چگونه یک تعمیرگاه خودرو راه‌اندازی کنیم؟

چگونه یک تعمیرگاه خودرو راه‌اندازی کنیم؟
راه اندازی هر کسب و کاری نیازمند تحقیق و بررسی در مورد ابعاد مختلف آن است. می‌توان گفت که اولین مرحله‌ی شروع هر کسب و کار، تحقیق و بررسی در مورد آن است. با موفقیت گذراندن این مرحله اطلاعات مفید و کاربردی از کسب و کاری که تمایل به راه اندازی آن داریم، بدست می‌آوریم که سبب می‌شود با دید بهتر و اطلاعات کامل‌تر به جنبه‌های گوناگون یک حرفه نگاه کنیم تا در پی آن تصمیمات منطقی‌تر و کم ریسک‌تری را بگیریم و یا تصمیمات پر ریسک را به صورت کنترل شده بگیریم. در این مقاله سعی داریم تا در مورد راه اندازی تعمیرگاه خودرو و مراحلی که باید پشت سر گذاشته شود و همچنین یک سری نکات کاربردی دیگر، اطلاعات مفیدی در اختیار شما قرار دهیم.

داشتن مهارت و شناخت کافی

برای اینکه بتوانید تعمیرگاه خودرو داشته باشید در ابتدا  باید در زمینه‌های متفاوت مربوط به خودرو مهارت و اطلاع کافی و لازم را داشته باشید تا بتوانید مشتری‌های متنوعی داشته و توانایی رفع مشکل خودروی آن‌ها را داشته باشید. پس ضروری است که در رابطه با مسائل گوناگون مرتبط با خودرو، کلاس‌های زیادی گذرانده باشید یا برای مدتی معقول به شاگردی کردن و کسب تجربه در این زمینه بپردازید. کسب تجربه در این حرفه بسیار مهم و تعیین کننده است چراکه با مرور زمان و کسب تجارب بیشتر می‌توان نسبت به انواع مشکلات خودرو آگاهی پیدا کرد. مهم‌تر از این موضوع، بحث شناخت انواع قطعات خودرو و ابزار آلات مورد استفاده در این حرفه است.
 
راه اندازی تعمیرگاه خودرو

هزینه‌های راه اندازی تعمیرگاه خودرو

یکی از مهم‌ترین فرایند‌ها، تخمین و برآورد هزینه‌های مربوط به آن فعالیت است. این برآورد هزینه سبب می‌شود تا با آگاهی و برنامه نسبت به سرمایه‌ی در دسترس‌مان تصمیم بگیریم و از هزینه‌ها و خرج‌های اضافه پرهیز کنیم. باید بتوان هزینه‌های ثابت و متغیر به همراه درآمد و سود خالص راه اندازی کسب و کار را به خوبی حساب کرد. در این فرایند ابتدا باید هزینه‌های مربوط به اجاره یا خرید فضای کارگاهی تخمین زده شود. در مرحله‌ی بعد هزینه‌های مربوط به بیمه و خرید تجهیزات لازمه را در نظر بگیرید. با به این نکته توجه کرد که این هزینه‌ها در هر شهری متفاوت است.

آیا برای راه اندازی تعمیرگاه خودرو به مدرک خاصی نیاز است؟

حرفه‌ی تعمیرکاری بیشتر از آنکه نیاز به کلاس و درس و مدرک داشته باشد، نیازمند تجربه‌ است که این تجربه در طی چندین سال کسب می‌شود. اما برای گرفتن جواز کسب وکار یا دریافت بعضی وام‌ها یا کار‌های مربوط به بیمه داشتن مدرک و ارائه‌ی آن به سازمان مربوطه بسیار ضروری است. همچنین داشتن مدارک و در معرض دید مشتری قرار دادن آن‌ها، تاثیر زیادی در جلب اعتماد مشتری دارد.
.
راه اندازی تعمیرگاه ماشین

وسایل لازم برای یک تعمیرگاه

دستگاه تعویض لاستیک

یکی از عمده فعالیت‌هایی که در تعمیرگاه‌ها انجام می‌شود، تعویض لاستیک خودرو است. از این رو داشتن دستگاه تعویض لاستیک برای سهولت و سرعت بخشیدن به این امر، بسیار تاثیر گذار است.

دستگاه تنظیم باد لاستیک

تنظیم باد لاستیک یکی از فعالیت‌های معمول در تعمیرگاه‌های خودرو است و نبود دستگاه آن در تعمیرگاه خوشایند نیست و داشتن این دستگاه به نوعی در هر تعمیرگاهی ضروری است.

جک بالا بر خودرو

برای عیب یابی بیشتر مشکلات خودرویی نیاز است که خودرو در ارتفاعی مناسب قرار گیرد تا تعمیرکار در موقعیت مناسب و با تمرکز کافی به بررسی و رفع عیب بپردازد. همچنین داشتن موقعیت مناسب برای تعمیرکار از لحاظ خسته نشدن بسیار اهمیت دارد.
جک بالا بر خودرو

آچار‌ها

بدون شک یکی از مهم‌ترین و ضروری‌ترین ابزار مورد استفاده در تعمیرگاه‌ها، انواع آچار است . آچار‌ها به حدی کاربردی هستند که اکثر مردم حتی در منازل و محل کار خود نیز تعدادی از آچار‌های پرمصرف و مهم را نگهداری می‌کنند. بنا به دلایل فنی و غیر فنی شرکت‌های سازنده‌ی خودرو از پیچ و مهره‌های گوناگونی در مونتاژ و ساخت خودرو خود استفاده می‌کنند. به همین دلیل تعمیر کاران برای سهولت بیشتر باید مجموعه‌ی متنوعی  از آچار های مورد استفاده در تعمیر خودرو را تهیه کنند. در بین شرکت‌های سازنده‌ی خودرو  برخی همانند پژو از پیچ‌های مخصوص خود  برای اتصال قطعات خودرو استفاده می‌کند و از طرف دیگر آچار‌های مخصوص به آن را طراحی و تولید می‌کند و در بازار‌های جهانی به فروش می‌رساند. بنابراین با توجه به حجم قابل توجه خودروهای فرانسوی در ایران خرید این آچارها نیز توصیه می‌شود.

جعبه ابزار

از آنجایی که آچار‌ها بسیار کاربردی و ضروری هستند، به همین دلیل باید به نگهداری مناسب  از آن‌ها اهمیت داد و با تهیه‌ی جعبه ابزاری مناسب  از آن‌ها نگهداری کرد و همچنین از مفقود شدن آچار‌ها یا شلوغی محل کار جلوگیری کرد.
جعبه ابزار خودرو

جک سوسماری مخصوص خودرو

گستره‌ی وسیع و تنوع زیادی که در کاربری این محصول وجود دارد سبب شده است که جک‌های هیدرولیکی در هزاران نوع مختلف و با قطر‌ها، طول‌ها و طرح‌های گوناگون ساخته شوند. همین تنوع باعث شده بسیاری از مهندسین و سازندگانی که قصد استفاده از این محصول را دارند به سردرگمی دچار شده و نتوانند با توجه به نیازهای کاری و محدودیت‌های سیستمی‌خود،  بهترین نمونه‌ی ممکن را انتخاب کنند. با توجه به مزایا و گستره‌ی کاربری جک‌های سوسماری، وجود آن‌ها در تعمیرگاه‌ها برای تعمیرات خودرو از ضروری‌ترین ابزار به حساب می‌آید.

دستگاه بالانس

دستگاه بالانس اغلب در آپاراتی‌ها مشاهده می‌شود  چرا‌که آنها با توجه کار و نوع مراجعاتی که دارند، بیشتر از این تجهیز استفاده می‌کنند. اما وجود این دستگاه در تعمیرگاه خودرو، ارزش افزوده‌ای نسبت به سایر تعمیرگاه‌ها ایجاد می‌کند.

گریس پمپ دستی

در گریس پمپ دستی یکسری سوپاپ تخلیه هوا قرار دارد که باعث تخلیه‌ی حباب های هوا به آسانی می‌شود و همچنین مانع از هوا گرفتن گریس حین کار می شود.

از تبلیغات غافل نشوید

در هر کسب و کاری برای اینکه به سود دهی برسید، باید بازاریابی انجام داد تا مشتری‌ها به سمت شما بیایند. شما برای جذب مشتری باید ابتدا به آن‌ها معرفی شوید تا آن‌ها درباره‌ی خدمات شما آگاهی پیدا کنند. بهترین راه برای معرفی شدن به مشتری، تبلیغات است. شما باید مقداری منطقی از هزینه‌ی اولیه‌ی راه اندازی تعمیرگاه خود را به تبلیغات گوناگون اختصاص دهید. شما می‌توانید برای تبلیغات به چاپ کارت و تراکت بسنده کنید اما این نکته را بدانید که در دنیای تمام دیجیتال امروز که اکثر کار‌ها با گوشی موبایل و اینترنت انجام می‌شود، انجام تبلیغات اینترنتی در سایت‌های مشخص و معتبر می‌تواند بازدهی خیلی بالاتری نسبت به تبلیغات سنتی داشته باشد. پس همه‌ی پول کنار گذاشته‌ی خود برای تبلیغات را صرف چاپ و پخش تراکت نکنید و بخشی از آن را به تبلیغات پیامکی و اینترنتی اختصاص دهید.
نتیجه گیری
برای راه اندازی تعمیرگاه خودرو خود نیاز به دانش کافی در این زمینه دارید. شما بهتر است که دوره های آموزشی مختلفی را بگذرانید و مدارک لازم خود را جهت گرفتن جواز و سایر اقدامات کسب کنید. برای اینکه سرمایه اولیه خود را حفظ کرده و آن را گسترش دهید بهتر است که همواره قبل از هر اقدامی برآرود هزینه‌ها را انجام دهید و ریسک تمام مراحل را شناسایی کنید تا بتوانید موفق شوید.
 
 
 

1400/7/8
جویشگر


محصولات مشابه
 • دستگاه تستر روغن ترمز قلمی مدل AD40

  دستگاه تستر روغن ترمز قلمی مدل AD40

  دستگاه تست روغن ترمز مدل AD04 ساخت کمپانی ROHS تستر قلمی روغن ترمز: با قراردادن الکترود این دستگاه در محفظه روغن ترمز، از کیفیت آن آگاه خواهید شد. مناسب برای تعمیرگاهها، نمایندگی های ایران خودرو، سایپا و ... آزمایشگاههای تحقیقاتی و استفاده شخصی منبع تغذیه: یک عدد باطری نیم قلمی دارای چهار سطح اندازه گیری دارای چراغ اعلام وضعیت باطری (550)

  تعمیرگاه‌ها و نمایندگی‌های مجاز تهران
 • امدادخودرو سایپا در اصفهان

  تعمیرات خودرو و خدمات مکانیکی دیاگ و رفع کلیه عیوب خودرو در محل توسط مکانیک و تعمیرکار مجرب و با سابقه همچنین کلیه خدمات ادواری و بازدید های زمستانه و تابستانه در محل انجام میشود و اما خدمات سرویس در محل شامل تعویض روغن و فیلتر و واسگازین و آچار کشی در محل در حضور شما انجام میشود استفاده از لوازم های مرغوب و حدالامکان شرکتی مناسب با نوع خودرو ی شما ...پس شماره ی امداد خودروی امیر نوری را یادداشت کنید چون بصورت شبانه روزی آنلاین است و در حل مشکل شما در خدمت است. 09130943418 amir noori

  تعمیرگاه‌ها و نمایندگی‌های مجاز اصفهان
 • امداد خودرو و تعمیرگاه سیار رشت

  امداد خودرو و تعمیرگاه سیار رشت

  امداد شبانه روزی و تعمیر سیار خودرو 09196974403\r\nمکانیکی،باطری سازی و جلوبندی سازی\r\nتعمیر تخصصی انواع خودروهای ایرانی،خارجی و منطقه آزاد در منزل،محل کار یا محل توقف خودرو به صورت شبانه روز.\r\nتعمیر تخصصی زیر بندی،سیستم تعلیق و اکسل انواع خودروهای ایرانی،خارجی و منطقه آزاد.\r\nتعمیر تخصصی انواع گیربکس اتوماتیک،تعویض روغن وفیلتر و سرویس دوره ای گیربکسهای اتوماتیک انواع خودروهای ایرانی،خارجی و منطقه آزاد.\r\nفروش انواع باطری ایرانی و خارجی با قیمت مناسب\r\nحمل خودرو با نیسان مجهز به چرخگیر و ایسوزو کفی بدون کوچکترین آسیب به خودرو شما.\r\nکلیه خدمات به صورت شبانه روز و هفت روز هفته به صورت سیار درب منزل،محل کار و یا در محل خراب شدن خودرو شما و در صورت نیاز در تعمیرگاه قابل به انجام میباشد \r\nتلفن تماس 09196974403_01333619559

  تعمیرگاه‌ها و نمایندگی‌های مجاز گیلان
 • تعمیرگاه تخصصی هیوندای وکیا رشت کیوان اردبیلی

  تعمیرگاه تخصصی هیوندای و کیا کیوان اردبیلی.تعمیر تخصصی انواع خودروهای هیوندای و کیا،بنز،ب ام و،شورولت و انواع خودروهای چینی و امریکایی و المانی،خارجی ایرانی و منطقه ازاد.زیر نظر متخصص خودروهای خارجی کیوان اردبیلی.تعمیر موتور،زیربندی و سیستم تعلیق،برق و الکترونیک.سرویسهای دوره ای وتعویض روغن موتور و گیربکس اتوماتیک.پیشرفته ترین دستگاه دیاگ انواع خودروهای خارجی.تعمیر و راه اندازی و روشن کردن خودرو در منزل یا محل کار شما پاسخگوی 24 ساعته 09196974403تعمیرگاه تخصصی هیوندای و کیا کیوان اردبیلی.تعمیر تخصصی انواع خودروهای هیوندای و کیا،بنز،ب ام و،شورولت و انواع خودروهای چینی و امریکایی و المانی،خارجی ایرانی و منطقه ازاد.زیر نظر متخصص خودروهای خارجی کیوان اردبیلی.تعمیر موتور،زیربندی و سیستم تعلیق،برق و الکترونیک.سرویسهای دوره ای وتعویض روغن موتور و گیربکس اتوماتیک.پیشرفته ترین دستگاه دیاگ انواع خودروهای خارجی.تعمیر و راه اندازی و روشن کردن خودرو در منزل یا محل کار شما پاسخگوی 24 ساعته 09196974403

  تعمیرگاه‌ها و نمایندگی‌های مجاز گیلان