مشخصات شرکت تولیدی تک ماکارون

  • تاریخ ثبت شرکت: 1373/1/1
  • تعداد نیرو: ۲۱-۵۰ شخص
  • فعالیت شرکت: تولید کننده , شرکت بازرگانی
  • مکان: استان تهران
  • در زمینه: غذا و نوشیدنی
  • نوع کمپانی: خصوصی
  • مشاهده: 2209
درباره شرکت
غلات و فراورده های آن امروزه نقش بسیار مهمی در تغذیه و تامین مواد غذایی مردم دنیا ایفا می کند. مهمترین فرآورده تامین شده از غلات از لحاظ تنوع در شکل ارزش تغذیه ای و روش مصرف ماکارونی می باشد. در سال 1373 و اندکی پس از تحولات تکنولوژی صورت گرفته در جهان در راستای تولید بهداشتی و تغذیه ای ماکارونی در مقیاس انبوه، شرکت تولیدی تک ماکارون با هدف تهیه غذای سالم و کافی اقدام به خریداری و تاسیس پیشرفته ترین ماشین آلات و فن آوری روز دنیا از کشور سوئیس نمودند.
این ماشین آلات قادر بودند کیفیت برتر ماکارونی را بصورت پیوسته ، همراه با استانداردهای ملی و بین المللی تولید و بسته بندی نمایند.
کارخانه تک ماکارون در فاصله 80 کیلومتری شهر تهران و 14 کیلومتری غرب شهرستان کرج واقع شده است. مساحت کارخانه بالغ بر 120000 متر مربع شامل سالنهای تولید، انبار محصول ، انبار ملزومات و مواد اولیه ، فضاهای اداری و رستوران ، تاسیسات آبرسانی و تغذیه آب، تعمیرگاهها و فضای سبز و درختکاری می باشد. سالن های شماره 1 و 2 تولید ماکارونی شامل 6 خط پیوسته و کاملا مستقل تولید انواع ماکارونی می باشد و فضای کافی نیز برای طرح های توسعه آینده در نظر گرفته شده است.
شرکت تولیدی تک ماکارون با راه اندازی همزمان 2 خط تولید انواع محصولات کوتاه و بلند و فراهم آوری شرایط مطلوبی همچون سالن های بزرگ منطبق با استانداردهای جهانی، امکانات و تاسیسات حرارتی و برودتی، سیستم های پیشرفته تصفیه آب و فاضلاب و سیستم کامپیوتری و مدرن نگهداری و فرآوری و اختلاط مواد اولیه، توانست محصولات متنوع خود را در اختیار مصرف کنندگان قرار دهد.
محصولات این شرکت معظم در مهرماه 1377 با تنوعی بالغ بر 5 محصول رشته ای و 10 محصول فرمی و بصورت انبوه در کلیه نقاط کشور توزیع و در اختیار مصرف کنندگان قرار گرفت . کیفیت منحصر بفرد محصولات ، ارزش تغذیه ای بالا ، بسته بندی زیبا و جذاب باعث شد تا محصولات تک ماکارون منطبق با اکثریت سلیقه ها و ذائقه ها قرار گرفته و اقبال عمومی را به همراه داشته باشد.
پس از تکمیل ظرفیت خطوط شرکت تولیدی تک ماکارون در قالب طراحی جامع و از قبل برنامه ریزی شده طرحهای تحقیقاتی و توسعه ای خود را بصورت افزایش همزمان ظرفیت و تنوع محصولات (در دو مرحله، اول 81-80 و سپس در سال 87-86) در پیش گرفت . بطوریکه هم اکنون این شرکت با 6 خط تولید محصولات ماکارونی قادر است بیش از 450 تن محصولات مختلف را به بازار ارایه نماید.
تولید انبوه با بهترین کیفیت و ارزش تغذیه ای بالا همواره سیاست راهبردی شرکت تک ماکارونه بوده است . با توجه به اینکه بیش از ده ها شرکت در اقصی نقاط جهان به کار ساخت خطوط تولید محصولات ماکارونی اشتغال دارند، شرکت بولر سوئیس و فاوا ایتالیا در امر تولید خطوط ماکارونی انتخاب گردید. شرکت بولر ارائه دهنده تکنولوژی منحصر به فرد پلی ماتیک (حذف مخلوط کن های متعدد ) و انطباق کامل خطوط بولر با آردهای ویژه ماکارونی می باشد.
همزمان با راه اندازی واحد مدرن آردسازی آردداران در سال 1382 با گندم نرم و همچنین دستیابی به تکنولوژی مدرن آسیابانی گندم دوروم در سال 1384 و راه اندازی و بهره برداری واحد دوروم، دست یابی به کیفیت مطلوب ماکارونی سمولینا همتراز با کشورهای نام آشنای ماکارونی در ایتالیا سرلوحه کار شرکت تک ماکارون قرارگرفت، از این رو خطوط 5 و 6 با ظرفیت بالاتر (200 تن در روز)با هدف دستیابی به بازارهای صادرات از شرکت فاوا خریداری و نصب و راه اندازی شد.

طراحی مدرن و منطبق با اصول جی ام پی و استفاده از مصالح و لوازم مقاوم و درجه یک باعث شده است تا کیفیت محصولات از لحاظ بهداشتی مطابق با استاندارد های جهانی تولید گردد.

رعایت اصول جدید طراحی کارخانه، در نظر گرفتن فضاهای کافی، جدا سازی مسیر های تردد و استفاده از پوششهای مناسب برای سطوح مانند کف سالنهای تولید، دیواره ها و سقف برای سالن های تولید، بسته بندی و انبار ها، فضایی کاملا بهداشتی و تمیز برای تولید و بسته بندی ماکارونی منطبق با اصول HACCP و GMP فراهم ساخته شده است.

مهمترین ماده اولیه مصرفی در تولید ماکارونی، آرد حاصل از کندم دوروم مرغوب می باشد. آرد تهیه شده از گندوم های دوروم را سمولینا می نامند. گندم های دوروم دارای پروتئی بسار بالا، املاح و مواد معدنی مناسب و درنگدانه زرد (کاروتنوئید) بالاتری در مقایسه با سایر انواع آرد می باشد. کندم های دوروم از گروه گندم های بسار سخت بوده و تهیه سمولینا مطلوب از آن نیازمند تکنولوژی مدرن و تجهیزات آرد سازی ویژه ای می باشد که اکنون منحصراُ شرکت تولیدی آردداران مجهز با این خط تولید می باشد. طعم خوشایند، رنگ مطلوب، پخت سریع و آسان و ارزشهای تغذیه ای بالای محصولات تک ماکارون نتیجه مصرف سمولینای مناسب در تولید محصولات ماکارونی به شمار می رود.

آب دومین ماده اولیه بسیار مهم در کیفیت بهداشتی و تغذیه ای ماکارونی به شمار می رود. آب مورد نیاز پس از طی مراحل عملیاتی گوناگون تصفیه شده و سپس روانه خطوط تولیدی می گردد. آب از فیلترهای شنی عبور کرده تا ذرات و مواد درشت همراه آن حذف گردد و سپس رزین های تبادل یون، سختی یا مقادیر املاح کلسیم، منیزیم، کربنات ها و ... آن تنظیم شود. در مرحله بعد توسط تجهیزات مدرن اسمز معکوس که خود شامل مراحل حذف ذرات ریز، حذف ترکیبات رنگی، حذف مواد تولید کننده طعم و بو و در نهایت ستون اسمز معکوس می باشد مقدار املاح و یا سختس آن به حدود صفر می رسد.
پس از تنظیم خواص فیزیکی و شیمیای آب، در مرحله آخر و قبل از مصرف با استفاده از تجهیزات شبکه اولتراویوله که به این منظور طراحی شده است تمام میکروارگانیزم های آب از بین برده می شوند. نظارت بر سیستم پیچیده فوق بر عهده مهندسین مجرب واحد تاسیسات و آزمایشگاه کنترل کیفیت دقیق تک ماکارون می باشد که صحت آن توسط ارسال نمونه های دوره ای با آزمایشگاه مدرن آنالیز آب مجدداُ ارزیابی می گردد
اسپاگتی قطر 1.7 میلیمتر
فتوچینی غنی شده
ماکارونی غنی شده قطر 2.8 میلیمتر
اسپاگتی غنی شده قطر 1.4 میلیمتر
اسپاگتی سبوس دار قطر 1.7 میلیمتر
اسپاگتی قطر 1.7 میلیمتر
فتوچینی غنی شده
ماکارونی غنی شده قطر 2.8 میلیمتر
اسپاگتی غنی شده قطر 1.4 میلیمتر
اسپاگتی سبوس دار قطر 1.7 میلیمتر

اطلاعات تماس
نامسعید-آقا صادقیان
تلفن۰۲۶۲-۴×××۴۰۰callتماس بگیرید
همراه۸۸۷۰۱××× ۰۲۱callتماس بگیرید
وبسایت
استانتهران
آدرستهران,کیلومتر 14 جاده کرج - قزوین ‘ سیف آباد خیابان آردسازان,
محصولات و خدمات