شیوه بازرسی گیج جوش اسکلت فلزی

شیوه بازرسی گیج جوش اسکلت فلزی

شیوه بازرسی گیج جوش اسکلت فلزی

گیج جوش یک ابزار روزمره برای بازرسین مهندسی جوش است. اندازه گیری ها برای بررسی هم ترازی، اندازه گیری ابعاد قبل از جوشکاری، تایید کردن ابعاد جوش واندازه گیری تخلخل در میان موارد دیگر در دسترس هستند. گیج ها می توانند تک و یا چند منظوره باشند. متن زیر به راهنمایی برای استفاده از هفت نوع سنج جوش است.

 

گیج جوش همترازی داخل لوله

این نوع از گیج، تراز داخلی لوله را بعد از تنظیم اندازه گیری می‌کند. این مورد می‌تواند برای اندازه گیری عدم تعادل داخلی یک لوله قبل و بعد از چسباندن استفاده شود. اندازه گیری نه تنها عدم انطباق داخلی دیوارهای لوله است، بلکه خطوط نشانه‌گذاری، اندازه جوش گوشه و ارتفاع تاج را اندازه گیری می کند. یک طرف در اینچ، طرف دیگر در واحد متریک است. استفاده از این نوع اندازه گیری کمک می کند تا تعداد دفعات رد از تست رادیوگرافی  را کاهش دهد. این شرایط را در استاندارد ASME، ANSI، API و نظامی مطابقت می دهد.

گیج جوش همترازی

شکل ۱ – گیج جوش همترازی

گیج جوش تک هدف

گیج جوش تک هدفه

شکل ۲ – گیج جوش تک هدف

دو نوع سنسورهای جوشکاری تک منظوره. اندازه گیری در سمت چپ، عدم تقارب داخلی را اندازه گیری می کند؛ اندازه گیری در راست اندازه ریشه جوش را اندازه گیری می کند.  گیج جوش تک هدفه تنها برای بررسی هم ترازی داخلی و تعیین فاصله ریشه جوش طراحی شده است. در زیر مراحل مورد نیاز برای سریع تر بررسی هماهنگی داخلی با استفاده از گیج جوش تک هدف آمده است:

 1. پیچ های نگهدارنده را باز کنید. پاها اندازه گیری را فراتر از ساقه فشار دهید.

 2. پاهای (سیمها) را به داخل ریشه بین دو قطعه لوله نصب کنید. ۹۰ درجه زاویه را بچرخانید، مراقب باشید که یک فشار ثابت را به ساقها برسانید.

 3. برای رسیدن به خواندن دقیق، گیج را به اندازه کافی مربع نگه دارید. پیچ نگهدارنده را قفل کنید چرخش ۹۰ درجه را معکوس کنید و گیج را بردارید. اکنون آماده خواندن افزایش در مقابل خط قرمز هستید.

 4. هنگامی که خط قرمز با افزایش ۱/۳۲ هماهنگ شده است، شما هماهنگی و اتصالات داخلی خوب را به دست آورید. ناهماهنگی را می توان از صفر با افزایش ۱/۱۶ اینچی تعیین کرد.

در زیر مراحل مورد نیاز برای تعیین فاصله ریشه جوش با استفاده از گیج جوش تک هدف آمده است:

 1. باز کردن قفل نگه دارنده و قرار دادن تراز داخلی گیج بین دو قطعه لوله که قصد اتصالشان را دارید.

 2. ساق را با مخروط طولانی به ریشه باز داخل کنید تا آنکه با هر دو طرف تماس برقرار کند.

 3. پیچ نگهدارنده را مجددا قفل کنید، گیج را بردارید و آن را بخوانید. مقیاس در ابعاد کسری از ۱/۳۲ تا ۳/۱۶ سانتیمتر کالیبره شده است. خواندن نشان دهنده اندازه ریشه جوش است.

اندازه گیری جوش گوشه قابل تنظیم با ویژگی اندازه‌گیری پا ناهمگن

این گیج ساده برای استفاده، هر جوش گوشه فلزی را از 1/8 تا 1 اینچ اندازه گیری می‌کند و دقیق به 1/32 اینچ می‌باشد. حتی می تواند در جیب پیراهن قرار بگیرد و قابلیت استفاده از هفت تیغه مختلف را دارد.

گیج جوش - گیج قابل تنظیم جوش گوشه

شکل 3 – گیج جوش – گیج قابل تنظیم جوش گوشه

گیج قابل تنظیم از بازوی دنباله استفاده می‌کند که در زاویه 45 درجه میچرخد تا اندازه گیری طول جوش گوشه را انجام دهد. شما به سادگی بازو را تنظیم کنید تا پایه را به سمت راست برساند. این گیج به 1/32 اینچ کالیبره شده است. چهار پیچ برای جلوگیری از تنظیمات آینده بازوی دنباله را نگه داشته است. این گیج همچنین ضخامت گلو جوش را به 1/16 اینچ با تنظیم یک اشاره‌گر در موقعیت برای مرجع آینده اندازه گیری می‌کند. اگر جوش مقعر باشد، می توان از مواد پرکننده بیشتر برای ساخت گلو جوش استاندارد استفاده کرد. اندازه گیری جوش گوشه قابل تنظیم طول جوش و ضخامت جوش گوشه را انجام می‌دهد.

گیج جوش کمبریج (camBridge )

این نوع گیج یک ابزار منحصر به فرد و همه جانبه برای بازرسی سطوح و اتصالات جوشی است. می تواند موارد زیر را اندازه‌گیری کند:

 • زاویه آماده سازی از 0 تا 60 درجه

 • فلز جوش بیش از حد (اندازه پوشش)

 • عمق زیر دست

 • عمق پیت

 • اندازه گلو جوش خورده

 • طول پایه جوش گوشه

 • عدم تقارن (بالا و پایین)

اندازه گیری ها را در هر دو حالت اینچ و میلیمتر (اندازه گیری های خطی تا 60 میلی متر یا 2 اینچ) نمایش می دهد. این شامل یک شماره گیری دوار و یک نشانگر کشویی است. شما به راحتی شماره گیری یا اشاره گر را حرکت می دهید تا زمانی که تماس مناسب ایجاد شود و سپس نتیجه را بخوانید.

 گیچ جوش - بریدج کم

شکل 4 – گیچ جوش –کمبریج

گیج معیار پذیرش چشمی جوش

این نوع از گیج برای تعیین اینکه آیا جوش گوشه با معیار پذیرش جوشکاری چشمی برای جوشکاری سازه مطابقت دارد، استفاده می شود. این به راحتی و به سرعت چهار اندازه گیری ضروری مورد نیاز برای انطباق با NRC معیار های پذیرش جوش: عمق زیر، مقایسه تخلخل، مقدار تخلخل در هر اینچ خطی و ارتفاع تاج را بررسی می کند.

 گیچ جوش - معیار چشمی

شکل 5 – گیچ جوش – معیار چشمی

عمق زیرین یا مقیاس ارتفاع تاج را می‌توان تا 1/32 در نظر گرفت. مقایسات زبری از 1/8 و 1/16 اینچ است. اندازه گیری خطی در 1/16 گام است. استفاده از گیج آسان است و یک پیچ قفل آن را در موقعیت برای مرجع بعد نگه می دارد. هر چهار اندازه‌گیری مورد نیاز با یک گیج انجام می شود.

گیج جوش اتوماتیک

گیج جوش اتوماتیک کالیبراسیون دقیق جوش های گوشه و شیاری را فراهم می کند. نمودار زیر نشان می دهد که چگونه جوشکارها و بازرسان می توانند به اندازه گیری تقعر و تحدب جوش گوشه و همچنین اتصالات جوش شیاری دقیقا اندازه‌گیری کنند.اندازه گیری محدب و تقریبی به طور خودکار مطابق با AWS D1.1 جوش سازه را تعیین شده است.

 گیچ جوش اتوماتیک

شکل 6 – گیچ جوش اتوماتیک

 


1401/3/24
اطلاعات تماس
نامپترو فرهان گستر جنوب پترو فرهان گسترجنوب
تلفن۰۲۱-۶×××۵۹۰۱callتماس بگیرید
همراه۰۹۰۳×××۹۳۸۵callتماس بگیرید
وبسایت
استانتهران
آدرستهران، تهرانسر، خیابان باشگاه ، نبش خیابان 15 ساختمان امام حسین پلاک 28 طبقه همکف واحد 1
تلگرامچت تلگرام
واتساپچت واتساپ


دیگر محصولات
 • دستگاه تست خراش رنگ

  دستگاه تست خراش رنگ

  دستگاه تست خراش رنگ SCRATCH TESTERS به صورت اتومات مطابق استاندارد ملی 6457 ساخت ایران حداکثر نیرو 2 کیلوگرم طول خراش 62میلی متر سرسوزن Rیک میلی متر سختی 50راکول حداکثر نیرو ۲ کیلو گرم با رزولوشن ۱۰۰گرم به صورت وزنه ثابت حداکثر طول خراش ۶ سانتی متر حرکت رفت و برگشت بصورت اتوماتیک با رنگ بدنه الکترواستاتیک مجهز به سوزن فولادی طبق استاندارد ملی 6457 شرکت پترو فرهان گستر جنوب واردکننده برند‌های مطرح تجهیزات جوشکاری و بازرسی فنی و NDT از سراسر دنیا برای کسب اطلاعات بیشتر و ثبت سفارش با واحد فروش تماس حاصل فرمایید 09034119385 02144584671 02144584619

  ابزار و یراق تهران
 • آمپر متر برند CEM مدل DT3347

  آمپر متر برند CEM مدل DT3347

  آمپر متر AC/DC 1000A برند CEM مدل DT-3347 قابلیت اندازه گیری جریان، ولتاژ، مقاومت الکتریکی، اتصال کوتاه، تست دیود و بیزر اندازه گیری جریان الکتریکی : 0 تا 1000 آمپر AC / DC اندازه گیری ولتاژ : 0 تا 600 ولت AC / DC اندازه گیری مقاومت الکتریکی : 0 تا 40 مگا اهم اندازه گیری ظرفیت خازن تا 40 میلی فاراد اندازه گیری فرکانس 4کیلوهرتز اندازه گیری دما از 50- تا 1000 درجه سانتیگراد دارای بارگراف / سگمنت آنالوگ قابلیت Peak Hold عملکرد DCA Zero ابعاد (H x W x D): 229mm x 80mm x 49mm وزن : 303g شرکت پترو فرهان گستر جنوب واردکننده برند‌های مطرح تجهیزات جوشکاری و بازرسی فنی و NDT از سراسر دنیا برای کسب اطلاعات بیشتر و ثبت سفارش با واحد فروش تماس حاصل فرمایید 09034119385 02144584671 02144584619

  ابزار و یراق تهران
 • دستگاه XRF برند المپیوس مدل VANTA XRF

  دستگاه XRF برند المپیوس مدل VANTA XRF

  عرضه شده در سه مدل L , M , C آنالیزور قابل حمل Vanta XRF محصول المپوس پیشرفته ترین دستگاه فلورسانس اشعه ایکس دستی (XRF) از محصولات شرکت المپوس Olympus است و تجزیه و تحلیل سریع و دقیق عناصر و شناسایی آلیاژها را برای مشتریانی که نتایج آزمایشگاهی با کیفیت را در این زمینه درخواست می کنند ارائه می دهد. آنالایزرهای سری XRF دستی Vanta بسیار مقاوم ساخته شده اند. طراحی مقاوم و بادوام آنها باعث می شود تا در زمان صعود بیشتر و هزینه کمتر مالکیت در برابر آسیب ها مقاوم باشند. با نرم افزار و رابط کاربری آسان و قابل تنظیم ، سری Vanta با حداقل آموزش برای توان بالا و بازگشت سریع سرمایه بسیار آسان است. آنالایزرهای Vanta با داشتن فناوری نوآورانه و اختصاصی Axon ، نتایج دقیقی را به شما ارائه می دهند و به افزایش بهره وری بدون توجه به محیط و شرایط کاری کمک می کنند. هر کدام از عناصر دارای یک تابش فلورسانس می باشند که به عنوان اثر انگشت آن عنصر شناخته می شود ومنحصر به فرد است. از این رو دستگاه طیف سنج XRF از تجهیزات ایده آل و کاربردی در آنالیز ترکیبات ماده به شمار می رود. دوام فوق العاده در شرایط سخت برتری تحلیلی امکان اتصال LAN بی سیم و Bluetooth® اختیاری برای به اشتراک گذاری داده ها در زمان واقعی. پشتیبانی از فناوری ابری رابط کاربری بصری شرکت پترو فرهان گستر جنوب واردکننده برند‌های مطرح تجهیزات جوشکاری و بازرسی فنی و NDT از سراسر دنیا برای کسب اطلاعات بیشتر و ثبت سفارش با واحد فروش تماس حاصل فرمایید 09034119385 02144584671 02144584619

  متفرقه تهران
 • برگزاری دوره تخصصی ویژه کارشناسی رنگ بدنه خودرو

  برگزاری دوره تخصصی ویژه کارشناسی رنگ بدنه خودرو

  برگزاری دوره تخصصی ویژه کارشناسی رنگ بدنه خودرو مجموعه فنی و مهندسی پترو فرهان گستر جنوب بنا به درخواست های متعدد مخاطبان و علاقمندان به صنعت رنگ و کارشناسی خودرو ، دوره فنی تخصصی رنگ و پوشش خود رو را با سرفصل های اصولی استاندارد مشخص با نظر کارشناسی اساتید بنام حوزه خودرو و رنگ در ایران بطور منظم برگزار می نماید . هدف از آموزش کارشناسی اتومبیل خودرو و خودروسازی از صنایع اصلی و مهم کشور می باشد. مشاغل زیادی به صورت مستقیم و غیر مستقیم با این صنعت ارتباط دارند و درآمد مناسبی هم از این راه کسب می کنند. کارشناسی اتومبیل یکی از این مشاغل می باشد. با افزایش قیمت خودرو نیاز به داشتن اطلاعات فنی کافی زمان خرید یا فروش خودرو بیشتر از گذشته شده است ، حتی اگر قرار باشد بعنوان اطلاعات شخصی مواردی را بدانیم . اطلاع از وضعیت بدنه ، شاسی و ستون ها ، نکات و مهارت ها ، تجربیات ، اصول چک رنگ و سلامت خودرو ، سلامت قطعات ، آموزش آخرین تجهیزات تست بازرسی فنی خودرو ، اطلاع کافی از اپشن های بدنه خودروهای روز و نحوه چک خودروهای کارکرده و نو از مزایای آموزش کارشناسی ماشین می باشد. با آموزش کارشناسی اتومبیل می توانید یک شغل ایده آل و آینده دار را در ایران و حتی خارج از ایران برای خود آغاز کنید. دوره آموزشی کارشناسی اتومبیل شامل کامل‌ترین سرفصل‌های آموزشی کارشناسی خودرو است که تمامی نیازهای کارآموزان را شامل می‌شود. به همین دلیل کارآموزان می‌توانند اطلاعات و دانش خود در زمینه کارشناسی خودرو دست دوم را به شکلی علمی و کاربردی گسترش دهند. کافیست جهت ثبت نام و اطلاع از مدارک مورد نیاز و یا دریافت اطلاعات بیشتر برگزاری دوره با شماره تماس 09034119385 در واتس آپ و یا شماره ثابت 02165565901 و 02144584671 و همچنین 02144584619 ارتباط بگیرید. همچنین تمام مراحل ثبت نام می تواند بصورت حضوری و غیرحضوری انجام پذیرفته و در کمترین زمان ممکن به دوره تخصصی کارشناسی رنگ در تهران که طبق برنامه زمانی مشخص در محدوده غرب تهران ( تهرانسر ) برگزار می شود راه پیدا کنید. با هزینه کم در دوره کارشناسی تخصصی رنگ و پوشش خودرو مجموعه فنی و مهندسی فرهان گستر، متخصص بروز و با دانش حرفه خود در عصر تکنولوژی باشید.

  ابزار و یراق تهران


محصولات مشابه
 • ریبون مشکی پرینتر فارگو HDP5000

  ریبون مشکی پرینتر فارگو HDP5000

  ریبون مشکی فارگو 5000 با قابلیت چاپ 3000 کارت لب به لب مشکی این ریبون بصورت غیرمستقیم چاپ زده و از لحاظ کیفیت و ماندگاری بسیار بالا بوده. ریبون مشکی فارگو جهت استفاده در کارتهای هوشمند مناسب بوده و هیچ لک و حاشیه ای در چاپ باقی نمی ماند

  پرینتر و اسکنر تهران
 • مشاوره،طرح،نظارت اجرا، راه اندازی،رفع مشکلات واحدهای شیمیایی

  مشاوره،طرح،نظارت اجرا، راه اندازی،رفع مشکلات واحدهای شیمیایی

   دارای بیش از 25 سال تجربه در مونتاژ- نصب – راه اندازی مقدماتی – راه اندازی نهایی واحدهای اسیدی- (اسید نیتریک –اسید سولفوریک – اسید فسفریک – کودهای شیمیایی و نمکهای اسیدی  و...) دارای تجربه در مشاوره ؛طرح ؛ نظارت؛ اجرا و راه اندازی پلانتهای شیمیایی  دارای تجربه در ارائه ایده های نو و رفع مشکلات کارخانه های شیمیایی   تهیه طرح توجیهی پلنتها ی مختلف شیمیایی و محصولات مختلف  تهیه طرح و اجرای رفع آلایندگیهای صنایع مختلف  آشنا به ایمنی کارخانه های شیمیایی آشنا به استانداردهای مختلف آشنا یی  و شناخت تجهیزات مختلف کارخانه های پتروشیمی وشیمیایی ارائه طرحهای شیمیایی زود بازده و با سود دهی بالا telgram t.me/farayandvajegan instagram farayandvajekar

  خدمات مشاوره مهندسی اصفهان
 • پوشش های پلی یورتان Polyurethane coating

  پوشش های پلی یورتان Polyurethane coating

  پوشش های پلی یورتان Polyurethane coating تولید و اجرا توسط شرکت TIP TOP آلمان شرکت کران وزین صنعت تحت لیسانس شرکت Rema TIP TOP آلمان در دپارتمان پوشش و کنترل خوردگی (coating and corrosion protection) مفتخر به ارائه خدمات به مشتریان می باشد. شرکت Rema TIP TOP دارای: 80 سال حضور فعال در سراسر جهان برای ارائه کیفیتی برتر و خدماتی پیشرفته بالاترین کیفیت جهانی در زمینه پوشش های سطح و کنترل خوردگی 200 شعبه و نمایندگی در سراسر 5 قاره شرکت Rema TIP TOP با توجه به انتظارات مشتریان و شرایط محیطی خاص صنایع مختلف، گریدهای مختلفی از پلی یورتان با نام تجاری Coropur coating تولید و اجرا نموده است. پلی یورتان پلیمری با خواص ویژه می باشد که ساختار آن بر پایه واکنش پلیمریزاسیون مرحله ای بین دو منومر ، یکی با حداقل دو گروه عاملی ایزوسیاناتی و منومر دیگر نیز با حداقل دو گروه عاملی الکلی می باشد. ویژگی پوشش های پلی یورتان: مقاوم در برابر آب دارای مقاومت جوی خوب کاربرد بعنوان پوشش میانی، پوشش رویه و درزگیر مناسب برای سطوح بتونی و فولادی مناسب برای سیستم های آب و فاضلاب کاربرد در پل ها، دکل ها، مخازن، سد ها و کانال ها و.... خدمات شرکت Rema TIP TOP تولید و اجرای پوشش های مختلف با خواص فیزیکی و شیمیایی عالی ،منطبق با کاربردهای صنعتی مخصوص بر پایه رزین های مختلف مانند پلی یورتان، اپوکسی، وینیل استر، پلی یوریا و... پوشش های تقویت شده با تکنولوژی فایبر گلاس (FRP Technology) و سیلیکا و .. تأمین و اجرای سندبلاست رنگ آمیزی صنعتی بر پایه Polyurea, Polyurethane, epoxy coating مهندسی تأمین تجهیزات Equipment Engineering آدرس دفتر تهران: خیابان آفریقا – تابان غربی ساختمان اداری تابان پلاک ۱۴، طبقه دوم، واحد ۲۵ تلفن : ۶۶۴۰ ۸۸۷۹ - ۰۲۱ فاکس : ۹۳۷۴ ۸۸۲۰ - ۰۲۱ مدیریت فروش: آقای علیرضا برنا ایمیل:daftariali@gmail.com وب سایت: www.keranwazin.com اپوکسی، پلی یوریا، پلی یورتان، رابرلاینینگ epoxy, polyurea, polyuretan, Rubber lining -

  متفرقه تهران
 • ریبون کارت پرینتر هودو SIP-30

  ریبون کارت پرینتر هودو SIP-30

  ریبون رنگی پرینتر کارت هودو با قابلیت چاپ 200 رو ریبون مشکی تک رنگ هودو ریبون مشکی KO با لایه محافظ هودو برای اینکه بتوانیم بر روی انواع برچسب چاپ کنیم باید از جوهر مخصوص این کار که اصطلاحاً ریبون نام دارد، استفاده نماییم. همچنین برای هر نوع لیبل، ریبون مخصوص وجود دارد تا بهترین کیفیت چاپ و ماندگاری به دست آید.این محصول در واقع ، ورقه‌ پلاستیکی می باشد که لایه‌ای از جوهر روی آنها کشیده شده است. این لایه میتواند به صورت داخلی(Inside Facing) یا خارجی(Outside Facing) قرار گیرد. نکته مهمی که باید به آن توجه نمود این است که قبل از استفاده از این محصول ، باید مطمئن شوید کدام نوع در پرینتر مورد نظرتان قابل استفاده است.

  پرینتر و اسکنر تهران