مقالات مرتبط

فناوری تشخیص اثر انگشت زنده

فناوری تشخیص انگشت زنده
 
فناوری مربوط به سیستم های امنیت فیزیکی ، رشد چشمگیری داشته است. اگرچه سیستم های سنتی تشخیص هویت نظیر : قفل و کلید ، رمز ورود و کارت ها هنوز هم به فراوانی مورد استفاده قرار می گیرند.  اما استفاده از این سیستم های سنتی خطر گم شدن یا دزدیده شدن اسناد و مدارک هویتی افراد  و ضعف در سیستم امنیتی را به دنبال دارد. سیستم  احراز هویت بیومتریک به سادگی قادر به حل این مشکلات بوده و با ملزم کردن افراد به استفاده از هویت حقیقی خود،  امنیت و اعتبار احراز هویت اشخاص را بالا برده  و  از اینکه شخصی با استفاده از مدارک شخصی دیگر هویت خود را تایید کند جلوگیری می کند.
 
مزایای تکنولوژی بیومتریک امکان سازگاری سریع آن با بازار محصولات امنیتی فراهم کرده است. در بین  تمام سیستم های بیومتریک ، تکنولوژی اثر انگشت بیشترین انعطاف پذیری و مناسب ترین قیمت را دارد که آن را با نیاز های گوناگون و متنوع سازگار می سازد. امروزه اثر انگشت قابل اعتماد ترین روش تشخیص بوده و بالاترین نرخ شناسایی را در بین تمام سیستم های بیومتریک نظیر:  iris ( تشخیص با عنبیه چشم) ، facial  ( تشخیص صورت ) و vein  ( تشخیص با رگ های خونی)  دارا می باشد.  هرچند  نگرانی روزافزونی در مورد استفاده از اثر انگشت های تقلبی نیز وجود دارد. چرا که اثر انگشت باقی مانده بر روی اجسامی که به طور روزمره لمس می کنیم به راحتی قابل برداشتن است واگر مراقب نباشید شخص دیگری می تواند اثر انشگت شما را جعل کرده و از آن در جهت اهداف مخرب استفاده کند.
 
دشمن بزرگ: اثر انشگت تقلبی وجعل اثر انگشت
 
اثر انشگت تقلبی به اثر انگشتی گفته می شود که با ژلاتین، سفال، سیلیکون یا لاستیک ساخته می شود و به احراز هویتی که با این اثر انگشت تقلبی صورت می گیرد، جعل اثر انگشت می گویند. پس از معرفی آیفون 5s و سنسور اثر انگشتی که در آن تعبیه شده بود، رقابت ها بر سر هک کردن اسکنر اثر انگشت این گوشی در بین هکر ها بالا گرفت و تعداد  بی شماری از مجلات آی تی در مورد آسیب پذیری سنسور اثر انگشت این گوشی در برابر اثر انگشت های ساختگی و تقلبی هشدار دادند. اخیرا  ویدیوهای متععدی در یوتیوب منتشر شده که در آن هکرها قفل امنیتی گوشی را با اثر انگشت های تقلبی که با خمیر بازی، ژلاتین، سیلیکون یا لاستیک ساخته شده اند، شکستند.
 
چاره چیست؟  فناوری تشخیص انگشت زنده Suprema
 
فناوری تشخیص انگشت زنده Suprema  بر پایه تحلیل خصوصیات ثابت و متغیر انگشت های تقلبی و اینکه چگونه می توان آنها را از انگشت های زنده تشخیص داد ساخته شده. با تحلیل پیشرفته الگوی تغییرات پویا در تصاویر اثر انشگت و تحلیل تعدادی از خصوصیات ثابت انگشت طبیعی و غیرطبیعی ، انگشت های تقلبی به راحتی قابل تشخیص از انگشت های واقعی هستند.
 
تحلیل الگوی تغییرات پویا
همزمان با تماس تدریجی انشگت با سطح سنسور، انگشت های زنده تغییرات طبیعی در الگوی حرکت و شدت نشان می دهند. اما انگشت های ساختگی ، تغییرات غیرطبیعی در سطوح مختلف نشان ی دهد. با تحلیل پیوسته  تصاویر حاصل از اثر انگشت وکشف این ویژگی های غیرعادی در الگوی تغییرات پویا ،  انگشت های تقلبی از واقعی متمایز می شوند. این روش به خصوص برای شناسایی انشگت های تقلبی که با مواد سخت نظیر سفال، پلاستیک و مقوا ساخته شده اند به کار می رود.
 
تحلیل ویژگی های زنده بودن
در تصاویر اثر انگشت، یک سری خصوصیات مکانی وجود دارد که زنده بودن انگشت را نشان می دهد: توزیع منافذ ، تیزی لبه ها و نظم بین برجستگی ها و فرو رفتگی های انگشت. این ویژگی ها به قدری ظریف و ریز هستند که نمی توان آنها را با موادی نظیر سیلیکون، پلاستیک یا ژلاتین  کپی کرد. در حالی که سنسور پیشرفته تصویر برداری Suprema میتواند تصاویری با کیفیت بالا از اثر انگشت تهیه کند که به سادگی  توان تشخیص این ویژگی های ظریف  را دارد.
 
تحلیل ویژگی های غیر طبیعی
 
به طور معمول ساخت انگشت تقلبی که  بی نقص باشد کار سختی است و تقریبا هیچ کدامشان نمی توانند خصوصیات غیر طبیعی خود را از بین ببرند. لبه های تیز غیرعادی، حباب های سفید و سیاه فراوان در ناحیه اثر انگشت، برآمدگی های غیرطبیعی و ... . با مشاهده تعدادی از این ویژگی های غیر طبیعی می توان تعداد زیادی از انشگت های  تقلبی را  شناسایی کرد.
 
فناوری LFD و سیستم تشخیص زنده بودن
 
 سیستم تشخیص زنده بودن که به تازگی توسط Suprema توسعه یافته است، می تواند به طور موثری جلوی جعل اثر انگشت را بگیرد.این سیستم با کمک فناوری  تصویربرداری با دو منبع نور که از اشعه مادون قرمز و نور سفید بهره می برد می تواند اثر انگشت های جعلی را شناسایی کند. این سیستم می تواند اثر انگشت هایی که از مقوا، پلاستیک، چسب ، سفال یا سیلیکون ساخته شده اند را به کمک تصاویر به دست آمده از نور و  اشعه مادون قرمز تشخیص دهد.
سنسور جدید OP5 که در دستگاه های جدید تشخیص اثر انگشت Suprema به کار رفته است ، میزان تحریف را کمتر کرده و یکنواختی تشخیص را افزایش داده است. همینطور وجود یک سنسور مجاورت که به دستگاه امکان تشخیص اثر انگشت های تقلبی ساخته شده از مقوا، پلاستیک، چسب ، سفال و سیلیکون را همزمان باهم می دهد.
منبع : سوپریما 
ترجمه شده توسط حضور و غیاب رایان 

۱۸ بهمن ۱۳۹۵


محصولات مشابه
 • راکت فلزیاب بازرسی بدنی MD101

  راکت فلزیاب بازرسی بدنی MD101

  تولید راکت بازرسی بدنیMD101 ۲۴ ماه گارانتی ۱۰ سال خدمات پس از فروش شارژر و باتری بسیار عالی و با کیفیت ۶ ماه گارانتی تعویض در صورت سالم بودن بدنه و لیبل ها شرکت انطباق گستر سپهر با تکیه به توان خود و با استفاده از کارکنان شایسته موفق به تولید دو نمونه راکت بازرسی بدنی با برند EGS SCANNER در مدل های : راکت بازرسی بدنی MD101 راکت بازرسی بدنی MD102 نموده است. راکت های بازرسی بدنی این شرکت با کیفیت فوق‌العاده بالا تولید شده است که در مدت زمانی کوتاه توانسته ایم سهم بزرگی از راکت بازرسی بدنی مورد نیاز کشور را تأمین نماییم. کلیه استفاده کنندگان محترم میتوانند راکت فلزیاب بازرسی بدنی این شرکت را پس از خرید با راکت های مشابه تا دو برابر قیمت مقایسه نمایند و در صورت پایینتر بودن کیفیت ، دستگاه را مرجوع و وجه خود را درخواست نمایند. شرکت انطباق گستر سپهر پیشرو در تولید تجهیزات امنیتی و کنترل تردد Www.egsepehr.com لوازم اختیاری: شارژر مخصوص باتری ۴۰۰ میلی آمپر غلاف کمری برزنتی کیف مخصوص دستگاه

  تجهیزات ایمنی و امنیتی تهران
 • سرو موتور دلتا B2-1000W-2R

  سرو موتور دلتا B2-1000W-2R

  سرو موتور دلتا B2-1000W-2R سروموتور مدل سرو موتور: B2-1000W-2R نوع سرو: B2 ظرفیت: 1000W حداکثر دور موتور: 2000RPM وضعیت ترمز: فاقد ترمز گشتاور *(N-m): 4.77 کد تجاری درایو: ASD-B2-1021-B کد تجاری موتور: ECMA-E21310R9 شرکت سازنده: دلتا کشور سازنده: چین کد تجاری محصول: سرو موتور دلتا B2-1000W-2R سروموتور مدل سرو موتور: B2-1000W-2R نوع سرو: B2 ظرفیت: 1000W حداکثر دور موتور: 2000RPM وضعیت ترمز: فاقد ترمز گشتاور *(N-m): 4.77 کد تجاری درایو: ASD-B2-1021-B کد تجاری موتور: ECMA-E21310R9 شرکت سازنده: دلتا کشور سازنده: چین کد تجاری محصول: سرو موتور دلتا B2-1000W-2R فروشگاه اینترنتی اتوماسیون 24 www.automation24.ir با ارسال رایگان محصولات در زمینه برق صنعتی، اتوماسیون صنعتی و لوازم اندازه گیری به تمام نقاط کشور 24 ساعته در خدمت شماست. شما می توانید برای خرید این محصول و همچنین ارائه نقطه نظرات و بررسی های تکمیلی قبل از خرید خود به فروشگاه اینترنتی اتوماسیون 24 مراجعه فرمایید و در قسمت های مختلف سایت به تبادل نظر بپردازید. آدرس : قم - بلوار شهید بهشتی - خیابان 24 متری مطهری - پلاک 19 - فروشگاه اینترنتی اتوماسیون 24 تلفن : 36612678 - 025 www.automation24.ir info@automation24.ir

  تجهیزات ایمنی و امنیتی قم
 • راکت فلزیاب MD102

  راکت فلزیاب MD102

  راکت موبایل یابMD102 بهترین کیفیت را از ما بخواهید راکت موبایل یاب ✨حمایت از محصول داخلی را فقط شعار ندهیم. ✨تغییر وضع موجود تنها در گرو حمایت از محصولات با کیفیت داخلی میسر است. ✨دستگاه موبایل یاب بهترین وسیله برای کنترل دانش آموزان و دانشجویان برای جلوگیری از ورود موبایل در جلسات امتحانی و آزمون ها. شرکت انطباق گستر سپهر تولید کننده انواع دستگاه های فلزیاب بازرسی بدنی بهترین کیفیت ،گارانتی و خدمات پس از فروش را به شما ارائه میدهد. تخفیف ویژه مدارس و دانشگاه‌ها 021-44769390 www.egsepehr.com لوازم اختیاری: شارژر مخصوص باتری ۴۰۰ میلی آمپر غلاف کمری برزنتی کیف مخصوص دستگاه

  تجهیزات ایمنی و امنیتی تهران
 • فروش و نصب دزدگیر سایلکس مدل sg8lite

  فروش و نصب دزدگیر سایلکس مدل sg8lite

  بهترین دزدگیر اماکن دارای ریموت ضد کپی(Hopping Code(433 92 MHZبا قابلیت تعیین سطح دسترسی کاربران ثبت ٩٩ واقعه آخر به همراه زمان و تاریخ وقوع تماس با خط ثابت و سیم کارت امکان تعریف و حذف مدیران توسط مدیر یک از طریق SMS و اپلیکیشن امکان تعریف و حذف مخاطبین آلارم توسط مدیران از طریق SMS و اپلیکیشن منوی تست کارآمد جهت تست آسان تمامی عملکردهای سخت‌افزاری و نرم‌افزاری سیستم

  تجهیزات ایمنی و امنیتی تهران