اگزاست فن محوری واگزاست فن سانتریفیوژ

اگزاست فن محوری واگزاست فن سانتریفیوژ

بطور کلی پروانه های اگزاست فن به دو دسته  فن اکسیال و فن سانتریفیوژ تقسیم میشوند:

الف ) اگزاست فن آکسیال (محوری) : در مواردی که نیاز به فشارهای استاتیکی پایین (کمتر از 100 پاسکال) می باشد، استفاده از فن و هواکش های آکسیال یا محوری توصیه می شود. این هواکش ها معمولا از جنس پلاستیک یا فلز تولید می شوند که هواکش های پلاستیکی معمولا در ظرفیت های پایین و برای کاربردهای خانگی استفاده می شوند.اگزاست فن های محوری نسبت به اگزاست فن های سانتریفیوژ قادر به جابه جا کردن حجم هوای بیشتری والبته صدای بیشتری می باشند در صورتی که برای فشارهای استاتیکی بالا کاربرد ندارند و باید از اگزاست فن سانتریفیوژ استفاده کرد.
 •    انواع فن اکسیال یا محوری :

1-فن دیواری : فن دیواری یا پنجره ای ساده‌ترین وپرکاربرد ترین  نوع فن محوری می‌باشد که شامل یک پروانه دارای ۳ الی 8 پره ، الکتروموتور و یک قاب  وتور محافظ می‌باشد. پروانه فن دیواری از جنس فلز یا ترکیبات پلاستیکی بوده و داخل قاب قرار می‌گیرد. اتصال الکتروموتور در اندازه‌های کوچک و متوسط به صورت کوبل مستقیم یا دایرکت درایو بوده و در اندازه‌های بزرگتر به صورت تسمه پولی می‌باشد. فن‌های دیواری برای حجم زیاد هوا و فشار استاتیک کم استفاده می‌شوند و برای غلبه بر سیستم‌هایی با افت فشارهای بیش از ۱50 پاسکال توصیه نمی‌شوند و کاربرد آن‌ها برای سیستم‌های کوچک و ساده از نظر تهویه که فاقد کانال کشی یا دارای کانال‌های کمی‌باشند محدود می‌گردد.
2-فن کانالی : فن کانالی (هواکش آکسیال کانالی) شبیه فن‌ پروانه‌ای است امابجای قاب، الکتروموتور و پروانههای فن درون محفظه‌ای به شکل استوانه قرار می‌گیرند و پروانه آن 4 الی 9 پره با طراحی آیرودینامیکی یا مسطح دارد.کانال یا استوانه ای که پروانه داخل ان نصب میشودکارایی هواکش را افزایش می‌دهد و طوری طراحی شده که با نوک پره‌ها فاصله کمی داشته باشد. اتصال الکتروموتور در این نوع فن‌ها می‌تواند به صورت کوبل مستقیم یا تسمه پولی باشد بطور مثال برای کاربردهای صنعتی جهت تخلیه اسپری رنگ یا تخلیه دود به جهت عدم برخورد هوای آلوده با الکتروموتور و آسیب رسانی به آن از اتصال تسمه پولی استفاده می‌گردد.

3-جت فن یا فن لوله محوری : فن  لوله محوری (جت فن) تقریبا مانند فن‌های کانالی بوده اما با این تفاوت که قبل از فن پره‌های راهنما اضافه می‌شوند و همچنین تعدادتیغه یا  پره‌های پروانه افزایش می‌یابد. پره‌های راهنما جریان هوا را مستقیم می‌کنند و بازدهی هواکش و قابلیت‌های مربوط به فشار استاتیک را افزایش می دهد. این پره‌ها موجب می‌شوند این فن، پربازده‌ترین فن محوری باشد. این فن ها معمولاً در کانال‌ها به جای فن های سانتریفیوز یا گریز از مرکز به کار می‌روند مخصوصاً وقتی که محدودیت فضا وجود داشته باشد. فن های پره محوری صدای بسیار زیادی تولید می‌کنند. در این نوع فن‌ها اتصال الکتروموتور به پروانه یا به صورت دایرکت درایو-مستقیم بوده یا به صورت کوپلینگی-فولی تسمه می‌باشد.
4-فن اکسیال پره ملخی   AXIAL PROPELLER: این نوع اگزاست فن جریانهای گازی زیاد و با فشار پایین تولید میکندونسبتا بازده پایینی دارد . 
5-فن تیوپ آکسیال TUBE AXIAL : این نوع اگزاست فن  فشار بالاتری نسبت به اگزاست فن  پره ملخی تولید می کند و ازآن بازدهی بیشتر دارد،خروجی جریان اگزاست فن غیر یکنواخت بوده و چرخش زیادی درآن دیده می شود.
6-فن وین آکسیال VANE AXIAL :اگزاست فن وین اکسیال در واقع یک اگزاست فن تیوب اکسیال است که توسط تیغه هایی درخروجی،جریان گاز را تقویت کرده و انرژی جنبشی جریان را به فشار ثابت تبدیل می کند همچنین دراین اگزاست فن تهویه شکل جریان هوا یکنواخت میباشد.
ب) اگزاست فن سانتریفیوژ : اگزاست فن سانتریفیوژ (فن سانتریفیوژ یوتیلیتی،هواکش یوتیلیتی،یوتیلیتی فن مکنده) جز عمده ترین و پرکاربرد ترین اگزاست فن های گریز از مرکز یا سانتریفیوژ می باشد، موارد استفاده این هواکش ها در ساختمان ها و برج های اداری و تجاری ،صنایع نفت ودیگر صنایع ، بیمارستان ها ، کارخانجات صنعتی، صنایع سیمان ، برج خنک کن ها ، هواسازها و.... می باشد.این نوع اگزاست فن ها دارای راندمان بالایی بوده و به علت تامین افت فشار استاتیک تا محدوده قابل توجه ای نسبت به هواکش های اکسیال برتری و ارجعیت دارند.هواکش ها یا اگزاست فن سانتریفیوژ  از نظر کاربردی هم بعنوان مکنده (اگزاست فن) و هم بعنوان دمنده (بلوئر) قابل استفاده هستند      
 
                                                                                                            
1398/7/24
اطلاعات تماس
ناممهتاب گستر
تلفن۰۲۱-۶×××۶۳۷۷callتماس بگیرید
همراه۰۹۱۵×××۶۵۱۵callتماس بگیرید
وبسایت
استانتهران
آدرستهران -سعادت آباد
واتساپچت واتساپ
اینستاگراماینستاگرام


دیگر محصولات
 • اگزاست فن سانتریفیوژ - هواکش یوتیلیتی - عملکرد اگزاست فن

  اگزاست فن سانتریفیوژ - هواکش یوتیلیتی - عملکرد اگزاست فن

  رویه کاراگزاست فن گریز از مرکز: اگزاست فن ها بانیروی برق کار میکنند،ودر کل باجریان برقی که ازمیان آن عبور داده میشود وموتور را به چرخش در می آوردودرنتیجه پره ها به چرخش در می آید.اگزاست فن ها باتوجه به نوع کاربری وابعاد فضای مورد نظر طراحی وتولید میشوندومیتواند دارای پروانه بکوارد وفوروارد باشند. عملکرد فن سانتریفیوژ: 1-نیروی گریز از مرکز که به همین علت به آن فن سانتریفیوژ میگویند. 2-انحراف جریان هوا ازحالت شعاعی به سمت خروجی فن،بطوری که زاویه هوای ورودی وخروجی 90درجه است.فن سانتریفیوژبرای حجم کم هوا با فشار استاتیکی بالا مورد استفاده قرار میگیرد. مهتاب گستر تولید کننده انواع اگزاست فن تهویه جهت استعلام قیمت ومشاوره با شماره زیر تماس بگیرید02166706377

  ماشین سازی تهران


محصولات مشابه
 • انواع فن جهت تهویه و خنک کردن گلخانه

  انواع فن جهت تهویه و خنک کردن گلخانه

  انواع فن های دمپر دار و سیرکوله جهت تهویه گلخانه با موتور های چینی و ایرانی (موتوژن )با ضمانت یک ساله

  خدمات کشاورزی تهران
 • قیمت اگزاست فن سانتریفیوژ

  قیمت اگزاست فن سانتریفیوژ

  اگزاست فن یکی از تجهیزات اصلی در امر تهویه مطبوع می باشد از این دستگاه برای مکش و تخلیه هوای آلود ، گرد وغبار ، بوی بد و رطوبت در مکانهای مختلفی استفاده می شود. اگزاست فن های سانتریفیوژ در سایزهای مختلف با ظرفیت های متفاوت و مشخصات منحصر به فردی طراحی وتولید می شوند. با توجه به مشخصات هر دستگاه مکنده می توان قیمت اگزاست فن را مشخص نمود. بطور مثال قیمت اگزاست فن سانترفیوژ به عواملی همچون نوع و برند موتور ، قدر موتور، ضخامت ورق بدنه ، جنس ورق بدنه ، میزان گارانتی دستگاه و دیگر آپشن های دستگا ه دارد. https://www.azintahvie.com/ آشنایی بیشتر با اگزاست فن اگزاست فن مکنده با پروانه سانتریفیوژ : اگزاست فن تهویه سانتریفیوژ یکی از مهم‌ترین بخش های یک سیستم مدیریت هوا در هر ساختمان و هر صنعت است. این دستگاه‌های مکنده حجم و سرعت هوای دریافتی را افزایش می‌دهند و بیشترین میزان کنترل را درساختمان و تأسیسات برایتان فراهم می‌کند ، اگزاست فن سانتریفیوژ بکوارد رایج‌ترین نوع اگزاست فن در صنعت HVAC است که در بیشتر اوقات از اگزاست فن سانترفیوژ برای جابجایی یا تخلیه گازها، آلاینده ها محیطی ،گردو غبار و سایر انواع مواد وذرات موجود در محیطاستفاده میگردد. البته باید توجه داشته باشید که اگزاست فن اکسیال یا محوری امکان جابجایی حجم بیش‌تر هوا نسبت به اگزاست فن سانتریفیوژ رادارا میباشد البته برای مواقعی که نیاز به رانش هوا نباشد وهمچنین فشار استاتیکی کمتری وجود داشته باشد از اگزاست فن اکسیال استفاده می گردد، انواع اگزاست فن سانتریفیوژ برای تأمین فشار رانش هوا در کانال‌های هوا رسانی به کار می روند، اما نسبت به اگزاست فن اکسیال قدرت جابجایی حجم هوای کم‌تری دارند ، هنگامی که هوارسانی از طریق کانال انجام می‌شود، بهتر است ازاگزاست فن تهویه باپروانه سانتریفیوژ یا گریز از مرکز استفاده گردد. منبع سایت آذین تهویه

  متفرقه تهران
 • اگزاست فن سانتریفیوژ پشت بامی

  اگزاست فن سانتریفیوژ پشت بامی

  اگزاست فن پشت بامی یا اگزاست فن سانتریفیوژ چیست؟ همانطور که میدانید مکش و تخلیه هوای آلوده، ذرات معلق هوا ، گرما و رطوبت زیادی ، اصلی ترین هدف از نصب اگزاست فن سانتریفیوژ یا هواکش سقفی مکنده می باشد. اگزاست فن مکنده از طریق مکیدن و تخلیه هوای نامطبوع محیطهای مختلف ، به کنترل و از بین بردن بوی نامطبوع و آلودگی های احتمالی کمک می کند. با توجه به ویروس کوید 19 و همگیر شدن بیماری ها اهمیت تهویه مطبوع دو چندان شده است یکی از مواردی که در کنار پروتکل های بهداشتی به آن اهمیت داده می شود تهویه مناسب هوا می باشد معمولا استفاده از اگزاست فن سانتریفیوژ یا هواکش صنعتی برای تخلیه و جابجایی هوا می تواند در تهویه هوا وجلوگیری از انتشار بیماری ها کمک نمایید. برای خرید اگزاست فن سانتریفوژ صنعتی یا یک هواکش خانگی می توانید به سایت آذین تهویه مراجعه نمایید یا با کارشناس فروش کارخانه تماس بگیرید. آدرس سایت : https://www.azintahvie.com/ شماره تماس : 09194201355

  ماشین‌آلات تهران
 • مشاوره، طراحی و ساخت انواع فن سانتریفیوژ

  مشاوره، طراحی و ساخت انواع فن سانتریفیوژ

  طراحی وساخت انواع هواکش سانتریفیوژ مناسب تخلیه از طریق کانال برای مصارف صنعتی،رستوران،تجاری ساخت انواع سانتریفیوژ با بدنه رنگ شده وشاستی دوبل ،لرزه گیر با پروانه های قالبی طرح گبهارد آلمان بالانس دینامیک واستاتیک و...... تیم فنی اول صنعت آماده ارائه مشاوره وانتخاب صحیح فن سانتریفیوژ برای محل مورد نظر شما می باشد .

  ماشین سازی البرز