مشخصات شرکت تولیدی تجهیزات ایمنی راهها

  • تاریخ ثبت شرکت: -
  • تعداد نیرو: ۵۱-۱۰۰ شخص
  • فعالیت شرکت: تولید کننده
  • مکان: استان تهران
  • در زمینه: تجهیزات ایمنی و امنیتی
  • نوع کمپانی: خصوصی
  • مشاهده: 3911
درباره شرکت
1:تاریخچه فعا لیت ها

اساس و بنیان شرکت در اردیبهشت سال 1317 در قریه ونک تهران با نام کارخانه ماسک ضدگاز جهت ساخت وتولید ماسک ضد گاز سمی پایه گذاری و شروع به کار نموده و تا پایان سال 1320 که کشور ایران از طرف قوای متفقین اشغال گردیده بود ونیاز به تهیه ماسک مزبور را منتفی ساخت به فعالیت خود ادامه داد و از آن زمان به بعد تحت عنوان صنایع مکانیک ایران به تولید قطعات‏‎‎‎، لوازم و وسایل مختلف صنعتی پرداخت.بطور خلاصه میتوان اذعان داشت که در آن سالهای دور وفقدان تکنولوژی مدرن این شرکت پیشقدم ومعلم سایر صنعتگران بوده و قسمت اعظم توسعه فعلی صنایع کشور مرهون زحمات وتلاش کارکنان اولیه این کارخانجات بوده و جزء اولین مجتمع صنعتی تولیدی کشور میباشد که مؤسس دیگر کارخانجات صنعتی کشور گردیده و در اصل مادرکارخانجات میباشد.
در سال 1353 به منظور استفاده بهینه از ماشین آلات و تجهیزات مختلف کارخانه و با هدف تأمین تجهیزات راهها بخصوص تجهیزات ایمنی بموجب تصویب نامه شماره 4/1737 –1/4/1353 هیئت وزیران وقت، شرکت به وزارت راه وترابری منتقل گردید و پس از بررسی جوانب امر در سال 1354 با تأسیسات فعلی به شهر صنعتی کرج انتقال داده شد.
شرکت با هدف استفاده از امکانات موجود و با بیش از شصت سال تجربه در زمینه ساخت تولیدات صنعتی و تجهیزات ایمنی یکی از نادرترین شرکتهای تأسیس شده در خاورمیانه و ایران است . ضمنا انجام هر گونه عملیات بازرگانی برای پیش برد اهداف شرکت و انجام خدمات فنی و مشاوره ای در اجرای طرحهای عمرانی صنعتی طبق اساسنامه مصوب را نیز میتواند داشته باشد .
بعد از پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی، هیئت مدیره بار سنگین مسؤلیت باز سازی و نو سازی شرکت را بر دوش گرفته و کوشش نموده تا فعالیت همه جانبه ای در این زمینه آغاز و استمرار بخشد.فعالیت مثمر ثمر و چشمگیر مدیران وکارکنان متعهد شرکت بر میزان فعالیت تولیدی شرکت افزوده است. افزایش تولیدو بهبود کیفیت تولید و استفاده بهینه از امکانات موجود در سرلوحه کار شرکت قرار گرفته و گام مثبتی در این زمینه در طول چند سال اخیر برداشته شده است .
تأسیسات فعلی با محوطه ای به مساحت یکصدویکهزار مترمربع با احداث کارگاههای جدید و تهیه ماشین آلات و امکانات بهتر فصل جدیدی را در جهت تأمین نیازهای صنعتی کشورآغاز نمود،بطوریکه هم اکنون 8 کارگاه بزرگ و مجهز به ماشین آلات سبک و سنگین صنعتی و امکانات کارگاهی در ساخت و تولید انواع قطعات و لوازم و وسایل تجهیزات ایمنی و ماشین آلات وتولیدات صنعتی متنوع مورد نیاز سازمانها،ادارات و خصوصاً وزارت راه وترابری با رعایت مشخصات فنی و استاندارد درزمینه کارهای تجهیزات ایمنی راهها و مهندسی فلزات و سازه های فلزی ،تزریقی،شست وشوی و…اهتمام می ورزد.
هم اکنون 8کارگاه بزرگ ومجهز فعالیتهای تولیدی خود را در دو بخش ذیل انجام میدهند:
الف-ایمنی
ب-صنعتی

شرح مختصری از فعالیت کارگاههای موجود :
الف-کارگاههای ایمنی
کارگاه گاردریل سازی :
این کارگاه با بر خورداری از 2 دستگاه پرس 250تنی و یک دستگاه پرس 100تنی و2دستگاه نورد و یک دستگاه پرس 160تنی دارای دو خط پیوسته تمام اتوماتیک بوده که با روش رول فرمینگ نسبت به تولید گاردریل اقدام می نماید ذکر این نکته لازم است که طراحی وساخت هردو خط به دست مهندسین و پرسنل متعهد شرکت وبا استفاده از امکانات بالقوه وبالفعل موجود می باشد،(ظرفیت سالیانه تقریباً 214000 شاخه معادل 800کیلومتر با استفاده از دو خط بصورت بالقوه با ساعت کارکرد عادی میباشد).
کارگاه علائم سازی :
این کارگاه بزرگترین تولید کننده علائم در خاور میانه و از کارگاههای فعال وبا سابقه شرکت می باشد، کارگاه مذکور با استفاده از بهترین نوع مواد اولیه وشبرنگ با درجه مهندسی هفت ساله برای راههای اصلی و درجه مهندسی ده ساله(high intensity)برای آزاد راهها و بزرگراهها انواع تابلو های اطلاعاتی (ریلی)درطرحها و ابعاد مختلف وتابلو انتظامی واخطاری (دایره –مثلث-فلش60×45 –و…)را طبق استاندارد(داخل شهری وبرون شهری) تولیدمی نماید.
کارگاه علائم سازی با مساحتی بالغ بر 2880 مترمربع دارای امکانات ودستگاههای مدرن و پیشرفته ای از جمله:
-دستگاه کاترپلاتر با مارک آرستو مدل 1317 که در نوع خود منحصر به فرد می باشد.
-دستگاه چاپ اسکرین( پرینتینگ) باکلیه متعلقات مربوطه که در زمینه تهیه فیلم و سیلک و چاپ اتوماتیک کاربرد دارد.
-دستگاه واکیوم جهت هوا گیری وپخت شبرنگ تابلو وعلائم
کارگاه رفلکتور:(بازتاب ایمنی نگین دار)
تولیدات بازتاب ایمنی این شرکت از بهترین نوع نگین تحت لیسانس شرکت سوارفسکی اتریش و بصورت یک طرفه (43چشمی )و دو طرفه (86چشمی)با استفاده از منجوقهای نگین دار زرد و قرمز و سفید (بر حسب نیاز و محل مصرف)تولید می گردد.این محصول به منظور ایمن سازی جاده ها و هدایت ترافیک در رانندگی های شبانه در محور،مخصوصاً کنار جاده ها نصب می گردد و با بازتاب نور وسایل نقلیه با مشخص نمودن حدود خطوط رانندگی وترافیک را مشخص مینماید.

ب-کارگاههای تولید صنعتی
ماشین سازی
کارگاه ماشین سازی یکی از کارگاههای مهم شرکت می باشد که توان تولید محصولات ذیل دراین کارگاه مهیا میباشد:
1-برفروب فرودگاه و جاده (اشمیت-لوله ای )
2-اوره پاش جهت جلوگیری از یخ زدگی باند فرودگاه
3-بر فخور برای پاک کردن برف سنگین جاده ها –خیابانها وفرودگاهها
4-اسپر یدر (شن پاش)
5-قالب وسلو
6-انواع قالبهای نیوجرسی
7-کیوسک فلزی تلفن
8-انواع قالبهای فلزی
9- باجه کیوسک اخذ عوارض
10- قاب تابلوی ریلی
11- انواع پایه های ساده – سازه ای و فریم
این کارگاه بطورکلی توانایی تولید انواع قالب و سازه های مهندسی را با هرطرح ونقشه دارا میباشد.
ساخت برفروب جاده نیز یکی دیگر از تولیدات مهم این شرکت می باشد که در عملیات راهداری در طول جاده های برفگیر و با توجه به نیاز به این دستگاه ساخته شده و در اختیار ادارات کل راه و ترابری استانها و جهاد قرار گرفته است طراحی این نوع برفروبها به گونه ای است که هدایت آن از داخل وسیله نقلیه توسط راننده انجام می پذیرد و قابلیت حرکت به طرفین جاده (چپ وراست )،بالا و پایین را دارد و از کیفیت خاصی برخوردار است .
مهندسی فلزات
کارگاه مهندسی فلزات یکی دیگر از کارگاههای بزرگ شرکت می باشد که محصولات ذیل در کارگاه فوق تولید می گردد:
-پل عابر پیاده در ابعاد وطرحهای مختلف
-انواع پانلهای فلزی
سایر کارگاههای شرکت عبارتند از کار گاههای:
–پرسکاری و برشکاری – شست وشوی – رنگ کاری که تولیدکننده محصولات و خدمات ذیل می باشند:
-ترمیم گاردریل های فرسوده
-ابتدا و انتهای گاردریل
-ضربه گیر گاردریل
-پیچ و واشر وتسمه گاردریل
-پایه گاردریل
- پایه علائم در اندازه و مقاطع مختلف
- چربی زدایی انواع علائم ریلی و استاندارد
فروش کالای تجاری
این شرکت علاوه بر تولید تجهیزات درجهت نیل به اهداف شرکت مبادرت به تأمین و فروش بعضی از اقلام مربوط مانند:
-انواع سرعت گیر -چراغ چشمک زن راهنمایی و رانندگی وآینه محدب و... که هدف از ارائه این گونه خدمات تکمیل خدمات شرکت ودر دسترس قرار دادن تجهیزات مناسب جهت ایمنی راهها است که از اتلاف وقت جهت تأمین آنها جلو گیری می شود .

ارتقاء کمیت و کیفیت تولید
با توجه به گستردگی فعالیتهای شرکت و تنوع در ساخت و تولید محصولات وارائه خدمات گوناگون اخذ گواهینامهIso9001-2000 درتولید محصولات ایمنی مؤید توجه خاص مدیران شرکت بر کیفیت و مرغوبیت و رعایت استاندارد های جهانی است .در راستای آمادگی دولت و شرکتهای دولتی جهت ورود به بازارهای جهانی و توسعه صادرات محصولات تولیدی به کشور های خارجی این شرکت نسبت به استقرار و اخذ سیستم ایزو2000-9001 درتولید محصولات ایمنی خود از قبیل گاردریل،علائم اطلاعاتی و بازتاب از شرکت RWTUV آلمان در سال 1383 نمود و در سال 1384 در ممیزی مراقبتی شرکت RWTUV با رعایت استاندارد های مورد نیاز نسبت به تمدید گواهینامه صادر شده اقدام گردید.
پل-برف روب-برفخور-علائم راهنمایی و رانندگی-رفلکتور-شن پاش-کارگاه الکترونیک -تابلو های اطلاعاتی

اطلاعات تماس
ناممینوئی-مینوئی
تلفن۰۲۶۱-۶×××۲۰۰callتماس بگیرید
استانتهران
آدرسکرج,شهر صنعتی - بعد از میدان استاندارد و انبار ذوب آهن - صندوق پستی 141/13145,