آموزش سئو وردپرس + نکات طلایی

آموزش سئو وردپرس + نکات طلایی

آموزش سئو وردپرس :بهینه سازی موتورهای جستجو (SEO) در دهه گذشته به شدت تغییر کرده است. و هر چه وردپرس سهم بازار خود را بیشتر کند، افراد بیشتری به دنبال راه هایی برای بهبود سئوی وردپرس خود می گردند.

کسب‌وکارها اکنون باید رویکردهای جدید و منحصربه‌فردی را برای برنده شدن در رقابت بی‌پایان برای رسیدن به صفحه‌های نتایج موتورهای جستجو (SERP) اتخاذ کنند. بسیاری از شرکت های بوت استرپ و وبلاگ ها کل برندهای خود را بر اساس جستجوی ارگانیک و سئو وردپرس می سازند. در حالی که این ممکن است خطرناک باشد، اما همچنان نشانه ای است که SEO زنده و سالم است.

با عجله؟ این مقاله را به صورت PDF ذخیره کنید.

آموزش سئو وردپرس نکات طلایی (100%رایگان )

در این راهنمای عمیق در مورد سئو وردپرس، ما بیش از 60 نکته سئو را به اشتراک خواهیم گذاشت که به ما کمک کرد ترافیک ارگانیک خود را به طور منظم در اینجا در سئو فراز افزایش دهیم. من مطمئن هستم که اینها به شما کمک می کند تا ترافیک سایت وردپرس خود را افزایش دهید و بر رقابت خود مسلط شوید.

سئو در چند سال گذشته به طرز چشمگیری تغییر کرده است، اما به همان اندازه مهم است این راهنمای عمیق را دنبال کنید تا ترافیک ارگانیک خود را افزایش دهید و بر رقابت خود مسلط شوید.

نکات سئو وردپرس برای سال 2022

سئو وردپرس شامل استراتژی ها، تاکتیک ها و روش هایی است که به محتوای وب کمک می کند تا در موتورهای جستجو مانند گوگل، بینگ و یاهو رتبه بالاتری داشته باشد. موقعیت های بهتر در SERP منجر به ترافیک ارگانیک بیشتر و تبدیل بالاتر می شود.

سئو وردپرس

سئو وردپرس دو جنبه دارد. اولین بخش، بخش فنی یا سئو تکنیکال است که شامل بازی با الگوریتم های رتبه بندی موتورهای جستجو می شود. دومی بیشتر شامل یک استراتژی برندسازی طبیعی برای مشاغل آنلاین است.

برای مشاغل، برتری در سئو به ارائه یک تجربه وب سایت با کیفیت بالا با محتوای عالی، صفحات سریع و یک وب سایت امن بستگی دارد. این برنده شدن با پیروی از اجزای ضروری بهترین شیوه های سئو وردپرس به دست می آید.

تمام نکات سئو وردپرس

تمام نکات سئو وردپرس و سوالات متداول برای سال 2022 را در زیر بررسی کنید تا به شما در دستیابی به نتایج بهتر در SERP و ترافیک ارگانیک کمک کند.

صفحات کلیدی را بسازید تا هویت کسب و کار خود را بسازید

1. پلاگین سئو وردپرس را نصب کنید

Yoast seo با بیشتر ین نصب بعنوان برترین افزونه سئو انتخاب شده است ما همیشه توصیه می کنیم که افراد افزونه SEO را نیز نصب کنند. این به شما اجازه می دهد تا کنترل کاملی بر بهینه سازی آنچه که گوگل از وب سایت شما می بیند داشته باشید.

از نظر محبوبیت، افزونه رایگان Yoast SEO یک برنده واضح است

یک پلاگین سئو خوب به شما امکان می دهد:

 • با تجزیه و تحلیل صفحه و کلمات کلیدی محتوای بهتری بنویسید.
 • توضیحات متا خود را ویرایش کنید.
 • به طور خودکار نقشه های سایت XML را ایجاد کنید.
 • اضافه کردن نشانه گذاری اجتماعی و طرحواره.

آموزش سئو وردپرس 61 نکته طلایی (100%رایگان + pdf)

آموزش سئو وردپرس :بسیاری از گزینه های بهینه سازی دیگر را نیز ارائه می دهد. Yoast بیش از پنج میلیون نصب دارد، با امتیاز پنج ستاره چشمگیر. می توانید افزونه رایگان را از مخزن وردپرس دانلود کنید یا مراحل زیر را برای نصب آن از داشبورد وردپرس خود دنبال کنید.

مرحله 1: جستجوی Yoast SEO

در قسمت پلاگین های شما داشبورد وردپرس، افزودن جدید را انتخاب کنید. در آنجا Yoast SEO را جستجو کنید:

آموزش سئو وردپرس 61 نکته طلایی (100%رایگان + pdf)
نحوه نصب yoast در وردپرس را نمایش می دهد

جستجوی Yoast SEO در داشبورد وردپرس.

کارتی را خواهید دید که نام افزونه روی آن به همراه یک دکمه Install Now روی آن است.

مرحله 2: افزونه را نصب و فعال کنید

بر روی دکمه Install Now کلیک کنید و با دکمه آبی فعال سازی جایگزین می شود:

yoast seo را فعال کنید

فعال سازی افزونه Yoast SEO.

این قابلیت های Yoast را در سایت شما فعال می کند.

مرحله 3: به تنظیمات افزونه دسترسی پیدا کنید

پس از فعال شدن افزونه، بخش سئو جدیدی را در نوار کناری خود خواهید دید:

تنظیمات yoast seo
تنظیمات yoast seo را انجام دهید

تنظیمات Yoast SEO در داشبورد وردپرس.

در اینجا می توانید به تنظیمات Yoast برای بهینه سازی سایت وردپرس خود دسترسی داشته باشید. در بخش‌های دیگر این پست به این حوزه بازمی‌گردیم.

راهنمای نهایی سئو فراز برای بهبود سئو

2. برچسب های عنوان خود را بهینه کنید

آموزش سئو وردپرس :کلمه کلیدی تمرکز اصلی خود را در پست وبلاگ یا برچسب عنوان صفحه خود قرار دهید. در گذشته، کارشناسان سئو توصیه می کردند که حتی الامکان کلمه کلیدی خود را در ابتدای عنوان قرار دهید، زیرا این کار وزن بیشتری در موتورهای جستجو دارد.

در سال 2022، این رویکرد به آرامی طرفداران خود را از دست می دهد. اگرچه داشتن کلیدواژه‌های مهم در ابتدای تگ‌های عنوان هنوز مهم است، اما اکنون همه چیز به سمت سناریوهای پیچیده‌تر پیش می‌رود که در آن بهینه‌سازی نرخ کلیک (CTR) باید در کنار ارتباط کلمه کلیدی در نظر گرفته شود.

برخی گزارش کرده‌اند که با ایجاد تغییرات جزئی در عناوین خود، شاهد افزایش 20 درصدی در CTR خود بوده‌اند.

آموزش سئو وردپرس صفر تا صد رایگان

به عنوان مثال، ما کلمه کلیدی خود را “WordPress SEO” نزدیک به ابتدای عنوان این پست وبلاگ قرار داده ایم، نه تنها برای افزایش کمی سئو، بلکه عمدتا برای اینکه به خوانندگان بفهمانیم که پست وبلاگ در مورد چیست. از این رو نرخ کلیک ما را بهبود می بخشد.

بنابراین، چگونه کلمه کلیدی تمرکز خود را به برچسب های عنوان خود اضافه می کنید؟

عناوین با پیکسل محدود می شوند، به این معنی که گوگل فقط 600 پیکسل اول را نشان می دهد. بسیاری از افزونه‌های سئو از تعداد کاراکترها استفاده می‌کنند که تقریبی نزدیک است.

همانطور که در زیر مشاهده می کنید می توانید به صورت دستی یک برچسب عنوان در افزونه Yoast SEO تنظیم کنید. به یاد داشته باشید که Google دارای محدودیت قابل مشاهده در حدود 65 کاراکتر در دسکتاپ است. اگر به آن توجه کنید، جستجوگران ممکن است عنوان کامل شما را در SERP ها نبینند:

سئو وردپرس: برچسب عنوان در افزونه Yoast

تگ عنوان در افزونه Yoast SEO.

تست تقسیم عناوین شما (که تست A/B نیز نامیده می شود) می تواند راه موثر دیگری برای افزایش CTR شما باشد و به Google کمک کند محتوای شما را مرتبط تر ببیند. برخی از ابزارها به شما این امکان را می‌دهند که برچسب‌های عنوان و توضیحات متا A/B را برای بهبود CTR خود آزمایش کنید.

یکی دیگر از عواملی که باید در نظر بگیرید این است که آیا از نام شرکت خود در انتهای تگ های عنوان خود استفاده کنید یا نه. در برخی موارد، ممکن است گوگل تصمیم بگیرد که تگ های عنوان شما را تغییر دهد و رایج ترین به روز رسانی ها مربوط به اضافه کردن نام سایت به انتهای عنوان است.

به عنوان مثال، تگ عنوان مقاله نشان داده شده در زیر، «نقشه عمیق در به‌روزرسانی‌های خودکار وردپرس» است. با این حال، همانطور که می بینید، نام تجاری ما به عنوان در نتایج جستجوی گوگل اضافه شده است.

بازنویسی تگ عنوان گوگل

بازنویسی تگ عنوان برای گوگل.

گنجاندن نام شرکت شما به محدودیت شخصیت شما آسیب می رساند، بنابراین این را در نظر داشته باشید تا از کوتاه شدن برچسب عنوان خود در نتایج جستجو جلوگیری کنید.

برچسب عنوان در گوگل کوتاه شده است.

کوتاه کردن برچسب عنوان برای گوگل.

3. توضیحات متا را بنویسید تا نرخ کلیک را افزایش دهید

توضیحات متا در مورد رتبه بندی روی سئوی وردپرس شما تأثیر نمی گذارد. با این حال، آنها بر CTR شما تأثیر می گذارند. یک متا توضیحات به خوبی نوشته شده می تواند کاربران را ترغیب کند تا به جای موارد بالا یا پایین آن در SERP، روی پست شما کلیک کنند.

هرچه CTR شما بیشتر باشد، ترافیک بیشتری دریافت می کنید. اگر کاربران به گوگل برنگردند، این سیگنال قوی است که محتوای شما موفق بوده است، به این معنی که گوگل به احتمال زیاد صفحات شما را بالاتر می‌برد. بنابراین، به یک معنا، توضیحات متا می تواند به طور غیرمستقیم بر سئوی شما تأثیر بگذارد.

آموزش سئو وردپرس سئو فراز

با کلیک بر روی دکمه Edit Snippet در زیر ویرایشگر، می توانید توضیحات متا خود را به صورت دستی در افزونه Yoast SEO تنظیم کنید:

سئو وردپرس: توضیحات متا

توضیحات متا در افزونه Yoast SEO.

آموزش سئو وردپرس :پیش از این، توضیحات متا به حدود 156 کاراکتر محدود می شد. گوگل در دسامبر 2017 این را به 320 کاراکتر به روز کرد، اما سپس تغییر را به 150 تا 170 کاراکتر برگرداند. هر چیزی بیش از آن ممکن است در SERP ها قابل مشاهده نباشد.

همچنین، عاقلانه است که کلمه کلیدی تمرکز خود را در توضیحات متا خود بگنجانید. هنگام نمایش عبارت جستجو در نتایج جستجو، گوگل آن را به صورت پررنگ برجسته می کند.

به عنوان مثال، فرض کنید که شما عبارت “مدیریت شده وردپرس” را در گوگل جستجو کرده اید.

ما یک پست وبلاگی با “میزبانی مدیریت شده وردپرس” در توضیحات متا داریم، بنابراین گوگل این کلمه کلیدی را مرتبط با عبارت جستجوی شما پررنگ می کند.

با گنجاندن کلمه کلیدی تمرکز خود در توضیحات متا، می توانید کمی بیشتر متمایز شوید:

کلمه کلیدی پررنگ در توضیحات متا

با این حال، به یاد داشته باشید که Google گاهی اوقات به طور خودکار توضیحات متا را بر اساس جستارهای جستجو بازنویسی می کند، به این معنی که آنچه شما وارد می کنید لزوماً چیزی نیست که همیشه در SERP ها نشان داده شود. به عنوان مثال، در این مورد، گوگل تصمیم گرفت که توضیحات متا را با کشیدن متن دیگری از صفحه ای که با عبارت جستجو مطابقت دارد، بازنویسی کند.

بازنویسی تگ عنوان گوگل

گوگل به صورت پویا توضیحات متا را تغییر می دهد.

این لزوما چیز بدی نیست. گوگل دائماً نتایج جستجوی خود را آزمایش می کند، بنابراین بازنویسی ها معمولاً به کاربران کمک می کنند تا ببینند صفحه مربوط به جستجوی آنها است.

4. از تگ های عنوان مناسب استفاده کنید

خزنده گوگل (Googlebot) تگ های هدر HTML (H1، H2، H3، و غیره) را بررسی می کند تا ارتباط محتوای سایت شما را تعیین کند. به طور کلی، بهترین کار این است که یک تگ H1 در هر پست یا صفحه و سپس چندین H2 و H3 در زیر آن داشته باشید.

به این به عنوان یک سلسله مراتب اهمیت فکر کنید. تگ H1 مهم ترین هدر شماست و باید حاوی کلمه کلیدی تمرکز شما باشد. هدرهای اضافی همچنین می توانند شامل کلمه کلیدی یا تغییرات طولانی آن باشند.

با این حال، از هدرها سوء استفاده نکنید. اینها فقط باید برای تقسیم محتوای شما استفاده شوند تا بازدیدکنندگان بتوانند راحت تر بخوانند، نه به عنوان وسیله ای برای قرار دادن کلمات کلیدی در مکان های برجسته در صفحات شما.

آموزش سئو وردپرس کاملا رایگان بصورت صفر تا صد

اکثر تم های وردپرس، اگر به درستی کدگذاری شوند، به طور خودکار عنوان صفحه یا پست شما را به عنوان هدر H1 اختصاص می دهند. سپس می توانید سرصفحه های دیگر (H2، H3، H4، و غیره) را در پست یا صفحه خود تنظیم کنید.

می‌توانید با استفاده از منوی کشویی در ویرایشگر بصری یک هدر در ویرایشگر کلاسیک ایجاد کنید:

آموزش سئو وردپرس 61 نکته طلایی (100%رایگان + pdf)
اضافه کردن هدر در ویرایشگر کلاسیک

این به طور خودکار به متن انتخاب شده تگ های HTML که Google برای خواندن سرصفحه های شما نیاز دارد اختصاص می دهد. در ویرایشگر بلاک، می توانید از بلوک هدر برای رسیدن به همان اثر استفاده کنید:

ویرایشگر بلوک هدر
اضافه کردن هدر در ویرایشگر بلاک

 

البته همیشه می توانید تگ های HTML را به صورت دستی نیز اضافه کنید.

5. به تعداد کلمات توجه کنید

آموزش سئو وردپرس :ضرب المثل قدیمی «محتوا پادشاه است» هنوز در سال 2022 زنده و زنده است. هم Google و هم بازدیدکنندگان شما محتوای باکیفیت را دوست دارند. همچنین انتشار محتوای طولانی مدت بسیار بهتر از ارسال قطعات کوتاهتر است.

البته این می تواند متفاوت باشد. اگر یک سایت خبری راه اندازی می کنید، ممکن است برعکس باشد، زیرا می خواهید مطالب را به سرعت منتشر کنید تا مطمئن شوید که از اتفاقات مرتبط مطلع هستید.

با این حال، محتوای طولانی مدت بارها و بارها برنده شدن در SERP ها را ثابت کرده است:

تعداد کلمات در مقابل رتبه در گوگل

 آموزش سئو وردپرس 61 نکته طلایی (100%رایگان + pdf)
تعداد کلمات در مقابل رتبه در گوگل (منبع تصویر: backlinko.com)

همانطور که از تصویر بالا می بینید، وب سایت هایی که سه جایگاه برتر SERP را دارند، محتوای بسیار طولانی تری دارند.

Capsicum Mediaworks همچنین برخی از آمارها را در مورد اهمیت طول محتوا مطابق با موارد Backlinko منتشر کرد:

طول محتوای سئو

طول محتوای سئو.

و حتی چند سال پیش، نشانه هایی از اهمیت محتوای طولانی مدت وجود داشت. به طور خاص، CanIRank عوامل مختلف تأثیرگذار بر سئو را تجزیه و تحلیل کرد، مانند اینکه آیا محتوای طولانی‌تر بک لینک‌های بیشتری تولید می‌کند یا خیر، و اینکه چه اتفاقی برای رتبه‌بندی برای کسانی که در صفحات سوم و چهارم هستند، می‌افتد.

طول محتوا در مقابل رتبه
نمودار CanIRank طول محتوا و رتبه موتور جستجو را با هم مقایسه می کند.

به طور خلاصه، آنها دریافتند که محتوای طولانی تر، حتی زمانی که سایر عوامل احتمالی در نظر گرفته شوند، همچنان رتبه بهتری دارند.

اگر این کافی نیست، محتوای طولانی می تواند به سئوی شما کمک بیشتری کند. یکی دیگر از مزایای محتوای طولانی این است که با گذشت زمان شما نه تنها برای کلمات کلیدی تمرکز خود، بلکه چندین تغییر کلیدواژه طولانی نیز رتبه بندی خواهید کرد.

گاهی اوقات این صدها عبارت و عبارت جستجوی محبوب را پوشش می دهد. ترافیک حاصل از تمام تغییرات طولانی محتوای شما بیشتر از کلمه کلیدی تمرکز شما خواهد بود. محتوای گسترده تر یک برد-برد است.

6. صفحات کلیدی را بسازید تا اعتبار خود را بسازید

آموزش سئو وردپرس :این نکته در مورد یک عامل رتبه بندی مستقیم نیست، اما هنوز فکر می کنیم ضروری است. چند صفحه کلیدی وجود دارد که هر وب سایت باکیفیتی باید داشته باشد. اگر مال شما آنها را از دست داده باشد، در معرض این خطر قرار می‌گیرید که برای بازدیدکنندگانتان کمتر از اعتبار به نظر برسید.

E-A-T (تخصص، اقتدار و اعتماد) مفهومی است که در دستورالعمل های رتبه بندی کیفیت جستجوی گوگل برجسته شده است و در سال های اخیر به کانون توجه سئوکاران تبدیل شده است. ایده کلی این است که وب سایت ها باید با در نظر گرفتن EAT ساخته شوند، و نشان دهند که در جایگاه خود متخصص هستند و در عین حال اقتدار و اعتماد را نشان می دهند.

گوگل همچنین به طور عمومی در مورد اینکه چگونه وب سایت های تحت تاثیر به روز رسانی های اصلی آن باید بر EAT تمرکز کنند صحبت کرده است و نشان می دهد که این مفهوم چقدر برای الگوریتم های گوگل اهمیت دارد.

اگر قبلا این کار را نکرده اید، باید صفحات زیر را روی من داشته باشید سایت وردپرس شما (حداقل):

صفحه درباره این باید برخی از اطلاعات اولیه در مورد نام تجاری، ماموریت و آنچه که باید به بازدیدکنندگان ارائه دهید ارائه دهد. غالباً با توضیح چگونگی شکل‌گیری برند شما، این محتوا را به عنوان یک روایت تعریف می‌کند.

صفحه تماس نمایش یک آدرس فیزیکی (اگر کسب و کار شما دارای یک آدرس)، شماره تلفن، ایمیل، و سایر جزئیات تماس مربوطه به کاربران نشان می دهد که یک شخص واقعی پشت سایت شما وجود دارد. همچنین به آنها کمک می کند تا با سؤالاتی در مورد محصولات یا خدمات شما با شما ارتباط برقرار کنند، که می تواند به شما در فروش کمک کند.

آموزش سئو سایت وردپرس

صفحه افشا، سیاست حفظ حریم خصوصی، و شرایط و ضوابط. صفحات قانونی مورد نیاز برای وب سایت شما بسته به نوع محتوایی که تولید می کنید تا حدودی متفاوت خواهد بود. اگر توصیه‌ای (مانند پست‌های وبلاگ) ارائه می‌دهید یا پیوندهای وابسته را وارد می‌کنید، صفحه افشا ایده‌آل است. هر سایتی که داده های کاربر را جمع آوری می کند باید مطابق با GDPR و/یا CCPA باشد. اگر محصولات یا خدماتی را به صورت آنلاین می فروشید، باید شرایط و ضوابط خود را فهرست کنید.

علاوه بر این صفحات، افزودن اثبات اجتماعی به سایت شما نیز می تواند به افزایش اعتماد شما کمک کند. پیوندها به حساب‌های رسانه‌های اجتماعی و نظرات و نظرات مشتریان، مشتریان یا کاربران ایده‌آل هستند.

سئوی خارج از صفحه  یا of page seo

راهنمای ویدیویی ما برای بهینه سازی پیوندها را بررسی کنید

ایجاد بک لینک با کیفیت

سایت هایی را پیدا کنید که به رقبای شما پیوند دارند

پیوندهای خروجی خود را واجد شرایط کنید

ویژگی حمایت شده را در پیوندهای وابسته اضافه کنید

یک استراتژی پیوند داخلی ایجاد کنید

تعمیر لینک های شکسته

از پیوند دادن به منابع خارجی نترسید

پیوندهای لنگر را در محتوای طولانی‌تر بگنجانید

راهنمای ویدیویی ما برای بهینه سازی پیوندها را بررسی کنید

7. بک لینک های با کیفیت بسازید

هنگام سئوی وردپرس، بک لینک ها هنوز حیاتی هستند. Google از آنها برای سنجش میزان اعتبار یک صفحه وب و نشان دادن سایت مرتبط یا ضروری دیگری با اطلاعات پشتیبانی استفاده می کند.

هنگامی که یک دامنه معتبر به شما پیوند می دهد، بسیار بیشتر از آنچه فکر می کنید انجام می دهد. برایان دین در Backlinko بیش از یک میلیون نتیجه جستجو را تجزیه و تحلیل کرد و نتیجه این بود که بک لینک ها هنوز یک عامل مهم رتبه بندی هستند.

به طور کلی، اگر تعداد دامنه های ارجاع دهنده ای که به شما لینک می دهند روند صعودی داشته باشد، نشانه خوبی است. این بدان معنی است که وب سایت های بیشتری در طول زمان به وب سایت شما پیوند می دهند.

در تحقیق برایان، تعداد دامنه های ارجاع منحصر به فرد قوی ترین همبستگی را با رتبه های بالا داشت. وب سایت هایی که دامنه های ارجاع بیشتری داشتند، آنهایی بودند که رتبه های بالاتری داشتند:

سئوی وردپرس: دامنه های ارجاع دهنده

آموزش سئو وردپرس :همبستگی بین تعداد دامنه های ارجاع دهنده و رتبه گوگل.

آموزش سئو وردپرس :یک ابزار عالی برای دریافت نمای کلی از نمایه بک لینک خود، Ahrefs است. شما می توانید تعداد کل بک لینک های سایت خود، تعداد دامنه های ارجاع دهنده، کلمات کلیدی رتبه بندی ارگانیک و موارد دیگر را مشاهده کنید. اعلان های بک لینک این پلتفرم نیز مفید هستند.

در زیر چند نمونه از وب سایت هایی وجود دارد که به محتوای ما پیوند می دهند. به طور خاص، پیوندی از موزیلا به راهنمای ما در مورد نحوه رفع خطای 405 Method Not Allowed و یک کوپه از ویکی‌پدیا به پست وبلاگ معیارهای PHP ما:

بک لینک های جدید

بک لینک های جدید
نمونه دیگری از بک لینک ها.
بک لینک های جدید
نمونه دیگری از بک لینک ها.

 

برای کسب لینک در پادکست های شخص ثالث شرکت کنید

یکی دیگر از راه‌های قابل اعتماد برای ایجاد پیوندهای ورودی جدید و با کیفیت، مصاحبه در پادکست‌هایی است که موضوعاتی را که در آن تجربه دارید را پوشش می‌دهد و با مخاطبانی که با مشتریان شما همسو هستند صحبت کنید.

چگونه باعث ایجاد لینک های ورودی به وب سایت شما می شود؟

تقریباً هر پادکست یک صفحه اختصاصی برای هر قسمت با یادداشت‌های نمایش، نام مهمان و برخی پیوندها به منابع ذکر شده در طول قسمت دارد.

نمونه ای از نحوه ایجاد لینک از طریق پادکست

نمونه ای از نحوه ایجاد لینک از طریق پادکست.

این یک رویکرد استاندارد برای پادکست‌ها است، زیرا پیوندها به شنوندگان/بینندگان اجازه می‌دهد تا عمیق‌تر بگردند و درباره مهمان(ها) و کسب و کارشان بیشتر بیاموزند.

با استفاده از لینک های ورودی، سیگنال های اجتماعی قوی تر بسازید

یک نکته کوچک: صفحاتی که به سایت شما پیوند دارند را در کانال های رسانه های اجتماعی خود به اشتراک بگذارید. این به شما کمک می‌کند سیگنال‌های اجتماعی برای آنها در صفحه‌شان بسازید و اعتبار صفحه‌شان را افزایش دهید. پیوندهای سایت‌هایی با اعتبار صفحه بالاتر نیز برای سئوی شما مفید هستند، بنابراین یک برد-برد است.

به عبارت دیگر، می‌توانید با به اشتراک گذاشتن محتوای اشخاص ثالثی که برای لینک دادن به شما وقت گذاشته‌اند، به خودتان کمک کنید. هرگز از تماس گرفتن با سایر وبلاگ نویسان و درخواست از آنها برای ذکر پست فوق العاده شما در وبلاگ خود نترسید.

8. سایت هایی را بیابید که به رقبای شما پیوند دارند

آموزش سئو وردپرس :پیوند دادن سایت های دیگر به محتوای شما می تواند بسیار دشوار باشد. اما این احتمال وجود دارد که سایت های مشابه سایت شما قبلاً زمان صرف کرده باشند انجام این کار، بنابراین نگاهی به زیر سرپوش برای دیدن اینکه کدام سایت‌ها به آنها پیوند می‌دهند، می‌تواند به کشف فرصت‌هایی کمک کند که می‌توانید به همان روش پیوند ایجاد کنید.

برخی از ابزارهای فریمیوم می توانند در این زمینه به شما کمک کنند، مانند Ubersuggest، تا هر روز چند سایت را قبل از ورود به paywall بررسی کنید. ابزارهای دیگری مانند Ahrefs نیز می‌توانند به شما کمک کنند تا همه پیوندهایی را که به صفحات خاص یا کل دامنه‌ها اشاره می‌کنند، ببینید.

9. لینک های خروجی خود را واجد شرایط کنید

گاهی اوقات لازم است که رابطه بین وب سایت خود و وب سایت هایی که به آنها پیوند می دهید برجسته شود. به عنوان مثال، اگر لینک‌های وابسته را در محتوای خود قرار می‌دهید تا از سایت لینک‌شده کمیسیون دریافت کنید، پیوندها نباید ارزش سئو را داشته باشند، زیرا غیرطبیعی به نظر می‌رسند. همین امر در مورد بنرهای حمایت شده که به سایت های دیگر پیوند دارند نیز صدق می کند.

ویژگی‌های ‘rel’ زیر را می‌توان در تگ <a> برای ارائه نکاتی به موتورهای جستجو در مورد نحوه مدیریت پیوندها استفاده کرد.

پیوندها را دنبال کنید

در حالی که dofollow یک ویژگی پیوند «rel» نیست، این اصطلاح در هنگام اشاره به پیوندهای استاندارد به طور گسترده مورد استفاده قرار گرفته است.

به طور پیش فرض، هر لینکی که در وردپرس ایجاد می کنید، یک لینک فالو است. گوگل این نوع لینک ها را هنگام تجزیه و تحلیل سایت شما بررسی می کند. این پیوندها به ایجاد قدرتی کمک می کنند که بر رتبه بندی شما تأثیر می گذارد، زیرا آب پیوند از صفحه پیوند منتقل می شود.

شاید شنیده باشید که مردم می گویند به بک لینک های بیشتری نیاز دارید. اگر چنین است، آنها احتمالاً به دنبال پیوندهایی از سایر سایت‌های معتبر هستند.

لینک های Nofollow

پیوندهای Nofollow حاوی ویژگی “rel” از “nofollow” هستند، همانطور که در زیر مشاهده می کنید:

<a href=”https://seofaraz.com” rel=”nofollow”>seofaraz </a>

ویژگی Nofollow به خزنده های موتورهای جستجو اشاره می کند که این پیوندها را نادیده بگیرند. البته این بدان معنا نیست که پیوندهای nofollow ضروری نیستند. آنها همچنان می توانند ترافیک ایجاد کنند، حتی اگر از اعتبار عبور نکنند و بر رتبه بندی شما تأثیر بگذارند. می توانید آموزش ما را در مورد روش های مختلف اضافه کردن لینک های nofollow در وردپرس بخوانید.

کاربرد لینک های نوفالو

آموزش سئو وردپرس :پیوندهای Nofollow اغلب زمانی استفاده می شوند که یک لینک به درخواست وب سایت پیوند داده شده قرار داده شود. این به این دلیل است که پیوندها ارزش بین صفحات را منتقل می کنند، بنابراین باید به طور طبیعی رخ دهد. دستکاری سایت ها برای لینک دادن به شما برخلاف دستورالعمل های گوگل است، بنابراین نادیده گرفتن این موضوع می تواند باعث جریمه شدن سایت شما شود.

به طور کلی، یک پروفایل بک لینک طبیعی شامل نسبت خوبی بین لینک های dofollow و nofollow است.

لینک های حمایت شده

پیوندهای حمایت شده حاوی ویژگی “rel” از “sponsored” هستند، همانطور که در زیر مشاهده می کنید. این برای نشان دادن زمانی که یک پیوند حمایت مالی می شود استفاده می شود.

<a href=”https://seofaraz.com” rel=”sponsored”>seofaraz</a>

پیوندهای حمایت شده اغلب به عنوان بخشی از کمپین های پولی استفاده می شوند، جایی که هدف پیوند حمایت شده باید به جای انتقال ارزش از صفحه پیوند، افزایش ترافیک باشد. پرداخت هزینه برای پیوندهایی که دارای ارزش هستند مغایر با دستورالعمل های گوگل است، بنابراین مهم است که مطمئن شوید هر پیوند حمایت شده از ویژگی پیوند حمایت شده استفاده می کند.

پیوندهای UGC

همانطور که در زیر مشاهده می کنید، پیوندهای UGC یا پیوندهای محتوای تولید شده توسط کاربر، حاوی ویژگی “rel” از “ugc” هستند.

<a href=”https://seofaraz.com” rel=”ugc”>seofaraz</a>

پیوندهای UGC برای نشان دادن زمانی که کاربران یک پیوند ایجاد کرده اند استفاده می شود. اینها اغلب به پیوندهایی که در نظرات پست‌های وبلاگ یا انجمن‌هایی که کاربران می‌توانند لینک اضافه کنند اضافه می‌شوند.

ویژگی Sponsored را در پیوندهای وابسته اضافه کنید

بسیاری از وبلاگ نویسان وردپرس از پیوندهای وابسته برای سئو سایت  خود استفاده می کنند. پیوندهای وابسته معمولاً زمانی استفاده می شوند که می خواهید کمیسیون یا ارجاع یک محصول یا ثبت نام بین وب سایت ها را دنبال کنید.

متأسفانه، گوگل معمولاً روی پیوندهای وابسته ای که ویژگی «rel» لازم را ندارند، اخم می کند. حتی برخی از سایت ها به دلیل داشتن تعداد زیادی لینک وابسته جریمه شده اند. برای استفاده ایمن از پیوندهای وابسته، آنها باید همیشه دارای ویژگی “اسپانسر” باشند. یک راه عالی برای پیگیری پیوندهای وابسته خود و همیشه مطمئن شوید که آنها از ویژگی حمایت شده استفاده می کنند، استفاده از یک پلاگین وابسته مانند Pretty Links یا ThirstyAffiliates است.

گوگل همچنین گفته است که استفاده از ویژگی nofollow برای پیوندهای وابسته اشکالی ندارد، بنابراین اگر قبلاً این ویژگی را دارید، نیازی به به روز رسانی پیوندهای خود نیست.

Pretty Links به شما امکان می دهد پیوندهای وابسته آسان و کوتاهی ایجاد کنید که شامل ویژگی حمایت شده و تغییر مسیر با یک 301 است. برای فعال کردن این تنظیمات کافی است به Pretty Links > Options در داشبورد وردپرس خود بروید:

Pretty Links
صفحه گزینه های پیوندهای زیبا

آموزش سئو وردپرس :می‌توانید نوع ریدایرکت مربوطه را از منوی بازشو انتخاب کنید و چک باکس‌های Enable No Follow و Sponsored را انتخاب کنید تا همه پیوندهای وابسته شما شامل ویژگی‌های nofollow و sponsored شوند. افزودن ویژگی nofollow اطمینان حاصل می کند که همه موتورهای جستجو متوجه می شوند که این یک پیوند طبیعی نیست.

اطلاعات

آیا می خواهید با یکی از پردرآمدترین برنامه های وابسته درآمد بیشتری کسب کنید؟ نحوه تبدیل شدن به یک وابسته به Seofaraz را بررسی کنید.

11. یک استراتژی پیوند داخلی ایجاد کنید

پیوندهای داخلی از یک صفحه یا پست در سایت شما به صفحه دیگر یا پست در همان سایت اشاره می کنند. آنها نه تنها کلید سئو، بلکه برای ناوبری سایت نیز هستند.

معمولاً، هنگام مراجعه به محتوای دیگری که نوشته‌اید یا به صفحات فرود خود پیوند می‌دهید، آنها را به کار می‌گیرید.

Moz یک مقاله عالی دارد یا چرا پیوندهای داخلی مهم هستند، اما به طور خلاصه:

آنها به افراد کمک می کنند تا در وب سایت شما حرکت کنند، که منجر به مصرف بیشتر محتوای و در نتیجه زمان بیشتری در سایت شما می شود.

آنها به ایجاد سلسله مراتبی از اطلاعات و ساختار سایت شما کمک می کنند.

آنها با انتقال ارزش از طریق پیوندها به گسترش قدرت در سراسر وب سایت شما کمک می کنند.

ما همیشه توصیه می کنیم حداقل سه تا پنج لینک داخلی به هر پست یا صفحه ای که می نویسید اضافه کنید. بسته به طول محتوای خود، می توانید حتی بیشتر اضافه کنید. مراحل زیر را برای گنجاندن لینک های داخلی در وردپرس دنبال کنید.

مرحله 1: متن Anchor خود را انتخاب کنید

ابتدا، کلمه یا کلماتی را که می‌خواهید پیوند خود را به آن اضافه کنید، که به آن «انکر تکست» نیز می‌گویند، برجسته کنید. سپس روی دکمه پیوند کلیک کنید. در ویرایشگر کلاسیک، آن را در نوار ابزار اصلی پیدا خواهید کرد:

دکمه افزودن پیوند در ویرایشگر کلاسیک
دکمه افزودن پیوند در ویرایشگر کلاسیک

در ویرایشگر بلوک، می توانید آن را در نوار ابزار کوچک بالای بلوک پاراگراف خود پیدا کنید:

سئوی وردپرس: دکمه افزودن لینک در ویرایشگر بلاک

دکمه افزودن پیوند در ویرایشگر بلاک.
دکمه افزودن پیوند در ویرایشگر بلاک.

صرف نظر از اینکه از کدام ویرایشگر استفاده می کنید، با کلیک بر روی دکمه پیوند، یک کادر متن کوچک ظاهر می شود.

 

 مرحله 2: محتوای داخلی را جستجو کنید تا به آن پیوند دهید

در کادر متنی، شروع به تایپ عنوان پست داخلی یا صفحه ای که می خواهید به آن پیوند دهید، بنویسید. وردپرس نتایج جستجو را ارائه می دهد که محتوای موجود را پیشنهاد می کند. اگر از ویرایشگر کلاسیک استفاده می کنید، به نظر می رسد:

جستجوی گزینه های پیوند داخلی در ویرایشگر کلاسیک
جستجوی گزینه های پیوند داخلی در ویرایشگر کلاسیک.

در ویرایشگر Block موارد زیر را مشاهده خواهید کرد:

جستجوی گزینه های پیوند داخلی در ویرایشگر Block

جستجوی گزینه های پیوند داخلی در ویرایشگر Block.

برای هر دو، باید روی عنوان پست یا صفحه کلیک کنید تا پیوند را اضافه کنید.

12. رفع لینک های شکسته

آموزش سئو وردپرس :هیچ کس لینک های شکسته را دوست ندارد، از جمله گوگل. آنها منجر به تجربه کاربری بد می شوند و جریان پیوند پیوند را از بین می برند، که می تواند بر رتبه بندی صفحات شما در نتایج جستجو تأثیر بگذارد.

سه نوع اصلی لینک های شکسته وجود دارد:

 • لینک های خروجی شکسته: پیوندهایی در وب سایت شما که به وب سایت های دیگر اشاره می کنند
 • پیوندهای داخلی شکسته: پیوندهایی که از یکی از صفحات شما به صفحه دیگری در وب سایت شما اشاره می کنند
 • لینک های ورودی شکسته: پیوندهایی از سایر وب سایت ها که به صفحات شما اشاره می کنند

لینک های خارجی و داخلی شکسته شده است

آموزش سئو وردپرس :چند راه وجود دارد که می توانید لینک های شکسته را در سایت وردپرس خود پیدا کنید و آنها را تعمیر کنید. اولین مورد این است که آنها را در کنسول جستجوی گوگل بررسی کنید. این هم دلیل دیگری است که چرا باید از این پلتفرم استفاده کنید. برای یافتن پیوندهای شکسته در کنسول جستجوی گوگل، خطاها در بخش پوشش و درخواست‌های خزیدن نامعتبر را در بخش تنظیمات بررسی کنید (در مورد این موضوع در نکته Crawl Errors بیشتر توضیح دهید).

برخی از ابزارها (رایگان و پولی) سایت شما را برای یافتن لینک های خراب اسکن می کنند. به عنوان مثال، آنلاین جستجوگر لینک شکسته یک ابزار رایگان است که صفحات شما را می خزد و جزئیات هر پیوند شکسته ای را که با آن مواجه می شود ارائه می دهد.

Ahrefs یک جستجوگر لینک شکسته دارد که نمونه هایی از لینک های خروجی شکسته در یک وب سایت را ارائه می دهد. در حالی که فقط نمونه ای از حداکثر 10 لینک شکسته خروجی را ارائه می دهد، به شما می گوید که چند لینک شکسته کشف شده است، همراه با درصد پیوندهای dofollow، بنابراین می تواند به شما در درک میزان لینک های شکسته کمک کند. با این حال، برای مشاهده همه آنها باید برای یک طرح پولی ثبت نام کنید.

لینک های خروجی در Ahrefs.
تعداد بک لینک ها را در ahrefs نمایش می دهد

لینک های خروجی در Ahrefs.

شما همچنین می توانید از خزنده برای خزیدن صفحات در وب سایت خود استفاده کنید، مانند گوگل که صفحات شما را می خزد. این به شما کمک می کند تا مشکلات خزیدن ناشی از لینک های شکسته را شناسایی کنید. Screaming Frog یک ابزار رایگان ارائه می دهد که به شما امکان می دهد فقط این کار را انجام دهید، با نسخه پولی برای ویژگی های اضافی. در حالی که این خزنده بسیار قدرتمند است، یک ابزار پیشرفته است، بنابراین اگر در زمینه سئو تازه کار هستید، ممکن است بخواهید در مورد نحوه استفاده از آن مطالعه کنید.

ابزار بک لینک شکسته Ahrefs.
ابزار بک لینک شکسته Ahrefs.

افزونه های لینک خراب برای وردپرس نیز وجود دارد. با این حال، ما اینها را توصیه نمی کنیم، زیرا به عملکرد سایت شما آسیب می رسانند.


1401/7/8
اطلاعات تماس
نامحسن ویسی
تلفن۰۲۱-۶×××۰۲۸۵callتماس بگیرید
همراه۰۹۱۰×××۲۳۸۶callتماس بگیرید
وبسایت
استانتهران
آدرستهران شهریار
کد پستی1234355564


دیگر محصولات
 • طراحی سایت و سئو

  انجام خدمات طراحی سایت و سئو سایت بصورت کاملا حرفه ای و کاملا سفارشی

  وب تهران


محصولات مشابه