لیست مقالات

برند بیژن چگونه خلق شد؟1395/6/28

بیژن پاکزاد میلیاردر ایرانی مقیم آمریکا، چندی پیش درگذشت. در این مطلب به برخی از جنبه های این برند معروف و لوکس پرداخته شده است. اما سوالی که هنوز نمی توان به آن پاسخ داد، سرنوشت این برند پس از فوت مالکش بیژن پاکزاد است. على رغم بروز بحران اقتصاد جهانى و متزلزل شدن بازارهاى سهام در جهان، برند Bijan که براى تقریبا ۳۰ سال، موفق به فروش گران‌ترین پوشاک مردانه جهان در Beverly Hill بود نه تنها متاثر از این بحران نشد که حتى ۱۰۰ میلیون دلار نیز صرف تبلیغات چاپى و تلویزیونى خود کرد.

KFC1395/6/24

سرهنگ ساندرس یک روز در منزل نشسته بود که در این میان نوه اش آمد و گفت: بابابزرگ این ماه برایم یک دوچرخه می خری؟ او نوه اش را خیلی دوست می داشت، گفت: حتماً عزیزم. حساب کرد ماهی ۵۰۰ دلار حقوق بازنشستگی میگیرد و حتی در مخارج خانه هم می ماند. شروع کرد به خواندن کتاب های موفقیت.

داستان موفقیت لیپتون: ثروتی به رنگ چای1395/3/10

شرکت توماس جی. لیپتون از نام مؤسس خود یک ایرلندی مهاجر که در سال ۱۸۶۵ با کشتی به آمریکا رفت بهره می برد. داستان لیپتون در واقع حکایت فردی است که از فقر کامل به ثروت هنگفت رسید.

رمز موفقیت مؤسس شركت پاناسونیك1395/1/21

با بررسی جامعه‌شناسانه ژاپن سده گذشته، عواملی همچون رشد سریع مدرنیزاسیون درجوامع غربی و سرایت آن به جوامع سنتی، عدم وجود منابع زیرزمینی و محدودیت‌های منابع رو زمینی، تغییر و تحولات سیاسی در عرصه‌های بین المللی، ازدیاد جمعیت و ویژگی‌های فردی ژاپنی‌ها (سخت كوشی وتلاش) در سایه فرهنگ ژاپنی، را می‌توان از دلایل اصلی رشد سریع و شكوفایی اقتصادی و پیشرفت تكنولوژی این كشور قلمداد كرد

داستان زندگی کریس گاردنر1392/10/9

مـیـلیـاردری کـه از صفـر شـروع کـرد

مردی که با طرح‌های ساده‌مبلمان میلیاردر شد1392/9/7

كمپارد موسس شركت IKEA است. IKEA یكی از بزرگترین زنجیره فروشگاه‌های مبلمان خانه بوده كه در سرتاسر دنیا شعبه دارد و هنوز هم فروشگاه‌هایش در حال اضافه شدن هستند در بسیاری از نقاط دنیا،‌ زمانی كه افراد برای خرید مبلمان به فروشگاه می‌روند اصلا به اینكه چه كسی صاحب فروشگاه است فكر نمی‌كنند و بیشتر به دنبال مبلمانی با قیمت مناسب هستند و بنابراین نام اینگوار كمپارد اغلب چیزی را به یادشان نمی‌آورد.

زندگی نامه فردریک وینسلو تیلور1392/9/4

در سال 1900 تیلور اجرای «مدیریت علمی» را در گامهای زیر خلاصه کرد.: 1- هر وظیفه باید شکل علمی، منطقی در جهت بهبود بهره وری نظام پیدا کند. 2- پایان قطعه سازی و محاسبه متوسط کار باید همراه با پرداخت تشویقی حقوق و دستمزد شود."

ابزار چارچوب چهار اقدام مدیریت1392/9/3

رویکردهای مختلفی برای مقابله با این وضع و فرار از تله‌ی کالای رایج پیشنهاد شده است. یکی از این رویکردها، خلق و پناه بردن به اقیانوس‌های آبی یا به اصطلاح، استراتژی اقیانوس آبی است. یکی از ابزارهای خلق و دستیابی به اقیانوس‌های آبی، چارچوب چهار اقدام است که شامل چهار اقدام 1) حذف، 2) کاهش، 3) افزایش و 4) ایجاد می‌گردد. محور بحث این چهار اقدام بر روی ارزشی است که شرکت به مشتریان خود ارائه می‌دهد.

بزرگان مدیریت جهان :پیر امیدیار1392/9/3

زندگی نامه پیر امیدیار Pierre Omidyar ثروتمندترین ایرانیالاصل و صاحب بزرگترین حراجی آنلاین جهان پیر امیدیار Pierre Omidyar ثروتمندترین ایرانی اصل و صاحب بزرگترین حراجی آنلاین جهان یعنی .ebay. com است پیر امیدیار در ۲۱ ژوئن ۱۹۶۷ از پدری ایرانی و مادری فرانسوی در پاریس بدنیا آمد. ۶ ساله بود که با خانواده اش به مریلند آمریکا رفت و در ۱۴ سالگی با نوشتن دومین برنامه رایانه‌ای برای کتابخانه مدرسه پا به دنیای بیتها گذاشت.

دومین مرد ثروتمند دنیا1392/8/29

در اینجا برخی از جلوه های جالب زندگی وی بیان شده: 1- او اولین سهامش را در 11 سالگی خرید و هم اكنون از اینكه دیر شروع كرده ابراز پشیمانی می نماید! 2- او از درآمد مربوط به شغل توزیع روزنامه ها، یك مزرعه كوچك در سن 14 سالگی خرید..

علی فتح‌الله‌زاده مدیر عامل استقلال1392/8/27

علی فتح‌الله‌زاده با نام خانوادگی کامل فتح الله زاده خویی متولد شهرستان خوی در استان آذربایجان غربی یکی از مدیران موفق فوتبالی در چند سال اخیر فوتبال ایران است که معروفیت خود را مدیون ترکاندن بمب هایی در فصل نقل و انتقالات است. بزرگترین بمب او نیز انقال مهدی هاشمی نسب از پرسپولیس به استقلال که اولین انتقال بازیکن از پرسپولیس به استقلال بود می باشد. او هم اکنون به عنوان مدیرعامل استقلال تهران را بر عهده دارد و توانسته در فصل نقل و انتقالات این فصل بازیکنان بزرگی همچون سید مهدی رحمتی و كرار جاسم و اندرانیك تیموریان وخسرو حیدری و... را به این باشگاه آورده تا استقلال لقب كهكشانی ها رایدک کشد. اوهمچنین مدیر مسئول روزنامه استقلال جوان و مجله های فوتبال و روزهای زندگی نیز می باشد.

زندگی نامه بیل گیتس1392/8/26

ویلیام هنری گیتس سوم مشهور به بیل گیتس (Bill Gates) رئیس و موسس شرکت مایکروسافت. در حال حاضر مایکروسافت با بیش از چهل هزار کارمند در شصت کشور جهان و با درآمد خالص 25.3 میلیارد دلار در پایان سال مالی 2001 یکی از موفقترین شرکتهای ایالات متحده امریکا و یکی از راهبران صنعت کامپیوتر بوده است.

زندگی نامه نوروز درداری(فولادی)1392/8/20

از ترکان ایل معروف قشقایی و زاده شهر نفت خیز گچساران در جنوب ایران هستم زندگیم تا سال های نوجوانی در کنار مردم ترک و لر همان شهر گذشته. تحصیلات ابتدایی خویش را در همان شهر و دروان دبیرستان را در آغاجاری و شیراز به پایان رساندم. بعد از چندین سال کار در موسسات وابسته به شرکت نفت، در جنوب ایران برای کار به تهران مهاچرت کردم.

زندگینامه دکتر علیرضا آزمندیان1392/8/19

دکتر علیرضا آزمندیان (متولّد ۲۰ فروردین ۱۳۳۲ در تهران) بنیانگذار تکنولوژی فکر در ایران، نویسنده، استاد دانشگاه و یکی از سخنرانان انگیزشی در ایران است. او در سال ۱۳۷۶ مؤسسه فرهنگی علمی پدیده فکر را با هدف اشاعه مباحث تحول آفرین و زندگی ساز تکنولوژی فکر تأسیس کرد. دکتر علیرضا آزمندیان در سال ۱۳۳۲ در یک خانواده مذهبی در تهران به دنیا آمدو تحصیلات ابتدایی و متوسطه را در مدارس اسلامی و از جمله دبیرستان علوی تهران طی کرد و در رشته ریاضی به عنوان یکی از دانش‌آموزان نمونه از دبیرستان علوی تهران فارغ‌ التحصیل شد

زندگی نامه علی واحدی1392/8/18

علی واحدی، مدرس و نویسنده حرفه ای مدیریت پروژه و برنامه ریزی استراتژیک است. خدمات آموزشی او بیشتر به مباحث مدیریت پروژه، مدیریت پروژه ارزش کسب شده (EVPM)، کارت امتیازی متوازن (BSC)، مدیریت حرفه ای ریسک (RMP)، مفهوم بلوغ سازمانی مدیریت پروژه، ارزیابی سطح بلوغ سازمانی مدیریت پروژه در سازمانها و ارزیابی سازمانها بر اساس مدل تعالی سازمانی (EFQM) و بکارگیری مفاهیم آن در سازمان مرتبط بوده و خدمات مشاوره او بیشتر بر پیاده سازی مباحث فوق متمرکز می باشد.

سوئی شیرو هوندا (Sōichirō Honda)1392/8/16

- مقدمه سوئی شیرو هوندا مؤسس شركت هوندا فرزند یك آهنگر و مكانیك ماهر بود كه در اواسط تحصیل خود در دبیرستان، آموختن را رها كرد و ظرف مدت 12 سال، بزرگترین شركت موتورسیكلت‌سازی دنیا را تأسیس كرد. سوئی شیرو 40 ساله در 1946 مؤسسه تحقیقات فنی هوندا را دایر كرد تا دوچرخه های كوچك موتوری تولید كند. او در 1948 تنها با 3200 دلار سرمایه و خرید موتورهای مازاد و پیوند زدن آنها به دوچرخه ها شركتی را بنیان گذاشت كه هم اكنون در دنیا جایگاه اول موتورسیكلت‌سازی را داراست. هدف او تولید یك وسیله حمل و نقل ارزان بود. این چیزی بود كه ژاپن پس ازجنگ جهانی می طلبید.

کارآفرین موفق ایرانی مرتضی سلطانی “موسس زر ماکارون”1392/8/15

مرتضی سلطانی، بنیانگذار گروه صنعتی و پژوهشی زر و خالق برند معتبری چون زر ماکارون است. او از آن سال های رنج و صد البته فروغ نگاه مهربان و نجیب مادر یاد می کند و بعد به جایی در بیست سال بعد می رسد که او صاحب یک برند بزرگ معروفی شده است و به پاس آن رنج ها، به نام مادرش در زادگاهش بیمارستانی می سازد.

نقش مدیران در ایجاد انگیزه کارکنان1392/8/14

مقدمه: با شتاب روز افزون تحولات در دنیای کنونی که عصر ارتباطات است و به دلیل بی ثباتی و تغییرپذیری، آنچه که جهان به ویژه کشورهای در حال توسعه را در جهت افزایش بهره وری و پیشرفت یاری می رساند، درایت و خلاقیت مدیران و نیز تاثیر مدیران در پرورش خلاقیت کارکنان بوده که با کمک یکدیگر در جهت رشد و بالندگی سازمان خود و در نتیجه جامعه می کوشند.

از فروش کیسه های زباله تا قرار گرفتن در لیست میلیادرها1392/8/14

می خوام از این به بعد آدم های موفق جهان رو خدمت شما معرفی کنم و با همدیگه ببیینیم که رمز موفقیت این آدم ها در چی بوده. امروز می خوام در مورد Mark Cuban صحبت کنم: « Mark Cuban» در یک خانواده متوسط در «Pitts burgh» ایالات متحده متولد شد. از همان دوران کودکی و نوجوانی به دلیل وضعیت اقتصادی خانواده و همچینین به سبب علاقه فراوان خودش به تجارت به این عرصه قدم گذاشت. در سن 12 سالگی کودکی دست و پا چلفتی با یک عینک ته استکانی در محله های اطراف کیسه زباله می فروخت.

راز خلاقیت یک کارگر روستایی ایرانی که میلیاردر شد1392/8/13

ابتکار یک روستایی در تبدیل روستایش به قطب گردشگری9 سال سال پیش در یک شب بارانی دو گردشگر موتور سوار آلمانی در راه ماندند و برای اینکه بتوانند در یک جای امن شب را به صبح برسانند به خانه یک روستایی پناه بردند. عباس یک کارگر ساده روستایی همراه خانواده اش تلاش کرد تا به شیوه خودش از مهمانان خارجی به خوبی پذیرایی کند.

زندگی نامه ناصر بیک زاده مرززبانی1392/8/12

روز اول آذر هزار و سیصد و سی و پنج در خیابا ن سلسبیل تهران در اتاقی اجاره ای،متولد شدم.پدرم كه روستا زاده ای بابلی بود و از سن چهار سالگی به علت نداشتن پدر و مادر در خانه اقوامش به كارگری و خدمت در ازای سیر شدن شكمش و سرپناهی پرداخته بود و پس از افتادن در دام سرباز بگیران ،برای خدمت سربازی به تهران منتقل شده بود و گماشته خانه سرهنگی بود.

زندگینامه مدیر ارشد گوگل1392/8/5

امید کردستانی سال ۱۳۴۳ در پیرانشهر به دنیا آمد. در سن ۱۴ سالگی پس از فوت پدرش براثر سرطان همراه با مادر و برادرش ابتدا به انگلستان و سپس به آمریکا مهاجرت کرد و در شهر سن‌خوزه واقع در ایالت کالیفرنیا سکنی گزید. امید، موفق به دریافت لیسانس مهندسی برق از دانشگاه ایالتی سن‌خوزه شد و به‌عنوان مهندس مدتی را در شرکت HP کار کرد.

خلاصه ای از گفتگوی آنتونی رابینز با دیباک چوپرا1392/7/30

امروز در نهایت خوشبختی در کنار بزرگ مردی نشسته ام که از مدتها پیش ایشان را می ستوده ام. نام وی دیپاک چوپرا است. رابینز: دیپاک، در کنار شما بودن برای من افتخاری بزرگ است. چوپرا: دیدار با شما نیز برای من افتخار بزرگی است. من سالهاست که برای شما ارزش و احترام قائلم. رابینز: از شما سپاسگزارم. شما در گذشته طبیبی کاملاً سنت گرا بودید اما اکنون یکی از متخصصان پیشرو در پزشکی ذهن/ بدن و دانش نوین ایمنی شناسی روانی- عصبی هستید. ممکن است کمی درباره گذشته خود و اینکه این دگرگونی از کجا آغاز شد برای ما صحبت کنید؟

دكتر جان پمبرتن [داستان شهرت و موفقیت كوكاكولا1392/7/29

ابتدا كوكاكولا به عنوان یك شربت تقویتی مصرف داشت و امروز یك نوشابه به نشاط انگیزبه شمار می‌آید. در سال 1925 كوكاكولا فروش میلیونی‌اش را آغاز كرد و در سال 1940در 40 كشور عرضه شد. مارك Spriteاین نوشابه در سال 1961 وارد بازار شد و در سال 1982 كوكاكولای رژیمی، بر تنوع محصولات این شركت افزود. در ماه مه 1886، كوكاكولابرای اولین بار توسط دكتر جان پمبرتن (John Pem-berton) داروسازی اهل آتالانتا (جورجیا) تهیه شد.

دانشگاه كارآفرین، مدیریت دانش و توسعه صنعتی1392/7/28

چكیده اگر نگاهی بر سیر تاریخی نظریات توسعه صنعتی داشته باشیم درمی یابیم كه جدیدترین این نظریات تاكید دارند كه توسعه صنعت مبتنی بر علم و نوآوری است و بدون قرار گرفتن در صف پیشروان علم و نوآوری ، هیچ كشوری در پیمودن سریع مسیر توسعه صنعتی موفق نخواهد بود و این موضوعی است كه می تواند از طریق تحقیق نیز بررسی و شواهد لازم ارائه شود .

ملیحه حلاوتیان - تنها بانوی وارد کننده ماشین آلات سنگین1392/7/20

به گزارش خبرگزاری زنان ایران ، ملیحه حلاوتیان تنها بانوی وارد کننده ماشین آلات سنگین که قصد ورود به عرصه تولیدات را نیز دارد ، در گفت و گو با خبرنگار ایونا گفت : حدود 27 سال است که در زمینه واردات ماشین فعالیت می کنم ، در 8 سال اخیربه طور مستقیم در زمینه واردات ماشین آلات سنگین فعال هستم و نمایندگی انحصاری شرکت یانگ من را در ایران به عهده دارم.

زندگی نامه.گیتسبیل گیتس1392/7/15

پدیده گیتسبیل گیتس در سن 43 سالگی ثروتمندترین مرد جهان بود. او از سن 20 سالگی تاکنون رئیس شرکت مایکروسافت بوده است که ارزش آن چیزی در حدود 50 بیلیون دلار است (گرچه خود گیتس تاکید دارد که بیشتر پول وی در سهام مایکروسافت صرف شده) و ثروت او به اندازه‌ای است که خارج از درک مردم است.

21 پند مدیریتی ماتسوشیتا1392/7/4

كونوسوكه ماتسوشیتا Konosuke Matsushita، متولد نوامبر 1894 در جنوب اوزاكا، كار حرفه ای خود را به عنوان كار آموز در فروشگاه هیباچی Hibachi شروع كرد . او در 15 ژوئن 1917 شركت خود را با نام Matsushita Electric Devices Manufacturing (كارخانه تولید ابزار برقی ماتسوشیتا)، برای تولید لوازم برقی جانبی تاسیس كرد. طی اولین سال ها ، این شركت به عرضه لامپ دو چرخه ، اتوی برقی و سپس به تولید رادیو و باتری پرداخت. در سال 1929 كونوسوكه، نام شركت را به Matsushita Electric Manufacturing Work ( كارخانه تولیدات برقی ماتسوشیتا)، تغییر داد.

زندگینامه : «كونوسوكی ماتسوشیتا»1392/7/3

كونوسوكی ماتسوشیتا در سال 1894 در دهكده‌ای در كشور ژاپن به نام واسامورا به دنیا آمد. ماتسوشیتا فرزند كوچك خانواده ده نفری خود بود. بر پایه معیار‌های ژاپنی آغاز سده بیستم، افراد خانواده ماتسوشیتا را می‌توان خانواده مرفه به شمار آورد اما در سال 1899 به دلیل ورشكستگی پدر، اوضاع اقتصادی خانواده فروپاشید و مرحله جدیدی از زندگی برای ماتسوشیتا و خانواده اش آغاز شد.

مصاحبه با جوان نخبه و موفق شهر سنندج سرکارخانم ئاسو شجاعی1392/6/30

وقتی که رزومه چندین صفحه‌ای سوابق تحصیلی و کاری، سوابق پژوهشی، آموزشی، افتخارات و رتبه‌های علمی، فرهنگی و هنری‌‌اش را مطالعه کردم، بیش از پیش برای دیدن این دختر دانشمند و فرهیخته کردستانی مشتاق شدم. کسی که شیفته دانستن و کشف آگاهی است. او به صورت خیلی اتفاقی با »نانوتکنولوژی« آشنا می‌شود.
حامیان جویشگر
  • Karapost - کاراپست
  • nozhan - نوژان
  • Elearnever - آکادمی مجازی ایرانیان
  • گروه کاربران لینوکس اصفهان
  • شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان