه قابل توجهی بالاتر نمک کلسیم در گرانول های “ریز” (قطر <0.5 میلی متر) در مقایسه با گرانول های بزرگتر (قطر 3-4 میلی متر) در طیف وسیعی از مختلف شرایط اسیدی برای انعکاس مقادیر pH معمول شکمبه. دکتر کرکلند توضیح می دهد: “در حالی که اندازه گرانول به طور غیرقابل انکاری می تواند در بازگشت سرمایه از طریق مکمل چربی تأثیر بگذارد ، اما توجه به این نکته مهم است که اندازه ذرات با توجه به فرآیند تولید بسیار متفاوت است.” “مارک نمک کلسیم Megalac ، تولید شده برای داشتن نسبت بیشتری از گرانولهای بزرگتر ، یک روش موثر برای بهینه سازی عملکرد گاو با بهبود عرضه اسیدهای چرب کلیدی است.”

۶. تصمیمات باید توسط اهداف شما هدایت شود.

در حالی که چربی همچنان انرژی مورد نیاز گاوهای شیری را تأمین می کند، چگونگی استفاده تولیدکنندگان از آن برای دستکاری عملکرد در سطح مزرعه باید توسط قراردادهای منفرد شیر و اهداف تجاری تعیین شود. “چربی دارای بیشترین چگالی انرژی از هر ماده است – بیش از ۲.۵ برابر غلظت انرژی منابع غلات. جایگزینی منابع کربوهیدرات انرژی با چربی همچنین تولید متان ، یک گاز گلخانه ای قوی را کاهش می دهد. “دکتر کرکلند می گوید. یک توجه شایسته با تاکید بیشتر بر مسئولیت های زیست محیطی ما.

7. روغن پالم منبع مهمی از اسیدهای چرب C16: 0 و C18: 1 است – انتخاب نخل پایدار مهم است

به طور کلی، روغن های گیاهی مختلف غنی از یک اسید چرب خاص هستند، روغن نخل تنها منبع اصلی اسید پالمیتیک است، اگرچه حاوی مقادیر قابل توجهی از اسید چرب C18: 1 است. این امر آن را به منبعی ارزشمند در تولید خوراک دام تبدیل می کند. با این حال ، اطمینان از اینکه روغن پالم رشد کرده است و از نظر اخلاقی و پایدار منبع آن بسیار حیاتی است. سیاست های اطمینان از عدم جنگل زدایی، عدم توسعه ذغال سنگ نارس و عدم بهره برداری از مردم و جوامع محلی باید اساسی باشد (سیاست های NDPE که اغلب مورد اشاره قرار می گیرد). صدور گواهینامه مواد توسط میزگرد روی روغن نخل پایدار (RSPO) به ایجاد پایداری در زنجیره روغن نخل کمک می کند، و امکان تهیه نخل معتبر با استانداردهای از جمله Mass Balance و Segregated را فراهم می کند. بیش از 40٪ از تولید روغن نباتی در جهان از نخل حاصل می شود، با وجود اینکه تنها 7.5٪ از زمین های اختصاص یافته به محصولات روغن نباتی را تشکیل می دهد و بخش عمده ای از این محصول توسط مالکان کوچک تولید می شود که محصول برای دسترسی به نیازهای اساسی از جمله مواد غذایی ضروری است، برق ، آموزش و بهداشت و درمان. “RSPO به طور مستقیم با تولید کنندگان کار می کند تا روشهای تولید را بهبود بخشد – در حالی که گواهی می کند که استانداردهای پایداری در سراسر زنجیره تامین رعایت شده است. از آنجا که مشتقات روغن نخل پایه ای برای بیشتر محصولات چربی خوراک ما هستند، این سیاست های پایداری برای ولاک ویلمار ضروری است، بنابراین ما می توانیم بدون در معرض خطر قرار دادن محیط زیست، ابزارهایی را برای بهره وری از کشاورزان در مزارع خود فراهم کنیم. “

مکمل چربی به طور خلاصه

 واضح است که وقتی تأثیر اسیدهای چرب خاص در مراحل مختلف شیردهی درک می شود، می توان از مکمل چربی برای بهینه سازی عملکرد گله استفاده کرد در حالی که به عنوان یک منبع انرژی ضروری و متراکم نیز فعالیت می کند. در مواد تشکیل دهنده خوراک ولاک ویلمار، کاوش در مورد پیچیدگی ها و فواید هر یک از اجزای تغذیه لبنیات در قلب هر کاری است که انجام می دهیم. در مورد پیشرفت ها، بینش و دانش اعضای مختلف تیم کیمیا رشد صنعت البرز، ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید.


1401/1/14
اطلاعات تماس
نامف ستارزاده
تلفن۰۲۶-۴×××۳۳۳۵callتماس بگیرید
همراه۰۹۱۲×××۵۴۹۷callتماس بگیرید
وبسایت
استانالبرز
آدرساستان البرز نظرآباد شهرک صنعتی سپهر
تلگرامچت تلگرام
واتساپچت واتساپ
اینستاگراماینستاگرام


محصولات مشابه
 • کلاهک دودکش استاندارد

  کلاهک دودکش استاندارد

  تولید کننده کلاهک دودکش مدرن در سایز های مختلف با انواع ورقهای گالوانیزه و روغنی با ضخامت های مختلف و با رنگهای الکترو استاتیک و رنگهای پاششی ماشینی با بهترین کیفت و ماندگاری در برابر شرایط جوی جهت مصارف مجتمع های مسکونی تجاری و صنعتی *کلاهک دودکش مدرن جهت کاور کردن یک یا چند لوله مخصوص تهویه موتور خانه . بخاری های نفتی . گازوییلی و گازی .سرویس های بهداشتی حمام ها . آشپز خانه ها برای جلوگیری از برگشت هوا به داخل ساختمان با استفاده از کلاهک های دودکش مدرن gfiranian دیگر نگران خاموش شدن بخاری در هنگام وزش باد نباشید تلفن های تماس کارخانه 02136428992 02136424452 02136424453 همراه واتس آپ تلگرام 09193772561 https://instagram.com/gf_iranian جهت هرگونه اطلاعات فنی با تلفهای کارخانه و یا به شماره 09193772561 واتس آپ سوالات خود را ارسال فرمایید تا در اسرع وقت کارشناس فنی کارخانه با شما تماس و سوالات پاسخ خواهند داد باتشکر فراوان gfiranian

  متفرقه تهران
 • نیمکت پارکی و محوطه ای

  نیمکت پارکی و محوطه ای

  ساخت انواع صندلی و نیمکتهای پارکی - محوطه ای- ویلاها و باغها - مراکز تجاری - اداری - مدارس و اهل قبور - نمونه های تمام پروفیلی - پروفیل و چوب روسی - سیمانی و چوبی - تمام چوبی - چدنی و چوب روسی دکوارتیو با رنگ استاتیک کوره ای و با رنگ درخواستی شما - ساخته شده از پروفیل 4*4 ضخامت 2 میل از بهترین کارخانجات ایران . بهترین چوب روسی جهت مقاومت بهتر و عدم پوسیدگی و موریانه . دارای رنگ مخصوص چوب ( روشن و یا تیره ) با ما تماس بگیرید از طریق واتساپ 9138333011 کارخانه اصفهان و ارسال به سراسر کشور iranpmg.ir اینستاگرام ما را دنبال کنید : iranpmg7@

  متفرقه اصفهان
 • پرینتر سه بعدی رزینی فروزن Phrozen sonic Mini 8K

  پرینتر سه بعدی رزینی فروزن Phrozen sonic Mini 8K

  پرینتر سه بعدی رزینی سونیک مینی 2022 شرکت فروزن منحصر به فرد ترین و خاص ترین پرینتر سه بعدی رزینی با سایز چاپ 7.1 اینچی در بازار می باشد که تا کنون نمونه مشابه نداشته است. Sonic mini 8K جدیدترین پرینتر رزینی Phrozen می باشد که در ایتدای سال 2022 معرفی شد و مجموعه آذرین 3D برای اولین بار در ایران این محصول متفاوت را رونمایی کرد. از ویژگی های متمایز این پرینتر رزینی با تکنولوژی LCD رزولوشن 8K, سایز چاپ 7.1 اینچی, محور Z دوبل و دقت بالای 22 میکرونی می باشد. یک پرینتر رزینی خاص و منحصر به فرد https://azarin3d.com/product/173/phrozen-sonic-mini-8k-resin-3d-printer

  متفرقه خراسان رضوی
 • نمک مخصوص صادرات پاینده

  نمک مخصوص صادرات پاینده

  بازاریابی صادراتی چگونه انجام می شود؟ برای بازاریابی صادراتی چند گام مهم و اساسی باید اجرایی شود تا به برتری در یک بازار بین المللی جهت فروش یک یا چند کالای خاص برسیم: تخقیقات بازار به دلیل اینکه شرایط حاکم بر یک بازار نوین در یک کشور دیگر قطعاً متفاوت با شرایط موجود در کشور اولیه ما خواهد بود. یکی از مهمترین مراحل و شاید مهمترین مرحله بازاریابی صادراتی، تحقیقات بازار است تا از شرایط بازار مورد نظرمان آگاهی داشته باشیم و پلن های مربوط به بازاریابی خود را بر آن اساس تنظیم کنیم. با انجام اصولی این تحقیقات می توانیم تغییرات موجود در یک بازار را، رصد، پیش بینی و دنبال کنیم و به یک ارزیابی نسبتا دقیق از میزان موفقیت خود برسیم. در بازاریابی صادراتی، به دلیل اینکه یک کشور دیگر به عنوان بازار هدف ما مورد تحقیق واقع می شود باید به سوالات مهمی پاسخ دهیم و بر اساس آن به تحلیل درست و واقعی برسیم. کشور هدف چه میزان رابطه سیاسی و اقتصادی با کشور ما دارد؟ مهم‌ترین نیازهای وارداتی در بازار مقصد و وضعیت تولید داخلی آن کالا در کشور هدف چگونه است؟ فاصله جغرافیایی کشور ما و محل تولید کالا با کشور مقصد چه قدر است و چه راه‌های ارتباطی بین دو کشور وجود دارد؟ وضعیت صادرات و واردات کشور ما با کشور مورد نظر در چه شرایطی قرار دارد؟ آمار صادرات محصول مورد نظر از کشور ما و دیگر کشورها به مقصد چگونه است؟ چه قوانین و تعرفه‌های تجاری خاصی در کشور مقصد وجود دارد؟ بازاریابی صادراتی یعنی ،بازاریابی فرای مرز های کشور مبدا،یعنی حرکت در آن سوی مرز های ملی یک کشور که از نظر فرهنگی ، اقتصادی ، سیاسی ، اجتماعی ، جغرافیایی تفاوت های بسیاری با ما دارند. پس پیدا کردن یک شرکت با معدن که دارای برند های معتبر در جهان و کشور خود است. این اطمینان را به شما می دهد که راهنمای کامل شما برای انتخاب چه نوع نمکی برای چه کشوری و وضعیت نمک در کشور هدف را به طور کامل شرح می دهد. مجموعه بزرگ نمک پاینده با در نظر گرفتن هزینه حمل و نقل و فاصله جغرافیایی برای صادرات نمک در تکاپوی هر چه ارزان تر در آمدن هزینه ی ارسال نمک برای شما می باشد. به همین خاطر تنها شرکتی که حمل و نقل را با کشتی ، قطار و ماشین های بین المللی انجام می دهد ، نمک پاینده است. برای مشاوره رایگان و استعلام قیمت زنگ بزنید و مقایسه کنید. شماره تماس ما: 02334208302-4 0234243715-16 02334208363-4 02334280286-7 واتس اپ ما: 09109332773 09109022773 از سایت ما دیدن کنید. https://www.saltpayandeh.com/ http://namakpayandeh.com/ https://salthome.ir/ https://payandehsalt.com/

  متفرقه سمنان