مدیریت شبکه‌های اجتماعی کسب‌و‌کارتان

مدیریت شبکه‌های اجتماعی کسب‌و‌کارتان

بایدها و نبایدهای شبکه های اجتماعی

دانستن آنچه نباید در شبکه‌های اجتماعی انجام دهید، برای حضور قدرتمند در فضای آنلاین، به همان اندازه اهمیت دارد که بدانید چه کارهایی را باید انجام دهید. در اینجا پنج اشتباه مهم ذکر خواهد شد که در فضای اینترنت، تاثیر منفی بر کسب‌و‌کار و شخصیت فردی شما خواهد داشت.

به اشتراک گذاری بیش از حد

اکانت فیس بوک، محلی برای توضیح احوالات شخصی شما نیست و دقت کنید که توییتر نمی تواند یک نسخه ۱۴۰ کاراکتری از درددل های خصوصی باشد. موضوعات خیلی شخصی خود را برای وقتی نگه دارید که واقعا در حوزه خصوصی حضور دارید، مانند زمانی که در جمع دوستان نزدیک و یا خانواده خود هستید. نمونه‌های زیادی وجود دارد از داستان‌ها و حکایت‌هایی که عنوان کردن آنها در فضای اینترنت در ابتدا بی ضرر به نظر می‌رسیده، ولی بعد از مدت کوتاهی دردسرهای زیادی را برای منتشر کننده آن ایجاد کرده است. همیشه در این زمینه احتیاط لازم را انجام دهید.

توجه به زمان شروع و پایان

همیشه اولین تجربه وبلاگ نویسی و یا به اشتراک گذاری مطالب در شبکه های اجتماعی، جذاب و جالب است. اما به زودی بحران محتوا فرا می‌رسد. به زودی متوجه می شوید که تولید محتوای جذاب، چندان هم کار آسانی نیست. به زودی باید تصمیم بگیرید که وبلاگ خود را تعطیل کنید و در حوزه محتوای تجاری و اشتراک آن در اینترنت، برای کسب‌و‌کار خود، باید با اختصاص بودجه و کمک گرفتن از تیم‌های تخصصی در حوزه تولید محتوا، روند کاری خود را به روشی منظم ادامه دهید.

نداشتن وبسایت

آمارها نشان می دهد ۷۵ درصد از کسب‌و‌کارهای کوچک در آمریکا، وبسایت ندارند. این آمار در مورد انگلستان ۶۰ درصد است و بنابر همین آمارها ۷۸ درصد از افراد در آمریکا بر این باورند قبل از هر رابطه تجاری، جستجو در وبسایت شرکت مورد نظر دارای اهمیت شایان توجهی است. بنابراین تصور کنید که مشتریان احتمالی وقتی متوجه می‌شوند شرکت شما وبسایت ندارد، چطور درباره شما قضاوت خواهند کرد.

داشتن وبسایت نامناسب

اگر شما از جمله افراد باهوشی هستید که برای کسب‌و‌کار خود، هویت آنلاین ایجاد کرده اید، باید به شما تبریک گفت. اما آیا وبسایت شما آن چیزی هست، که از آن انتظار می‌رود؟ مجبور نیستید همه جنبه های کسب و کار خود را یکباره آنلاین کنید. قدم به قدم پیش بروید و در نظر بگیرید که در پیاده‌سازی وبسایت خود، می‌توانید به تدریج خدمات ممکن را به کاربران ارائه دهید. فقط باید در اولین قدم از این بابت مطمئن شوید که وبسایت شما زیبا و دوست داشتنی باشد، کاربر را به آسانی به سمت محتوای مورد نیاز هدایت کند و امکانات خوبی برای بروزرسانی آسان محتوا در اختیار شما قرار دهد.

عدم توجه به مخاطبان

برخی مواقع افراد، چیزهایی می‌گویند که تمایلی به شنیدن آن‌ها ندارید. در زندگی شخصی، شما این اختیار را دارید که به راحتی انتقادات را نادیده بگیرید. اما در فضای اینترنت و زمانی که بر روی حضور آنلاین کسب‌و‌کار خود کار می‌کنید، نباید به راحتی چشم و گوش خود را بر روی انتقادات ببندید. اگر یک پست یا کامنت انتقادی بر روی فیسبوک و یا یک توییت خشمناک دریافت کردید به آن توجه کنید. به یاد داشته باشید که دانش، قدرت ایجاد می کند. با دانستن اینکه مشتریان درباره کسب‌و‌کار شما چطور فکر میکنند، می‌توانید فرصت لازم را برای ایجاد تغییرات مثبت فراهم کنید.

منبع


1394/10/21
اطلاعات تماس
نام الی
استاناصفهان


محصولات مشابه
 • کتاب "بازاریابی آسانتر از آن است که می اندیشی"

  کتاب "بازاریابی آسانتر از آن است که می اندیشی"

  کتاب "بازاریابی آسانتر از آن است که می اندیشی( 150 تکنیک عملی برای فروش و بازاریابی موفق )" مولف: مجید شهیدی ناشر:انتشارات دانش پژوهان برین قطع:رقعی؛112 صفحه این کتاب به کارآفرینان،فروشندگان،بازاریابان ، ویزیتورها، منشی ها ،مسئولین دفاترمدیر عامل ،پرسنل بخش فروش و بازاریابی توصیه می شود . بخش هایی از کتاب "بازاریاب و فروشنده امروزی باید مطلع،مسلط ،هوشیارو در یک کلام ،حرفه ای باشد تا جایگاه خود را در میان سایر بازاریابان و فروشندگان متمایز نماید و بدین شکل در میدان رقابت باقی بماند.لذا این کتاب بر آن است تا شما را به تکنیک ها و ابزارهایی مسلح نماید تا موفقیت خود را به عنوان یک بازاریاب و فروشنده جشن بگیرید. این کتاب از آن دست کتابهایی است که اگر حرفه بازاریابی را برای آینده شغلی خود در نظر گرفته اید،باید یک نسخه از آن را همواره در کنار دست خود داشته باشید. چیزی شبیه هند بوک برای رشته بازاریابی و فروش حرفه ای. برخی از نکات: • برای هریک از مکالمات تلفنی خود از قبل برنامه ریزی کنید ،ابتدا تمام مکالمه را در ذهنتان تمرین کنید ،مجسم سازید که پیشاپیش در این کار موفق شده اید و حالا می خواهید این موفقیت را تکرار کنید. • در تماس اول با یک منشی از جمله ای امری، مودبانه و سریع استفاده کنید به عنوان مثال ،"آقای جعفری، لطفا" و از به کاربردن عباراتی با بار منفی نظیر "ببخشید مزاحم شدم" یا "خسته نباشید" استفاده نکنید . • چنانچه مشتری با شما تماس گرفت ،پیشنهاد می شود در سومین زنگ، به او پاسخ دهید؛زودتر از آن ، خود را بیش از حد مشتاق نشان داده و دیرتر از آن نوعی بی احترامی تلقی خواهد شد . • اگر لحن صدایتان نامناسب باشد ممکن است پاسخ نامناسبی دریافت کنید. در بیشتر موارد، با به دست آوردن لحن صدای خوش بینانه و مطمئن، می توانید دیگران را در مسیر موافقت با خودتان همراه کنید. • در مذاکرات گشاده رو، مودب، صادق ، منطقی، مسلط ،راز دار، منصف و صبور باشید ،ارتباط چشمی صحیح برقرارکنید و وارد مسائل شخصی و خانوادگی نشوید. • سه‌چهارم تصمیمات مشتریان برای خرید کالا یا خدمت در نقطه خرید شکل می‌‌گیرد. • 98 درصد از فرایند خرید توام با احساس و تنها2 درصد آن با منطق توام است.لذا مشتری باید از شما خوشش بیاید تا خرید کند. • 5 ثانیه اول هر ملاقاتی از 5 دقیقه بعدی اش، مهم تر است.پس تاثیر ملاقات اول را جدی بگیرید . • 55 درصد از یک ارتباط موثر به شکل ظاهری و زبان بدن ،38 درصد به نوع گفتار و استفاده از کلمات و تنها 7 درصد به محتوای کلام بستگی دارد .از این رو به زبان بدن خود و طرف مقابل دقت کنید . • و..." جهت کسب اطلاعات بیشتر با شماره تلفن های 09138049704 و 36270251 (031) تماس حاصل نمایید .

  مشاوره اصفهان
 • دستگاه خط تولید زغال فشرده و کوره صنعتی

  دستگاه خط تولید زغال فشرده و کوره صنعتی

  شرکت فنی مهندسی سازه ابتکار ارشد سازنده ماشن آلات تولید انواع زغال فشرده< لیمو>و.... سازنده انواع اکسترودرهای صنعتی جهت تولید بریکت های هیزمی و زغالی < سازنده انواع کوره های صنعتی دوجداره < چند منظوره < ترمودینامیکی و ترمودینامیکی پلاس سازنده انواع مکنده های صنعتی جهت حمل مواد گرانولی و تهویه هوا سازنده انواع آسیاب و کراشر های صنعتی تک مرحله ای و دو مرحله ای جهت تولید خاک اره برای تولید مواد اولیه تولید زغال فشرده و بستر سازی دامداری ها و مرغ داری های صنعتی دارای گواهینامه های ایزو و ims انتخاب شده بعنوان کار آفرین برتر سال99 و1400 همراه به روز ترین مشاوره در امر کارآفرینی و تعریف بیزینس پلن شما به صورت رایگان خدمات ما به مشتریان عزیز: 1- تامیین مواد اولیه جهت تولید انواع زغال 2- نصب<راه اندازی و آموزش و پشتیبانی 24 ساعته رایگان 3-خرید محصولات تولیدی شما همراه عقد قرار داد برای اطلاعات بیشتر و مشاوره تلفنی تماس حاصل بفرمایید ما دستگاه نمیفروشیم آینده میفروشیم

  ماشین سازی آذربایجان شرقی
 • خط تولید زغال فشرده

  خط تولید زغال فشرده

  فروش خط تولید زغال فشرده با نازل‌ترین قیمت برای شماعزیزان همچین هلدینگ سازه ابتکار ارشد با عقد قرار داد رسمی تمامی محصولات زغال شما را خریداری می کند اموزش نصب و راه اندازی به صورت رایگان برای شما انجام می شود و با پشتیبانی 24 ساعته هلدینگ سازه ابتکار مواد اولیه (خاک ذغال+ پوست گردو+خاک اره ) تامین میکند ما در تمام طول سال مسئولیت تامین مواد اولیه آنها را با کمترین قیمت بر عهده میگیریم این اولویت فقط برای مشتریان خود ماست. بزرگ ترین صادر کننده زغال در ایران کلیه خطوط دارای گارانتی طلایی می باشد برای اطلاع از شرایط خرید و قیمت ها با ما تماس بگیرید.

  متفرقه تهران
 • فروش دستگاه خط تولید زغال فشرده و کوره صنعتی

  فروش دستگاه خط تولید زغال فشرده و کوره صنعتی

  شرکت فنی مهندسی سازه ابتکار ارشد سازنده ماشن آلات تولید انواع زغال فشرده< لیمو>و.... سازنده انواع اکسترودرهای صنعتی جهت تولید بریکت های هیزمی و زغالی < سازنده انواع کوره های صنعتی دوجداره < چند منظوره < ترمودینامیکی و ترمودینامیکی پلاس سازنده انواع مکنده های صنعتی جهت حمل مواد گرانولی و تهویه هوا سازنده انواع آسیاب و کراشر های صنعتی تک مرحله ای و دو مرحله ای جهت تولید خاک اره برای تولید مواد اولیه تولید زغال فشرده و بستر سازی دامداری ها و مرغ داری های صنعتی دارای گواهینامه های ایزو و ims انتخاب شده بعنوان کار آفرین برتر سال99 و1400 همراه به روز ترین مشاوره در امر کارآفرینی و تعریف بیزینس پلن شما به صورت رایگان خدمات ما به مشتریان عزیز: 1- تامیین مواد اولیه جهت تولید انواع زغال 2- نصب<راه اندازی و آموزش و پشتیبانی 24 ساعته رایگان 3-خرید محصولات تولیدی شما همراه عقد قرار داد برای اطلاعات بیشتر و مشاوره تلفنی تماس حاصل بفرمایید. ما دستگاه نمیفروشیم آینده میفروشیم

  ماشین سازی آذربایجان شرقی