مقالات مرتبط

فناوری تشخیص اثر انگشت زنده

فناوری تشخیص انگشت زنده
 
فناوری مربوط به سیستم های امنیت فیزیکی ، رشد چشمگیری داشته است. اگرچه سیستم های سنتی تشخیص هویت نظیر : قفل و کلید ، رمز ورود و کارت ها هنوز هم به فراوانی مورد استفاده قرار می گیرند.  اما استفاده از این سیستم های سنتی خطر گم شدن یا دزدیده شدن اسناد و مدارک هویتی افراد  و ضعف در سیستم امنیتی را به دنبال دارد. سیستم  احراز هویت بیومتریک به سادگی قادر به حل این مشکلات بوده و با ملزم کردن افراد به استفاده از هویت حقیقی خود،  امنیت و اعتبار احراز هویت اشخاص را بالا برده  و  از اینکه شخصی با استفاده از مدارک شخصی دیگر هویت خود را تایید کند جلوگیری می کند.
 
مزایای تکنولوژی بیومتریک امکان سازگاری سریع آن با بازار محصولات امنیتی فراهم کرده است. در بین  تمام سیستم های بیومتریک ، تکنولوژی اثر انگشت بیشترین انعطاف پذیری و مناسب ترین قیمت را دارد که آن را با نیاز های گوناگون و متنوع سازگار می سازد. امروزه اثر انگشت قابل اعتماد ترین روش تشخیص بوده و بالاترین نرخ شناسایی را در بین تمام سیستم های بیومتریک نظیر:  iris ( تشخیص با عنبیه چشم) ، facial  ( تشخیص صورت ) و vein  ( تشخیص با رگ های خونی)  دارا می باشد.  هرچند  نگرانی روزافزونی در مورد استفاده از اثر انگشت های تقلبی نیز وجود دارد. چرا که اثر انگشت باقی مانده بر روی اجسامی که به طور روزمره لمس می کنیم به راحتی قابل برداشتن است واگر مراقب نباشید شخص دیگری می تواند اثر انشگت شما را جعل کرده و از آن در جهت اهداف مخرب استفاده کند.
 
دشمن بزرگ: اثر انشگت تقلبی وجعل اثر انگشت
 
اثر انشگت تقلبی به اثر انگشتی گفته می شود که با ژلاتین، سفال، سیلیکون یا لاستیک ساخته می شود و به احراز هویتی که با این اثر انگشت تقلبی صورت می گیرد، جعل اثر انگشت می گویند. پس از معرفی آیفون 5s و سنسور اثر انگشتی که در آن تعبیه شده بود، رقابت ها بر سر هک کردن اسکنر اثر انگشت این گوشی در بین هکر ها بالا گرفت و تعداد  بی شماری از مجلات آی تی در مورد آسیب پذیری سنسور اثر انگشت این گوشی در برابر اثر انگشت های ساختگی و تقلبی هشدار دادند. اخیرا  ویدیوهای متععدی در یوتیوب منتشر شده که در آن هکرها قفل امنیتی گوشی را با اثر انگشت های تقلبی که با خمیر بازی، ژلاتین، سیلیکون یا لاستیک ساخته شده اند، شکستند.
 
چاره چیست؟  فناوری تشخیص انگشت زنده Suprema
 
فناوری تشخیص انگشت زنده Suprema  بر پایه تحلیل خصوصیات ثابت و متغیر انگشت های تقلبی و اینکه چگونه می توان آنها را از انگشت های زنده تشخیص داد ساخته شده. با تحلیل پیشرفته الگوی تغییرات پویا در تصاویر اثر انشگت و تحلیل تعدادی از خصوصیات ثابت انگشت طبیعی و غیرطبیعی ، انگشت های تقلبی به راحتی قابل تشخیص از انگشت های واقعی هستند.
 
تحلیل الگوی تغییرات پویا
همزمان با تماس تدریجی انشگت با سطح سنسور، انگشت های زنده تغییرات طبیعی در الگوی حرکت و شدت نشان می دهند. اما انگشت های ساختگی ، تغییرات غیرطبیعی در سطوح مختلف نشان ی دهد. با تحلیل پیوسته  تصاویر حاصل از اثر انگشت وکشف این ویژگی های غیرعادی در الگوی تغییرات پویا ،  انگشت های تقلبی از واقعی متمایز می شوند. این روش به خصوص برای شناسایی انشگت های تقلبی که با مواد سخت نظیر سفال، پلاستیک و مقوا ساخته شده اند به کار می رود.
 
تحلیل ویژگی های زنده بودن
در تصاویر اثر انگشت، یک سری خصوصیات مکانی وجود دارد که زنده بودن انگشت را نشان می دهد: توزیع منافذ ، تیزی لبه ها و نظم بین برجستگی ها و فرو رفتگی های انگشت. این ویژگی ها به قدری ظریف و ریز هستند که نمی توان آنها را با موادی نظیر سیلیکون، پلاستیک یا ژلاتین  کپی کرد. در حالی که سنسور پیشرفته تصویر برداری Suprema میتواند تصاویری با کیفیت بالا از اثر انگشت تهیه کند که به سادگی  توان تشخیص این ویژگی های ظریف  را دارد.
 
تحلیل ویژگی های غیر طبیعی
 
به طور معمول ساخت انگشت تقلبی که  بی نقص باشد کار سختی است و تقریبا هیچ کدامشان نمی توانند خصوصیات غیر طبیعی خود را از بین ببرند. لبه های تیز غیرعادی، حباب های سفید و سیاه فراوان در ناحیه اثر انگشت، برآمدگی های غیرطبیعی و ... . با مشاهده تعدادی از این ویژگی های غیر طبیعی می توان تعداد زیادی از انشگت های  تقلبی را  شناسایی کرد.
 
فناوری LFD و سیستم تشخیص زنده بودن
 
 سیستم تشخیص زنده بودن که به تازگی توسط Suprema توسعه یافته است، می تواند به طور موثری جلوی جعل اثر انگشت را بگیرد.این سیستم با کمک فناوری  تصویربرداری با دو منبع نور که از اشعه مادون قرمز و نور سفید بهره می برد می تواند اثر انگشت های جعلی را شناسایی کند. این سیستم می تواند اثر انگشت هایی که از مقوا، پلاستیک، چسب ، سفال یا سیلیکون ساخته شده اند را به کمک تصاویر به دست آمده از نور و  اشعه مادون قرمز تشخیص دهد.
سنسور جدید OP5 که در دستگاه های جدید تشخیص اثر انگشت Suprema به کار رفته است ، میزان تحریف را کمتر کرده و یکنواختی تشخیص را افزایش داده است. همینطور وجود یک سنسور مجاورت که به دستگاه امکان تشخیص اثر انگشت های تقلبی ساخته شده از مقوا، پلاستیک، چسب ، سفال و سیلیکون را همزمان باهم می دهد.
منبع : سوپریما 
ترجمه شده توسط حضور و غیاب رایان 

۱۸ بهمن ۱۳۹۵


محصولات مشابه
 • دوربین دید در شب NV2280

  دوربین دید در شب NV2280

  دوربین دید در شب NV2280 دوربین مینی و کوچک دید در شب EGS-NV2285 یک دوربین دید در شب اقتصادی و ارزان قیمت که مورد نیاز همه می‌باشد Product Name 1080P FHD Night Vision Telescope Resolution 1080P/720P/480P Still image size 10 MP / 8 MP / 5 MP/3MP/VGA Aperture F 1.2 f=25mm Digital zoom 4x times Display Inner screen 1.5" (240*240) high-definition TFT Observation distance in all black 150-200M Low light or daytime observation distance 3 meters to infinity Infrared light 850nm Power supply 7.5V, 5 AA brand alkaline batteries USB interface TYPE-C 2.0 Storage medium TF card, maximum support 64GB

  تجهیزات ایمنی و امنیتی تهران
 • ریبون پرینتر چاپ کارت اسمارت 31

  ریبون پرینتر چاپ کارت اسمارت 31

  معرفی ریبون رنگی چاپ کارت SMART 31 ریبون رنگی اسمارت Smart 31 YMCKO (ریبون رنگی دستگاه چاپ کارت SMART 31)همانطور از نام محصول پیداست برای دستگاه کارت پرینتر Smart 31 کاربرد دارد. این ریبون تا ۲۵۰ چاپ را بصورت تمام رنگی روی کارت های خام انجام می دهد. دارای پنج پنل برای چاپ می باشد. منظور از پنل همان ۴ رنگ اصلی یعنی آبی، قرمز، زرد و مشکی است به علاوه یک لایه محافظ است که در انتهای چاپ روی کارت می چسبد.

  تجهیزات ایمنی و امنیتی تهران
 • تعمیر قفل برقی درب کلیه مناطق تهران 44748478

  تعمیر قفل برقی درب کلیه مناطق تهران 44748478

  تعمیر قفل برقی یوتاب و سیزا تعمیرات تخصصی انواع قفل برقی درب اتوماتیک (جک برقی) تعمیرات تخصصی قفل برقی درب نفررو همراه با ضمانت کتبی و خدمات پس از فروش نامحدود و پشتیبانی شبانه روزی حتی خدمات پس از فروش نامحدود و پشتیبانی شبانه روزی 44757973-44929013 -09123036082 تعمیر قفل برقی درب نفر رو و قفل برقی درب پارکینگ جوشکاری پلیت و رفع عیب افتادگی قفل درب تعویض بوبین قفل برقی و رفع عیب سیم کشی جک پارکینگی تنظیم قفل برقی برد قفل برقی مربوط به جک پارکینگی قفل مقابل برقی 02126764001

  تجهیزات ایمنی و امنیتی تهران
 • تعمیر راهبند فادینی خدمات راهبند میله ای و بازویی -02126764001-02144111025

  تعمیر راهبند فادینی خدمات راهبند میله ای و بازویی -02126764001-02144111025

  نمایندگی اصلی فادینی fadini نمایندگی محصولات fadini ایتالیا و نماینده راهبند های فادینی fadini تعمیر برد جک فادینی فروش جک fadini در تهران ، فروش کلیه محصولات fadini و تعمیرات و خدمات محصولات fadini جک پارکینگی نوپی 66 فادینی و جک ریلی fadini . تعمیرات جک fadini ، خدمات جک پارکینگی fadini فادینی . تعمیرات راهبند Fadini و تعمیر برد جک fadini و تعمیر برد جک فادینی تعمیرات و خدمات تخصصی برد جک fadini مدل nupi66 و برد جک مدل elpro تعمیرات برد جک فادینی ایتالیا fadini هیندی و ریلی نیوتا و تمامی جکهای هیدرولیک فادینی راهبند فادینی بایت 980 مدل نوپی 66 nupi و هیندی hindi 880 تعمیر تخصصی بردهای faac و bft و fadini و رامونا ارزانتر از همه همکاران اعزام تعمیرکار جک پارکینگی در کوتاه ترین زمان ممکن تعمیر جک bft a40 بی اف تی A40 تعمیر جک bft a250 بی اف تی a25 تعمیر جک ریلی بی اف تی bft تعمیر راهبند بی اف تی میکل bft michael Angelo تعمیر راهبند بی اف تی جیوتو bft giotto

  تجهیزات ایمنی و امنیتی تهران