پیچ و مهره گالوانیزه گرم

پیچ و مهره گالوانیزه گرم

گالوانیزه یا آبکاری یه عملی گویند که طی فرآیندی با قرار دادن لایه ایی از مواد محافط بر روی وسایل فولادی از آن ها در برابر خوردگی و  زنگ زدگی در محیط های مربوط محافظت می شود. در ادامه مطالبی در مورد پیچ و مهره گالوانیزه گرم قرار داده می شود.

پیچ و مهره گالوانیزه گرم:

فرآیند گالوانیزه گرم با قرار دادن یک لایه ی زخیم از زینک (روی) بر روی پیچ و مهره های فولادی آن ها را در  برابر خوردگی مقاوم می کند . از این روش بیشتر برای پیچ های خشکه با گرید 8.8 و 10.9 یا 12.9 استفاده می‌شود. پیچ و مهره گالوانیزه گرم مقاومت بسیار بالای در برابر ضربه و خوردگی دارد و در صورت وارد شدن ضربه به آن و یا حتی درست آبکاری نشدند به دلیل تبادل الکترونیکی که انجام می دهد سطح مقاومت خوبی را از خود نشان می دهد.

فلز روی دارای مقاومت بیسیار بالایی است و همین خاصیت باعث می شود پیچ و مهره گالوانیزه گرم در برابر زنگی زدگی , خوردگی , گرما و سرمای زیاد و در کل شرایط جوی و محیطی نامطلوب مقاومت زیادی داشته باشد و طول عمر زیادی (در مناطق شهری و خشک بیش از ۸۰ سال و در مناطق مرطوب بیش از ۲۵ سال)  در مقایسه با سایر پیچ و مهره ها داشته باشد.

آماده سازی پیچ مهره برای گالوانیزه گرم:

برای آماده سازی پیچ و مهره ها لازم است سطح آن ها از هر گونه آلودگی زدوده شود. آلودگی هایی نظیر رنگ, روغن و دیگر ضایعات سطحی باید کاملا از روی سطح پیچ و مهره ها برداشته شود تا عمل گالوانیزه به درستی صورت پذیرد و اگر قسمتی از سطح آلوده باشد گالوانیزه نمی شود و مستعد خوردگی و زنگ زدگی خواهد شد. برای زدودن آلودگی از روی سطح پیچ و مهره ها آن ها را درون اسید سولفوریک  قرار  می دهند. این در حالی است که برخی از آلودگی ها نظیر  قیر با این روش پاک نشده و نیازمند روش های فیزیکی مانند سند بلاست هستند.

پس از این مرحله پیچ و مهر ها را از اسید خارج کرده و در محلول ۳۰٪ روی از کلرید آمونیوم در دمای ۶۵ درجه قرار می دهند تا اکسید هایی که اسید سولفوریک بر روی سطح آن ها ایجاد کرده از بین رود و از اکسید بیشتر پیچ و مهره ها جلوگیری شود. با خشک شدن سطح , پیچ و مهره ها آماده فرآیند گالوانیزه خواهند شد.

گالوانیزه گرم:

در این مرحه پیچ و مهره را درون مذاب روی با دمای ۴۴۵ الی ۴۶۵ قرار داده  تا روکشی از روی بر روی سطح آن ها ایجاد شود که ضخامت آن بسته به ضخامت فولاد آبکاری متفاوت است. همین امر باعث به وجود آمدن انواع متفاوت پیچ و مهره ها شده که در کارایی و قیمت پیچ و مهره های گالوانیزه گرم  تاثیر دارد . پس از بیرون آوردن پیچ و مهره ها از مذاب روی, روی اضافه از طریق آبکشی و یا گاهی سانتریفیوژ گرفته می شود و سطحی نرم پیدا می کنند. درصد روی بر روی سطح متفاوت است . سطح داخلی تر و نزدیک به آهن درصد روی پایین تر و سطح بیرونی درصد روی بالاتر با خلوص بیشتری را داراست.

موارد استفاده از پیچ و مهر های گالوانیزه گرم:

همانطور که گفته شد پیچ و مهره های گالوانیزه گرم در برابر سرما  و گرمای زیاد, زنگ زدگی و خوردگی بسیار مقاوم هستند, بنابراین در صنعت پتروشیمی که دارای گرمای بسیار زیاد است, صنعت پل سازی که دارای تحرک زیاد است و پیچ مهره ها دچار ساییدگی و خوردگی می شوند, راه سازی که شرایط جوی و محیطی متفاوتی را داراست و سازه های ساحلی و بندرگاهی که به دلیل انتقال مکرر آب دچار زنگ زدگی و سایش می شوند کاربرد دارد

مزایا و معایب پیچ و مهر های گالوانیزه گرم:

پیچ و مهره های گالوانیزه گرم به دلیل اینکه با روی پوشش دهی شده اند دارای مقاومت بسیار بالایی هستند.این پوشش سخت سبب شده که این نوع پیچ و مهره ها در برابر خردگی و سایش مقاوم باشند و در سازه های متحرک بسیار مورد استفاده قرار بگیرند. وجود روی سبب شده پیچ و مهره های گالوانیزه گرم در برابر رطوبت دچار زنگ زدگی نشوند.

در کنار مزایای گفته شده این پیچ و مهره ها معایبی نیز دارند که می توان به کاهش سختی و افزایش سایز آن اشاره کرد. به دلیل اینکه فرآیند گالوانیزه در دمای بالا صورت می گیرد در بیشتر مواقع سبب کاهش سختی پیچ و مهره می شود . پیچ و مهره گالوانیزه گرم دارای روکش روی است و همین امر باعث می شود ابعاد آن به اندازه چند میکرون افزایش  پیدا کنند و بعضا در باز و بسته شدن آن مشکل ایجاد شود.

 

برای اطلاعات بیشتر و آگاهی از نحوه خرید پیچ و مهره های گالوانیزه گرم به سایت سانیان بولت مراجعه فرمایید.

 


1399/4/7
اطلاعات تماس
نامحسین اهری
تلفن۰۲۱-۶×××۹۵۶۶
همراه۰۹۱۲×××۴۹۳۳
وبسایت
استانتهران
آدرسدفتر فروش:شاداباد-مجتمع تجاری 17شهریور-بلوک B/الف پلاک 19
تلگرامچت تلگرام


دیگر محصولات
 • انواع پیچ و مهره خشکه

  انواع پیچ و مهره خشکه

  قبل از آنکه به بررسی این محصول بپردازیم، لازم است این نکته را به شما بیان کنیم که پیچ مهره خشکه با نام فولادی نیز شناخته می‌شود و هیچ تفاوت خاصی با یکدیگر ندارند. پیچ و مهره خشکه از ترکیب کربن با فولاد ساخته شده است. به همین دلیل از استحکام و قدرت زیادی برخوردار است و در صنعت‌های متفاوت مورد استفاده قرار می‌گیرد. در ادامه با این نوع پیچ و مهره و کاربردهایی که در صنعت دارد، بیشتر آشنا می‌شویم. کاربردهای پیچ و مهره خشکه امروزه تقریبا تمامی صنایع از این نوع پیچ و مهره‌ها استفاده می‌کنند. از کارخانه‌های تولید اسباب‌بازی گرفته تا سوله‌سازهایی که معمولا برای اتصالات دستگاه‌های خود به پیچ و مهره‌هایی با استحکام مناسب نیاز دارند. از طرفی با گذشت چند سال و استفاده بیش از حد، دستگاه‌ها رو به فرسودگی می‌روند و نیاز به تعمیرات و نگهداری دارند. بنابراین یکی دیگر از کاربردهای مهم این محصول در حفظ و نگهداری تجهیزات کارخانه و صنعت‌ها است. انواع پیچ ومهره پیچ و مهره های فولادی معمولا در گرید و کلاس تفاوت دارند که این موضوع به متریال ساخت فولاد برمی‌گردد. هر فولاد شماره خاص خود را دارد. به عنوان مثال فولاد کلاس 8 یا گرید 8.8 از میلگرد ck45 و فولاد ck45 ساخته شده است. یا مثلا پیچ و مهره کلاس 10 از میلگرد mo40 و پیچ و مهره کلاس 12 از میلگرد vcn200 ساخته شده است. تمامی این انواع پیچ فولادی هستند و تنها در جنس میلگرد با یکدیگر تفاوت دارند. قیمت پیچ و مهره خشکه قیمت این نوع پیچ و مهره تا حد زیادی به نوع، برند سازنده و نوسانات موجود در بازار بستگی دارد. هر چقدر درجه سختی این محصول بیشتر باشد، طبیعتا قیمت آن نیز بیشتر است. کافیست در ابتدا درک درستی از نیاز خود داشته باشید و متناسب با آن یکی از انواع پیچ و مهره فولادی را برای انجام فعالیت مورد نظر با مناسب‌ترین قیمت خریداری کنید. خرید پیچ و مهره خشکه برای [خرید پیچ و مهره خشکه](https://sanianbolt.com/%D8%AE%D8%B1%DB%8C%D8%AF-%D9%82%DB%8C%D9%85%D8%AA-%D9%BE%DB%8C%DA%86-%D9%85%D9%87%D8%B1%D9%87-%D8%AE%D8%B4%DA%A9%D9%87-%D9%81%D9%88%D9%84%D8%A7%D8%AF%DB%8C/) کافی است فروشندگان معتبر در این زمینه را پیدا کنید و با اطمینان خاطر پیچ و مهره باکیفیت خریداری کنید. صنایع پیچ و مهره سانیان با تجربه چند ساله در زمینه ساخت و تولید انواع محصولاتی چون: استاد بولت، انکر بولت، پیچ، مهره، واشر،زنجیر و اجزاء قیدوبستی و خدماتی چون: تأمین انواع اتصلات پیچ و مهره ای مورد نیاز کارخانه های صنعتی، تامین انواع پیچ های خشکه انجام کلیه امور آبکاری با بالاترین کیفیت(گالوانیزه گرم و سرد و داکرومات) فعالیت می‌کند. جهت ارتباط با ما می‌توانید از طریق یکی از راه‌های ارتباطی که در پایین آگهی گذاشته شده‌است، با ما تماس بگیرید. دفتر فروش:شاداباد-مجتمع تجاری 17شهریور-بلوک B/الف پلاک 19

  آهن آلات و صنایع فلزی تهران
 • انواع مهره خشکه

  انواع مهره خشکه

  مهره خشکه از فولاد ساخته شده است و از استحکام مناسبی برخوردار است. ساختار این مهره به صورتی است که می‌شود از آن با خیال راحت در محیط‌هایی که شدت فشار و تنش به شدت بالاست، استفاده کرد. این نوع مهره‌ها قادر به تحمل حداقل وزن 80 کیلوگرم هستند که به نسبت نمونه آهنی آن خیلی بیشتر است. نحوه‌ی ساخت مهره خشکه پیچ و مهره‌ها معمولا توسط میلگردهای متفاوتی بر اساس نوع کاربردی که دارند ساخته می‌شود. درصد کربن و آلیاژی که در ساخت این فولاد وجود دارد، باعث شده است که میلگردهای متفاوتی ایجاد شود. مهره‌های خشکه معمولا از مفتول CK45 ساخته می‌شود. این محصول توسط عملیاتی چون کشش و قالب‌گیری در اندازه‌های متفاوتی روانه بازار می‌شود. انواع مهره خشکه مهره‌های فولادی یا خشکه متناسب با کاربردی که دارند، دارای انواع مختلفی هستند. این انواع بر اساس دو استاندارد ایزو و دین ساخته می‌شوند و از نظر جنس دارای متریالی چون آهن، استیل، فولاد، آلومینیوم، مس یا کربن هستند. از جمله انواع این نوع مهره عبارت است از: مهره‌های متریک استاندارد DIN 934 مهره اینچی استاندارد ASTM A194 مهره استنیلس استیل (فولاد ضدزنگ) مهره خشکه با آبکاری داکرومات مهره با آبکاری گالوانیزه گرم قیمت مهره خشکه برند سازنده، نوع مهره و نوسانات موجود در بازار از عوامل اصلی تعیین قیمت خرید مهره‌های خشکه به حساب می‌آیند. به همین دلیل فروشگاه‌ها معمولا به صورت مستقیم قیمت این مهره‌ها را در سایت قرار نمی‌دهند. برای آگاهی از قیمت انواع مهره خشکه می‌توانید با کارشناسان فروش مجموعه سانیان که شماره آن‌ها در پایین این آگهی قرار گرفته است، تماس بگیرید. خرید مهره خشکه اگر قصد [خرید مهره خشکه](https://sanianbolt.com/%D9%85%D9%87%D8%B1%D9%87-%D8%AE%D8%B4%DA%A9%D9%87/) را به صورت عمده یا خرده با بالاترین کیفیت و قیمتی مناسب دارید، مطمئنا سانیان می‌تواند گزینه مناسبی برای خرید شما باشد. می‌توانید همین حالا با ما تماس بگیرید و بهترین نوع مهره را برای انواع اتصالات خود خریداری کنید. همچنین جهت کسب اطلاعات بیشتر می‌توانید، به وبسایت ما سر بزنید.

  آهن آلات و صنایع فلزی تهران
 • سانیان پیچ(واردات و تولید اتواع پیچ و مهره و واشر)

  سانیان پیچ(واردات و تولید اتواع پیچ و مهره و واشر)

  تامین انواع اتصالات سازه های فولادی و پیچ و مهره ای (کلاس 8 ، 10 و 12) تامین انواع اتصالات پیچ و مهره ای مورد نیاز کارخانه های صنعتی تأمین انواع پیچ های خاص تأمین انواع کلاس های زنجیر و کرپی تأمین انواع پیچ های خودکار و شیروانی فروش کلیه پیچ های آبکاری با بالاترین کیفیت(گالوانیزه گرم و سرد و داکرومات) افتخار مشارکت با انواع شرکت های خودرو سازی و سازمان های دولتی نظیر بنیاد مسکن و سپاه عمده فعالیت این مجموعه تأمین، واردات، فروش و پخش: انواع پیچ و مهره های کلاس هشت، کلاس ده، کلاس دوازده ، HV، انواع پیچ های آلنی در کلاس های هشت، ده، دوازده و ... می باشد. دفتر فروش: شاداباد-مجتمع تجاری 17شهریور-بلوک B/الف پلاک 19 کارگاه: چهاردانگه-خیابان 17.5 (سانیان پیچ تولید اتواع پیچ ومهره و واشر) اطلاع از اخرین تحولات بازار پیچ و مهره با عضویت در کانال سانیان پیچ SANIANBOLT@ شماره تماس: 021-66639566 09121614933 sanianbolt.com

  ابزار و یراق تهران
 • انواع پیچ و مهره فولادی

  انواع پیچ و مهره فولادی

  پیچ و مهره‌های فولادی معمولا از جنس فولاد ساخته می‌شوند و به طور جدی در صنعت‌های متفاوت مورد استفاده قرار می‌گیرد. این نوع پیچ و مهره‌ها بر اساس نوع کاربردی که دارند در دسته‌بندی انواع کلاس‌ها و گریدهای متفاوت قرار می‌گیرند. کلاس‌ها یا گریدهای پیچ و مهره فولادی پیچ و مهره‌های فوق بر اساس میزان سختی و حرارتی که دارند، در کلاس‌های متفاوتی طبقه بندی می‌شوند که در ادامه با آن‌ها بیشتر آشنا می‌شویم. از جمله کلاس‌های موجود در این نوع محصول عبارت است از: کلاس 8.8 کلاس 10.9 کلاس 12.9 مشخصات پیچ و مهره فولادی کلاس 8.8 کلاس 8 یا گرید 8.8 معمولا جز نرم‌ترین این محصول شناخته می‌شود که متناسب با مشخصات خود در صنعت‌های خاصی استفاده می‌شود. این نوع پیچ از میلگرد CK45 ساخته شده‌ است و حرارت کمتری به آن تابانیده می‌شود. مشخصات پیچ و مهره فولادی کلاس 10.9 پیچ و مهره کلاس 10 نسبت به کلاس 8 استحکام بیشتری دارد. به این معنا که در برابر درجه حرارت بیشتری قرار گرفته شده است. ساختار این نوع پیچ از میلگرد MO40 است و به دلیل سختی بالاتر قیمت آن کمی از گرید 8.8 بیشتر است. مشخصات پیچ و مهره فولادی کلاس 12.9 این نوع از پیچ خشکه حداکثر میزان کربن را در ساختار فولادی خود دارد و ساختار آن از میلگرد VCN200 است. قیمت این محصول از دو مدل ذکر شده بیشتر است و دلیل آن هم باز به درجه سختی برمی‌گردد. خرید پیچ و مهره فولادی اتصالاتی که در صنایع انجام می‌شود، همواره از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. بنابراین همیشه کیفیت پیچ و مهره خریداری شده، حرف اول را در این زمینه می‌زند. خوشبختانه سانیان با شناخت خوبی که از بازارهای موجود و صنعت‌های متفاوت دارد، به خوبی می‌داند چه نوع پیچ و مهره‌ای را در اختیار مشتریان قرار دهد. بنابراین اگر به دنبال خرید بهترین نوع این محصول هستید، حتما به فروشگاه ما سر بزنید. https://sanianbolt.com/%D8%AE%D8%B1%DB%8C%D8%AF-%D9%82%DB%8C%D9%85%D8%AA-%D9%BE%DB%8C%DA%86-%D9%85%D9%87%D8%B1%D9%87-%D8%AE%D8%B4%DA%A9%D9%87-%D9%81%D9%88%D9%84%D8%A7%D8%AF%DB%8C/

  آهن آلات و صنایع فلزی تهران


محصولات مشابه
 • احداث انواع گلخانه و فروش تمامی قطعات و تجهیزات گلخانه

  احداث انواع گلخانه و فروش تمامی قطعات و تجهیزات گلخانه

  نمنماینده فروش پلاستیک های گلخانه . نماینده فروش لوله های گالوانیزه

  خدمات کشاورزی تهران
 • فروش عمده پیچ ام دی اف

  فروش عمده پیچ ام دی اف

  فروش انواع رولپلاک و پیچ سیدوس فروش فقط کلی ارسال از مشهد به تمام نقاط کشور شرکت سیدوس تولید کننده انواع پیچ و رولپلاک در سایزها و مدلهای مختلف و یک افتخار جدید دیگر از شرکت سیدوس قابل توجه تمامی ام دی اف کاران شرکت سیدوس تولید کننده انوع پیچ ام دی اف :::::::::: ارسال به تمام نقاط کشور برای اطلاعات بیشتر به وبسایت www.shushtarmarket.ir و یا با شماره 09166186974 تماس بگیرید

  ماشین سازی خوزستان
 • پیچ سازه فلزی

  پیچ سازه فلزی

  عمده فعالیت این مجموعه در زمینه تولید انواع استاد بولت، انکر بولت، پیچ، مهره، واشر،زنجیر و اجزاء قیدوبستی می باشد. تأمین انواع اتصالات سازه های فولادی و پیچ و مهره ای (کلاس 8، 10و 12) تأمین انواع اتصلات پیچ و مهره ای مورد نیاز کارخانه های صنعتی تأمین انواع پیچ های خاص تأمین انواع کلاس های زنجیر و کرپی تامین انواع پیچ های خودکار و شیروانی انجام کلیه امور آبکاری با بالاترین کیفیت(گالوانیزه گرم و سرد و داکرومات) افتخار مشارکت با انواع شرکت های خودرو سازی و سازمان های دولتی نظیر بنیاد مسکن و سپاه دفتر فروش:شاداباد-مجتمع تجاری 17شهریور-بلوک B/الف پلاک 19 کارگاه:چهاردانگه-خیابان 17.5 www.sanianbolt.com

  آهن آلات و صنایع فلزی تهران
 • فروش پیچ های سوله

  عمده فعالیت این مجموعه در زمینه تولید انواع استاد بولت، انکر بولت، پیچ، مهره، واشر،زنجیر و اجزاء قیدوبستی می باشد. تأمین انواع اتصالات سازه های فولادی و پیچ و مهره ای(کلاس 8، 10و 12) تامین انواع پیچ سوله تأمین انواع اتصلات پیچ و مهره ای مورد نیاز کارخانه های صنعتی تأمین انواع پیچ های خاص تأمین انواع کلاس های زنجیر و کرپی تامین انواع پیچ های خودکار و شیروانی انجام کلیه امور آبکاری با بالاترین کیفیت(گالوانیزه گرم و سرد و داکرومات) افتخار مشارکت با انواع شرکت های خودرو سازی و سازمان های دولتی نظیر بنیاد مسکن و سپاه تماس با این شرکت جهت استعلام قیمت:09121614933

  متفرقه تهران