مکمل چربی: ۷ واقعیت که برای بهینه سازی عملکرد گله باید بدانید.

هنگامی که نوبت به دستیابی به حداکثر عملکرد در گله های لبنی می رسد – چه در تولید شیر، میزان چربی شیر یا نمره وضعیت بدن و باروری – مکمل های چربی نقش حیاتی دارند. با استفاده از یافته های تحقیقات جدید، مانند آخرین مطالعات در مورد تأثیر اسیدهای چرب جداگانه بر عملکرد گاو، نشان داده شده است که دیگر مشاهده چربی به سادگی به عنوان یک منبع متمرکز انرژی چیزهای زیادی بدست می آورد. دکتر ریچارد کرکلند، مدیر فنی جهانی در اینجا در مواد تشکیل دهنده خوراک ولاک ویلمار توضیح می دهد: “با درک اسیدهای چرب مکمل های چربی و چگونگی تأثیر آنها بر پاسخ و تقسیم مواد مغذی، تولید کنندگان لبنیات می توانند مناطق خاصی از عملکرد گله های لبنی را هدف قرار داده و بهبود بخشند.” این وبلاگ هفت مورد از پیشنهادات دکتر کرکلند را مورد بحث قرار می دهد که تولیدکنندگان لبنیات باید در هنگام خرید یک مکمل چربی در نظر بگیرند.

۱- به جای چربی به اسیدهای چرب فکر کنید.

جیره های نشخوارکننده از پنج اسید چرب اصلی تشکیل شده است که هرکدام به طور متفاوتی در بدن گاو استفاده می شوند. تحقیقات اخیر در مورد این موضوع بر دو مورد از این اسیدهای چرب – C16: 0 (پالمتیک) و C18: 1 (اولئیک) – و تأثیر آنها بر عملکرد گاو در طی مراحل خاص چرخه شیردهی متمرکز شده است. این مطالعات C18: 1 را برای بهبود قابلیت هضم چربی رژیم غذایی کامل، که باعث افزایش انرژی می شود، نشان داده اند. همچنین هورمون انسولین را افزایش می دهد، که به تقسیم مواد مغذی برای بهبود وضعیت بدن کمک می کند – و در صورت ارائه در اوایل شیردهی ، به ویژه مفید است. همچنین ثابت شده است که این اسید چرب با تقویت تخمک و رشد جنین باعث تقویت باروری می شود.

۲. مکمل چربی در اوایل شیردهی مفید است.

در هنگام بررسی تأثیر اسیدهای چرب خاص بر عملکرد گاو در مراحل مختلف شیردهی، زمینه را بخاطر داشته باشید – این در درک مزایای مکمل های اولیه بسیار اساسی است. محققان دانشگاه ایالتی میشیگان ایالات متحده گزارش دادند که گاوهای تازه زا، با یک مکمل چربی محافظت شده از شکمبه که دارای نسبت 60:30 C16: 0 به C18: 1 برای 24 روز اول شیردهی است، شیر با 0.33 تولید می کنند. چربی بالاتر از گروه کنترل (بدون دریافت مکمل چربی) بدون تأثیر منفی بر وضعیت بدن. دکتر کرکلند می گوید: “این مطالعه نشان داد که در صورت مناسب ترین مکمل بر اساس نسبت اسیدهای چرب، تولید شیر می تواند بدون آسیب رساندن به شرایط بدن بهبود یابد.”

۳. مکمل های اولیه چربی باعث شیردهی بعدی می شود.

تحقیقات در مورد تأثیر مکمل چربی در اوایل شیردهی تأثیر زیادی بر عملکرد کلی شیردهی نشان داده است. در مطالعه ایالتی میشیگان، گاوهایی که از زمان زایمان تا ۶۷ شیردهی با چربی همراه بودند، روزانه ۵/۱ لیتر شیر اضافی تولید کردند که + ۰/۲ درصد چربی شیر بیشتری داشت. با این حال، در گروهی که مکمل چربی در روز ۲۴ متوقف شد، گاوها به تولید شیر بیشتر ادامه دادند – ۲.۲ لیتر در روز اضافی ، تا پایان مطالعه در روز ۶۷. این نتایج نشان دهنده یک اثر انتقال قوی از مکمل در اوایل است مراحل شیردهی “در حالی که تحقیقات بیشتری در این زمینه مورد نیاز است، این یافته ها به ما می گویند آنچه در اوایل شیردهی انجام می دهیم می تواند یک اثر انتقال دهنده داشته باشد و تأثیر قابل توجهی بر عملکرد شیردهی داشته باشد. بنابراین ، وقتی به هزینه مکمل فکر می کنیم، باید در نظر بگیریم که سرمایه گذاری انجام شده در تغذیه گاو تازه ممکن است بعداً در دوره شیردهی پرداخت شود. “دکتر کرکلند توضیح می دهد.

۴- اسیدهای چرب باید از شکمبه محافظت شوند.

وقتی صحبت از محافظت از شکمبه می شود، ممکن است محافظت از چربی را نیز در نظر بگیرید. برای دیدن سود اسیدهای چرب منفرد، استفاده از چربی های محافظت شده شکمبه برای اطمینان از انتقال آنها به روده باریک و جلوگیری از تداخل در هضم فیبر در شکمبه، ضروری است. در صورت محافظت نشدن، چربی بسیاری از گونه های باکتریایی شکمبه هضم کننده فیبر را از بین می برد و هضم فیبر را کاهش می دهد. دکتر ریچارد کرکلند می گوید: “محافظت از شکمبه برای جلوگیری از کاهش قابلیت هضم فیبر شکمبه و اطمینان از رساندن اسیدهای چرب اشباع نشده مانند C18: 1 از طریق شکمبه به روده کوچک برای جذب بسیار مهم است.” “ما از شکمبه در برابر چربی محافظت می کنیم، از کاهش قابلیت هضم فیبر جلوگیری می کنیم، در عین حال از چربی موجود در شکمبه نیز محافظت می کنیم تا از هیدروژناسیون بیو اسیدهای چرب اشباع نشده جلوگیری کنیم تا از نفوذ عملکردی آنها به روده کوچک منتقل شود.”

۵. اندازه گرانول مکمل های چربی مهم است.

به عنوان روش استاندارد صنعت برای رساندن اسیدهای چرب C18: 1 و C16: 0 به گاوهای شیری، در نظر گرفتن ماهیت فیزیکی مکمل های چربی از نوع نمک کلسیم و تأثیر آن بر میزان محافظت از شکمبه این محصولات مهم است. تحقیقات انجام شده توسط ولاک ویلمار مواد تشکیل دهنده خوراک در دانشگاه ملی سنگاپور گزارش شده است که تجزیه قابل توجهی بالاتر نمک کلسیم در گرانول های “ریز” (قطر <0.5 میلی متر) در مقایسه با گرانول های بزرگتر (قطر 3-4 میلی متر) در طیف وسیعی از مختلف شرایط اسیدی برای انعکاس مقادیر pH معمول شکمبه. دکتر کرکلند توضیح می دهد: “در حالی که اندازه گرانول به طور غیرقابل انکاری می تواند در بازگشت سرمایه از طریق مکمل چربی تأثیر بگذارد ، اما توجه به این نکته مهم است که اندازه ذرات با توجه به فرآیند تولید بسیار متفاوت است.” “مارک نمک کلسیم Megalac ، تولید شده برای داشتن نسبت بیشتری از گرانولهای بزرگتر ، یک روش موثر برای بهینه سازی عملکرد گاو با بهبود عرضه اسیدهای چرب کلیدی است.”

۶. تصمیمات باید توسط اهداف شما هدایت شود.

در حالی که چربی همچنان انرژی مورد نیاز گاوهای شیری را تأمین می کند، چگونگی استفاده تولیدکنندگان از آن برای دستکاری عملکرد در سطح مزرعه باید توسط قراردادهای منفرد شیر و اهداف تجاری تعیین شود. “چربی دارای بیشترین چگالی انرژی از هر ماده است – بیش از ۲.۵ برابر غلظت انرژی منابع غلات. جایگزینی منابع کربوهیدرات انرژی با چربی همچنین تولید متان ، یک گاز گلخانه ای قوی را کاهش می دهد. “دکتر کرکلند می گوید. یک توجه شایسته با تاکید بیشتر بر مسئولیت های زیست محیطی ما.

7. روغن پالم منبع مهمی از اسیدهای چرب C16: 0 و C18: 1 است – انتخاب نخل پایدار مهم است

به طور کلی، روغن های گیاهی مختلف غنی از یک اسید چرب خاص هستند، روغن نخل تنها منبع اصلی اسید پالمیتیک است، اگرچه حاوی مقادیر قابل توجهی از اسید چرب C18: 1 است. این امر آن را به منبعی ارزشمند در تولید خوراک دام تبدیل می کند. با این حال ، اطمینان از اینکه روغن پالم رشد کرده است و از نظر اخلاقی و پایدار منبع آن بسیار حیاتی است. سیاست های اطمینان از عدم جنگل زدایی، عدم توسعه ذغال سنگ نارس و عدم بهره برداری از مردم و جوامع محلی باید اساسی باشد (سیاست های NDPE که اغلب مورد اشاره قرار می گیرد). صدور گواهینامه مواد توسط میزگرد روی روغن نخل پایدار (RSPO) به ایجاد پایداری در زنجیره روغن نخل کمک می کند، و امکان تهیه نخل معتبر با استانداردهای از جمله Mass Balance و Segregated را فراهم می کند. بیش از 40٪ از تولید روغن نباتی در جهان از نخل حاصل می شود، با وجود اینکه تنها 7.5٪ از زمین های اختصاص یافته به محصولات روغن نباتی را تشکیل می دهد و بخش عمده ای از این محصول توسط مالکان کوچک تولید می شود که محصول برای دسترسی به نیازهای اساسی از جمله مواد غذایی ضروری است، برق ، آموزش و بهداشت و درمان. “RSPO به طور مستقیم با تولید کنندگان کار می کند تا روشهای تولید را بهبود بخشد – در حالی که گواهی می کند که استانداردهای پایداری در سراسر زنجیره تامین رعایت شده است. از آنجا که مشتقات روغن نخل پایه ای برای بیشتر محصولات چربی خوراک ما هستند، این سیاست های پایداری برای ولاک ویلمار ضروری است، بنابراین ما می توانیم بدون در معرض خطر قرار دادن محیط زیست، ابزارهایی را برای بهره وری از کشاورزان در مزارع خود فراهم کنیم. “

مکمل چربی به طور خلاصه

 واضح است که وقتی تأثیر اسیدهای چرب خاص در مراحل مختلف شیردهی درک می شود، می توان از مکمل چربی برای بهینه سازی عملکرد گله استفاده کرد در حالی که به عنوان یک منبع انرژی ضروری و متراکم نیز فعالیت می کند. در مواد تشکیل دهنده خوراک ولاک ویلمار، کاوش در مورد پیچیدگی ها و فواید هر یک از اجزای تغذیه لبنیات در قلب هر کاری است که انجام می دهیم. در مورد پیشرفت ها، بینش و دانش اعضای مختلف تیم کیمیا رشد صنعت البرز، ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید.


۱۴ فروردین ۱۴۰۱


محصولات مشابه
 • گالن 60لیتری مدل آلمانی

  گالن 60لیتری مدل آلمانی

  گالن 60 لیتری آلمانی تولید شده در ساحل اتحاد جهت ذخیره سازی و جابجایی سوخت ،منایع شیمیایی ، نفتی و پتروشیمی، رزین ها ، افزودنی های بتن، روغن های خوراکی و صنعتی مواد غذایی( نوشابه ، اسانس ها، لبنیات) و شوینده های خانگی و صنعتی کاربرد دارد. نوع کالا: گالن 60لیتری طرح آلمانی قابل استفاده در بسته بندی فله ای صنایع شیمیایی گالن 60 لیتری آلمانی بهترین انتخاب جهت بسته بندی هیدروژن پرواکسید مشخصات و ابعاد -وزن 3 کیلوگرم -ابعاد30 در 37 سانتی متر -ارتفاع63 سانتی متر -نوع گالن تک درب -رنگ آبی ، بیرنگ، و سایر رنگها بنا به درخواست مشتری در تیراژ بالا https://semcoplast.com/product/%da%af%d8%a7%d9%84%d9%86-60-%d9%84%db%8c%d8%aa%d8%b1%db%8c-%d8%a2%d9%84%d9%85%d8%a7%d9%86%db%8c/ واتساپ :09378701339 تماس:3-32723391-044 تماس :09121202178

  متفرقه آذربایجان غربی
 • تولید و توزیع انواع گونی به صورت رول یا کیسه

  تولید و توزیع انواع گونی به صورت رول یا کیسه

  تولید و عرضه انواع گونی در ابعاد مختلف

  متفرقه تهران
 • ضدیخ 20 لیتری.گالن ضدیخ

  ضدیخ 20 لیتری.گالن ضدیخ

  ضدیخ ماده ای است که نقطه انجماد آب را کاهش می دهد و از یک سیستم در برابر اثرات سو تشکیل یخ محافظت می کند. ضدیخ هایی مانند اتیلن گلیکول یا پروپیلن گلیکول که معمولاً در سیستم های خنک کننده اتومبیل به آب اضافه می شوند از آسیب رادیاتورها جلوگیری می کنند. ((مارال شیمی نگین)) تولید کننده انواع ضدیخ و ضدجوش روغنی خودرویی و صنعتی. بصورت فله. عمده. بشکه ای. 20 لیتری. جهت دستگاهای صنعتی. چیلرها برجهای خنک کننده. . خودروهای سبک و سنگین. نیروگاها. و رادیاتورها.. عالیترین کیفیت و قیمت مناسب ارسال به تمام ایران از طریق باربری در گالن پلمپ. با بهترین کیفیت بالا. روغنی بر پایه اتیلن گلایکول. ارسال به تمام کشور.. دفتر فروش : تهران. 02166689750 09128876650

  متفرقه تهران
 • یخچال شوکیک کافی شاپ

  یخچال شوکیک کافی شاپ

  یخچال کافی شاپ در مدلهای رومیزی و ایستاده سبکهای فرانسوی...و ترکیه ای

  متفرقه اصفهان