menu دسته بندی مقالات

سهم انرژی‌های پاک در سبد انرژی کشور، ناچیز است

سهم انرژی‌های پاک در سبد انرژی کشور، ناچیز است
وی افزود: ما در حوزه انرژی کشوری ثروتمند هستیم که باید مدیریت کنیم که این ثروت روی سایر حوزه‌ها اثرگذار باشد، چرا این ثروت نتوانسته در زیرساخت‌های دیگر و حتی زیرساخت خودش را توسعه دهد.امیری یکی از دغدغه‌ها را ناچیز بودن سهم انرژی‌های پاک در سبد انرژی کشور دانست و ابراز داشت: در کشور ایران آفتاب زیاد و آب کم داریم و عدم استفاده از انرژی خورشیدی و استفاده از نیروگاه‌های بخار کفران نعمت است.
نماینده مردم زرند و کوهبنان در مجلس ادامه داد: از بخش‌های دیگری که باید به آن بپردازیم ممیزی انرژی است، ما در کشور در بعد سیاست‌گذاری در این بحث‌ها کار کردیم، یکی از جاهایی که می‌شد مجموعه این عوامل در یک سیاست‌گذاری واحد بهره‌وری انرژی را بالا ببرد، طرح جامع انرژی کشور بود که در برنامه پنجم توسعه کشور آمده است.وی ابراز داشت: منظور از طرح جامع انرژی ادغام دو وزراتخانه نبود، بلکه قرار بود همه چالش‌هایی که برشمردیم، سیاست گذاری شود.امیری با اشاره به تدوین سند راهبرد انرژی کشور افزود: برای ارتقای بازار برق، نیاز به زیرساخت و تغییر در عملکرد بخش‌های مختلف و سیاست‌های جدید دارد.
وی گفت: بهره‌وری منابع اولیه انرژی از اقتصاد انرژی و دیپلماسی انرژی، کاهش تلفات توزیع برق تا سطح متوسط کشورهای توسعه یافته، افزایش سهم انرژی‌های تجدید‌پذیر در سبد انرژی، ارتقای راندمان نیروگاه‌های حرارتی، افزایش بهره‌وری در زنجیره برق کشور از طریق توسعه فناوری، توسعه نیروی انسانی و توسعه نظام‌های مدیریتی در سند راهبرد انرژی کشور پیش‌بینی شده است.
 
1395/10/6
شرکت modernafrough


دیگر محصولات


محصولات مشابه
 • تخفیف ویژه انواع بخاری برقی

  تخفیف ویژه انواع بخاری برقی

  بخاری برقی وسیله ای مناسب برای ایجاد گرما در فصول سرد سال می باشد؛ این وسیله گرمایشی در انواع مدل های صنعتی و خانگی تولید می شود و استفاده از آنها در مناطقی که از افت فشار گاز رنج می برند، بسیار توصیه می شود. بخاری های برقی در دو نوع فن دار و تابشی تولید می شوند و وظیفه اصلی ایجاد گرما در آنها بر عهده المنت آنها می باشد. این المنت گرم کننده در اغلب بخاریها از جنس سرامیک می باشد که از طریق روش تابش برای گرم کردن محیط استفاده می کنند. با اینکه استفاده از بخاریهای برقی صرفه جویی قابل توجهی در مصرف گاز و سوخت های فسیلی دیگر ایجاد می کند، اما سازندگان این محصولات در طی سال های اخیر، تمهیداتی اندیشیده اند تا در مصرف نیروی برق هم صرفه جویی شود. همانطور که گفته شد بخاری های برقی به انواع صنعتی و خانگی تقسیم می شوند؛ بخاریهای صنعتی برقی برای استفاده در محیط های صنعتی، با متراژ بالا و ارتفاع نسبتا زیاد طراحی شده اند. با توجه به ظرفیت حرارتی بالای این محصولات، می توان از آنها در مساجد، حسینیه ها، سالن های ورزشی و ... نیز استفاده کرد. بخاریهای خانگی معمولا در اتاق خواب ها استفاده می شود، ولی اگر این وسایل از ظرفیت حرارتی بالایی برخوردار باشند، می توان از آنها استثنائا در سالن های پذیرایی نیز استفاده کرد؛ البته لازم به ذکر است که شرکت های سازنده بخاری های برقی خانگی معمولا آنها را با بازده حرارتی متناسب با اتاق خواب به بازار عرضه می نمایند. از شرکت های سازنده بخاری برقی می توان به شرکت معتبر انرژی در ایران اشاره کرد که بخاریهای تک فاز و سه فاز با کاربری خانگی و صنعتی را روانه بازار کرده است. ضمن اینکه در سایت دماتجهیز می توانید، اطلاعات مربوط به بخاری های برقی میدیا، گاسونیک، استیبل الترون، برفاب، تک الکتریک، دلونگی، فلر و پارس خزر اشاره کرد. بخاری های برقی که توسط شرکت های معتبر تولید می شوند، دارای سنسورهای حرارتی و حساس به ضربه می باشند که در هنگام افزایش حرارت بدنه و واژگونی دستگاه را خود به خود خاموش می کنند و از بروز حوادثی مانند آتش سوزی جلوگیری می کنند. در سایت مرجع و فروشگاهی دماتجهیز، قیمت های تضمین شده و مشخصات فنی انواع بخاری برقی، با گارانتی اصلی، جهت ایجاد حس خوب خرید بهینه و هوشمند، برای شما عزیزان ارائه گردیده است. https://damatajhiz.com/categories/570/%D9%87%DB%8C%D8%AA%D8%B1-%D9%88-%D8%A8%D8%AE%D8%A7%D8%B1%DB%8C-%D8%A8%D8%B1%D9%82%DB%8C-%D8%AA%DA%A9-%D8%A7%D9%84%DA%A9%D8%AA%D8%B1%DB%8C%DA%A9

  لوازم برقی تهران
حامیان جویشگر
 • Karapost - کاراپست
 • nozhan - نوژان
 • Elearnever - آکادمی مجازی ایرانیان
 • خانه هنر رزین
 • شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان