لیزر واریس پا، صورت، رگ و عروق- هزینه و مراقبت ها

لیزر واریس پا، صورت، رگ و عروق- هزینه و مراقبت ها بیماری واریس شاید در ظاهر یک عارضه ساده به نظر برسد، ولی مطمئناً بیمارانی که درد شدید واریس را تجربه کرده اند، چنین تصوری ندارند. درد، سوزش، تورم و احساس خستگی در پا مهمترین عواملی هستند که باعث میشوند، بیمار برای رفع و درمان واریس با لیزر که بهترین و سریعترین روش می باشد، اقدام کند.

از طرفی دیگر این بیماری زیبایی ظاهری پوست را هم از بین می برد. این موضوع برای بیماران به خصوص خانم ها بسیار ناراحت کننده است. 

متاسفانه در گذشته تنها راه درمان این بیماری جراحی بود. از آنجایی که عوارض جراحی از عوارض و ناراحتی های واریس بیشتر است نه پزشکان این رواش را توصیه می کنند و نه بیمار راضی می شودبرای چنین مشکلی زیر تیغ جراحی برود.

اما امروزه روش نوین درمان، یعنی رفع واریس با لیزر به کمک بیماران آمده و برای پزشکان این امکان را فراهم نموده تا بتوانند با کمترین عوارض این بیماری را برای همیشه از بین ببرند.

رگ های واریسی چیست ؟
رگ های واریسی چیست؟
بیماری واریس متورم شدن یا گشاد شدن رگ و سیاهرگ های بدن است. وقتی به هر دلیلی دریچه های سیاهرگ ها به درستی بسته نشوند. خون در این سیاهرگ تجمع، و به دیواره آن فشار بسیار زیادی وارد میشود. گشاد شدن دیواره سیاهرگ همان بیماری واریس است.

علائم 
نشانه های این بیماری بسته به اینکه در کدام قسمت از بدن ایجاد شده متفاوت است. علائم این واریس به مرور زمان شدت می یابند به گونه ای که بطور مثال در صورتیکه واریس پا باشد، بیمار دیگر قادر به ایستادن به مدت طولانی و یا انجام فعالیت های روزمره نیست.

مهمترین علائم شامل موارد زیر میشود:

احساس درد شدید (به خصوص وقتی که مدت طولانی از روز را ایستاده اید.)
متورم شدن محدوده عروق واریس
سوزن سوزن شدن
احساس سنگینی یا خستگی در پاها
در موارد شدید هم ممکن است رنگ پوست تغییر کرده و یا حتی زخم ایجاد شود.
علت
گاهی اوقات سیاهرگ ها یا همان عروق در اثر عوامل مختلف آسیب می بینند. وقتی عملکرد طبیعی دریچه سیاهرگ ها دچار اختلال شود، بیماری واریس ایجاد شده است. عوامل زیر را می توانند شانس ابتلا به این بیماری را افزایش دهند:

افزایش سن
بارداری
سابقه خانوادگی
داشتن شغل هایی که نیاز دارند، مدت طولانی از روز را بنشینید.
رانندگی طولانی مدت
اضافه وزن
انواع لیزر واریس
وقتی واریس ها دردناک می شوند، یا ظاهر زشت آن شما را آزار میدهد یعنی زمان آن رسیده تا به فکر یک درمان موثر باشید. بر طبق تحقیقات انجام گرفته در حال حاضر بهترین راه درمان رگ های واریسی، لیزر می باشد.

در این روش ابزار اصلی برای درمان دستگاه لیزر واریس است. اشعه لیزر می تواند درد و التهابی که در رگ واریس ایجاد شده را برطرف کند و به شما کمک می کند تا برای همیشه از این بیماری رها شوید. 

از لیزر با دو روش مختلف برای درمان واریس استفاده میشود:

درمان واریس با لیزر بدون برش
درمان واریس با لیزر
لیزر رگ های واریسی، به قول معروف “امتحان خود را پس داده” یعنی از هر لحاظ تایید شده است. این درمان خیلی ساده و در سریع ترین زمان ممکن انجام میشود.

 برای درمان با این روش نیازی به ایجاد برش برای دسترسی به رگ مورد نظر نیست در واقع درمان واریس شامل تابش اشعه لیزر بر روی پوست و در قسمت عروق واریسی می باشد تا به این طریق رگ هایی که متورم شده اند تحت تاثیر گرمای حاصل از اشعه از بین بروند.

معمولاً پزشک چندین مرتبه این درمان تکرار می کند تا اثری از واریس باقی نماند. این جلسات با فاصله های 6 تا 12 هفته انجام میشوند.

درمان واریس با لیزر به روش اندوژن (EVLT) یا لیزر درون رگی
درمان واریس با لیزر به روش اندوژن (EVLT) یا لیزر درون رگی
در مورد واریس های پیشرفته که تورم شدید آن ها از روی پوست هم مشخص است، روش دیگری از لیزر به نام اندوژن (داخل ورید) را به کار می برند. که تاثیر آن چندین برابر روش قبل است. اساس این روش انتقال مستقیم گرما به سیاهرگ متورم شده است. 

از این درمان لیزری می توان برای انواع واریس ها حتی واریس های عنکبوتی یا ورید هایی که مسدود شده اند، نیز استفاده نمود.

لیزر اندوژن در مطب پزشک و بدون نیاز به بیهوشی انجام میشود. برای شروع کار به سیاهرگی که متورم شده داروی بی حسی تزریق میشود. بنابراین ممکن است برای این تزریق کمی ناراحت شوید، ولی بعد از آن دیگر دردی را احساس نمی کنید.

در مرحله بعد، پزشک یک برش سطحی و کوچک بر روی پوست ایجاد می کند و سوند را در برش قرار می دهد. فیبر نوری لیزر از طریق این سوند وارد بدن میشود تا گرما را به سیاهرگ انتقال دهد.

پس از اتمام کار، فیبر نوری و سوند از بدن خارج میشوند. محل برش ضد عفونی و بانداژ میشود.

چه نوع واریسی را می توان با لیزر درمان کرد؟
افزایش سطح آگاهی مردم جامعه از عوارض جبران ناپذیر بیماریها و از طرفی دیگر توجه به زیبایی پوست موجب شده بیماران مبتلا به واریس بیشتر از گذشته به دنبال راهی برای برطرف کردن این وضعیت باشند.

خوشبختانه لیزر را می توان برای هر نوع واریس حتی وقتی که بیماری علائمی ندارد و تنها به جهت رفع شکل ظاهری واریس مراجعه کرده، هم انجام داد.

لیزر درمانی واریس برای افرادی با شرایط زیر را با محدودیت انجام میشود:

 درمان لیزری به مادران باردار و شیرده توصیه نمیشود.
بیماران مبتلا به مشکلات کبدی باید با صلاحدید پزشک این درمان را انجام دهند.
مراقبت های قبل از لیزر
درمان با این روش نیاز به مراقبت خاصی ندارد. اگر از داروهایی مانند رقیق کننده خون استفاده می کنید و یا به داروی خاصی حساسیت دارید، این موضوع را با پزشک در میان بگذارید.

قبل از درمان معمولاً پزشک با استفاده از اسکن های تصویربرداری و سونوگرافی رگ متورم شده، را بررسی و معاینه می کند.

مراقبت های بعد از لیزر
خوشبختانه این درمان نیاز به مراقبت های خاصی ندارد، اما رعایت نکات زیر به شما در بهبود سریع تر کمک می کند:

بعد از لیزر محل برش بانداژ میشود، و زخم ایجاد شده در طی چند روز ترمیم میشود.
لازم است تا چند هفته بعد از درمان از جوراب های فشرده سازی استفاده کنید.
بهتر است تا بهبودی کامل ار رفتن به استخر خودداری کنید. تماس پوست با کلر موجود در آب استخر می تواند مشکل ساز باشد.
اگر ترشحات صورتی رنگی از بانداژ مشاهده کردید، نیازی به نگرانی نیست. این علائم در طی چند روز برطرف میشوند.
بهتر است حداقل تا یک ماه بعد از لیزر با آب داغ استحمام نکنید.
حداقل تا 10 روز بعد از لیزر از دویدن یا دوچرخه سواری پرهیز کنید.
به یاد داشته باشید، مجاز به مرطوب کردن موضع درمان تا وقتی که از جوراب های فشرده سازی استفاده می کنید، نیستید.
هر چقدر در روز های بعد از عمل فعالیت داشته باشید، درمان سریع تر انجام میشود. حداقل نیم ساعت در روز پیاده روی کنید. ورزش های سبک جذب رگ لیزر شده را تسریع می کنند.
لازم است برای پیگیری درمان چند روز بعد مراجعه کنید. معمولاً در این جلسه پزشک با استفاده از سونوگرافی فرآیند بهبودی رگ آسیب دیده را بررسی می کند.
معمولاً در طی یک ماه بعد از لیزر، و به مرور علائم بیماری از بین می روند. با این حال سفتی، التهاب و رنگ پریدگی در مسیر رگی که لیزر شده طبیعی است و نیازی به نگرانی نیست و این علائم نیز از بین می روند.

مزیت های لیزر واریس نسبت به جراحی
انجام عمل جراحی برای درمان واریس شامل فرآیند سخت و پیچیده ای است. که شامل برش و برداشتن این رگ آسیب دیده با چاقوی جراحی میشود. عوارض و مشکلات عمل موجب شده بیماران تحمل درد واریس را به زیر تیغ جراحی رفتن ترجیح دهند.

اما با ورود تکنولوژی لیزر به حوزه درمان این بیماری تمامی این مشکلات رفع شده و نیازی به نگرانی در این مورد نیست. از مزیت های لیزر می توانیم به این موارد اشاره کنیم:

نتیجه ای رضایت بخش و بدون ایجاد عوارض
لیزر سرپایی است و بر خلاف جراحی نیازی به بستری در بیمارستان ندارد.
لیزر نیازی به تزریق داروی بیهوشی ندارد، پس بیمار ملزم به تحمل عوارض این داروی خطرناک نیست.
لیزر درمانی برای همه بیماران و در هر سنی قابل انجام است.
لیزر از نظر اقتصادی به صرفه است و بیمه هم هزینه های درمان را پرداخت می کند.
لیزر در کمتر از نیم ساعت انجام میشود. در صورتی که برای جراحی حداقل باید یک شب در بیمارستان بستری شد.
احتمال بازگشت یا عود مجدد بیماری با این روش بسیار کمتر است.
این درمان درد کمتری نسبت به جراحی سنتی دارد.
بیماران می توانند از همان روز به محل کار خود بازگردند و نیازی به طی کردن دوره نقاهت نیست.
برای این درمان تنها یک برش کوچک ایجاد میشود. در حالی که برای جراحی باید بخش زیادی از بافت بدن برش داده شود.
بعد از لیزر جایی از زخم باقی نمی ماند ولی جراحی می تواند بر زیبایی پوست تاثیرات منفی داشته باشد.
هزینه لیزر واریس لیزر پا و رگهای آسیب دیده
هزینه درمان واریس با لیزر پا و دیگر عروق بسته به اینکه واریس در کدام بخش از بدن (پا، ران، دست و یا صورت) قرار دارد و تا چه حدی پیشرفت کرده و همچنین چه نوع لیزری برای درمان استفاده میشود متفاوت است.

به علت سرپایی بودن لیزر واریس نیازی به پرداخت هزینه برای بستری در بیمارستان و یا اتاق عمل نیست، بنابراین هزینه لیزر در مقایسه با سایر روش های درمانی به خصوص جراحی بسیار پایین تر است.

هزینه درمان رگ های عنکبوتی به دلیل اینکه این واریس ها تنها از جنبه زیبایی نیاز به درمان دارد، معمولاً توسط بیمه پرداخت نمیشود. اما بیمه هزینه لیزر درون رگی که برای واریس های پیشرفته کاربرد دارد، را بر عهده می گیرند.

برای اطمینان خاطر می توانید قبل از لیزر نحوه پرداخت هزینه ها را توسط بیمه درمانی یا بیمه تکمیلی خود بررسی کنید.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد هزینه درمان واریس در کلینیک عابدیان و هزینه لیزر از طریق شماره تماس 09198770283 با ما در ارتباط باشید.

میزان موفقیت لیزر
بر طبق تحقیقات انجام گرفته، این درمان در بیشتر از 98% از مواقع موفقیت آمیز می باشد و رگی که لیزر شده به طور کامل از بین می رود. این میزان از موفقیت برای یک روش درمانی کاربردی و بی خطر آمار بسیار خوبی است.

با این حال رعایت کردن نکات پیشگیری در فرد الزامی است. در غیر این صورت احتمال اینکه مجدداً به واریس مبتلا شوید، وجود دارد. رعایت نکات زیر باعث میشود، تا مجدداً به این بیماری مبتلا نشوید:

از کشیدن سیگار اجتناب کنید.
به مدت طولانی در یک وضعیت ثابت مثل ایستادن یا نشستن قرار نگیرید.
وزن خود را کاهش دهید.
مصرف داروهای هورمونی را به حداقل کاهش دهید.
با مصرف فیبر از یبوست جلوگیری کنید.
پوشیدن جوراب واریس در دوره نقاهت بیماری
در ضمن اگر میخواهید نتیجه ی موفقیت آمیز این درمان را مشاهده کنید، لیزر را در کلینیکی معتبر انجام دهید و از تخصص و تجربه پزشک اطمینان حاصل کنید. زیرا اگر لیزر دقت و تجربه کافی انجام نشود، نه تنها واریس درمان نمیشود بلکه ممکن است عوارضی ناخوشایند نیز برای بیمار ایجاد شود.

عوارض و خطرات احتمالی
عوارض درمان واریس با لیزر به ندرت ایجاد میشوند. این خطرات موقتی هستند و در طی چند روز برطرف می شوند. شایع ترین عوارضی که ممکن است بعد از درمان ایجاد شوند، عبارتند از :
 • عفونت
 • کبودی
 • لخته شدن خون یا خونریزی
 • حساسیت و سوزش
 • آسیب دیدگی اعصاب
 • التهاب رگ ها
 • تغییر رنگ پوست 
این عوارض در صورت استفاده نادرست از انرژی و قدرت لیزر ایجاد می شوند و عدم تجربه پزشک در لیزر درمانی می تواند احتمال بروز چنین عوارضی را افزایش دهد. بنابراین قبل از اقدام به درمان، در مورد تخصص و تسلط پزشک در مورد کار با دستگاه لیزر اطمینان حاصل کنید.
منبع
مرکز تخصصی درمان بیماریهای نشیمنگاهی- کلینیک عابدیان (http://drabedian.com/)
1399/9/27
اطلاعات تماس
نامیگانه سورانی
تلفن۰۲۱-۸×××۴۹۶۱callتماس بگیرید
همراه۰۹۳۶×××۳۸۴۷callتماس بگیرید
وبسایت
استانتهران
آدرستهران میدان ونک، کوچه صانعی ( جنب دادگاه خانواده)، پلاک 50، طبقه 5 و واحد 15


محصولات مشابه
 • دستگاه آب سرد جوش

  دستگاه آب سرد جوش

  دستگاه آبسرد کن گروه بازرگانی لوتوس سازان آذر عرضه کننده رسمی دستگاه آبسرد کن هیتما - گیلبرتون ایستاده ، دو کاره دارای گارانتی ارسال به تمام شهرهای ایران کیفیت بسیار عالی طراحی زیبا و منحصر بفرد آب داغ برای تهیه چای و قهوه آب سرد زیر 4 درجه ، آب جوش بالای 95 درجه دارای یخچال برای نگهداری نوشیدنی و غذا دسترسی سریع و آسان به آب داغ و آب خنک در تمامی فصول سال دارای قفل کودک برای آب جوش نصب سریع و آسان مناسب برای ادارات، باشگاههای ورزشی، بانک ها، مهدکودک ها، مراکز عمومی و مراکز ارائه خدمات شماره تماس جهت مشاوره و ثبت سفارش : 33367573-041 ، 09141021345 ،

  لوازم مصرفی آذربایجان شرقی
 • صندلی دانش آموزی ودانشجویی ،نیمکت

  صندلی دانش آموزی ودانشجویی ،نیمکت

  شرکت صنعت آذربایجان(صنایع فلزی مالکی)تولیدکننده انبوه مصنوعات فلزی شامل انواع صندلی دانش آموزی و دانشجویی، نیمکت ، صندلی آزمایشگاهی(تابوره) وچهارپایه ،میزنقشه کشی ،میزکامپیوترفایبرگلاس وسایرمصنوعات فلزی کلیه محصولات خودرا بابهترین کیفیت ونازلترین قیمت به فروش می رسان.

  لوازم مصرفی آذربایجان شرقی
 • کاغذ TLC مرک کد 105554

  کاغذ TLC مرک کد 105554

  کاغذ TLC تی ال سی سیلیکاژل نوعی کاغذ آزمایشگاهی است که در کراماتوگرافی برای جداسازی مخلوط های غیر فرار استفاده میشود. ابعاد این کاغذ ها 20*20 است که ابعاد استاندارد برای کروماتوگرافی هستند. جنس این کاغذ ها از سیلیکاژل است. و سیلیکاژل های این کاغذ با استفاده از شناساگر فلوئورسنت F254 لایه نشانی شده اند. این کاغذها بدلیل قطبیت بالایی که دارند، برای جداسازی ترکیبات بر اساس میزان قطبیت آنها و همچنین مشخص کردن میزان قطبیت ترکبیات استفاده می شوند. جنس کاغذ ورق پلیت آلومینیوم TLC همراه سیلیکاژل پوشش داده با فلورسنت F254 است. از TLC نیز برای شناسایی تکمیل هرگونه واکنش شیمیایی استفاده می شود. برای تعیین این مسئله مشاهده می شود که در ابتدای واکنش ، تمام لکه ها توسط مواد شیمیایی یا مواد اولیه روی صفحه قرار دارند.

  لوازم مصرفی تهران
 • تجهیزات مصرفی فیزیوتراچی و توانبخشی

  شرکت طه طب آزما ارایه دهنده تجهیزات مصرفی و غیرمصرفی فیزوتراپی و توانیخش شامل : پد های فیزیوتراپی و انواع ملحفه و روبالشتی و ژل اولتراسوند و ... است

  لوازم مصرفی قم