مکمل چربی: ۷ واقعیت که برای بهینه سازی عملکرد گله باید بدانید.

مکمل چربی: ۷ واقعیت که برای بهینه سازی عملکرد گله باید بدانید.

هنگامی که نوبت به دستیابی به حداکثر عملکرد در گله های لبنی می رسد – چه در تولید شیر، میزان چربی شیر یا نمره وضعیت بدن و باروری – مکمل های چربی نقش حیاتی دارند. با استفاده از یافته های تحقیقات جدید، مانند آخرین مطالعات در مورد تأثیر اسیدهای چرب جداگانه بر عملکرد گاو، نشان داده شده است که دیگر مشاهده چربی به سادگی به عنوان یک منبع متمرکز انرژی چیزهای زیادی بدست می آورد. دکتر ریچارد کرکلند، مدیر فنی جهانی در اینجا در مواد تشکیل دهنده خوراک ولاک ویلمار توضیح می دهد: “با درک اسیدهای چرب مکمل های چربی و چگونگی تأثیر آنها بر پاسخ و تقسیم مواد مغذی، تولید کنندگان لبنیات می توانند مناطق خاصی از عملکرد گله های لبنی را هدف قرار داده و بهبود بخشند.” این وبلاگ هفت مورد از پیشنهادات دکتر کرکلند را مورد بحث قرار می دهد که تولیدکنندگان لبنیات باید در هنگام خرید یک مکمل چربی در نظر بگیرند.

۱- به جای چربی به اسیدهای چرب فکر کنید.

جیره های نشخوارکننده از پنج اسید چرب اصلی تشکیل شده است که هرکدام به طور متفاوتی در بدن گاو استفاده می شوند. تحقیقات اخیر در مورد این موضوع بر دو مورد از این اسیدهای چرب – C16: 0 (پالمتیک) و C18: 1 (اولئیک) – و تأثیر آنها بر عملکرد گاو در طی مراحل خاص چرخه شیردهی متمرکز شده است. این مطالعات C18: 1 را برای بهبود قابلیت هضم چربی رژیم غذایی کامل، که باعث افزایش انرژی می شود، نشان داده اند. همچنین هورمون انسولین را افزایش می دهد، که به تقسیم مواد مغذی برای بهبود وضعیت بدن کمک می کند – و در صورت ارائه در اوایل شیردهی ، به ویژه مفید است. همچنین ثابت شده است که این اسید چرب با تقویت تخمک و رشد جنین باعث تقویت باروری می شود.

۲. مکمل چربی در اوایل شیردهی مفید است.

در هنگام بررسی تأثیر اسیدهای چرب خاص بر عملکرد گاو در مراحل مختلف شیردهی، زمینه را بخاطر داشته باشید – این در درک مزایای مکمل های اولیه بسیار اساسی است. محققان دانشگاه ایالتی میشیگان ایالات متحده گزارش دادند که گاوهای تازه زا، با یک مکمل چربی محافظت شده از شکمبه که دارای نسبت 60:30 C16: 0 به C18: 1 برای 24 روز اول شیردهی است، شیر با 0.33 تولید می کنند. چربی بالاتر از گروه کنترل (بدون دریافت مکمل چربی) بدون تأثیر منفی بر وضعیت بدن. دکتر کرکلند می گوید: “این مطالعه نشان داد که در صورت مناسب ترین مکمل بر اساس نسبت اسیدهای چرب، تولید شیر می تواند بدون آسیب رساندن به شرایط بدن بهبود یابد.”

۳. مکمل های اولیه چربی باعث شیردهی بعدی می شود.

تحقیقات در مورد تأثیر مکمل چربی در اوایل شیردهی تأثیر زیادی بر عملکرد کلی شیردهی نشان داده است. در مطالعه ایالتی میشیگان، گاوهایی که از زمان زایمان تا ۶۷ شیردهی با چربی همراه بودند، روزانه ۵/۱ لیتر شیر اضافی تولید کردند که + ۰/۲ درصد چربی شیر بیشتری داشت. با این حال، در گروهی که مکمل چربی در روز ۲۴ متوقف شد، گاوها به تولید شیر بیشتر ادامه دادند – ۲.۲ لیتر در روز اضافی ، تا پایان مطالعه در روز ۶۷. این نتایج نشان دهنده یک اثر انتقال قوی از مکمل در اوایل است مراحل شیردهی “در حالی که تحقیقات بیشتری در این زمینه مورد نیاز است، این یافته ها به ما می گویند آنچه در اوایل شیردهی انجام می دهیم می تواند یک اثر انتقال دهنده داشته باشد و تأثیر قابل توجهی بر عملکرد شیردهی داشته باشد. بنابراین ، وقتی به هزینه مکمل فکر می کنیم، باید در نظر بگیریم که سرمایه گذاری انجام شده در تغذیه گاو تازه ممکن است بعداً در دوره شیردهی پرداخت شود. “دکتر کرکلند توضیح می دهد.

۴- اسیدهای چرب باید از شکمبه محافظت شوند.

وقتی صحبت از محافظت از شکمبه می شود، ممکن است محافظت از چربی را نیز در نظر بگیرید. برای دیدن سود اسیدهای چرب منفرد، استفاده از چربی های محافظت شده شکمبه برای اطمینان از انتقال آنها به روده باریک و جلوگیری از تداخل در هضم فیبر در شکمبه، ضروری است. در صورت محافظت نشدن، چربی بسیاری از گونه های باکتریایی شکمبه هضم کننده فیبر را از بین می برد و هضم فیبر را کاهش می دهد. دکتر ریچارد کرکلند می گوید: “محافظت از شکمبه برای جلوگیری از کاهش قابلیت هضم فیبر شکمبه و اطمینان از رساندن اسیدهای چرب اشباع نشده مانند C18: 1 از طریق شکمبه به روده کوچک برای جذب بسیار مهم است.” “ما از شکمبه در برابر چربی محافظت می کنیم، از کاهش قابلیت هضم فیبر جلوگیری می کنیم، در عین حال از چربی موجود در شکمبه نیز محافظت می کنیم تا از هیدروژناسیون بیو اسیدهای چرب اشباع نشده جلوگیری کنیم تا از نفوذ عملکردی آنها به روده کوچک منتقل شود.”

۵. اندازه گرانول مکمل های چربی مهم است.

به عنوان روش استاندارد صنعت برای رساندن اسیدهای چرب C18: 1 و C16: 0 به گاوهای شیری، در نظر گرفتن ماهیت فیزیکی مکمل های چربی از نوع نمک کلسیم و تأثیر آن بر میزان محافظت از شکمبه این محصولات مهم است. تحقیقات انجام شده توسط ولاک ویلمار مواد تشکیل دهنده خوراک در دانشگاه ملی سنگاپور گزارش شده است که تجزیه قابل توجهی بالاتر نمک کلسیم در گرانول های “ریز” (قطر <0.5 میلی متر) در مقایسه با گرانول های بزرگتر (قطر 3-4 میلی متر) در طیف وسیعی از مختلف شرایط اسیدی برای انعکاس مقادیر pH معمول شکمبه. دکتر کرکلند توضیح می دهد: “در حالی که اندازه گرانول به طور غیرقابل انکاری می تواند در بازگشت سرمایه از طریق مکمل چربی تأثیر بگذارد ، اما توجه به این نکته مهم است که اندازه ذرات با توجه به فرآیند تولید بسیار متفاوت است.” “مارک نمک کلسیم Megalac ، تولید شده برای داشتن نسبت بیشتری از گرانولهای بزرگتر ، یک روش موثر برای بهینه سازی عملکرد گاو با بهبود عرضه اسیدهای چرب کلیدی است.”

۶. تصمیمات باید توسط اهداف شما هدایت شود.

در حالی که چربی همچنان انرژی مورد نیاز گاوهای شیری را تأمین می کند، چگونگی استفاده تولیدکنندگان از آن برای دستکاری عملکرد در سطح مزرعه باید توسط قراردادهای منفرد شیر و اهداف تجاری تعیین شود. “چربی دارای بیشترین چگالی انرژی از هر ماده است – بیش از ۲.۵ برابر غلظت انرژی منابع غلات. جایگزینی منابع کربوهیدرات انرژی با چربی همچنین تولید متان ، یک گاز گلخانه ای قوی را کاهش می دهد. “دکتر کرکلند می گوید. یک توجه شایسته با تاکید بیشتر بر مسئولیت های زیست محیطی ما.

7. روغن پالم منبع مهمی از اسیدهای چرب C16: 0 و C18: 1 است – انتخاب نخل پایدار مهم است

به طور کلی، روغن های گیاهی مختلف غنی از یک اسید چرب خاص هستند، روغن نخل تنها منبع اصلی اسید پالمیتیک است، اگرچه حاوی مقادیر قابل توجهی از اسید چرب C18: 1 است. این امر آن را به منبعی ارزشمند در تولید خوراک دام تبدیل می کند. با این حال ، اطمینان از اینکه روغن پالم رشد کرده است و از نظر اخلاقی و پایدار منبع آن بسیار حیاتی است. سیاست های اطمینان از عدم جنگل زدایی، عدم توسعه ذغال سنگ نارس و عدم بهره برداری از مردم و جوامع محلی باید اساسی باشد (سیاست های NDPE که اغلب مورد اشاره قرار می گیرد). صدور گواهینامه مواد توسط میزگرد روی روغن نخل پایدار (RSPO) به ایجاد پایداری در زنجیره روغن نخل کمک می کند، و امکان تهیه نخل معتبر با استانداردهای از جمله Mass Balance و Segregated را فراهم می کند. بیش از 40٪ از تولید روغن نباتی در جهان از نخل حاصل می شود، با وجود اینکه تنها 7.5٪ از زمین های اختصاص یافته به محصولات روغن نباتی را تشکیل می دهد و بخش عمده ای از این محصول توسط مالکان کوچک تولید می شود که محصول برای دسترسی به نیازهای اساسی از جمله مواد غذایی ضروری است، برق ، آموزش و بهداشت و درمان. “RSPO به طور مستقیم با تولید کنندگان کار می کند تا روشهای تولید را بهبود بخشد – در حالی که گواهی می کند که استانداردهای پایداری در سراسر زنجیره تامین رعایت شده است. از آنجا که مشتقات روغن نخل پایه ای برای بیشتر محصولات چربی خوراک ما هستند، این سیاست های پایداری برای ولاک ویلمار ضروری است، بنابراین ما می توانیم بدون در معرض خطر قرار دادن محیط زیست، ابزارهایی را برای بهره وری از کشاورزان در مزارع خود فراهم کنیم. “

مکمل چربی به طور خلاصه

 واضح است که وقتی تأثیر اسیدهای چرب خاص در مراحل مختلف شیردهی درک می شود، می توان از مکمل چربی برای بهینه سازی عملکرد گله استفاده کرد در حالی که به عنوان یک منبع انرژی ضروری و متراکم نیز فعالیت می کند. در مواد تشکیل دهنده خوراک ولاک ویلمار، کاوش در مورد پیچیدگی ها و فواید هر یک از اجزای تغذیه لبنیات در قلب هر کاری است که انجام می دهیم. در مورد پیشرفت ها، بینش و دانش اعضای مختلف تیم کیمیا رشد صنعت البرز، ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید.


1401/1/14
اطلاعات تماس
نامف ستارزاده
تلفن۰۲۶-۴×××۳۳۳۵callتماس بگیرید
همراه۰۹۱۲×××۵۴۹۷callتماس بگیرید
وبسایت
استانالبرز
آدرساستان البرز نظرآباد شهرک صنعتی سپهر
تلگرامچت تلگرام
واتساپچت واتساپ
اینستاگراماینستاگرام


محصولات مشابه
 • فروش ضدیخ بشکه ای

  فروش ضدیخ بشکه ای

  عملکرد ضدیخ چیست؟ ضد یخ یا خنک کننده موتور مایعی رنگی است که با آب مخلوط می شود تا به شما در تنظیم موتور در دمای خیلی پایین کمک کند. همانطور که دمای خارج از گرم به سرد تغییر می کند ضد یخ در سراسر قطعه موتور پمپ می شود تا دمای یکنواخت را حفظ کند. با این وجود ضد یخ چیزی فراتر از تنظیم دما است و با حفظ سطح مناسب مایعات به جلوگیری از خوردگی نیز کمک می کند. ((پارس صنعت مارال شیمی)) تولید کننده انواع ضدیخ و ضدجوش روغنی خودرویی و صنعتی. بصورت فله. عمده. بشکه ای. 20 لیتری. جهت دستگاهای صنعتی. چیلرها برجهای خنک کننده. . خودروهای سبک و سنگین. نیروگاها. و رادیاتورها.. عالیترین کیفیت و قیمت مناسب ارسال به تمام ایران از طریق باربری از مجموعه (پارس صنعت مارال شیمی) بهترین ضدیخ و ضدجوش با کارکرد عالی جهت سلامت ماشین الات خود را بخواهید... ارسال به تمام کشور دفتر پخش:تهران. شاداباد. 17شهریور تلفن دفتر فروش: 02166689750 09128876650

  متفرقه تهران
 • درآمد یک نیروگاه خورشیدی

  درآمد یک نیروگاه خورشیدی

  روش متداول انتقال انرژی الکتریکی به مصرف کننده ها در دهه های اخیر عمدتاً تولید توان در نیروگاه های بزرگ، افزایش ولتاژ تا حد مطلوب توسط ترانسفورماتورها به منظور کاهش تلفات انتقال ، انتقال انرژی الکتریکی از طریق خطوط طویل تا نزدیکی مصرف کننده ها و در نهایت یک یا چند مرحله کاهش ولتاژ برای تغذیه مصرف کننده ها می باشد. با افزایش میزان تقاضا برای انرژی الکتریکی ، تجدید ساختار در صنعت برق و نیز افزایش راندمان واحدهای تولیدی کوچک ، شرکت های برق تمایل بیشتری برای سوق دادن مشترکین به سمت تولید محلی برق و تامین مصارف خود دارند . خصوصی سازی صنعت برق و توسعه انرژی های تجدید پذیر از مهمترین عوامل گسترش این نوع از تولید برق می باشد، استفاده از این نوع نیروگاهها تأثیر قابل توجهی بر مؤلفه های فنی و اقتصادی مشترکین تجاری می گذارد . برخی از مزایای استفاده از نیروگاه های تولید پراکنده عبارتند از: 1- افزایش قابلیت اطمینان 2- تولید در محل مصرف ، کاهش تلفات شبکه و آزاد سازی ظرفیت خطوط انتقال انرژی 3- بهبود پروفیل ولتاژ شبکه 4- پیک سائی 5- استفاده از فناوری انرژی های تجدید پذیر و کاهش آلودگی محیط زیست 6- امکان تولید همزمان برق ، گرمایش و سرمایش 7- پدافند غیر عامل 8- تعویق هزینه های توسعه شبکه جهت سرمایه گذاری در حوزه تولید محلی از فناوریهای مختلف در جهان استفده می شود که یکی از آنها استفاده از پنل¬های خورشیدی می باشد . انرژی خورشیدی منحصربه‌فردترین منبع انرژی تجدیدپذیر در جهان است و منبع اصلی تمامی انرژی‌های موجود در زمین می‌باشد. انرژی خورشیدی به صورت مستقیم و غیرمستقیم می‌تواند به اشکال دیگر انرژی تبدیل گردد. ایران با داشتن حدود ۳۰۰ روز آفتابی در سال جزو بهترین کشورهای دنیا در زمینه پتانسیل انرژی خورشیدی در جهان می‌باشد. با توجه به موقعیت جغرافیای ایران و پراکندگی روستایی در کشور، استفاده از انرژی خورشیدی یکی از مهمترین عواملی است که باید مورد توجه قرار گیرد. استفاده از انرژی خورشیدی یکی از بهترین راه‌های برق رسانی و تولید انرژی در مقایسه با دیگر مدل‌های انتقال انرژی به روستاها و نقاط دور افتاده در کشور از نظر هزینه، حمل‌نقل، نگهداری و عوامل مشابه می‌باشد. با توجه به استانداردهای بین‌المللی اگر میانگین انرژی تابشی خورشید در روز بالاتر از ۳٫۵ کیلووات ساعت در مترمربع (۳۵۰۰ وات بر ساعت) باشد استفاده از مدلهای انرژی خورشیدی نظیر کلکتورهای خورشیدی یا سیستم‌های فتوولتائیک بسیار اقتصادی و مقرون به صرفه است. در بسیاری از قسمتهای ایران انرژی تابشی خورشید بسیار بالاتر از این میانگین بین‌المللی می‌باشد و در برخی از نقاط حتی بالاتر از ۷ تا ۸ کیلو وات ساعت بر مترمربع اندازه‌گیری شده است ولی بطور متوسط انرژی تابشی خورشید بر سطح سرزمین ایران حدود ۴٫۵ کیلو وات ساعت بر مترمربع است. 1-2-سیستمهای فتوولتاییک با توجه به تقاضای رو به رشد مصرف کنندگان در سطح کشور و افزایش بهای گاز طبیعی و تأکید مقررات بر محدود کردن انتشار گازهای گلخانهای، هزینه تولید برق با استفاده از سوخ تهای فسیلی را افزایش داده است. به همین دلیل، رویکرد به برق خورشیدی با استفاده از سیستم های فتوولتاییک، افزایش یافته است. سیستمهای فتوولتاییک به علت مزایای زیادی که دارند، کاربرد فراوان دارند. اولین نوع آنها در اقمار مصنوعی آزمایش و کارایی خود را به نحو احسن انجام دادند. عمر طولانی(حدود 20سال) ، قابلیت نصب و راه اندازی در شرایط جغرافیایی ویژه مانند مناطق صعب العبور و کوهستانی، قابلیت استفاده در سیستمهای متحرک، نگهداری آسان، عدم وابستگی به شبکه در نقاط دوردست و قابلیت استفاده به صورت متصل به شبکه همه مزایایی هستند که آینده درخشانی را برای استفاده از سیستم های فتوولتاییک ترسیم میکنند. میزان تولید برق از طریق سیستمهای فتوولتاییک در جهان در هر پنج سال دو برابر می شود. پیشرفتهای صنعتی و تکامل فناوریهای مورد استفاده در تولید سلولهای فتوولتاییک ، بهرهوری بالاتر و استفاده وسیعتر از این سیستمها را در پی دارد. بطوریکه در طول دو دهه گذشته، هزینه ساخت و نصب یک سیستم فتوولتاییک در حدود 20 درصد کاهش یافته و توان تولیدی هر واحد نصب شده دو برابر شده است. بطور کلی سیستم های فتوولتاییک با توجه کاربردشان به دو گروه دسته بندی می شوند: واحدهای فتوولتاییک متصل به شبکه. واحدهای فتوولتاییک مجزا از شبکه. سیستم های فتوولتاییک متصل به شبکه همزمان و به طور موازی با شبکه ی برق سراسری توان تولید می نمایند. امروزه سیستم های فتوولتاییک متصل به شبکه در بسیاری از کشورهای جهان در واحدهای کوچک از 1کیلووات الی 5 کیلووات در بام منازل مسکونی و در واحدهای بزرگ تر به صورت نیروگاه های فتوولتاییک نصب و راه اندازی شده است. سرمایه گذاران این حوزه در ازای اتصال نیروگاه برق خورشیدی خود به شبکه سراسری، برق تولیدی خود را با قیمتی مناسب و سودده به شرکت توزیع نیروی برق به فروش میرساند. همان طور که مشاهده میشود سرمایه گذاران میتوانند برق خورشیدی تولید خود را در توانهای پایینتر از 10 مگاوات به قیمت کیلووات-ساعتی 637 تومان به شبکه بفروشند. سیستم های فتوولتاییک مستقل از شبکه نیروگاهی مستقل از شبکه ی برق سراسری عمل نموده و و قابلیت تغذیه بارهایDC و متناوب را دارا میباشند. این واحدها مستقیماً به بار متصل می شوند و تمام بار را تامین می نمایند. بنابراین برای طراحی اینگونه واحدها، بایستی مدل بار و کل توان مورد نیاز بار در یک دوره شبانه روزی محاسبه شود و ظرفیت واحد و تعداد آرایه های فتوولتاییک بر این اساس محاسبه شود. همچنین به دلیل عدم وجود شبکه برق سراسری، تمامی توان می بایستی از طریق سیستم فتوولتاییک تامین شود. از آنجایی که سیستم فتوولتاییک قابلیت تولید پیوسته توان را ندارد (شب هنگام) و میزان تولید توان آن کاملاً به شرایط جوی وابسته می باشد(کاهش تولید در روزهای ابری و بارانی)، برای تغذیه مناسب و مطمئن بار در حالت منفصل از شبکه باید واحد فتوولتاییک به سیستم ذخیره ساز انرژی(باتری) مجهز شود. ظرفیت ذخیره ساز انرژی به میزان مصرف بار در ساعت هایی که تولید وجود ندارد،بستگی دارد. همچنین برای افزایش حاشیه امنیت، باید سیستم ذخیره ساز انرژی قابلیت تغذیه کل بار سیستم را بدون استفاده از انرژی سیستم فتوولتاییک برای چند روز داشته باشد، زیرا در صورتیکه چند روز متوالی شرایط جوی مناسب نباشد( چند روز ابری متوالی)، می بایست بارهای محلی را تغذیه نماید. سیستم فتوولتاییک مجهز به باتری برای ذخیره انرژی است و متناوب را دارا می باشد. در این حالت، سیستم فتوولتاییک باید مجهز به مکانیزمی برای تنظیم فرکانس و ولتاژ مناسب برای تغذیه بار مصرفی باشد. اما در این پروژه(ایران خودرو) از انجایی که سیستم نیروگاه خورشیدی در حالت متصل به شبکه میباشد باتریها و شارژر آنها در قیمت نیروگاه دخالت داده نشده است. فضای مورد نیاز برای هر یک کیلووات پنل ثابت در حدود 10 متر مربع میباشد. 1-4-محاسبه هزینه ها هزینه نیروگاه خورشیدی متصل به شبکه در حالت کلی شامل هزینه پنل ، هزینه اینورتر، هزینه استراکچر و هزینه تجهیزات الکتریکال نظیر سیستم زمین و کابلهای AC و تابلوهای مورد نظر میباشد. 1-4-1-هزینه ی احداث نیروگاه خورشیدی 1 مگاوات در حالت متصل به شبکه در این حالت تمام توان تولید شده توسط نیروگاه خورشیدی به شبکه(با قیمت کیلووات ساعتی 637 تومان) فروخته میشود و هزینه اولیه نیروگاه در طی 5 سال و یک ماه بازگشت خواهد داشت. با داشتن هزینه اولیه نیروگاه 1 مگاوات خورشیدی میتوان سرمایه مورد نیاز برای توانهای بالاتر را نیز تخمین زد. در مناطق مرکزی ایران هر ۱ کیلووات سیستم خورشیدی فتوولتاییک سالانه تقریبا ۲۲۰۰ کیلووات ساعت انرژی میتونه به شبکه تزریق بکنه. با این حساب سیستمی با توان ۵ کیلووات، سالانه ۱۱ هزار کیلووات ساعت انرژی تولید میکنه که با احتساب نرخ ۷۹۰ تومان به ازای هر کیلووات ساعت میشود تقریبا درآمد سالانه ۸،۷ میلیون تومان. یعنی ماهانه ۷۲۵ هزار تومان.

  متفرقه تهران
 • تولید و فروش دی کلسیم فسفات ، فروش دی سی پی

  تولید و فروش دی کلسیم فسفات ، فروش دی سی پی

  شرکت تولیدی تعاونی نمونه( ITM ) فروش دی کلسیم فسفات DCP پودری و گرانوله و ریز گرانول فروش دی کلسیم فسفات خوراک دام و خوراک طیور تولید دی کلسیم فسفات در کمترین زمان به دور دست ترین نقاط فروش دی کلسیم فسفات خوراک بوقلمون، دی سی پی خوراک مرغ و انواع طیور ارسال به سراسر ایران دی کلسیم فسفات حاوی عناصر کلسیم و فسفر است که نقش مهمی را در واکنشهای بیوشیمیایی (نظیر انعقاد خون، فعالیت فیزیولوژیکی قلب، تبادلات سلولی و فعالیت عصبی-عضلانی) و متابولیکی (نظیر شکل گیری ساختمان استخوان، دندان، تخم مرغ و فعالیت های صحیح دستگاه گوارش) در دام و طیور ایفا می کنند. niritmco@gmail.com WWW.IRITM.IR شماره های تماس: 02832573960 - 09199307959

  متفرقه قزوین
 • دستگاه کره گیر بادام زمینی

  دستگاه کره گیر بادام زمینی

  دستگاه کره گیر بادام زمینی در سایزهای مختلف کره گیر خانگی، کره گیر فروشگاهی و کره گیر صنعتی تولید و به بازار عرضه می گردند. دستگاه کره گیر دانه های روغنی کاربردهای بسیاری داشته و از لحاظ درآمدزایی نیز گزینه خوبی به شمار می آید. دستگاه کره گیر شایان کالا قابلیت تولید کره از کنجد، کره بادام زمینی و بادام درختی، فندق، پسته، نارگیل، گردو، وکلیه دانه های روغنی را با بهترین کیفیت داراست. مشخصات کره گیر قدرت موتور دو اسب و سه اسب با توجه به سفارش مشتری ظرفیت تولید 50 کیلو خروجی برق مصرفی تک فاز ابعاد ارتفاع بدون قیف 34 سانت و طول 36 سانت و عرض 28 سانت تمام استیل بدون لرزش قابلیت تنظیم سنگ جهت نرمی و زبری کم حجم و سبک وزن گارانتی بدنه دستگاه 6 ماه ارسال دستگاه در اسرع وقت به تمام نقاط کشور پذیرفته می شود ، برای خرید محصول واطلاعات بیشتر لطفا با شماره های زیر تماس حاصل فرمایید: 09148015541 ----- شماره تلگرام 09394240780 ----04432246031 تلفکس : 04432246031 وبسایت : http://shayan-kala.ir آدرس تلگرام : telegram.me/shayankala اینستاگرام : www.instagram.com/shayan.kala وبلاک :http://shayankala.persianblog.ir http://shayankala.mihanblog.com مدیر عامل : حسین پور آدرس کارخانه : تهران، کرج ، گلستان آدرس دفتر: آذربایجان غربی ، ارومیه ، عطایی 1 ، روبروی بانک ملی ، ساختمان شیشه ای سبزالماس ، طبقه سوم کلمات کلیدی:

  متفرقه آذربایجان غربی