آنودایزینگ سخت

آنودایزینگ سخت


تولید جهانی آلومینیوم طی 80 سال گذشته به تدریج در حال افزایش بوده و امروزه بیشترین میزان تولید آن در بین فلزات غیر آهنی است [1]. رشد سریع تولید آلومینیوم از سال 1933 به دلیل مصرف زیاد آن در صنایع نظامی ، به ویژه هواپیما و متعاقباً در حمل و نقل مشاهده شد [2]. این کاربردها از دو ویژگی مهم آلومینیوم و آلیاژهای آن ناشی می شود: چگالی کم و مقاوم سازی از طریق عملیات حرارتی مناسب [3]. آلومینیوم ، به دلیل میل شدید آن به اکسیژن و تشکیل یک لایه اکسید فشرده بر روی سطح آن ، در محلول های آب و هوا در بازه pH بین 4 تا 7 مقاومت زیادی در برابر خوردگی از خود نشان می دهد [4 ، 5].  با این حال ، آلیاژهای آلومینیوم ، به ویژه با محتوای زیاد مس ، به راحتی تحت واکنش های خوردگی قرار می گیرند.

آنودایزینگ روشی است که اغلب برای بهبود مقاومت در برابر خوردگی آلیاژهای آلومینیوم استفاده می شود. علاوه بر این، پوشش های آندی چسبندگی رنگ ها را بهبود می بخشد. بعد از اعمال فرایند آنودایزینگ، علاوه بر افزایش مقاومت به سایش، به راحتی رنگ را جذب می کنند و این رنگ ها دوام بالایی نیز دارند. اکسیداسیون آندی معمولاً برای محافظت فلز در برابر خوردگی در هواپیماها ، وسایل نقلیه ، قایق ها ، قطارها ، ساختمانها ، کالاهای خانگی و اداری ، صنعت الکترونیک ، در علوم نانو و فناوری نانو (غشاهای اکسید آندی متخلخل برای حسگرها و الگوهای تولید نانوسیم ها) انجام می شود. فرایند آنودایزینگ از از سال 1923 شناخته شده است (آنودایز کردن آلیاژهای Al-Cu در اسید کرومیک توسط بنگوگ و استوارت). [7] ویژگی های پوشش های آندی بسته به ترکیب شیمیایی محلول ، دما ، چگالی جریان و ولتاژ اعمال شده ممکن است در یک محدوده بسیار گسترده متفاوت باشد.

 
 

اصطلاح "آنودایزینگ سخت" فرآیندی است برای تولید پوشش آندی برای کاربردهای مهندسی. ویژگی اصلی آنها مقاومت در برابر سایش یا سختی بالا و ضخامت زیاد است [10]. انواع پوشش های آندی و خواص آنها در استاندارد MIL-A-8625F ارائه شده است [11]. در این استاندارد که کلیه مراکز خدمات آنودایزینگ در سراسر دنیا آن را یک مرجع معتبر در نظر می گیرند، پوشش های آندی سخت بر روی آلیاژهای آلومینیوم به عنوان پوشش نوع III طبقه بندی می شوند. دامنه ضخامت مجاز بین 12.7 تا 114 میکرومتر است در حالی که مقدار معمول آن 51 میکرومتر است. اهداف و خدمات شرکت مهندسی سطح آلودایز نیز بر اساس استاندارهای جهانی می باشد. با این حال ، باید توجه داشت که ضخامت بیشتر لزوماً به معنی سختی بیشتر نیست. به هر حال ، ضخامت پوشش آندی در نتیجه معامله بین میزان رشد آن ، تحت نظارت قانون فارادی و میزان انحلال آن است. سختی این پوشش ها اولا به چگالی جریان اعمال شده بستگی دارد ، دوما به ترکیب شیمیایی و دمای الکترولیت بستگی دارد. بنابراین ، افزایش ضخامت پوشش با استفاده از محلولهایی که سرعت انحلال Al2O3 کم است ، یعنی در دماهای پایین (زیر 5 درجه سانتیگراد) و چگالی جریان زیاد (حدود 2-3 دسی متر مربع) به بهترین وجه حاصل می شود [ 5–8].

 با توجه به مشخصات استاندارد MIL-A-8625F ، مقاومت در برابر سایش پوشش های آندی سخت باید با استفاده از آزمون سایش تابر تعیین شود. به طور خلاصه ، در این آزمون چرخ های ساخته شده از یک ماده ساینده 10000 دوره روی پوشش آندی با سرعت 60 دور در دقیقه می چرخد. سپس شاخص سایش که همان کاهش وزن بر حسب میلی گرم در هر 1000 چرخه است ، محاسبه می شود [12].


 

                                                                               پروسه فرآیند هارد آنودایزینگ
 

اولین تجزیه و تحلیل آماده سازی پوشش های آندی سخت بر روی آلومینیوم درست پس از جنگ جهانی دوم (1946 - 1948) در آلمان ، انگلستان و اتحاد جماهیر شوروی انجام شد. انواع الکترولیت های مورد استفاده عبارت بودند از: اسید اگزالیک و سولفوریک. امروزه، هنوز هم اسید سولفوریک در محدوده غلظت های وسیع و متنوع در تولید پوششهای آندی سخت استفاده می شود [7].

چگالی جریان اعمال شده در فرآیند آنودایزینگ سخت چندین برابر بیشتر از فرآیند آنودایزینگ نرمال است. آنودایزینگ سخت  معمولا بصورت کنترل جریان انجام می شود تا کنترل ولتاژ، زیرا هنگام تولید پوشش آنودیکی با ضخامت زیاد، ولتاژ، بسته به ترکیب شیمیایی آلیاژ ، الکترولیت و درجه حرارت آن، از مقدار اولیه حدود 20 ولت به بیش از 100 ولت افزایش می یابد. چگالی جریان باید به آرامی از مبدا فرآیند از 0 به مقدار هدف افزایش یابد. از یک طرف مشاهده شده است که در مورد آلیاژهای سخت آنودایز (به عنوان مثال آلیاژهای ریخته گری) کاهش چگالی جریان اغلب کیفیت پوشش ها را بهبود می بخشد. از طرف دیگر افزایش چگالی جریان معمولاً مقاومت در برابر سایش پوشش آندی تولید شده روی آلیاژهای کارپذیر را بهبود می بخشد. بنابراین لزوم استفاده از رکتیفایرهای دی سی پالسی مشخص می شود. با بهره گیری از رکتیفایرهای پالسی D.C به دست آوردن پوشش هایی بدون ایجاد سوختگی تسهیل می شود و به خصوص برای انودایزینگ آلیاژهای سخت بسیار کاربردی است [7،19].

صرف نظر از اعمال جریان مستقیم یا متناوب ، باید تماس الکتریکی خوبی بین فیکسچرها و قطعه برقرار شود. این نقطه تماس ها بهتر از آلومینیوم ساخته شود. آلیاژهای 5083 یا 6063  انتخاب مناسبی هستند اما ترجیحاً استفاده از همان آلیاژ آنودایز شده توصیه می شود. وقتی آلیاژهای ریخته گری آنودایز می شوند از تیتانیوم اغلب برای تماس های الکتریکی استفاده می شود.[7،19].

دما یک پارامتر بسیار مهم است که باید در حین آنودایزینگ سخت کنترل شود. معمولاً در حدود 0 درجه سانتی گراد است که بسیار کمتر از مقدار آنودایز کلاسیک است.

در طول فرایند آنودایزینگ سخت ، مقدار زیادی گرما در حمام الکترولیتی پراکنده شود ، بنابراین باید از ظرفیت برودتی مناسب اطمینان حاصل شود. از یک طرف ،انحلال آلومینیوم در محلول اسیدی گرمازا است. از طرف دیگر ، مقاومت پوشش در هنگام آندایزینگ افزایش می یابد. با افزایش مقاومت پوشش، میزان ولتاژ برای رسیدن به چگالی جریان تعریف شده افزایش می یابد و در نتیجه مقدار زیادی گرما در اطراف قطعه جمع می شود که برای از بین بردن آن نیاز به یک سیستم تلاطم سازی مهندسی شده می باشد. نبود سیستم تلاطم سازی مناسب  و همچنین استفاده از مواد افزودنی آلی و غیر آلی کاهش یابد [7،19].


 

                                                                               کاربردهای آنودایزینگ سخت
 

امروزه کاربردهای آلومینیوم آنودایز سخت در حال رشد است. بسته به خصوصیات پوشش مورد نظر ، آنها در زمینه های مختلف اعمال می شوند. از آنجا که در برابر فرسایش ، ضربه ، سایش و خراش مقاوم هستند ، محصولاتی مانند بدنه سوپاپ ها ، تاج های پیستون ، پمپ ها و پروانه ها ، ریل های راهنما ، سیلندرهای پنوماتیک ، یاتاقان های کم بار ، ریل ها، ظروف آشپزخانه، صنایع نساجی، خودرو سازی و ... ساخته شده از آلیاژهای آلومینیوم سخت آنودایز می شوند.[7]
برای کاربردهای خاص ، به عنوان مثال در صنعت هواپیما مقاومت در برابر سایش پوشش های آندی سخت باید بیشتر بهبود یابد و همینطور با اعمال پروسه های مختلف  مقدار ضریب اصطکاک را به طور قابل توجهی کاهش داد.

به دلیل مقاومت در برابر خوردگی نسبتاً خوب پوشش، عناصر آلومینیوم آنودایز سخت در محیط دریایی نیز اعمال می شوند (به عنوان مثال اژدرها). به لطف مقاومت الکتریکی و حرارتی خوب ، هیت سینک ها و المنت های گرمایشی نیز از آلومینیوم آنودایز سخت تولید می شود [7]. 

 
                                                                                        منابع
 
 1. T.J. BROWN, N.E. IDOINE, E.R. RAYCRAFT, R.A. SHAW, E.A. DEADY, J. RIPPINGALE, T. BIDE, C.E. WRIGHTON, J. RODLEY: World mineral production 2001-2005. Halston & Co Ltd. Amersham 2007.

 2. F. HABASHI: Handbook of extractive metallurgy. Wiley-VCH. Weinheim 1997.

 3. W.D. CALLISTER: Materials Science And Engineering: An Introduction. 7th ed. John Wiley & Sons. New York 2010.

 4. R.W. REVIE: Uhlig’s corrosion handbook. John Wiley & Sons. New York 2011.

 5. T. BIESTEK, J. WEBER: Powłoki konwersyjne. Wydawnictwo Naukowo-Tech-niczne. Warszawa 1968.

 6. H. DONG: Surface engineering of light alloys. Woodhead Publishing Ltd. Cambridge 2010.

 7. P.G. SHEASBY, R. PINNER, S. WERNICK: The surface treatment and finishing of aluminium and its alloys. ASM International. Ohio 2011

 8. V.F. HENLEY: Anodic oxidation of aluminum and its alloys. Pergamon Press. New York 1982.

 9. L. HAO, R. CHENG: Sealing processes of anodic coatings-past, present, and future.

 10. Metal Finishing, 98(2000), 8-18.

 11. D.R. GABE: Hard anodizing-what do we mean by hard?, Metal Finishing, 100(2002), 52-58.

 12. MIL-A-8625F (1993), Anodic coatings for aluminum and aluminum alloys.

 13. ASTM D4060-09 (2009), Standard test method for abrasion resistance of organic coatings by the Taber abraser.

 14. ASTM B137-95 (2014), Standard test method for measurement of coating mass per unit area on anodically coated aluminum.

 15. P. KWOLEK, A. KAMIŃSKI, K. DYCHTOŃ, M. Drajewicz, J. Sieniawski: The corrosion rate of aluminium in the orthophosphoric acid solutions in the presence of sodium molybdate. Corrosion Science, 106(2016), 208–216.

 16. P. KWOLEK, K. DYCHTOŃ, J. SZYDEŁKO, A. GRADZIK, M. DRAJEWICZ, J. SIENIAWSKI: The influence of sodium molybdate on the rate of corrosion of aluminum in phosphoric (V) acid. Materials Science Forum, 844(2016), 31-37.

 17. ASTM B117-07a (2007), Standard practice for operating salt spray (Fog), Apparatus.

 18. L.E. FRATILA-APACHITEI, F.D. TICHELAAR, G.E. THOMPSON, H. TER-RYN, P. SKELDON, J. DUSZCZYK, L. KATGERMAN: A transmission electron microscopy study of hard anodic oxide layers on AlSi(Cu) alloys. Electrochimica Acta, 49(2004), 3169-3177.

 19. Poradnik galwanotechnika. WNT, Warszawa 2002.

 20. M. JOZEFOWICZ: Hard coat aluminum anodizing. Metal Finishing, 103(2005), 39-41.

 21. J. RUNGE, L. CHESTERFIELD: The science of successfully anodizing die cast substrates. Aluminium International Today, 22(2010), 30-36.

 22. L.M. LERNER: Hard anodising of aerospace aluminium alloys, Metal Finishing, 88(2010), 21-24.

 23. R. SADELER: Effect of a commercial hard anodizing on the fatigue property of a 2014-T6 aluminium alloy. Journal of Materials Science, 41 (2006), 5803–5809.

 24. A. KUHN: PTFE coating vs. impregnation. Metal Finishing, 102 (2004), 12-17.

 25. D. ZHANG, G. DONG, Y. CHEN, Q. ZENG: Electrophoretic deposition of PTFE particles on porous anodic aluminum oxide film and its tribological properties.

 26. Applied Surface Science, 290 (2014), 466-474.

 27. T. HATTORI, K. INOGUTT, Y. OHYAMA, Y. NAKAGISHI, M. SAKAGUCHI: Method of making a composite aluminium article. US Patent 5439712, 1995.

 28. T.R. ROBINSON, L.Y. NELSON: Ultrasonic assisted deposition of anti-stick films on metal oxides. US Patent 6852266B2, 2005.

 29. W. ZHANG, D. ZHANG, Y. LE, L. LI, B. OU: Fabrication of surface self-lubricating composites of aluminum alloy. Applied Surface Science, 255 (2008), 2671-2674.                                                                                                                                          

 30. P. KWOLEK, P. GÓRECKA, A. OBLÓJ, U. KWOLEK, M. DYCH TOŃ, K. DRAJEWICZ, J. SIENIAWSKI: The Teflon impregnation of anodic coating onto aluminium substrate. Chemik, 70 (2016), 365-368.

 31. P.U. SKELDON, H.W. WANG, G.E. THOMPSON: Formation and characterization of self-lubricating MoS 2 precursor films on anodized aluminium. Wear, 206 (1997), 187-196.

 32. M. MAEJIMA, K. SARUWATARI, M. TAKAYA: Friction behaviour of anodic oxide film on aluminum impregnated with molybdenum sulfide compounds. Surface and Coatings Technology, 132 (2000), 105-110.

 33. U. MALAYOGLU, K.C. TEKIN, U. MALAYOGLU, S. SHRESTHA: An investigation into the mechanical and tribological properties of plasma electrolytic oxidation and hard-anodized coatings on 6082 aluminum alloy. Materials Science and Engineering A, 528 (2011), 7451-7460.

 34. L.R. KRISHNA, A.S. PURNIMA, G. SUNDARARAJAN: A comparative study of tribological behavior of microarc oxidation and hard-anodized coatings. Wear, 261 (2006), 1095-1101.

 35. A.L. YEROKHIN, X. NIE, A. LEYLAND, A. MATTHEWS, S.J. DOWEY: Plasma electrolysis for surface engineering. Surface and Coatings Technology, 122 (1999), 73-93.


1399/9/2


دیگر محصولات
 • آنودایزینگ رنگی قطعات آلومینیومی

  آنودایزینگ رنگی قطعات آلومینیومی

  نسبت استحکام به وزن یک پارامتر کلیدی در صنایع مختلف بشمار می آید. آلومینیوم و آلیاژهای آن بخاطر استحکام به وزن بالا و قابلیت شکل پذیری و ماشینکاریه خوبی که دارند در صنایع مختلف از جمله هوا-فضا، خودروسازی، توانبخشی، نظامی، الکترونیک، عکاسی، پخت و پز، حمل و نقل، ساختمان سازی و دکوراتیو مورد استفاده قرار می گیرند. پوشش دهی سطوح آلومینیوم با فرایند آنودایزینگ، دامنه کاربرد آن را بسیار گسترده تر می کند. در آندایزینگ لایه آندی تشکیل شده از روی سطح فلز به سمت داخل و بیرون رشد می کند و در نتیجه خودش جزوی از فلز می شود و بر خلاف پوشش آبکاری پوسته پوسته و از روی سطح بلند نمی شوند. خدمات آنودایزینگ رنگی قطعات آلومینیومی در طیف وسیعی از رنگ ها به صورت مات و براق توسط این شرکت بصورت تضمینی ارایه می شود. رنگ های مورد استفاده در این مجموعه از شرکت CLARIANT بطور مستقیم از کشور امریکا وارد شده اند. این رنگ ها دوام بسیار بالایی در برابر تغییر رنگ در مقابل اشعه UV از خود نشان می دهند. این مجموعه آماده ارایه همکاری با صنایع مختلف مانند نظامی، خودروسازی، پزشکی و توانبخشی، پخت و پز و آشپزخانه، الکترونیک، نساجی و دکوراتیو می باشد. در صورت تمایل مشتری ساختار و ضخامت پوشش آنودایز توسط میکروسکوپ های الکترونی، سنجش و گزارش می گردد. خدمات ذیل توسط مجموعه آلودایز بصورت تضمینی و با کیفیت بالا انجام می پذیرد: - خدمات آندایزینگ آلومینیوم و آلیاژهای آن جهت بالا بردن مقاومت به سایش قطعات آلومینیومی. - خدمات آنودایز سخت قطعات آلومینیومی جهت بالابردن افزایش مقاومت به خوردگی قطعات آلومینیومی. - خدمات اندایز رنگی آلومینیوم و آلیاژهای آن جهت مصارف دکوراتیو و زیباسازیه آلومینیوم. - پرداختکاری و پولیش کاری آلومینیوم مانند: براق کردن آلومینیوم ، مات کردن آلومینیوم، پرداخت خش دار سطحی و عمیق ، گیلانس و ... . - پولیشینگ شیمیایی و الکتریکی آلومینیوم و آلیاژهای آن. - آلوداین آلومینیوم. - آندایز سفید - آندایز قطعات آلومینیومی ریخته گری به روش PEO . - هارد آندایزینگ آلومینیوم و آلیاژهای آن با رکتیفایرهای سوئیچینگ پالسی و با دقت و کیفیت بسیار بالا . - هارد آندایزینگ آلیاژهای سری 2024. - آنودایزینگ آلومینیوم جهت بوجود اوردن خواص الکترواستاتیکی . - آنودایز نرمال آلومینیوم در طیف های رنگی مختلف بصورت مات و براق . - انجام پروژه های صنعتی و دانشجویی . - مشاوره جهت راه اندازی خطوط آندایزینگ آلومینوم ، تیتانیوم، الکتروپولیش استیل همگام با متد روز در دنیا و با تکیه بر اصول علمی. مطابق با استانداردهای: ISO_7599_2018_E ISO_2360 ISO_9227 MIL-A-8625F ASTM-B580 ASTM B-893 علیرضا کیوان پور - مهندس صنایع و دستیار تحقیقاتی در آزمایشگاه نانو مهندسی سطح دانشگاه تهران

  صنعتی تهران
 • آنادایز تزئینی

  آنادایز تزئینی

  نسبت استحکام به وزن یک پارامتر کلیدی در صنایع مختلف بشمار می آید. آلومینیوم و آلیاژهای آن بخاطر استحکام به وزن بالا و قابلیت شکل پذیری و ماشینکاریه خوبی که دارند در صنایع مختلف از جمله هوا-فضا، خودروسازی، توانبخشی، نظامی، الکترونیک، عکاسی، پخت و پز، حمل و نقل، ساختمان سازی و دکوراتیو مورد استفاده قرار می گیرند. پوشش دهی سطوح آلومینیوم با فرایند آنودایزینگ، دامنه کاربرد آن را بسیار گسترده تر می کند. در آندایزینگ لایه آندی تشکیل شده از روی سطح فلز به سمت داخل و بیرون رشد می کند و در نتیجه خودش جزوی از فلز می شود و بر خلاف پوشش آبکاری پوسته پوسته و از روی سطح بلند نمی شوند. خدمات آنودایزینگ رنگی قطعات آلومینیومی در طیف وسیعی از رنگ ها به صورت مات و براق توسط این شرکت بصورت تضمینی ارایه می شود. رنگ های مورد استفاده در این مجموعه از شرکت CLARIANT بطور مستقیم از کشور امریکا وارد شده اند. این رنگ ها دوام بسیار بالایی در برابر تغییر رنگ در مقابل اشعه UV از خود نشان می دهند. این مجموعه آماده ارایه همکاری با صنایع مختلف مانند نظامی، خودروسازی، پزشکی و توانبخشی، پخت و پز و آشپزخانه، الکترونیک، نساجی و دکوراتیو می باشد. همینطور امکان دریافت قطعه ها در تهران و محدوده شهرک غرب نیز امکان پذیر می باشد. در صورت تمایل مشتری ساختار و ضخامت پوشش آنودایز توسط میکروسکوپ های الکترونی، سنجش و گزارش می گردد. علیرضا کیوان پور - مهندس صنایع و دستیار تحقیقاتی در آزمایشگاه نانو مهندسی سطح دانشگاه تهران

  صنعتی تهران
 • خدمات اندایزینگ انودایزینگ الومینیوم، تیتانیوم، و سامانه اکسیداسیون الکترولیتی پلاسمایی

  خدمات اندایزینگ انودایزینگ الومینیوم، تیتانیوم، و سامانه اکسیداسیون الکترولیتی پلاسمایی

  آنودایزینگ یک فرایند الکتروشیمیایی است که یک لایه محافظت کننده‏‌ی طبیعی از فلز را بر روی سطح فلز رشد می‏‌دهد. بر خلاف فرایندهای رنگ‏‌کاری و آب‌کاری پوشش آندی بر روی سطح اعمال نمی‌‏شود، بلکه اکسید بر روی سطح فلز تشکیل می‌شود و سپس به سمت داخل و بیرون رشد پیدا می‏‌کند که در نتیجه سطحی بسیار سخت‏‌تر و مقاوم‏‌تر در برابر خوردگی و سایش در مقایسه با سطح فلز از خود نشان می‏‌دهد. آنودایزینگ بر روی فلزاتی چون آلومینیوم، منیزیم، تیتانیوم قابل اجرا است. همواره در آنودایزینگ این باور وجود داشته است که ولتاژ بیشتر سبب رشد بیشتر یا سریعتر ریزدانه‌‏ها می‌‏شود اما در واقع پارامتر چگالی جریان عامل اصلی در رشد و کنترل ریزدانه‌‏ها است. آنودایزینگ آلومینیوم در این مرکز از طریق کنترل جریان و با رکتیفایرهای سوئیچینگ پالسی، پوشش‌هایی با خواص مهندسی مطلوب و با دقت بالا ایجاد می‌کند. مطابق با استانداردهای: ISO_7599_2018_E ISO_2360 ISO_9227 MIL-A-8625F ASTM-B580 ASTM B-893 - آنودایزینگ نرمال (نوع دوم) و رنگی در دو کلاس । و ॥ - آنودایزینگ سخت - آنودایزینگ دکوراتیو - انجام پروژه های صنعتی - آنودایزینگ آلیاژهای غیر‏عرف در بازار با قیمت مذاکره‏ای - آنودایزینگ تیتانیوم در رنگ های مختلف - آنودایزینگ منیزیم - اکسیداسیون الکترولیتی پلاسمایی (PEO) - پولیشینگ شیمیایی آلومینیوم - بازسازی و ترمیم قطعات آلومینیومی

  صنعتی تهران
 • آندایزینگ تیتانیوم

  آندایزینگ تیتانیوم

  لایه نازک اکسید تیتانیوم، روی قطعات تیتانیومی باعث افزایش مقاومت در برابر خوردگی، ایجاد نمای زیباتر و تغییر برخی از خصوصیات فیزیکی آن می­‌گردد. در حقیقت وقتی که تیتانیوم در یک حمام الکترولیتی به عنوان یک آند معلق است و جریان از طریق حمام عبور می­ کند، اکسیژن در سطح آند تولید می­شود. این اکسیژن با تیتانیوم ترکیب شده و اکسید تیتانیوم را تشکیل می دهد. فلز تیتانیوم به عنوان یک ماده زیست سازگار برای کاربردهای پزشکی نیز مورد استفاده گسترده قرار می گیرد. خدمات تخصصی آندایزینگ تیتانیوم در طیف وسیعی از رنگ های براق ، بدون تغییر در ابعاد و اندازه قطعات و سازگار با محیط زیست. آماده همکاری با صنایع پزشکی و دندانپزشکی. جهت سفارش با ما تماس بگیرید.

  صنعتی تهران


محصولات مشابه
 • مشاوره،طرح،نظارت اجرا، راه اندازی،رفع مشکلات واحدهای شیمیایی

  مشاوره،طرح،نظارت اجرا، راه اندازی،رفع مشکلات واحدهای شیمیایی

   دارای بیش از 25 سال تجربه در مونتاژ- نصب – راه اندازی مقدماتی – راه اندازی نهایی واحدهای اسیدی- (اسید نیتریک –اسید سولفوریک – اسید فسفریک – کودهای شیمیایی و نمکهای اسیدی  و...) دارای تجربه در مشاوره ؛طرح ؛ نظارت؛ اجرا و راه اندازی پلانتهای شیمیایی  دارای تجربه در ارائه ایده های نو و رفع مشکلات کارخانه های شیمیایی آشنا به طراحی آزمایشگاههای مختلف استاندارد     تهیه طرح توجیهی پلانها ی مختلف شیمیایی و محصولات مختلف  تهیه طرح و اجرای رفع آلایندگیهای صنایع مختلف  آشنا به ایمنی کارخانه های شیمیایی آشنا به استانداردهای مختلف آشنا یی  و شناخت تجهیزات مختلف کارخانه های پتروشیمی وشیمیایی ارائه طرحهای شیمیایی زود بازده و با سود دهی بالا telgram t.me/farayandvajegan instagram farayandvajekar

  خدمات مشاوره مهندسی اصفهان
 • برگزاری دوره های جامع آنودایزینگ آلومینیوم در دانشگاه تهران

  برگزاری دوره های جامع آنودایزینگ آلومینیوم در دانشگاه تهران

  کلیه مطالب از مراجع معتبر بین المللی برگرفته شده اند و مطابق با علم روز دنیا می باشد که با دقت بسیار بالا جمع آوری گردیده اند. سرفصل ها: 1. Welcome & opening 2. Anodizing video: پخش ویدیوهای کوتاه آموزشی که مراحل انودایزینگ درمقیاس آزمایشگاهی و صنعتی را نشان می دهد. 3. History of aluminum & aluminum anodizing: تاریخچه آلومینیوم و آنودایزینگ آلومینیوم و ضرورت پیدایش آن. 4. Metallurgy Basics for Aluminum Surface: بررسی خواص فلز آلومینیوم ( خوردگی – رسانایی – چگالی – سختی ...) – معرفی آلیاژها - آلیاژهای متعارف و نامتعارف برای انجام فرآیند آنودازینگ. 5. Different types of anodizing: بررسی انواع مختلف آنودایزینگ ( سخت، معمولی، رنگی) با توضیح مختصر در مورد کاربرد ها و تفاوت هایشان. 6. Racking/jigging: طریقه نگه داشتن قطعه درون الکترولیت و فیکسچرها و بررسی رسانایی فلزهای قابل استفاده – کاتدها و اند. 7. Cleaning & Rinsing: نحوه و ضرورت تمیز کردن قطعه با استون و التراسونیک و روش های شستشوی قطعه بعد از اتمام هر مرحله. 8. Etching & desmuting: فرمول و ضرورت مرحله اتچینگ و دوده زدایی. 9. Bright Dip/chemical polish: فرمول های مربوط به پروسه و لزوم انجام فرایند. 10. Anodizing Basic for aluminum surface: بررسی استانداردها – شکل گیریی، پیدایش و رشد ریزدانه ها - مقایسه روش های کنترل ولتاژ و کنترل آمپر– نحوه استفاده از قانون 720 بهمراه مثال – نگهداری از الکترولیت – افزودنی ها – معرفی برخی از حمام های متداول. 11. Anodizing equipment: روش های مختلف کنترل دما – متلاطم سازی وان (Air Agitation) – جنس تانک ها و لوله ها. 12. Power & rectifier: منبع تغذیه مناسب – نحوه رمپ کردن. 13. Dyeing & Electrolyte coloring: نحوه پروسه انوداِزینگ رنگی و رنگ های طبیعی. 14. Sealing The Anodic Oxide: روش های سیل کاری و لزوم انجام این مرحله. 15. Safety 16. Troubleshooting: پرسش و پاسخ و عیب یابی. * انجام کلیه مراحل آنودایزینگ نوع دوم بصورت عملی در آزمایشگاه.

  متفرقه تهران
 • ریبون کارت پرینتر هودو SIP-30

  ریبون کارت پرینتر هودو SIP-30

  ریبون رنگی پرینتر کارت هودو با قابلیت چاپ 200 رو ریبون مشکی تک رنگ هودو ریبون مشکی KO با لایه محافظ هودو

  پرینتر و اسکنر تهران
 • پوشش های پلی یورتان Polyurethane coating

  پوشش های پلی یورتان Polyurethane coating

  پوشش های پلی یورتان Polyurethane coating تولید و اجرا توسط شرکت TIP TOP آلمان شرکت کران وزین صنعت تحت لیسانس شرکت Rema TIP TOP آلمان در دپارتمان پوشش و کنترل خوردگی (coating and corrosion protection) مفتخر به ارائه خدمات به مشتریان می باشد. شرکت Rema TIP TOP دارای: 80 سال حضور فعال در سراسر جهان برای ارائه کیفیتی برتر و خدماتی پیشرفته بالاترین کیفیت جهانی در زمینه پوشش های سطح و کنترل خوردگی 200 شعبه و نمایندگی در سراسر 5 قاره شرکت Rema TIP TOP با توجه به انتظارات مشتریان و شرایط محیطی خاص صنایع مختلف، گریدهای مختلفی از پلی یورتان با نام تجاری Coropur coating تولید و اجرا نموده است. پلی یورتان پلیمری با خواص ویژه می باشد که ساختار آن بر پایه واکنش پلیمریزاسیون مرحله ای بین دو منومر ، یکی با حداقل دو گروه عاملی ایزوسیاناتی و منومر دیگر نیز با حداقل دو گروه عاملی الکلی می باشد. ویژگی پوشش های پلی یورتان: مقاوم در برابر آب دارای مقاومت جوی خوب کاربرد بعنوان پوشش میانی، پوشش رویه و درزگیر مناسب برای سطوح بتونی و فولادی مناسب برای سیستم های آب و فاضلاب کاربرد در پل ها، دکل ها، مخازن، سد ها و کانال ها و.... خدمات شرکت Rema TIP TOP تولید و اجرای پوشش های مختلف با خواص فیزیکی و شیمیایی عالی ،منطبق با کاربردهای صنعتی مخصوص بر پایه رزین های مختلف مانند پلی یورتان، اپوکسی، وینیل استر، پلی یوریا و... پوشش های تقویت شده با تکنولوژی فایبر گلاس (FRP Technology) و سیلیکا و .. تأمین و اجرای سندبلاست رنگ آمیزی صنعتی بر پایه Polyurea, Polyurethane, epoxy coating مهندسی تأمین تجهیزات Equipment Engineering آدرس دفتر تهران: خیابان آفریقا – تابان غربی ساختمان اداری تابان پلاک ۱۴، طبقه دوم، واحد ۲۵ تلفن : ۶۶۴۰ ۸۸۷۹ - ۰۲۱ فاکس : ۹۳۷۴ ۸۸۲۰ - ۰۲۱ مدیریت فروش: آقای علیرضا برنا ایمیل:daftariali@gmail.com وب سایت: www.keranwazin.com اپوکسی، پلی یوریا، پلی یورتان، رابرلاینینگ epoxy, polyurea, polyuretan, Rubber lining -

  متفرقه تهران