معدن سنگ

معدن سنگ: به جایی گفته می شود در آن سنگ قواره-سنگ-سنگدانه-سنگ لاشه-ماسه-شن یا سنگ لوح از زمین استخراج می شود. معدن سنگ همانند معدن روباز است که انواع کانی از آن استخراج می شود. تنها تفاوت جزیی میان این دو در این است که به معادن رو بازی که مواد و مصالح ساختمانی وسنگ قواره تولید میکنند-معدن سنگ گفته می شود.
در کشور ایران شهر های مختلفی دارای معادن استخراج سنگ می باشند. مثلا برای تهیه سنگ لاشه و سنگ مالون معدن و برای سنگ چینی معدن دماوند فعالیت دارند. تعداد معادن این سنگ بسیار زیاد می باشد . در زیر نمونه ها سنگ لاشه مالون را مشاهده میکنید که از معادن استخراج میشود.

           

سر زمین ایران به لحاظ داشتن پوسته ای ناهمگن و تاثیر حوادث مختلف زمین شناسی در شکل گیری آن- از مواد معدنی - سر شار است چرا که تقریبا از تمامی مواد معدنی دنیا بر خور دار است.
معادن سنگ های ساختمانی یک چهارم از معادن شناسی شده کشور را تشکیل می دهند و این مسعله زمانی بیشتر حاعز اهمیت می شود که پی به تنوع فوق العاده موجود در نوع سنگ های استخراجی از این معادن میبریم. در دیگر کشور های رقیب ماننده برزیل و هند تنها یک نوع سنگ معدن {گرانیت} و در ایتالیا تنها معدن سنگ مرمریت یافته می شود. به علت تنوع فراوان در نوع و رنگ سنگ های استخراج شده - ایران به بهشت معادن سنگ ساختمانی شهرت دارد . 
۰۱ خرداد ۱۴۰۱


محصولات مشابه
 • فروش کربنات کلسیم کلوخه خام

  فروش کربنات کلسیم کلوخه خام

  با سلام واحد بازرگانی داخلی مهراد صنعت سیناد در نظر دارد دپوی محصول کربنات کلسیم خام خود را به تناژ حدودی 100 هزار تن بصورت یکجا یا خرده فروشی برای صنعتگران عزیز و صادرکنندگان محترم ارایه نماید برای دریافت اطلاعت و آنالیز محصول با ما در واتس اپ و یا تلفن ارائه شده در ارتباط باشید. محصول حوالی کرج بارگیری می گردد. قیمت رقابتی و بسیار مناسب سایز محصول 0تا 150 میلی متر است. با تشکر از جویشگر عزیز.

  استخراج آذربایجان غربی
 • فروش فروسیلیس

  فروش فروسیلیس

  باسلام واحد بازرگانی #مهراد صنعت سیناد بخش بازرگانی محصولات معدنی تأمینی به مقدار 300 تن از محصول فرو سیلیس خود را با سایز 10/60 با سه خلوص 45و55و67 بصورت جامبو شده با حداقل فروش 10 تن به بالا به شرکت ها و کارخانجات مورد نیاز واگذار می‌نماید. فرو سیلیس مجموعه ما دارای خلوص بالا ، ناخالصی کم و کیفیت مطلوب می باشد خواهشمند است برای دریافت قیمت و سایر اطلاعات مورد نیاز تماس بگیرید. با تشکر از تیم جویشگر.

  استخراج آذربایجان غربی
 • فروش کائولن بی واسطه از معدن

  فروش کائولن بی واسطه از معدن

  گروه مهندسی و مشاوره مهراد صنعت سیناد با معادن تحت اختیار خود محصول کائولن به صورت کلوخه مخلوط و پودر میکرونیزه با مش 300 ارائه می‌نماید، این محصول یکی از محصولات حوزه رفرکتوری و نسوز کاری میباشد و مصارف بالای آن در صنعت باعث افزایش تقاضا گردیده است این محصول با کیفیت مجموعه مهراد صنعت سیناد دارای خلوص و عیار 70 درصد میباشد که پاسخگوی نیاز حوزه نسوز کاری را تامین می‌کند، این محصول برای صادرات هیچگونه مانعی نداشته و بهترین بازار صادرات در ترکیه روسیه و کشورهای حوزه خلیج فارس را داراست دپوی این محصول در معدن به مقدار 10 هزار تن آماده بارگیری می باشد. برای دریافت مشخصات، آنالیز محصول و قیمت استتنایی آن با ما در ارتباط باشید.

  استخراج آذربایجان غربی
 • فروش خاک روی عیار 30 تا 35

  فروش خاک روی عیار 30 تا 35

  با سلام واحد بازرگانی #مهراد_صنعت_سیناد بخش تامین مواد معدنی پایه در نظر دارد مقدار 500 تن از خاک روی خود را بصورت خردایش شده در محل انبار خود در محور سبزوار بفروش برساند این محصول دارای آنالیز 30 تا 35 میباشد و آماده بارگیری بصورت فله است، خریداران واقعی خواهشمند است بعد از قیولی شرط فزوش تماس بگیرند، شرط فروش بازدید در محل انبار آنالیز مجدد در شهر مشهد و پس از دریافت آنالیز پرداخت 60درصد وجه بار سپس بارگیری به محل انبار خریدار، آنالیز در محل خریدار بصورت رندم ودر صورت صحیح بودن آنالیز تسویه حساب انجام می‌گیرد. توجه داشته باشید سرویس ها توسط خریدار محترم در محل خروج بار پلمپ خواهد شد. از دوستان عزیز کارگذار و دلال معاملات مواد معدنی استدعا داریم در صورت قطعی بودن شرایط معامله تماس بگیرند و به زمان و وقت هم ارزش فایل باشیم در صورت قراداد قادربه تامین ماهانه بار هستیم با تشکر از جویشگر.

  استخراج آذربایجان غربی