هنر فروش
یك پسر تگزاسی برای پیدا كردن كار از خانه به راه افتاده و به یكی از این فروشگاهای بزرگ كه همه چیز می فروشند (Everything Under a Roof) در ایالت كالیفرنیا رفت. مدیر فروشگاه به او گفت : یك روز فرصت داری تا به طور آزمایشی كار كرده و در پایان روز با توجه به نتیجه كار در مورد استخدام تو تصمیم میگیریم. در پایان اولین روز كاری مدیر به سراغ پسر رفت و از او پرسید كه چند مشتری داشته است ؟
پسر پاسخ داد كه یك مشتری مدیر با تعجب گفت: تنها یك مشتری ...؟
بی تجربه ترین متقاضیان در اینجا حدقل 10 تا 20 فروش در روز دارند. حالا مبلغ فروشت چقدر بوده است ؟
پسر گفت: 134,999.50 دلار مدیر تقریبا فریاد كشید : 134,999.50 دلار .....؟ مگه چی فروختی ؟
پسر گفت : اول یك قلاب ماهیگیری كوچك فروختم، بعد یك قلاب ماهیگیری بزرگ، بعد یك چوب ماهیگیری گرافیت به همراه یك چرخ ماهیگیری 4 بلبرینگه. بعد پرسیدم كجا میرید ماهیگیری ؟ گفت : خلیج پشتی من هم گفتم پس به قایق هم احتیاج دارید و یك قایق توربوی دو موتوره به او فروختم. بعد پرسیدم ماشینتان چیست و آیا میتواند این قایق را بكشد؟ كه گفت هوندا سیویك من هم یک بلیزر دبلیو دی4 به او پیشنهاد دادم كه او هم خرید مدیر با تعجب پرسید : او آمده بود كه یك قلاب ماهیگیری بخرد و تو به او قایق و بلیزر فروختی ؟
پسر به آرامی گفت : نه ، او آمده بود یك بسته قرص سردرد بخرد كه من گفتم بیا برای آخر هفته ات یك برنامه ماهیگیری ترتیب بدهیم، شاید سردردت بهتر شد !
1395/2/22
kiani
218
حامیان جویشگر
  • Karapost - کاراپست
  • nozhan - نوژان
  • Elearnever - آکادمی مجازی ایرانیان
  • گروه کاربران لینوکس اصفهان
  • شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان