menu دسته‌بندی‌ها

شرکت تولیدی تجهیزات ایمنی راهها

 • تاریخ ثبت شرکت:
 • تعداد نیرو: ۵۱-۱۰۰ شخص
 • فعالیت شرکت: تولید کننده
 • مکان: استان تهران
 • در زمینه: تجهیزات ایمنی و امنیتی
 • نوع شرکت: خصوصی
درباره شرکت
1:تاریخچه فعا لیت ها

اساس و بنیان شركت در اردیبهشت سال 1317 در قریه ونك تهران با نام كارخانه ماسك ضدگاز جهت ساخت وتولید ماسك ضد گاز سمی پایه گذاری و شروع به كار نموده و تا پایان سال 1320 كه كشور ایران از طرف قوای متفقین اشغال گردیده بود ونیاز به تهیه ماسك مزبور را منتفی ساخت به فعالیت خود ادامه داد و از آن زمان به بعد تحت عنوان صنایع مكانیك ایران به تولید قطعات‏‎‎‎، لوازم و وسایل مختلف صنعتی پرداخت.بطور خلاصه میتوان اذعان داشت كه در آن سالهای دور وفقدان تكنولوژی مدرن این شركت پیشقدم ومعلم سایر صنعتگران بوده و قسمت اعظم توسعه فعلی صنایع كشور مرهون زحمات وتلاش كاركنان اولیه این كارخانجات بوده و جزء اولین مجتمع صنعتی تولیدی كشور میباشد كه مؤسس دیگر كارخانجات صنعتی كشور گردیده و در اصل مادركارخانجات میباشد.
در سال 1353 به منظور استفاده بهینه از ماشین آلات و تجهیزات مختلف كارخانه و با هدف تأمین تجهیزات راهها بخصوص تجهیزات ایمنی بموجب تصویب نامه شماره 4/1737 –1/4/1353 هیئت وزیران وقت، شركت به وزارت راه وترابری منتقل گردید و پس از بررسی جوانب امر در سال 1354 با تأسیسات فعلی به شهر صنعتی كرج انتقال داده شد.
شركت با هدف استفاده از امكانات موجود و با بیش از شصت سال تجربه در زمینه ساخت تولیدات صنعتی و تجهیزات ایمنی یكی از نادرترین شركتهای تأسیس شده در خاورمیانه و ایران است . ضمنا انجام هر گونه عملیات بازرگانی برای پیش برد اهداف شركت و انجام خدمات فنی و مشاوره ای در اجرای طرحهای عمرانی صنعتی طبق اساسنامه مصوب را نیز میتواند داشته باشد .
بعد از پیروزی انقلاب شكوهمند اسلامی، هیئت مدیره بار سنگین مسؤلیت باز سازی و نو سازی شركت را بر دوش گرفته و كوشش نموده تا فعالیت همه جانبه ای در این زمینه آغاز و استمرار بخشد.فعالیت مثمر ثمر و چشمگیر مدیران وكاركنان متعهد شركت بر میزان فعالیت تولیدی شركت افزوده است. افزایش تولیدو بهبود كیفیت تولید و استفاده بهینه از امكانات موجود در سرلوحه كار شركت قرار گرفته و گام مثبتی در این زمینه در طول چند سال اخیر برداشته شده است .
تأسیسات فعلی با محوطه ای به مساحت یكصدویكهزار مترمربع با احداث كارگاههای جدید و تهیه ماشین آلات و امكانات بهتر فصل جدیدی را در جهت تأمین نیازهای صنعتی كشورآغاز نمود،بطوریكه هم اكنون 8 كارگاه بزرگ و مجهز به ماشین آلات سبك و سنگین صنعتی و امكانات كارگاهی در ساخت و تولید انواع قطعات و لوازم و وسایل تجهیزات ایمنی و ماشین آلات وتولیدات صنعتی متنوع مورد نیاز سازمانها،ادارات و خصوصاً وزارت راه وترابری با رعایت مشخصات فنی و استاندارد درزمینه كارهای تجهیزات ایمنی راهها و مهندسی فلزات و سازه های فلزی ،تزریقی،شست وشوی و…اهتمام می ورزد.
هم اكنون 8كارگاه بزرگ ومجهز فعالیتهای تولیدی خود را در دو بخش ذیل انجام میدهند:
الف-ایمنی
ب-صنعتی

شرح مختصری از فعالیت كارگاههای موجود :
الف-كارگاههای ایمنی
كارگاه گاردریل سازی :
این كارگاه با بر خورداری از 2 دستگاه پرس 250تنی و یك دستگاه پرس 100تنی و2دستگاه نورد و یك دستگاه پرس 160تنی دارای دو خط پیوسته تمام اتوماتیك بوده كه با روش رول فرمینگ نسبت به تولید گاردریل اقدام می نماید ذكر این نكته لازم است كه طراحی وساخت هردو خط به دست مهندسین و پرسنل متعهد شركت وبا استفاده از امكانات بالقوه وبالفعل موجود می باشد،(ظرفیت سالیانه تقریباً 214000 شاخه معادل 800كیلومتر با استفاده از دو خط بصورت بالقوه با ساعت كاركرد عادی میباشد).
كارگاه علائم سازی :
این كارگاه بزرگترین تولید كننده علائم در خاور میانه و از كارگاههای فعال وبا سابقه شركت می باشد، كارگاه مذكور با استفاده از بهترین نوع مواد اولیه وشبرنگ با درجه مهندسی هفت ساله برای راههای اصلی و درجه مهندسی ده ساله(high intensity)برای آزاد راهها و بزرگراهها انواع تابلو های اطلاعاتی (ریلی)درطرحها و ابعاد مختلف وتابلو انتظامی واخطاری (دایره –مثلث-فلش60×45 –و…)را طبق استاندارد(داخل شهری وبرون شهری) تولیدمی نماید.
كارگاه علائم سازی با مساحتی بالغ بر 2880 مترمربع دارای امكانات ودستگاههای مدرن و پیشرفته ای از جمله:
-دستگاه كاترپلاتر با مارك آرستو مدل 1317 كه در نوع خود منحصر به فرد می باشد.
-دستگاه چاپ اسكرین( پرینتینگ) باكلیه متعلقات مربوطه كه در زمینه تهیه فیلم و سیلك و چاپ اتوماتیك كاربرد دارد.
-دستگاه واكیوم جهت هوا گیری وپخت شبرنگ تابلو وعلائم
كارگاه رفلكتور:(بازتاب ایمنی نگین دار)
تولیدات بازتاب ایمنی این شركت از بهترین نوع نگین تحت لیسانس شركت سوارفسكی اتریش و بصورت یك طرفه (43چشمی )و دو طرفه (86چشمی)با استفاده از منجوقهای نگین دار زرد و قرمز و سفید (بر حسب نیاز و محل مصرف)تولید می گردد.این محصول به منظور ایمن سازی جاده ها و هدایت ترافیك در رانندگی های شبانه در محور،مخصوصاً كنار جاده ها نصب می گردد و با بازتاب نور وسایل نقلیه با مشخص نمودن حدود خطوط رانندگی وترافیك را مشخص مینماید.

ب-كارگاههای تولید صنعتی
ماشین سازی
كارگاه ماشین سازی یكی از كارگاههای مهم شركت می باشد كه توان تولید محصولات ذیل دراین كارگاه مهیا میباشد:
1-برفروب فرودگاه و جاده (اشمیت-لوله ای )
2-اوره پاش جهت جلوگیری از یخ زدگی باند فرودگاه
3-بر فخور برای پاك كردن برف سنگین جاده ها –خیابانها وفرودگاهها
4-اسپر یدر (شن پاش)
5-قالب وسلو
6-انواع قالبهای نیوجرسی
7-كیوسك فلزی تلفن
8-انواع قالبهای فلزی
9- باجه كیوسك اخذ عوارض
10- قاب تابلوی ریلی
11- انواع پایه های ساده – سازه ای و فریم
این كارگاه بطوركلی توانایی تولید انواع قالب و سازه های مهندسی را با هرطرح ونقشه دارا میباشد.
ساخت برفروب جاده نیز یكی دیگر از تولیدات مهم این شركت می باشد كه در عملیات راهداری در طول جاده های برفگیر و با توجه به نیاز به این دستگاه ساخته شده و در اختیار ادارات كل راه و ترابری استانها و جهاد قرار گرفته است طراحی این نوع برفروبها به گونه ای است كه هدایت آن از داخل وسیله نقلیه توسط راننده انجام می پذیرد و قابلیت حركت به طرفین جاده (چپ وراست )،بالا و پایین را دارد و از كیفیت خاصی برخوردار است .
مهندسی فلزات
كارگاه مهندسی فلزات یكی دیگر از كارگاههای بزرگ شركت می باشد كه محصولات ذیل در كارگاه فوق تولید می گردد:
-پل عابر پیاده در ابعاد وطرحهای مختلف
-انواع پانلهای فلزی
سایر كارگاههای شركت عبارتند از كار گاههای:
–پرسكاری و برشكاری – شست وشوی – رنگ كاری كه تولیدكننده محصولات و خدمات ذیل می باشند:
-ترمیم گاردریل های فرسوده
-ابتدا و انتهای گاردریل
-ضربه گیر گاردریل
-پیچ و واشر وتسمه گاردریل
-پایه گاردریل
- پایه علائم در اندازه و مقاطع مختلف
- چربی زدایی انواع علائم ریلی و استاندارد
فروش كالای تجاری
این شركت علاوه بر تولید تجهیزات درجهت نیل به اهداف شركت مبادرت به تأمین و فروش بعضی از اقلام مربوط مانند:
-انواع سرعت گیر -چراغ چشمك زن راهنمایی و رانندگی وآینه محدب و... كه هدف از ارائه این گونه خدمات تكمیل خدمات شركت ودر دسترس قرار دادن تجهیزات مناسب جهت ایمنی راهها است كه از اتلاف وقت جهت تأمین آنها جلو گیری می شود .

ارتقاء كمیت و كیفیت تولید
با توجه به گستردگی فعالیتهای شركت و تنوع در ساخت و تولید محصولات وارائه خدمات گوناگون اخذ گواهینامهIso9001-2000 درتولید محصولات ایمنی مؤید توجه خاص مدیران شركت بر كیفیت و مرغوبیت و رعایت استاندارد های جهانی است .در راستای آمادگی دولت و شركتهای دولتی جهت ورود به بازارهای جهانی و توسعه صادرات محصولات تولیدی به كشور های خارجی این شركت نسبت به استقرار و اخذ سیستم ایزو2000-9001 درتولید محصولات ایمنی خود از قبیل گاردریل،علائم اطلاعاتی و بازتاب از شرکت RWTUV آلمان در سال 1383 نمود و در سال 1384 در ممیزی مراقبتی شركت RWTUV با رعایت استاندارد های مورد نیاز نسبت به تمدید گواهینامه صادر شده اقدام گردید.
پل-برف روب-برفخور-علائم راهنمایی و رانندگی-رفلکتور-شن پاش-کارگاه الکترونیک -تابلو های اطلاعاتی

اطلاعات تماس
ناممینوئی-مینوئی
تلفن0261-6701200
فاکس0261-6703943
استانتهران
آدرسکرج,شهر صنعتی - بعد از میدان استاندارد و انبار ذوب آهن - صندوق پستی 141/13145,
حامیان جویشگر
 • Karapost - کاراپست
 • nozhan - نوژان
 • Elearnever - آکادمی مجازی ایرانیان
 • گروه کاربران لینوکس اصفهان
 • شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان