مهارت های یک کارآفرین موفق

مهارت های یک کارآفرین موفق

موسسه TTI تحلیلی چند جانبه و چند متغیره از موفق ترین کارآفرینان عرصه کسب و کار انجام داده است تا مهارت ها، خصوصیات ها، توانایی ها، قابلیت ها و رفتارهای آن ها را مورد بررسی قرار دهد. در واقع مساله اصلی این است که دریابیم همه این کارآفرینان موفق در چه نکاتی با همدیگر اشتراک دارند و چه مشخصه هایی را می توان برای یک کارآفرین موفق و شایسته لحاظ کرد تا در نهایت برخی از این مشخصات تفکیک شده و به عنوان مشخصات اصلی هر کارآفرین شایسته معرفی شوند، چرا که این مشخصات از دل یک پژوهش گسترده بین برترین و شایسته ترین مسایل داریم. برای برخی مدیریت به معنای حکمرانی است و برای برخی دیگر مدیریت به معنای شیوه ای برای رسیدن به حداکثر بهره وری است.

۱-    ترغیب

این مهارت در مقام یک توانایی تعریف می شود. کارآفرینان شایسته می توانند با استفاده از این مهارت دیگران را متقاعد سازند تا همچون آن ها فکر کنند. ترغیب یک مهارت روان شناختی، جامعه شناسی و انسان شناسی است. این مهارت بزرگترین و نیرومند ترین توانایی یک کارآفرین دانسته می شود.

۲-    مدیریت

این مهارت در مقام یک بصیرت تعریف می شود. مساله مهم در مدیریت چگونگی فهم فصل بندی بصیرت های شماست. قرار نیست. بر کسی حکم رانده شود. مدیر شایسته دستور نمی دهد یا فقط دستور نمی دهد. او بیش از  همه بصیرت تازه به مسایل دارد و می تواند پیوند بین مسایل را بهتر از دیگران ردیابی کند.

۳-    پاسخ گویی

این مهارت در مقام ابتکار عمل، اطمینان از خود، انعطاف اخلاقی و شوق پذیرش مسوولیت برای عمل های شخصی تعریف می شود. پاسخگو بودن به دیگران یکی از مهم ترین مسایل مورد بحث درباره هر مدیر است. کسانی که تمایل دارند تا دیگران را به خاطر اشتباهاتشان سرزنش کنند، هرگز نمی توانند به کارآفرینان موفق بدل شوند.

۴-    هدفمندی

این مهارت در مقام گرایشی به سوی هدف مشخص تعریف می شود. فعالیت هایی زیاد در راستای رسیدن به اهداف خود یکی از خصایص اصلی هر کارآفرین شایسته است. هدفمندی نیازمند انرژی بسیار زیادی است و نتایج و وظایف مشخصی را نیز از هر کسی می طلبد. چقدر برای این کار آماده اید؟ چقدر واقعا اهدافتان را پی می گیرید؟

۵-    ارتباط پذیری

این مهارت در مقام توانایی فعالیت همراه با دیگران تعریف می شود. ارتباط پذیری مهارتی است که بین اشخاص مختلف به وجود می آید و همگان در آن شریک هستند. این مهارت، به یک معنا، عملا عبارت است از ارتباط های موثر رفتاری و کرداری و توانایی رسیدن به تفاهم با دیگران در یک محیط مشخص کاری. پس ارتباط پذیری یک نوع قابلیت خاص در داشتن رابطه با دیگران است، به نحوی که تفاهم بین اشخاص را تسهیل می سازد و امکان های همکاری آن ها را گسترش می دهد.

منبع : www.ferdosara.ir


1392/5/24
جویشگر


محصولات مشابه
 • دستگاه خط تولید زغال فشرده و کوره صنعتی

  دستگاه خط تولید زغال فشرده و کوره صنعتی

  شرکت فنی مهندسی سازه ابتکار ارشد سازنده ماشن آلات تولید انواع زغال فشرده< لیمو>و.... سازنده انواع اکسترودرهای صنعتی جهت تولید بریکت های هیزمی و زغالی < سازنده انواع کوره های صنعتی دوجداره < چند منظوره < ترمودینامیکی و ترمودینامیکی پلاس سازنده انواع مکنده های صنعتی جهت حمل مواد گرانولی و تهویه هوا سازنده انواع آسیاب و کراشر های صنعتی تک مرحله ای و دو مرحله ای جهت تولید خاک اره برای تولید مواد اولیه تولید زغال فشرده و بستر سازی دامداری ها و مرغ داری های صنعتی دارای گواهینامه های ایزو و ims انتخاب شده بعنوان کار آفرین برتر سال99 و1400 همراه به روز ترین مشاوره در امر کارآفرینی و تعریف بیزینس پلن شما به صورت رایگان خدمات ما به مشتریان عزیز: 1- تامیین مواد اولیه جهت تولید انواع زغال 2- نصب<راه اندازی و آموزش و پشتیبانی 24 ساعته رایگان 3-خرید محصولات تولیدی شما همراه عقد قرار داد برای اطلاعات بیشتر و مشاوره تلفنی تماس حاصل بفرمایید ما دستگاه نمیفروشیم آینده میفروشیم

  ماشین سازی آذربایجان شرقی
 • کارآفرینی

  ????هلدینگ وطن زرین ایران???? مـا از شما عزیزانی که دارای پشـت‌کار و علاقه‌مند به کار هستید، به عنوان یک کارآفرین دعوت به کار می کنیم. شرایط کار???????? • دارای حداقل ۵ ساعت زمان آزاد ( به اختیارخودتون)در طول روز. • بازه سنی حداقل ۱۸ سال به بالا. • آموزش رایگان بیزنس و سپس شروع کار‌. .درآمد رو به افزایش رسوبی. جهت اطلاع بیشتر با شماره زیر تماس بگیرید???????? 09962750131

  آموزش تهران